Polska pod ostrzałem i ustawa 447.

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kszyrztofff napisał:
Popieram ten Rząd z tego powodu, że dawno w Polsce u władzy nie mieliśmy ludzi z takimi jajami i piszę całkiem serio
Ja tez ich popieram na przykład za 500+ nie Wiesz czasem kto na tym forum jest temu programowi przeciwny?

danielr9 napisał:
wielokrotnie droższych pendolino i innych.
Jechałeś Pendolino? Jakie pociągi "zamiast" w 2014 byś zaproponował a jakie teraz?

danielr9 napisał:
Na serwisach YouTube, które już lewactwo pousuwało mieliśmy setki tysięcy wspisów gości zza granicy którzy nas chwalą za naszą walkę o dobre imie.
Dla mnie lewak czy prawicowiec to Polak a dla Ciebie nie ?
Zacytowałeś moje trzy wersy i sądziłem że się do nich odniesiesz. Że przekonasz że nowa ustawa to Wunderwaffe które sprawi że Izrael przestanie głupoty o Nas mówić a USA bezmyślnie je powtarzać. Straciłem tylko czas na czytanie Twojego wpisu. Bez niego nic by ten watek nie stracił. Po prostu zabierasz głos żeby "zaistnieć na sali". A ja powtarzam pytanie jeśli po wejściu ustawy jakiś artykuł w prasie amerykańskiej wypełni znamiona czynu zabronionego przez te ustawę to co wtedy? Autora ukarzą Amerykanie czy Polska? Bo jeśli nikt to jaki sens tej ustawy? Wypowiedz się na ten temat a nie za chwile uciekniesz w głupie manifesty czy zmienisz temat. Pisać banały to każdy potrafi.
We wcześniejszym poście przecież odpisałem.
Jeśli jakaś gazeta napisze coś na Polskę co będzie w tamtym kraju również czynem zabronionym to na wniosek Polski, Sąd w USA działa w imieniu naszego kraju.
Tyle że to się skończy "przepraszaniem" i ewentualnie drobna zapłata. Niczym więcej.
W USA czynem zabronionym jest fałszowanie historii jak i w większości Państw. Muszą to respektować inaczej Polska np. nie musiałaby respektować antysemityzmu i innych form obrażazania czy pojawiania ludzi, państw, instytucji zagranicznych.
To są naczynia połączone.

Co do pendolino.
Lepsze są bydgoskie PESY od Pendolino.
I sporo tańsze. Wystarczyło pomyśleć trochę.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
kszyrztofff napisał:
Napisano 02 luty 2018 - 07:31 danielr9, dnia 01 Lut 2018 - 23:21, napisał: i jest to również przestępstwem w miejscu jego popełnienia to wtedy jest to ścigane karnie w kraju jego popełnienia. No właśnie w miejscu popełnienia i co teraz Niemcy a wraz z nimi każdy inny kraj "wzbogacą" swój katalog czynów zabronionych bo Polska sobie nowele wymyśliła? Znane są takie przypadki w powojennych dziejach?
I w związku z tym dalej o coś pytałem. To co ...nie wyświetliło się ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to samo mam na myśli, czy na pewno w USA ten sam czyn będzie penalizowany ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Muszą to respektować inaczej Polska np. nie musiałaby respektować antysemityzmu i innych form obrażazania czy pojawiania ludzi, państw, instytucji zagranicznych.
Muszą....czy może jeśli będą chcieli? Dla niektórych to istotna różnica. A skąd pewność że będą chcieli ?


danielr9 napisał:
Co do pendolino. Lepsze są bydgoskie PESY od Pendolino. I sporo tańsze. Wystarczyło pomyśleć trochę.
To oni pomyśleli.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp-intercity-zakup-pociagow-dart-pesa,59,0,2322235.html
Jeśli jak pisze Teksas rzekomo w Kongresie co drugi to Żyd to z czego wynika pewność że czyn będzie penalizowany? Żydzi sami sobie krzywdę zrobią czy Teksas z ich ilością i wpływem przesadził?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prezydent podpisał, a co na to jego teść ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Egzekwowanie tych wykroczeń będzie w praktyce dość skomplikowane.
Tyle że to miecz obusieczny bo jeśli Rząd USA nie będzie reagował na polskie wnioski to my na ich wnioski również. Obie strony sobie z tego zdają sprawę.
Wydaje mi się że Żydzi w kongresie nie są wstanie wiele zrobić bo rzecz będzie toczyła się w Sądach a te w USA działają niezależnie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeszcze nie słyszałem żebyśmy czegoś na rozkaz USA nie zrobili,
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Egzekwowanie tych wykroczeń będzie w praktyce dość skomplikowane
Co to znaczy skomplikowane? My prości Polacy Jesteśmy proszę więc prostego języka używać. Czy to oznacza że Mamy wątpliwości
co do tego czy ta ustawa będzie właściwie działać? Czy Teksas np nabyłby w sklepie średnio drogie urządzenie nie mając pewności że właściwie będzie działać? Wydaje mi się ze nie więc gdzie tu jest miejsce na "skomplikowane" a nie skuteczne rozwiązania? A co do "niezależności sądów" proszę Romka Polańskiego zapytać. Potrafię sobie wyobrazić sędziego który dla odmiany lubi celebrytów. To oznacza że nie puści ich w skarpetkach.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Lepsze są bydgoskie PESY od Pendolino
Pesy sa bardzo awaryjne i nielubiane przez maszynistów.
Ale to młoda firma i oni uczą sie cały czas, robią postępy.
Ale bardzo dobre są Stadlery z Siedlec. To Szwajcarska firmy ale mają zakłady w Polsce. Robią bardzo dobry sprzęt.

Herbatniczek napisał:
prezydent podpisał, a co na to jego teść ?
Podpisał ale wysłał do zbadania.
Zjadł ciastko i ma ciastko.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i teraz Pani Julia ma problem co zrobić, jak to zwykle w państwowej firmie skończyło się na spychologii, prezydent zepchną problem na TK
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
serwor napisał:
Zjadł ciastko i ma ciastko.
5798345700_1517922692.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co ten emeryt tu robi ? to już historia
bohaterem jest chyba ta młodsza wersja czyli Andrzej Duda
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czekaj, czekaj, historia lubi się powtarzać. My POLACY juz tak mamy że w te samą kupę dwa razy deptamy... Wpuści PIS Ukraińców jeszcze ze dwie bańki to ELEKTORAT w nerwach się odwdzięczy.
Jeszcze przyjdzie pora na wuja Tuska i Bronka v2 ... zobaczysz...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
albo przyjdzie ktoś trzeci, krytykujący i PO i PIS
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Korwin?? :D
Jak by co to jestem na TAK! Przynajmniej dzie dzie dzie dzienn ik by by by by prze prze przed łużyli by prezydent mógł "zdąrzyć" skończyc zda zda zda zdanie. :lol:

A tak serio to rozwala mnie teraz Petruś ...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Petruś to klaun ktory nawet niewiemy dla kogo pracuje. Nie dziwiłoby mnie gdyby był wychowankiem agentury.
Wyrósł w polityce jak grzyb po deszczu od zera do 17%. To nie są przypadki.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Korwin na prezydenta, Petruś na premiera, Tusk na Prezesa NBP a Bronek na ministra sprawiedliwości...
i wtedy od razu otwieram Ambergold2 :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Co to znaczy "wychowanek agentury"? To Polak lepszy czy gorszy od innych? Wydaje mi się że dotąd tych "którym się powiodło" nazywano złodzieja no ewentualnie mogli być oni jeszcze Żydami a tu odnoszę wrażenie że Teksas się Doroty Kani naczytał i usiłuje Nas tym zainteresować. Co do Korwina ("śmiesznego" jak go nazywam) Mikke kilka tygodni temu przypadkowo poznałem w przychodni lekarskiej jakiegoś działacza towarzystwa brydżowego. W rozmowie przyznał on że dość dobrze zna Korwina choć od czasu jak ten został europosłem ich kontakty osłabły. Przedstawił go jako kogoś niezmiernie inteligentnego a zarazem niezdolnego do kompromisu(czyli coś co Wiemy). Jego zdaniem można sobie wyobrazić jak Korwin budzi się w środku nocy i zamiast spojrzeć na zegarek upewniając się ile mu jeszcze snu zostało ten szuka argumentu w dyskusji czy sporze przeciw swemu adwersarzowi. Wniosek z tego taki że ja bym pozostał przy prezydenturze Dudy gdybym musiał wybierać. A Korwin w polityce moim zdaniem niewiele ugrał na skutek swojego braku zdolności do kompromisów.

Wracając jeszcze do "oryginałów" jako kandydatów na Prezydenta. A co Myślicie o .....Piotrze Ikonowiczu? Oszołom? Czy może "oszołom kontrolowany"?("kontrolowany" w rozumieniu że nie jest zdolny do wielkich głupot).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zbyt skrajny i dogmatyczny
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale gdy mam wybór między Korwinem a lewicowcem to wolałbym Ikonowicza. Z drugiej strony być może Polsce brakuje kogoś takiego jak w starożytnym Rzymie Trybun Ludowy. Tu tez bym wybierał miedzy Ikonowiczem a Kukizem dla odmiany. Tyle że to są osoby popularne
pytanie czy są nieznajomi których można ze względu na ich wiedze czy umiejętności obdarzyć takim bądź większym zaufaniem?
 
Do góry