Polska muzyka niszowa

R

Rejczel

Guest
Prawdziwa koplanią młodych polskich zespołów, w ogóle polskiej muzyki alternatywnej jest http://www.t-mobile-music.pl Tam znalazłam kilku godnych uwagi twórców, których dokonania śledzę na bieżąco, także każdmu polecam
 
Y

Yellow Jester

Guest
Jeśli skojarzenia z Pink Floyd, to tylko z dwiema ostatnimi płytami... A co to za PF bez Watersa? ;-)
Ogromny minus za wokal - jest po prostu straszny. Instrumentalnie pewnie by się wybroniło, ale ja jakoś nie przepadam za takim typowym, "plastikowym" neo-progiem - przeciętna sekcja rytmiczna, zalane syntezatorami i czasem "Gilmour" solówą to przetnie. :p
Są takie dni, że lubię wczesny Marillion (debiut i "Misplaced Childhood"), albo współczesny norweski Airbag (polecam "All Rights Removed"), ale na dłuższą metę, to takie "słodkie" neo-progowe brzmienie mi się nie podoba. Do wyjątków dołączę jeszcze "The Division Bell" - niech będzie, dobra płyta, ale z Watersem byłaby lepsza. :p
 

Makarena33

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Z uwagi na okres świąteczny polecam kolędy śpiewane przez Piotra Hruszwickiego. Ten chłopak ma niezwykły, klasyczny basowy głos a operuje nim z niezwykłą miękkością i ciepłą barwą. Polecam te kolędy, a na zachętę:

"Nie było miejsca dla ciebie"


Niestety nie umiem zamieścić linku do tych kolęd, ale polecam posłuchać ich na Youtube, bo w telewizji takiego śpiewu na pewno nie usłyszycie. Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku!!! :)
 
Do góry