Polska muzyka niszowa

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Linkujcie polskie zespoły / wykonawców. których nie słychać w mediach, a śmiało mogłyby reprezentować nasz kraj. Pokażcie, że muzyka niszowa znaczy dużo więcej od całej tej telewizyjnej papki dla mas.

Ja na początek przedstawiam wrocławski projekt Digit All Love utworem W czyichże rękach byłem manekinem (tekst to wiersz Wyspiańskiego). Może Was zainteresuję, bardzo polecam ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=c_a4XBCY7rM
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Jako, że dużo tu muzyki znanej, dorzucę coś od siebie^^.
P.S. Przynajmniej sobie zagwarantuję, że pojawi się tutaj mocniejszy akcent.
P.S." Nie mam pojęcia czy to jest w mediach, gdyż nie interesuje mnie to co one lansują^^.
 
R

Rejczel

Guest
Prawdziwe perłki muzyki alternatywnej tylko na off festival. W tym roku od 3 do 5 sierpnia. Będą m.in The Antlers, Shangaan Electro, Bardo Pond, Apteka i Mikołaj Trzaska
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Cinemon:) See- Saw:) Ogólnie wszystkie zespoły i zespoliki promowane przez Krakowską Scenę Muzyczną:)
 

claire1983

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
94
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
Jako, że dużo tu muzyki znanej, dorzucę coś od siebie^^.
P.S. Przynajmniej sobie zagwarantuję, że pojawi się tutaj mocniejszy akcent.
P.S." Nie mam pojęcia czy to jest w mediach, gdyż nie interesuje mnie to co one lansują^^.

Kocham Gutka od lat... I bardzo cenię sobie jego Twórczość. Ma niesamowity głos. Bardzo się cieszę, że nie jest medialny... Prawie nikt o nim nie słyszał... Taki trochę "mój prywatny wokalista" hehe
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@claire1983 Przyznam, że sama uważam Gutka za dość znaną osobę, ale dobra. W tym projekcie pokazał się zupełnie od innej strony i chciałabym go jeszcze usłyszeć w takiej wersji :).
 

claire1983

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
94
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
@claire1983 Przyznam, że sama uważam Gutka za dość znaną osobę, ale dobra. W tym projekcie pokazał się zupełnie od innej strony i chciałabym go jeszcze usłyszeć w takiej wersji :).

Wiesz, może zależy w którym środowisku. Moi znajomi słyszeli o nim ode mnie pierwszy raz.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Zawsze uważałam Indios Bravos za znany zespół mimo wszystko. Wiadomo, że jak mam znajomych słuchających metalu, to nie mają o nim pojęcia, ale ludzie słuchający reggae, czy nawet rocka go kojarzą.
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
w moim otoczeniu większość też zna Gutka, i raczej lubi. Ja też lubię, chociaż to nie moje klimaty. Znacie coś jeszcze?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Heh... w tym klimacie z utworu, który wrzuciłam, czy reggae reggae?

Nanana... Taki świetny temat, a cicho w nim <_<.
Bynajmniej ostatnio na stronie poświęconej "listonoszom" / czyli gatunki post-rock/post-metal zlokalizowałam całkiem przyjemny polski zespół - Klimt.
Dla fanów dobrej instrumentalnej muzyki :) .

Wrzucać coś ciekawego :) .
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Cieszę się, że temat nie umiera ;)
Ja teraz trochę od rockowej strony, bo pewnie większej ilości osób jest ona bliższa. Zespół z moich licealnych czasów, pierwsza płyta bardzo mi się podobała, ale jest w całości po angielsku. Druga, po polsku, w innym klimacie, trochę cyrkowym, i już mniej mi się spodobała. Zespół bardzo fajny, ciekawy wokal, klimat lekkiej psychodeli, wydaje mi się, że mało osób ich zna. Niestety chyba już nie grają...
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up bardzo przyjemny zespół ^^

Teraz przedstawię zespół o którym może jest cicho w mediach, ale już pokazuje się za granicą.
Grali już np. na Brutal Assault.

Opis zespołu:
"Obscure Sphinx to projekt założony w 2008 roku w jednym celu: zaprowadzić słuchacza na skraj przepaści szaleństwa, opowiedzieć mu o tym i bezpiecznie sprowadzić do domu. Ich koncerty to misteria mroku, niewyjaśnionych lęków i wykrzyczanych, wcześniej tłumionych, emocji. Tworzą muzykę oscylującą między post i doom metalem, nie boją się jednak czerpać inspiracji z innych gatunków. Nieustannie flirtując z konwencjami, łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. Całość zaś dopełniona jest wyjątkowym głosem wokalistki."

Ich utwór Nastiez.. Potęga.

 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
przesłuchałam całość :przewraca: osobiście nie rozumiem takiej muzyki. wydaje mnie się tylko, że lepiej sobie radzi za granicą niż w Polsce.

chciałabym przebadać grunt, i zorientować się, czy znacie może zespół Poluzjanci (daw. Polucjanci)? wydaje mnie się, że wciąż mało osób ich zna, chociaż coraz więcej ich w mediach.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Nie orientuję się teraz co jest popularne w mediach ^_^
Nawet to przyjemne, oczywiście nie znałam wcześniej ^_^
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
ja też za bardzo się nie orientuję, ale czasami słyszę Poluzjantów w empiku np. sporo koncertów w tamtym roku grali... ostatnia rzecz, która mnie lekko oburzyła, to komentarz o ślubie Kuby Badacha (wokalisty Poluzjantów) z Olą Kwaśniewską - w Angorze można było przeczytać, że Ola, księżniczka lewicy wyszła za księcia jogurtu, o ile dobrze pamiętam. jeden mały akapit był o jego muzyce, a ja śmiało mogłabym powiedzieć, że to najlepszy wokalista w Polsce.

wrzucę coś jeszcze, co znam niszowego - Stealpot, powinno się spodobać tym, którzy lubią jazzowe eksperymenty. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=EFpFvKtJ8KE
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Gazet też nie czytuję ^_^

Nie słucham na co dzień tego typu muzyki, ale zostałam zaintrygowana na tyle, by przybliżyć sobie ten projekt ^_^

Z mojej strony oczywiście ostrzej ^_^, wokalistka zespołu Darzamat (którego nie polecam, jeśli ktoś nie miał styczności z ekstremą ^_^ ), stworzyła projekt NeraNature ^_^
Płyta, którą nagrała jest określana mianem "modern metalu".
Próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=fUy4Q5wopQ8
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Muzyka niszowa, ja napiszę o zespołach - Mgła, Besatt i Graveland (klasyki ciężkiego grania), doskonale znani za granicami a w kraju pewnie w ogóle.
 
Do góry