Polska dalej nie będzie miała zniesionych wiz do USA.

Status
Zamknięty.

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Cóż Polske , jak wykorzystano , a w zamian nic nie dostalismy . A podobno to my jesteśmy najwiekszym "przyjacielem" USA w Europie :/
Słyszałem , gdzieś tłumaczenia , że ustawa jakaś nie pozwala , bo za duzy procent Polaków , przyjezdza niby na troche , a zostaje na dłuzej i pracują na czarno . Nie wiem dokładnie czy tak to bylo , ale w kazdym razie w ten deseń . Tylko co za problem zmienić ustawe ...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Słyszałem , gdzieś tłumaczenia , że ustawa jakaś nie pozwala , bo za duzy procent Polaków , przyjezdza niby na troche , a zostaje na dłuzej i pracują na czarno . Nie wiem dokładnie czy tak to bylo , ale w kazdym razie w ten deseń . Tylko co za problem zmienić ustawe ...

Właśnie o tym mowa w tym artykule ;)

Amerykanie powinni wziąć pod uwagę że odkąd jestesmy w UE USA przestało być Mekką polskiej emigracji,zatem nie muszą już się obawiać że zaleje ich fala Polakow,bo teraz<przy słabym dolarze> bardziej opłaca się pracowac np. w UK.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Polska a raczej kolejne rzady chodzą na smyczy USA i nic z tego nie mamy, kiedy wreście przyjdą czasy że będziemy licząca się siła polityczną na świecie, a nie tylko bedziemy robić za ubogiego krewnego którego mozna wyzyskiwać jak się chce?. Wątpie abym doczekał takich czasów
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Normalka. Jeszcze rusy wrzuca nam jakies 5 rakietek i bedzie git. Jak zwykle jestesmy popierdulka.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Normalka. Jeszcze rusy wrzuca nam jakies 5 rakietek i bedzie git. Jak zwykle jestesmy popierdulka.

Nie jesteśmy...to jak zwykla z nas tą popierdułkę robią debilni politycy któych wybraliśmy..A co robi młodzież? Nic, żadnych protestów, kompletnie nic ehh.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Zamiast wiz dostaniemy w prezencie satelite :p


otóż to...

Normalnie jak czytam ten temat to krew mnie zalewa... bo z Polski zrobiono taką sukę USA...
Tutaj politycy powinni zastosować ekstremalną politykę. Tarcza wzamian za zdjęcie wiz dla Polaków. i nie ma zmiłuj się... A nie takie pier.lenie trzy po trzy ze stosunki dyplomatyczne sie polepszyły... moze co najwyżej politycy Polski i Rosji (a również innych krajów) stali się dla siebie bardziej serdeczni. Ale jakoś nie doszukuję się przełomów w obecnej polityce zagranicznej. Z małego sukcesu Polskiej dyplomacji robią rewolucję aby zasłonić nieudolność polskich polityków w dyplomacji zagranicznej.
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
Polska dalej bez wiz do USA
czy mógłby ktoś mi powiedzieć o co chodzi w tym tytule?? :mruga:
Polsce nie są potrzebne wizy ani brak wiz. Polska to kraj.
a jeśli chodzi o polskich obywateli to nadal muszą mieć wizy przy wjeżdzie na terytorium USA.
I bardzo dobrze - w dalszym ciągu spory odsetek Polaków przebywających w USA z wizą turystyczną
podejmuje nielegalnie pracę. To jest circa 20-25 % (delikatne szacunki - w rzeczywistości więcej)
a pozostali (3/4) płacą za to. Przestańcie więc tworzyć teorie i narzekać na USA.
Postępują prawidłowo (administracja USA) :D
 

zaba1241

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
L
Prawidłowo wykorzystując nas na każdym kroku? Nie znasz prostej zasady ,że jak kolega nagle staje się bogaty to nagle wokół niego pojawia się mnóstwo nowych "przyjacieli"? Tak samo jest z Polską, my pomagamy im dużo, specjalnie idziemy z nimi na wszelkie kompromisy, odpowiadamy na każde ich zawołanie a jak leci to w drugą strone to jesteśmy traktowani dosłownie jak :cenzura:. Polska za bardzo została zniszczona przez wojny i raczej nigdy nie odzyska swojej poprzedniej potęgi nawet jakbyśmy mieli nie wiem jakich polityków. Ale to nic, nie o to chodzi, chodzi o to ,żeby pokazać ,że nie jesteśmy chłopcami na posyłki i słuchamy się ich jak mamy. UE czasami nie lepiej z nami postępuje jak "potężny" naród amerykański. No cóż, tego gdzie się rodzisz nie wybierasz i historii nie zmienisz. Poprostu ja próbuję ponad tym gównem stać dlatego nie oglądam telewizji ,żeby nie mieć kolejnego powodu do załamania się co nasi przywódcy wyczyniają...
 

Gugsen

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Stalowa Wola
Eee, ja jak patrze na te polską scene polityczną to mi się seryjnie zygac chce - jak można byc takimi debilami?? :mruga: :pokrecony:

Tak jak to którys poprzednik powiedział - zniesienie wiz dla polaków w zamian za tarczę - a gdzie jeszcze rekompensata za polsie wojska w iraku/afganistanie? Gdzie rekompenstata za ewentualne posunięcia Rosji za tarczę?

Czy my musimy robić za jakies szczury doświadczalne dla innych krajów?

Jedyne co właśnie dostaniemy to niekontrolowany upadek satelitki & "bardzo kontrolowany" upadek paru rakietek balistycznych ;]

Kur...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Amerykanie powinni wziąć pod uwagę że odkąd jestesmy w UE USA przestało być Mekką polskiej emigracji,zatem nie muszą już się obawiać że zaleje ich fala Polakow,bo teraz<przy słabym dolarze> bardziej opłaca się pracowac np. w UK.
W polskiej polityce (w odróżnieniu od scen wielu krajów) nie ma nastrojów antyamerykańskich. USA powinno zauważyć, że symboliczne zniesienie wiz dla polaków (gdyż de facto więcej naszych ucieka teraz do europy) mogłoby poprawić notowania ameryki w oczach polaków. Szkoda, że tego nie widzą.
Tutaj politycy powinni zastosować ekstremalną politykę. Tarcza wzamian za zdjęcie wiz dla Polaków. i nie ma zmiłuj się...
Tak jak to którys poprzednik powiedział - zniesienie wiz dla polaków w zamian za tarczę -
W sferze tarczy rozmowy toczone są w branży wojskowej, konkretnie w unowocześnieniu naszej obrony przeciwlotniczej. Wizy dotyczą problemów społecznych.
a gdzie jeszcze rekompensata za polsie wojska w iraku/afganistanie? Gdzie rekompenstata za ewentualne posunięcia Rosji za tarczę?
Afganistan to misja NATO. W Iraku natomiast jesteśmy jako sojusznik USA. W ramach pomocy wojskowej rocznie amerykanie "dofinansowują" nas ok. 100mln $ (bodajże w 2005 roku), co stanowi 1/4 z 400mln jakie Kongres przeznaczył na takie cele. Co jednak nie zmienia faktu, że bilans wychodzi na 0. Co znaczy "ewentualne posunięcia Rosji" i co byłoby dla Ciebie "rekompensatą"?. Dla mnie ową byłaby dyplomacja, niestety tej na czas obecny brak.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Przestańcie więc tworzyć teorie i narzekać na USA.

A ty przestań nam mówić co mamy robić, no dalej na kolana przed wielkim bratem i niech twoje dzieci spiewają w przedszkolu piosenki o pizzy hut !!
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
http://wiadomosci.onet.pl/1693590,11,item.html
'w 2009 r. bez wiz do USA jeździć będą obywatele Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Malty, Cypru oraz Grecji.'

A my to co ? Kurczę, amerykanie mogą sobie przyjeżdżać do naszego kraju, jak se chcą, a my musimy się na prawdę natrudzić, żeby pojechać do stanów na legala.
Już i tak mają tam burdel i mieszankę różnych narodowości i ras, więc co im szkodzi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Przepraszam że nie na temat ale:

Wojownik weź się zmiłuj nad nami z tym 1 obrazkiem z twojej sygnaturki :D

zmniejsz go 2 razy :) proszę
 
Status
Zamknięty.
Do góry