Polemika ze Świadkami Jehowy...

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Na szczęście ta sekta korporacyjna upada .
Powodu antyspołecznych zasad ich dzieci opuszczają to organizację .
Oszukali też własnych wiernych.
Wdzięczność Ciała Kierowniczego - czyli wypad z Betel po 40 latach -
Jak sposób satyryczny uzasadniają pozbycie swojego zakonu.
Te osoby dostawały bardzo mało pieniędzy a za to sprzątały ,
gotowały i prały .
Te osoby nie zyskały majątku i zostały bezdomne .
Po tym nastąpi upadek tej organizacji .
Nikt nawet fanatyczni nie uwierzą te powody.
Bóg nie błogosławi tej organizacji bo nie
mają pieniędzy .
https://www.youtube.com/watch?v=H6FQzekZHEg
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ale jaja. Temat dla mnie. Szkoda tylko że aż 300 stron i nie mam czasu na przewałkowanie :)
Byłem u nich. Dobre 5lat. Prawdziwe wariatkowo. Serio! Co tam się dzieje to wiedzą tylko odstępcy bądź wykluczeńcy :), wierzcie mi na słowo honoru.
Sekta i fanatyzm to najlrzejsze słowa jakimi można te grono opisać :)
Zobaczcie jak Bruklin ich wydymał. Ludzie pracowali latami w Betel a na starość zostali oddelegowani na ulicę. W Betel zakazano się hajtać. Zakazano mieć żony. Zakazano zajmować się rodzinami, mieć dzieci itp. itd. Harówka tylko na fundację :) a na koniec kop pod "wora" i spadaj. To samo jest u nas. Mydlenie oczu ale spoko bo na wszystko jest odpowiedź w Biblii :) Szkoda tylko że każda Biblia wali w rogi bo różne ich wydania poprostu się ze sobą nie zgadzają. Biblia z lat 50 inna od Biblii z lat 90-tych. Układanka pod aktualne czasy i tyle.

Ps. Taka ciekawostka - czy wiedzieliście że u ŚJ przed każdym stosunkiem z żoną trzeba dokonać studium Biblii i dziękować JEHOWIE BOGU za tę możność? :)
4 lata byłem tzw. zainteresowanym a dałem na luz rok temu bo dopiero rok temu dałem się wychlupać na stadionie i wtedy się zaczęło! Resztka żywota została mi odebrana. Mi i żonie a o dzieciach już nie wspomnę. Nawet zakazano mi rozmawiać z własną córką bo ... ona nie ma zamiaru się "wykąpać" i kuna mać ma rację!
Poniedziałek - wolne, wtroek głoszenie + zebranie, środa studium z zainteresowanymi, czwartek głoszenie + zebranie, piątek stojak na Wileniaku, sobota studium + głoszenie, niedziela zebranie. Zero życia. Nie da się w spokoju "pierdnąć" niestety. Sorry za brak szacunku. Im się nie należy. Niestety.
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Nie rozumiem, skoro miałeś kontakt z nimi przez wiele lat jak twierdzisz, to jakim cudem poczułeś się nagle zaskoczony narzuconymi odgórnie obowiązkami i ograniczeniami. Chyba, że zbiegło się to z Twoim odkryciem, że ich religia niekoniecznie musi być prawdziwa.
Mi pewien Świadek Jehowy powiedział wprost, że gdyby zaczął zagłębiać się w zaproponowane przeze mnie sprawdzenie kilku faktów z historii organizacji, w sposób jaki mu zasugerowałem (krytyczny i wolny od ich nauk), wówczas jest świadomy możliwego pojawienia się pewnych wątpliwości, a jeśli dotyczyłyby daty 1914, to mogłoby z kolei zachwiać jego wiarą, a on tego nie chce. I jest to dla mnie niesamowite, gdyż wcześniej wspólnie ustaliliśmy, że Bóg zezwala człowiekowi na krytyczne myślenie (bo inaczej po co mu skomplikowany mózg:). Poza tym potwierdzenie z niezależnych źródeł odkrytych przez niego, ale nie wskazanych przez organizację powinno tylko umocnić jego wiarę. Coś jest nie tak, pomyślałem...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta Sekta Korporacyjna powinna dostać zakaz działania .
Ich działalność jest jawnym łamaniem prawa .
Jako jedyna organizacja uznają że potrzeba dwóch świadków
by udowodnić wykorzystanie dzieci.
Jest to nie możliwe .
Nawet jeśli są świadkowie to wystarczy że ta osoba żałuje tego i nadal jest w tej organizacji.
Nie powinni robić własnego procesu.
Dodatkowo też mordują własne dzieci i popełniają
samobójstwo bo organizacja wymyśliła sobie zakaz krwi.
Wcześniej go nie było.
Na szczęście ta organizacja zbankrutuje.
Większość ich dzieci rezygnuje z tej organizacji .
Dla dzieci wprowadzili antyspołeczne zasady .
Zakaz urodzin , przyjmowania i dawania prezentów i obowiązek
brania udziału zebraniach które są długie i nudne a za nie słuchanie
dostają lanie plastikową rurą .
Po wyrzuceniu z Betel wielu osób można być pewnym
że więcej osób zrezygnuje z tej organizacji.
Powodu ukrywania i stworzenia sytemu ochrony
pedofilów będą płacić coraz większe odszkodowania .
Za ukrywanie dokumentów i dowodów
trafią do więzienia.
Po sprzedaniu budynków Nowym Jorku
przenieśli się na wieś.
Budynki dla nich zbudowali niewolniczy .
Ile na tym zyskali nie wiadomo.
Ich filmy i publikacje
są bardzo prymitywne i jedynie piosenki są ciekawe .
Ich przywódcy na swoich filmikach
mają wspaniałe bardzo drogie zegarki.
Nadal proszą o pieniądze .
Następnym powodem zakazu powinny być praktyki okultystyczne.
Przewidywali koniec świata wiele razy i żadna
data się nie sprawdziła .
Filmy za dzieci zabraniają im się bawić.
Nie robią nic pożytecznego.
Nie tworzą organizacji charytatywnych
, nie budują szpitali i
nie pomagają innym.
Rozdawanie ulotek i stanie z nimi przypomina
sprzedawanie produktów .
wędrowanie po domu przypomina sprzedawanie produktów
niż słowo Boże .
Rozdają ulotki i książki .
Ta szamańska organizacja zbankrutuje.
Tak jawnie oszukiwać i wyzyskiwać własnych wiernych żaden
człowiek nie wytrzyma .
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
No właśnie. Gdy się obracasz w kregu ŚJ i tylko ŚJ to tak jest. Klapki na oczach. Mi oczy otworzyło to:
https://watchtower-forum.pl/
Oczywiście u ŚJ karane jest posiadanie internetu do czegoś innego jak tylko to:
https://www.jw.org/pl
Polityka zakazana, militaria zakazane. Jesteś policjantem - masz się zwolnić. Jesteś politykiem - masz zrezygnować. Zajmujesz się wojskiem - masz zrezygnować.
Pić, palić - też nie wolno! Kochanki i inne oczywiście zabronione :) a jak szukasz żony to najlepiej poszukaj między "wolnymi" w zborze byś w przyszłości mógł się do żony w domu odzywać.
Tak, tak, zakaz rozmowy z ludźmi wykluczonymi i odstępcami + tymi którzy są w rodzinie i przystąpić nie chcą.
O urlopach i wyjazdach także nie wolno nawet śnić bo to złe. Najlepiej też byś nie miał znajomych, rodziny a nawet psa z którym trzeba wyjśc na godzinę bo godzina to sporo głoszenia!
A ten stojak na książki, wózek na czasopisma, bilety na dojazdy na miejsce PARKINGOWE :) to za swoje trzeba :)
A te czasopisma nie są za friko. Przecież ŚJ co miesiąc w skrzynki na zebraniach ładują $$$$.
Tam jest fajnie i rodzinnie gdy jesteś przed wykąpaniem. Później zaczynasz poznawać prawdziwe oblicze Jehowy Boga :) Ja zacząłem dawać na luz już po kwartale :)
Nie było dnia i nocy bym nie był pilnowany. Miałem pogrzeb w rodzinie. Akurat w dniach kongresu. Zaraz po pogrzebie na pecha miałem wesele. I wiecie co? Wojna na amen! Tak, tak, bo jak to? Z kongresu rocznego zrezygnować?????? Od tego się zaczeło bo na pogrzebie i ślubie byłem. Później przez kwartał słuchałem jaki to ja niepoważny jestem. Miarka się przebrała gdy na zebraniu (ale tym drugim dla starszych zaraz po pierwszym dla wszystkich) wzieli mnie na tapetę. Miałem tłumaczyć się publicznie ??? Zatem wstałem i powiedziałem: dziękuje za miłe chwile, dziękuję za wszystko co było dobre ale ... pier..olcie się bo ja wysiadam i ... wyszedłem.
Oczywiście od razu wniosek o ukaranie, dwadzieścia wizyt starszego w chałupie, nagonki pełnych ekip i jak już pogoniłem na amen to zaczęło się udawanie że się nie znamy + oczywiście wykluczenie. Walić ten system. Oni są chorzy! Córka z matką mieszkają pod jednym dachem i od 9 lat ani słowa ze sobą nie zamieniły bo jedna to wykluczona. To co tam się dzieje jest chore. A co do tzw. "wymiany krwi" to to jest prawda tyle że tak utajniona że nieliczni wiedzą kiedy i gdzie sa spotkania. Niczego się oficjalnie nie dowiesz. Dowiesz się od wykluczonych którzy byli tam 20,30.40lat. A Betel? Betel to wał i tyle.
Pięknie gadaja na WWW ale o samobójstwach ŚJ ani słowa. Mało to ludzi w USA poszło do rzeki lub pod pociąg bo OPDDELEGOWANI NA ODPOCZYNEK nie mieli dokąd iść? Babcia lat 70, słuzyła cały zywot, chałupa przepsiana na organizację, sprzedana i co? Pod most, nie?? Mafia zakichana!
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
I właśnie tego próbuję uniknąć. Dlatego wpierw wolę sprawdzać źródło każdego przesłania, aby nie zabrnąć w jakąś "fajną religię", która ostatecznie może okazać się mistyfikacją, niekoniecznie powstałą dla pieniędzy, czy władzy nad ludźmi. Pewna bliska znajoma od dziecka, Świadek Jehowy powiedziała, że autentycznie jest jej żal mnie. Dla mnie to jasne, tracę czas w jej oczach na zbędne poszukiwanie odpowiedzi na najbardziej zagadkowe pytania, odkrywanie prawdy o dziwnych zjawiskach, zbędnej próby łączenia w całość tego co się nie da połączyć itd. Jej mąż z kolei twierdzi stanowczo, że wszystko jest proste, tylko ludzie to komplikują. Po prostu widać, że kierują się czystą wiarą, i nie mam pomysłu jak mógłbym ich przestrzec po tylu latach ich umacniania się w to co wierzą (czy też komu). Bo jeśli organizacja stała się dla nich wyrocznią, to naprawdę trudna sprawa. Już widzę, że nie można działać zbyt pochopnie. Jak otworzyć komuś oczy i nie zniszczyć wiary, w sytuacji gdy ona wypełnia całe jego życie? To co wydaje mi się wartościowe do przekazania, mogłoby ich odrzucić, bo znowu okazałoby się niezgodne z ich normami ustalonymi przez organizację. Tworzy się więc sytuacja patowa, bo nie będę używać podstępu, żeby wpłynąć na ich wolę. I udawać zainteresowanego ich wiarą, gdy już wiem czym to pachnie. A co do wyznaczania przez nich różnych katastroficznych dat, to też szokuje mnie spokój na ich twarzach. Jakby to ich wcale nie obchodziło, a ja mam w notatkach wyraźnie zapisane (co można mym zdaniem z powodzeniem odnieść do wielu współczesnych objawień), znacie:

Pwt 18:18-22
18. Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę.
19. Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy.
20. Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć.
21. Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? -
22. gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.
(BT)

Sami zdaje się o fałszywych prorokach uwielbiają mówić.

Mr 13:31-32
31. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
32. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
(BT)

PS Chyba po wyjściu nie wrzuciłeś całego chrześcijaństwa do jednego worka razem z innymi sektami?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Poszukiwania prawdy? Dobre. Ja znalazłem gdy wziąłem kilka wydań Pisma w łapska jednocześnie. Serio. I Warszawskie, i Gdańskie i wszystkie inne. Pisma od ŚJ, od Baptystów i potoczne Katolickie. Kuna mać, normalnie "JOLKĄ" bym został kuna mać gdybym serialnie chciał to wszystko wbić w głowę i uwierzyć że to prawda :) Gdy czytasz jedną "odmianę" to jeszcze jakoś idzie ale jak już zaczniesz czytać wszystkie wersje z różnych roczników i kuna mać zadawać niewygodne pytania + dostawać kompletnie kosmiczne odpowiedzi to już za wesoło nie jest a nie jest bo jeśli zaczniesz wierzyć w te odpowiedzi to oznaczać to będzie tylko jedno: biały kaftan + kierunek oddział, niestety! A niestety bo nie można tłumaczyć wiecznych zmian tekstów w Biblii wolą Boga albo bajerem typu: bo wcześniej bracia studiowali i źle to zinterpretowali. Po latach uznali że tak będzie lepiej. Masakra dla mózgu - serio mówię :)
I wiecie co?
By nie było że katolicy tacy święci - to jedno przyznać kuna mać muszę! Kardynałek Wyszyński co zrobił???
A nie zamienił przypadkiem wyrazu JAHWE na BÓG?
Ino zamienił. I tu zgłupiałem do reszty...
 

Jacquelyn

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
40
Punkty reakcji
6
Wiek
38
max242 napisał:
Jak otworzyć komuś oczy i nie zniszczyć wiary, w sytuacji gdy ona wypełnia całe jego życie?
Praktycznie jest to niemożliwe. Wszystko opiera się na wierze a ona może pomijać fakty. To jak będzie reagować zależy od chęci i woli takiego świadka. Od tego jak bardzo jest przywiązany do zboru, jak bardzo zaangażowany, co mu ten zbór daje i to niekoniecznie musi opierać się na jakichś obiektywnych zasadach lub na prawdzie czy tym podobne. Wielu chce w to wierzyć i jeśli taka osoba czuje z tą organizacją jakąś emocjonalną więź, to nie ma takiej siły by ją ktoś z zewnątrz mógł wyciągnąć jeśli sama wcześniej nie zwątpi. Wszystko rozgrywa się na płaszczyźnie psychologicznej. Podobnie rzecz się ma z uzależnieniami. Aby ktoś mógł pomóc, uzależniony sam musi zrobić pierwszy krok. W moim przypadku takim prawdziwym punktem zwrotnym był moment, w którym chciano wbić klin między mną a moim wtedy świeżo poznanym chłopakiem (a dziś mężem). Był to najgorszy czas w moim życiu. Jak zostawałam Świadkiem Jehowy pokłóciłam się z rodziną, najostrzej z ojcem (prawosławny), z którym potem zerwałam kontakt. Mieszkałam już wtedy w innym mieście i wszystko potoczyło się bardzo szybko. Zaufałam im bo może byłam zbyt młoda, niedoświadczona, sama w dużym mieście i to zostało wykorzystane. Z pomocą męża udało mi się wyrwać z tego choć nie obyło się bez psychologa, bo pewnych rzeczy nie dało się tak łatwo wyłączyć. Wróciłam na łono Cerkwi, wyszłam za mąż i wiodę normalne życie :) Każdy kto wpadnie w siła sekty ma swoją drogę i musi sam zdecydować co jest dla niego najważniejsze.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie powinno się nazywać organizacją Chrześcijańska .
Można uznać za najbardziej absurdalną religie jaka istnieje.
Jak można wierzyć te wierzenia i stworzyli
sobie absurdalne wierzenia .
1 Boże narodzenie i Wielkanoc najważniejsze i podstawowe
święta Chrześcijańskie .
Dla nich są pogańskie i nie można ich świętować.
Pozwalają obchodzić i świętować koniec roku.
2 Pamiątka śmierci Jezusa .
Udowadniają że ratują się z jego śmierci.
Jezus polecił jeść i pić na jego część .
Zamiast tego podają sobie kielich i taczkę z
chlebem.
Robią też specjalny chleb i wymyśli przepis
na niego a piśmie świętym nie ma przepisu na niego.
3. 144 000 tyle osób będzie zbawionych.
Każdy kto wierzy Jezusa będzie zbawiony .
Nie warto wierzyć ich wierzenia bo ich organizacja
przekroczyła tą liczbę.
4 Nie uznają Piekła i Nieba .
Każdy idzie do grobu i tam czeka na Zmartwychwstanie .
5 Nie uznają Jezusa za Boga .
Uznają go archanioła Michała i według
nich został stworzony i nie było narodzin.
Ich biblia zabiera mu status Boga i redukuje
go do anioła .
6 Zmartwychwstanie nie było całkowite tylko duchowe.
7 Nie robią niczego pożytecznego dla społeczeństwa
i akcje charytatywne robią dla propagandy np
katastrofa naturalna i wtedy pojawiają się media.
Pozostałe wspólnoty Chrześcijańskie budują szpitale
, szkoły i akcje charytatywne .
8 Zakaz świętowania urodzin , przyjmowania i
dawania prezentów .
Biblii nie ma zakazu robienia tego .
Tym dniu nie mogą tego robić
ale dowolnym dniu mogą zrobić urodziny
i dać prezenty i nie mogą tego zrobić dniu urodzi.
Jest to absurd.
9 Zasada wykluczenia .
Opuszczenie tej grupy oznacza całkowite zerwanie kontaktów
a rodzina ma obowiązek ignorować tą osobę i nie
może utrzymywać żadnych kontaktów i nie zobaczą
wnuków .
10 Nie posiadają świątyni .
Sala Królestwa spełnia wszystkie cechy świątyni .
Betel w Nowym Jorku jest odpowiednikiem Watykanu
a lokalne Betel to samo znaczenie co siedziba Biskupa .
11 Brak kapłanów .
Starsi pełnią podstawowe funkcję kapłanów .
Posiadają własny zakon bo osoba
która pracowała w Betel za darmo i dostawała za pracę
minimalne pieniądze a za to prasowała , gotowała ,
szyła i sprzątała a składek nie płacili za nich a wyrzucenie
oznacza nędze i zgodziła się
swoim podpisem na to jest Niewolnikiem
i zakonnikiem.
Umowie zobowiązuje do posłuszeństwa i
do życia w nędzy i jest to klasyczny Zakon .
Normanie Zakon nie wyrzuca ludzi po 40
latach i gwarantuje starszym opiekę .
12 Brak Krzyża.
Według nich umarł na palu .
13 Zamiast pomagać innym muszą chodzić po domach
lub stać ulotkami.
Robią to za darmo i muszą na wyznaczyć 30 godzin i jest ważniejsze niż
praca i rodzina.
14 1914 Konie świata świata który nie sprawdził się.
Obowiązek wiary że Jezus sposób niewidzialny
rządzi światem i nieliczni zobaczyli niewidzialne
przyjście i znaki.
15 Zakaz studiowania .
16 Brak stałych nauk i pozbywanie się starych pism.
17 Nie zgłaszanie pedofil i ich ochrona.
Potrzeba dwóch świadków a ich brak oznacza ukrywanie tego.
Jeśli są to wystarczy że ta osoba żałuje tego to nadal
pracuje dla nich.
18 Dopisali sobie i wymyślili że Bóg kazał nazywać siebie
Jehowa .
Ich tłumaczenie zawiera nadmiarze to słowo i tego powodu są zachwyceni
swoim tłumaczeniem .
Zmieniają sens cytatu i redukują że trzeba się
modlić do Jezusa i Boga i zabierają status Boski jego synowi.
Nowym Testamencie nie występuje Jehowa .
Podaje znaki Boga i nie wiadomo jak je czytać.
Średniowieczy mnich wymyślił sobie Jehowa .
Jezus nie zwracał się do ojca po imieniu.
19 Duch święty nie istnieje i jest mocą Boga.
Nie uznają jego darów .
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
20. ŚJ na świecie jest niespełna 8.000.000 i liczba maleje. Maleje bo starsi nieprzekonywalni umierają a młodzi nie są już parafianami.
Parafianin = tępak :) Serio! https://pl.wiktionary.org/wiki/parafianin

Mnie zawsze dziwiła mała liczba Ś.J. i to mi tak naprawdę nigdy spokoju nie dawało. Skromne 8 baniek na cały calusieńki świat!
Przecie to kropla w oceanie!
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
pan k napisał:
Nie powinno się nazywać organizacją Chrześcijańska .
Można uznać za najbardziej absurdalną religie jaka istnieje.
Jak można wierzyć te wierzenia i stworzyli
sobie absurdalne wierzenia .
1 Boże narodzenie i Wielkanoc najważniejsze i podstawowe
święta Chrześcijańskie .
Dla nich są pogańskie i nie można ich świętować.
Pozwalają obchodzić i świętować koniec roku.
2 Pamiątka śmierci Jezusa .
Udowadniają że ratują się z jego śmierci.
Jezus polecił jeść i pić na jego część .
Zamiast tego podają sobie kielich i taczkę z
chlebem.
Robią też specjalny chleb i wymyśli przepis
na niego a piśmie świętym nie ma przepisu na niego.
3. 144 000 tyle osób będzie zbawionych.
Każdy kto wierzy Jezusa będzie zbawiony .
Nie warto wierzyć ich wierzenia bo ich organizacja
przekroczyła tą liczbę.
4 Nie uznają Piekła i Nieba .
Każdy idzie do grobu i tam czeka na Zmartwychwstanie .
5 Nie uznają Jezusa za Boga .
Uznają go archanioła Michała i według
nich został stworzony i nie było narodzin.
Ich biblia zabiera mu status Boga i redukuje
go do anioła .
6 Zmartwychwstanie nie było całkowite tylko duchowe.
7 Nie robią niczego pożytecznego dla społeczeństwa
i akcje charytatywne robią dla propagandy np
katastrofa naturalna i wtedy pojawiają się media.
Pozostałe wspólnoty Chrześcijańskie budują szpitale
, szkoły i akcje charytatywne .
8 Zakaz świętowania urodzin , przyjmowania i
dawania prezentów .
Biblii nie ma zakazu robienia tego .
Tym dniu nie mogą tego robić
ale dowolnym dniu mogą zrobić urodziny
i dać prezenty i nie mogą tego zrobić dniu urodzi.
Jest to absurd.
9 Zasada wykluczenia .
Opuszczenie tej grupy oznacza całkowite zerwanie kontaktów
a rodzina ma obowiązek ignorować tą osobę i nie
może utrzymywać żadnych kontaktów i nie zobaczą
wnuków .
10 Nie posiadają świątyni .
Sala Królestwa spełnia wszystkie cechy świątyni .
Betel w Nowym Jorku jest odpowiednikiem Watykanu
a lokalne Betel to samo znaczenie co siedziba Biskupa .
11 Brak kapłanów .
Starsi pełnią podstawowe funkcję kapłanów .
Posiadają własny zakon bo osoba
która pracowała w Betel za darmo i dostawała za pracę
minimalne pieniądze a za to prasowała , gotowała ,
szyła i sprzątała a składek nie płacili za nich a wyrzucenie
oznacza nędze i zgodziła się
swoim podpisem na to jest Niewolnikiem
i zakonnikiem.
Umowie zobowiązuje do posłuszeństwa i
do życia w nędzy i jest to klasyczny Zakon .
Normanie Zakon nie wyrzuca ludzi po 40
latach i gwarantuje starszym opiekę .
12 Brak Krzyża.
Według nich umarł na palu .
13 Zamiast pomagać innym muszą chodzić po domach
lub stać ulotkami.
Robią to za darmo i muszą na wyznaczyć 30 godzin i jest ważniejsze niż
praca i rodzina.
14 1914 Konie świata świata który nie sprawdził się.
Obowiązek wiary że Jezus sposób niewidzialny
rządzi światem i nieliczni zobaczyli niewidzialne
przyjście i znaki.
15 Zakaz studiowania .
16 Brak stałych nauk i pozbywanie się starych pism.
17 Nie zgłaszanie pedofil i ich ochrona.
Potrzeba dwóch świadków a ich brak oznacza ukrywanie tego.
Jeśli są to wystarczy że ta osoba żałuje tego to nadal
pracuje dla nich.
18 Dopisali sobie i wymyślili że Bóg kazał nazywać siebie
Jehowa .
Ich tłumaczenie zawiera nadmiarze to słowo i tego powodu są zachwyceni
swoim tłumaczeniem .
Zmieniają sens cytatu i redukują że trzeba się
modlić do Jezusa i Boga i zabierają status Boski jego synowi.
Nowym Testamencie nie występuje Jehowa .
Podaje znaki Boga i nie wiadomo jak je czytać.
Średniowieczy mnich wymyślił sobie Jehowa .
Jezus nie zwracał się do ojca po imieniu.
19 Duch święty nie istnieje i jest mocą Boga.
Nie uznają jego darów .
Zakaz krwi jest absurdalny i nielogiczny.
Wcześniej ją przyjmowali a teraz nie mogą.
Za to jest wykluczenie .
Co robią osobami które wcześniej ją dostały.
Studiowanie Biblii.
Nie ma nic wspólnego studiowania pisma.
Korzystają fragmentów które wybrała Strażnica .
Do fragmentu dostają pytania i odpowiedzi.
Muszą dojść do takich samych wniosków .
Twórca tego ruchu nie posiadał żadnej
wiedzy teologicznej.
Do dzisiaj osoby które tworzą ich pracę nie mają wiedzy teologicznej.
Kult religijny strażniczy i strony internetowej.
Brak uzasadnienia dlaczego rządzą nimi osoby z Nowego Jorku i
dlaczego jest ich tylu.
Swoimi przepowiedniami o końcu świata doprowadzili
ludzi do nędzy i głodu.
Nie ma sensu siać skoro ma nastąpić koniec świata .
Nie podali ile zarobili na sprzedaży budynków w Nowym Jorku.
Brak szacunku do jedzenia.
Jawnie na swoim filmie znieważyli Chleb.
Brak szacunku do swoich pracowników .
Obalenie własnej nauki .
Nie uznają istnienia Duch świętego.
Uznają go za energie.

jw.org broadcasting luty 2016 - cz.1 'kulinarne show' (PoP vol.77)
https://www.youtube.com/watch?v=WQtVRkjXb_4
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Jacquelyn napisał:
Każdy kto wpadnie w siła sekty ma swoją drogę i musi sam zdecydować co jest dla niego najważniejsze.
Ale tak jak w Twoim przypadku, warto aby pojawił się ktoś z poza organizacji, a najlepiej ktoś zdecydowany i cierpliwy (ja do takich z natury nie należę), taki, który wyłączyłby na chwilę zaprogramowane myślenie. Nawet jeśli ktoś nie może "siłować się" z nimi na wersety (też nie ja), to na pewno są jeszcze inne rozwiązania. Bo tu głównie i tak chodzi mym zdaniem przynajmniej o zasygnalizowanie manipulacyjnych działań. Bez agresji. Nie czekajmy, aż będziemy bez grzechu, albo "wszystkowiedzący" żeby zacząć jakkolwiek działać, choćby sugerując nieuczciwość i poprosić daną osobę o przemyślenie tego na osobności. Obiecują, a czy to zrobią, to już jak Jacquelyn zaznaczyła: "To jak będzie reagować zależy od chęci i woli takiego świadka".
Wracając do dat związanych z oczekiwaniem końca świata, to właśnie dziś przypadkiem miałem okazję zapytać o nie dwie sympatyczne starsze panie z organizacji ŚJ (wyrosły "spod ziemi"), trzymających dwie małe uloteczki. Rozmowa nie trwała długo, bo nie pozwoliłem jej zejść na "inne tory", i zaczęły spieszyć się do lekarza. W każdym razie otrzymałem stanowczą odpowiedź, że to nie "oni", i nic takiego ich wydawnictwa nie głosiły, więc nie można zarzucać organizacji fałszywych proroctw. W innych kwestiach też niesłusznie dopatrujemy się błędów, i "gdyby tylko miały czas", to wszystko by skrupulatnie wyjaśniły itd., itd. W kwestii zebranych pieniędzy, to idą m.in. na powodzie, a o resztę i tak dba państwo. Sytuacja w Betel też jest w porządku, gdyż "cały czas zatrudniani są nowi". Rzecz nie mniej ważna, bo to już słyszę nie pierwszy raz od zasłużonych głosicieli, że internet wolno im przeglądać w sposób dowolny. Czyli niepotrzebnie się zamartwiamy, mogą analizować fakty - jak obiecują - w sposób absolutnie obiektywny:). Właśnie z takimi wypowiedziami ostatnio się stykam dość często.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
1914 wprost zapowiadali koniec świata .
Google można zobaczyć starsze publikacje które potwierdzają
koniec świata .
Za bliski koniec uznali nowe technologie .
Datę ustalił twórca tego ruch na podstawie badań pisma świętego
i piramid Egipskich.
Porażkę usprawiedliwiają że przyszedł niewidzialnie .
Koniec świata nastąpi nim minie ostatnie pokolenie które pamięta
o tym roku.
Pokolenie które pamięta to wydarzenie nie żyje.
Nowe daty końca świata np 1925 miał zmartwychwstać Mojżesz i inni.
Stworzyli absurdalną wizję końca świata którą mogą wierzyć tylko oni.
Bóg zabije wszystkich a przetrwają oni.
Tych osób 144 tys pójdzie do Nieba a reszta ich zostanie na Ziemi.
Przez wiele lat będą sprzątać ciała .
Nastąpi drugie przyjście i każdy zmarły dostanie 1000 lat by nawrócić się .
Do życia powrócą mordercy i zbrodniarze .
Jak można wierzyć że te osoby dostaną po śmierci szansę by się na wrócić.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta organizacja została zakazana w Rosji.
Zrobili słusznie chroniąc swoich obywateli od sekty korporacyjnej
i wpływów Masońskich.
Uznali tą organizację za sektę .
1 Rozbijanie i dzielenie rodzin.
Zakaz utrzymywania kontraktów ludźmi po za organizacji.
Rozwód za rezygnację z tej organizacji i
za nie przyjęcie nauk tej organizacji.
Za opuszczenie wykluczenie z tej organizacji .
Rodzina ma zakaz utrzymywania stosunków i
ma obowiązek ignorować całkowicie .
Nawet gdy ta osoba ma już dzieci i
nawet dla wnuków obowiązuje zakaz.
2 Promowanie samobójstwa i składanie ofiar z dzieci.
Po wielu latach okryli zakaz krwi.
Popełniają samobójstwa i mordują dzieci.
Za krew mają proces i wykluczenie .
Specjalny komitet który pilnuje byś nie brał krwi.
Doprowadzają do samobójstwa i morderstwa..
3 Raj dla pedofilów .
Potrzebuje dwóch świadków i bez tego nie uznaje winy.
Jeśli są to wystarczy że uzna swoją winę i jest odsuwany od dzieci
i dostaje upomnienie wysłane do wszystkich zborów.
Upomnienie nie zawiera informacji za co jest.
Zakaz zgłaszania tego służbą i nawet rodzina nie
może tego zrobić.
Zamiast to zgłosić informują o tym własną organizację
i organizują własny proces.
Australii nie zgłosili ponad tysiąc przypadków
pedofilii .
Tych powód zakaz w Rosji.
Wszystkie państwa powinny zrobić to samo wobec
niebezpiecznej sekty.
Dodatkowym powodem jest też oszustwo i okradanie
własnych wyznawców .
Przez koniec świata doprowadzani są do nędzy .
Przed końcem świata muszą da jeszcze więcej pieniędzy i zbudować
nowe budynki dla organizacji.
Te budynki cudownie przetrwają koniec świata.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Byłem ŚJ przez 1 rok. Odszedłem sam. Napisałem list na 3 strony A4 z pożegnaniem. Bardzo ładnie, kulturalnie, z podziękowaniem za to, co było dobre. Bo niektóre rzeczy były dobre. Sporo zawdzięczam SJ, choć uważam, że mają dużo fałszywych nauk, a sami sa ofiarami tych, którzy zarzadzają tą korporacją.

Jak zaczałem studia, zacząłem zdobywac wiedzę i myslec niezależnie, to oczy mi się otworzyły.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 453
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
irish napisał:
skąd wy to wszystko wiecie ? z TVP1?
Kanały na YouTube Prawda o Prawdzie .
Ten przeciwieństwie do innych kanałów jest skierowany
do każdej osoby.
Ten kanał sposób dokładny tłumaczy i udowadnia że
ten ruch do sekta Korporacyjna i potwierdzają to filmy tej organizacji i ich publikację.
Ciekawy na tym kanale był cykl
filmów o ukrywaniu czynów pedofilskich i
porównanie Biblii świadków Jehowy z
normalnymi tłumaczeniami czyli
Biblia Tysiąclecia i inne tłumaczenia.
Na porównaniu widać że ich pismo nie powinno nazywać się Biblią .
Brakuje wielu wersetów , wiele zmieniono a szczególnie fragmenty
i słowa Jezusa by wykreować że powiedział je Jehowa .
Zmieniono ich sens.
Ich piśmie gdzie się ta prowadzono urojone imię Jehowa które nie występuje
żadnych tłumaczeniu Greckim i nawet Jezus nie zwracał się po imieniu do Ojca .
Ich tłumaczenie jest znane nadmiaru tego imienia a właściwe tłumaczenia
nie zawierają tego imienia .
Normalne tłumaczenia zawierają dane osób które je tłumaczyły
a ich tłumaczenie nie zawiera tego.
Normalne tłumaczeniem zajmują się osoby posiadające odpowiednią
wiedzę które potwierdzają tytuły naukowe i swoim autorytetem potwierdzają
jakość tłumaczenia .
Na YouTube powstało sporo kanałów stworzonych przez
byłych świadków .
Pokazuje bardzo niski poziom tego ruchu.
Zawiera dokumenty które ukrywają fakt że mają obowiązek
ukrywać wykorzystanie dzieci i bez dwóch świadków
nie badają sprawy i uznają tylko rację członków
organizacji i ignorują relację osób po za organizacji.
Za wędrowanie po domach i stanie ulotkami nie dostają żadnego wynagrodzenia .
Muszą na to poświęcić 30 godzin.
Jawnie zostali niewolnikami.
Betel całkowitym niewolnikiem i za pracę w tym
domu żadnego wynagrodzenia .
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Pokażcie mi jedną religie ze strukturami ---która nie jest SEKTĄ&KORPORACJĄ&PIRAMIDĄ FINANSOWĄ= i nie zniewala wiernych---tylko jedną!!!
Religion_distribution.png
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
vengo napisał:
Pokażcie mi jedną religie ze strukturami ---która nie jest SEKTĄ&KORPORACJĄ&PIRAMIDĄ FINANSOWĄ= i nie zniewala wiernych---tylko jedną!!!
Każdy ale to każdy system społeczny jest regulowany jakaąś formą społecznej umowy, wiec "zniewolenie" jest sprawą naturalną, bezdyskusyjną. Pastwienie się akurat nad religią to jakaś projekcja nerwicowa, która nie ma sensu.

Natomiast obronię czyste chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo pierwotnie było kwestią świadomego wyboru i nikt nikogo do niczego je zmuszał. Dziś również istnieją chrześcijanie trzymający się ewangelii, a nie skorupy dogmatyczno-politycznej Kościoła Katolickiego czy innego jakiegoś odstępstwa od Ewangelii.
 
Do góry