Polemika ze Świadkami Jehowy...

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... " kretyn im wpajał o babilonie i demonach" ..... a nauką nazywa się wmawianie dzieciom i to publiczne że pochodzą z małpy ..... tak to jest hipokryzja ....
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
" kretyn im wpajał o babilonie i demonach"
Nie manipuluj tym, co napisałam, specjalisto w tej dziedzinie...ech.
Te dzieciaki miały powtarzane do znudzenia,że katolicy wierzą w Babilon i demony, a nie potrafiły wytłumaczyć, czym jest ten "Babilon" wg nich na przykład.

a nauką nazywa się wmawianie dzieciom i to publiczne że pochodzą z małpy ..... tak to jest hipokryzja ....
Może tak jaśniej?
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... myślę że jasno się wyraziłem .....nazywasz ojca kretynem dlatego że mówi dzieciom skąd według jego wiedzy pochodzą owe wierzenia i zwyczaje ..... czyli przecedzasz komara .... a łykasz wielbłąda posyłając dzieci do szkoły w której uczą je że ich prarodzice to były małpy ... to właśnie jest hipokryzja ...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Moje dzieci są jeszcze w takim wieku,że nie chodzą do szkoły. Jeśli jesteśmy już przy szkole, to Jarek, Twoje rozumowanie mnie rozbraja, ale tez jest typowe dla ŚJ - lepiej umrzeć, niż pozwolić przetoczyć krew, lepiej być analfabetą, niż chodzić do szkoły, w której uczą biologii.
.nazywasz ojca kretynem dlatego że mówi dzieciom skąd według jego wiedzy pochodzą owe wierzenia i zwyczaje
nazywam go 'kretynem', bo te dzieci wtedy były zbyt małe na takie opowiastki, wyrządził im tym wiele krzywd, bo komentowały katolickie "atrybuty" wszędzie i spotykały się nieraz z bardzo przykrymi reakcjami. To ciągle tylko dzieci. Dbajmy, by nie zrobić im krzywdy. Dlaczego mnie uczyli w szkole teorii ewolucji, która dziś, kiedy jestem dorosłym, rozumnym człowiekiem, nie robi na mnie wielkiego wrażenia, zeby nie powiedzieć: 'żadnego'? Nauka jest po to, by się rozwijać,po to mamy rozum, by wysnuwać wnioski, by poszerzać swoją wiedzę, redukować to, co wydaje się zbędne i sprawdzać zawartość papki, jaką podają nam na tacy.
Nie sądzę, by wpajanie dzieciom tak skrajnej nietolerancji i pogardy było tylko "komarem", a ewolucjonizm aż wielbłądem. To pierwsze w nich zostało, a to drugie - jeśli temat ich zainteresował, być może drążą, myślą i sami decydują, czy czują powiązania z małpami, czy nie.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Jarek1966 napisał:
a łykasz wielbłąda posyłając dzieci do szkoły w której uczą je że ich prarodzice to były małpy
Jak na razie to najbardziej wiarygodne wyjaśnienie pochodzenia człowieka.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Jak na razie to najbardziej wiarygodne wyjaśnienie pochodzenia człowieka.

Teraz to trochę nie za bardzo
Gdzieś czytałem na portalu archeologicznym że odnaleziono szkielet przed narodzinami Jezusa, jakieś dwa tysiące
Teraz właśnie to badają
Więc prawdopodobnie będzie obalony ten mit o tym że pochodzimy od małp
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
a nauką nazywa się wmawianie dzieciom i to publiczne że pochodzą z małpy .....

Raczej "od" małpy, to po pierwsze. Z małpy może pchła pochodzić. Po drugie nauka nic nie wmawia, a domniema pochodzenie od nieco mniej zaawansowanego naczelnego. To w dalszym ciągu jest teoria, bo nauka mój kolego, niezaprzeczalnie opisuje tylko to co może być udowodnione. To ją odróżnia od wiary. I dobrze, że nauka istnieje, inaczej wszyscy myślelibyśmy, że człowiek pochodzi z raju, gdzie mieszkał obok takich istot jak wiewiórka, czy dinozaur.

.... myślę że jasno się wyraziłem .....nazywasz ojca kretynem dlatego że mówi dzieciom skąd według jego wiedzy pochodzą owe wierzenia i zwyczaje ..... czyli przecedzasz komara .... a łykasz wielbłąda posyłając dzieci do szkoły w której uczą je że ich prarodzice to były małpy ... to właśnie jest hipokryzja ...

A tak pół żartem, pół serio Jarku, myślisz, że Ewa, bądź Adam ujeżdżali takiego triceratopsa, czy innego stegozaura?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Widzisz, z tym, ze ja wciąż nie widzę nic złego w spożywaniu krwi, nawet jeśli Ty twierdzisz, że Bóg tego zakazuje (nie interesuje mnie interpretacja w tym momencie). Widzisz, gdyby Biblia zabraniała głaskania kota (to tylko przykład), ja nie zawahałbym się go pogłaskać, gdyż nie jest to złe.
i tym się różnimy ja staram sie przestrzegać zakazów /nakazów zawartych w biblii ty nie..konsekwencje sa widoczne na świecie ...dostrzegasz je?


Tu nie chodzi o to jak powinno być, a jak jest. Przykład z panią sklepikarką od Calliope.
Calliope nie podała mi adresu sklepiku w którym rzekoma SJ tak się zachowuje ,więc nie podpieraj sie krzywym kijem.
Jak na razie to najbardziej wiarygodne wyjaśnienie pochodzenia człowieka.
..to zapewne nie obrazisz się jak stwierdzę ze analizujesz jak potomek małpy


No pacz! Toż to esencja hipokryzji, vengo!
Oczywiście zaraz nazwiesz mnie intrygantką i nie uwierzysz, ale i tak muszę to napisać: już pisałam,ze mam śj w rodzinie, gówniarzami byliśmy, jak przyjechali do nas kuzyni i patrząc na obrazek Matki Boskiej Fatimskiej z obrzydzeniem "tata mówił,ze Wy wierzycie w Babilon i Demony". Ile to dziecko rozumiało z tego, co ten kretyn im wpajal, ja nie wiem, ale szacunku do nas, jako innowierców w tym nie było ani krztyny i nie ma do dzisiaj.
ŚJ jako słynni domokrążcy odwiedzają nas co roku jakoś latem i nikt ich nigdy nie wygania, traktowanie nas z góry to norma, narzucanie swojego zdania - norma, brak konkretnych argumentów - norma, i unoszenie się nie wiadomo jak, do tego fochy i "co też pani", gdy nie wiadomo co powiedzieć - również norma.
.....normą w/g ciebie jest też to ze SJ są beee a Calliope cacy
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
vengo napisał:
..to zapewne nie obrazisz się jak stwierdzę ze analizujesz jak potomek małpy
Ty również nie powinieneś się obrazić, jeżeli poproszę cię o pozdrowienie twojej ukochanej sekty? :)
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
i tym się różnimy ja staram sie przestrzegać zakazów /nakazów zawartych w biblii ty nie..konsekwencje sa widoczne na świecie ...dostrzegasz je?

Ewentualny zakaz głaskania kota nie miałby wielkiego wpływu na światowy pokój. Podobnie jest ze spożywaniem krwi, nie mówiąc już o transfuzji, która uratowała życie milionom ludzi. Różnimy się natomiast tym, że ty przestrzegasz zakzaów/nakazów nawet bez analizowania ich, a ja staram się kierować moralnością/etyką.

...dostrzegasz je?

Problem zawsze stanowili i będą stanowić ludzie, a wyznanie, kolor skóry, czy zamożność to tylko kolejne ogniska, które wzniecają pożary. Nic nie zmieni tego stanu rzeczy...

Calliope nie podała mi adresu sklepiku w którym rzekoma SJ tak się zachowuje ,więc nie podpieraj sie krzywym kijem.

LOL, a odwiedziłbyś Panią sklepikarkę? Zrobiłbyś kontrolę, podając się za katolika? Ja też spotkałem się z wyniosłością ŚJ, a raz nawet i z chamstwem. Są u was i kulturalni i niekulturalni ludzie, choć każdy, z którym się spotkałem prezentuje przesadną dumę, która, zdaje się, ma obniżać samoocenę u innych.

..to zapewne nie obrazisz się jak stwierdzę ze analizujesz jak potomek małpy

Nawet jeśli pochodzimy od małpy, to co? Obrazisz się vengo? Bo wybacz, ale Raj z Księgi Rodzaju, jak i historia jaka miała w nim miejsce, to klasyczna przypowieść mająca pokazać jak wielka jest moc Boga. Podobnie jak przypowieść o ziarnach i plewach.
Aha, ale zapomniałem, że bierzecie do siebie wszystko co jest w Biblii dosłownie, za pewnik, odpowiednio korygując to na swoją korzyść.

.....normą w/g ciebie jest też to ze SJ są beee a Calliope cacy

Zrób może jednak te kontrolę, udając się do sklepiku z nadzieją, iż swój pozna swego.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... "zakaz głaskania kota nie ma wpływu na pokój światowy" .... więc pytam .... czy zjedzenie owocu nadajacego się do spożycia ma miał wpływ na .... światowy pokuj i szczęście całej ludzkości ....
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Calliope nie podała mi adresu sklepiku w którym rzekoma SJ tak się zachowuje ,więc nie podpieraj sie krzywym kijem.
Lepszy krzywy kij niż gonienie na oślep i skrajna naiwność.
Adresu Ci nie podam i to zrozumiałe, ale strzelasz w płot, uciekając się do takich sztuczek, zamiast szukać argumentów :D kwintesencja postaci świadka Jehowy :D
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Lepszy krzywy kij niż gonienie na oślep i skrajna naiwność.
Adresu Ci nie podam i to zrozumiałe, ale strzelasz w płot, uciekając się do takich sztuczek, zamiast szukać argumentów :D kwintesencja postaci świadka Jehowy :D

vengo bazuje więc na nieufności, więc zaprzecza, że coś takiego ma miejsce. Idąc tym tropem my także możemy zanegować wszysciusieńko co tylko powie. Mamy do tego zupełne prawo, skoro on tak robi.


.... "zakaz głaskania kota nie ma wpływu na pokój światowy" .... więc pytam .... czy zjedzenie owocu nadajacego się do spożycia ma miał wpływ na .... światowy pokuj i szczęście całej ludzkości ....

To przypowieść. Nikt tak naprawdę nie jadł zakazanego owocu... Alegoria, znasz takie słowo Jarku? Poza tym nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
vengo bazuje więc na nieufności, więc zaprzecza, że coś takiego ma miejsce. Idąc tym tropem my także możemy zanegować wszysciusieńko co tylko powie. Mamy do tego zupełne prawo, skoro on tak robi.
....vengo nasłuchał się i naczytał dośc w swoim zyciu o tym jak ciocia czyjeś cioci powiedziała co słyszała.......jeśli rozmawiasz ze SJ bądź poważniejszym rozmówcą ,inaczej szkoda twojego i mojego czasu..pozdrowienia dla cioci
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
....vengo nasłuchał się i naczytał dośc w swoim zyciu o tym jak ciocia czyjeś cioci powiedziała co słyszała.......jeśli rozmawiasz ze SJ bądź poważniejszym rozmówcą ,inaczej szkoda twojego i mojego czasu..pozdrowienia dla cioci
Buahaha? Poważniejszym rozmówcą??? Przecież Wy nie jesteście poważni. Zadawałem Wam setki razy to samo pytanie odnośnie leczenia krwią, a Wy nie raczyliście odpowiedzieć, zachowujecie się jak dzieci które udają, że nie słyszą jak się im zwraca uwagę, że upaćkały się w kupie. A Wy jesteście bardzo upaćkani, tak, że aż zaczyna śmierdzieć. Widzi to Maszkowa (pozdrawiam :p ), widzi to Crow0, widzi to Hanadai i widzę to ja - różnorodna zbieranina deistów, katolików, agnostyków - każdy palcem wytyka błędy, a Wy nadal twierdzicie, że nie sikacie pod wiatr, tylko, że deszcz pada :p
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... wrócił prostak z prostackimi tekstami .... ale może się mylę i jest to inetligencja lekarzy .... jak będziesz leczył tak jak piszesz .... to lepiej iść do weterynarza .... buuuuuu ...
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Buahaha? Poważniejszym rozmówcą??? Przecież Wy nie jesteście poważni. Zadawałem Wam setki razy to samo pytanie odnośnie leczenia krwią, a Wy nie raczyliście odpowiedzieć, zachowujecie się jak dzieci które udają, że nie słyszą jak się im zwraca uwagę, że upaćkały się w kupie. A Wy jesteście bardzo upaćkani, tak, że aż zaczyna śmierdzieć. Widzi to Maszkowa (pozdrawiam :p ), widzi to Crow0, widzi to Hanadai i widzę to ja - różnorodna zbieranina deistów, katolików, agnostyków - każdy palcem wytyka błędy, a Wy nadal twierdzicie, że nie sikacie pod wiatr, tylko, że deszcz pada :p
...to raczej ty[wy]nie przyjmujecie odpowiedzi do wiadomosci ....SJ nie praktykuja z krwią-ze względów religijnych......ty[wy] tego zakazu Boga i powtórzonego przez apostołów Jezusa nie uznajecie!czy to śmierdzi?zależy w którą stronę wiatr wieje...
Czas to marnujecie wy, nachodząc ludzi w ich własnych domach...
...nie marnujemy czasu pukajac do drzwi ludzi którzy czekaja na takie wizyty....codziennie na swiecie ok.500 osób zostaje SJ
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
vengo napisał:
SJ nie praktykuja z krwią-ze względów religijnych
Dobrze, że nie jestem śj, bo już chyba nie byłoby mnie na tym świecie...

vengo napisał:
...nie marnujemy czasu pukajac do drzwi ludzi którzy czekaja na takie wizyty....
No sorry, ale jak grzecznie wam podziękowałam, to nie poskutkowało.

vengo napisał:
codziennie na swiecie ok.500 osób zostaje SJ
I pewnie tyle samo "odchodzi" w szpitalu z powodu tej krwi właśnie.
 
Do góry