Polemika ze Świadkami Jehowy...

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Może Knorr miał jakąś traumę z dzieciństwa, wampirami go straszyli, czy co? Jakiś musiał istnieć powód wprowadzenia kretyńskiego zakazu transfuzji krwi, którą w dodatku stawia się na równi z jej spożywaniem :026: zgroza.

Ubliża mi. Owszem. Zwraca się do mnie "katoliczko" i ma w głosie tyle pogardy, że żółć do uszu mi podchodzi, z racji szacunku do starszych nie wdaję się z nią w słowne potyczki, bo jest to człowiek, który jak głęboko brodzi w iluzji,że ta wyżera jej oczy. Pomijam,że do katoliczki brakuje mi stu kilometrów. I widzisz vengo, zaślepieńcze, punkt widzenia zależy od kątu patrzenia. Ty nazywasz katolicyzm religią, ktora wyprowadza na manowce, a dla mnie Wasza sekta jest tą, która to robi. Brooklyn też mataczy. Wypełni się proroctwo i szlag trafi fałszywych proroków, których należy się wystrzegać tak, jak i ja się wystrzegam Was i wszystkich innych fanatyków. Bo każdy fanatyzm vengo jest zły.
Nie jeździ po nakukach krk, tylko po katolikach, nazywając ich "katolami" i mówiąc coś o Bablilonie, o idiotycznych świętach jakie obchodzą, że są bałwochwalcami, że nabożeństwo majowe pod wiejską kapliczką to czarna msza do demona, że chorzy ludzie i to hasło: "przebudźcie się!" :D
Brat mojego ojca jest starszym zboru często nam podrzucał te piękne kolorowe gazetki o raju, w którym czarne dziecko karmi biała matka, nad nimi lata motylek, a przed nimi bieży tygrysek =, albo lew. I też tam jedna miała tytuł "Przebudźcie się!". Powtarzanie hasełek jak widać tak weszlo Wam w krew,że robicie to na tyle bezmyślnie,że z jednej strony tak bardzo bronicie przekazu Nowego Świata, a z drugiej strony gwałcicie i olewacie najważniejsze mądrości, jakie zen wypływają. Prowadzicie swoj dżihad, tylko nie wiem po co i przeciwko komu. Ja mam dystans vengo i jedyne, co u mnie jest w stanie wywpołac wojujący Świadek jehowy, to usmiech politowania. Walczyć z wiatrakami nie mam w zwyczaju. Jak widzę,że walę w betonowy słup, który nie ma rozumu i po prostu ma tam stać, to wrzucam wsteczny i omijam szerokim łukiem. Skoro odpowiada mu to bezmyślne stanie, niech stoi, jest przecież tylko...narzędziem, rzeczą i zbędną, i niezbędną, pośrednikiem, nośnikiem, przeszkodą i zbędnym badziewiem, które sobie zawłaszcza skrawek mojej działki. Ot, co. Jeśli i Tobie odpowiada bycie takim słupem - Twoja sprawa. Mnie odpowiada...ekumenizm :) Cudna idea, tylko wykonanie jeszcze w powijakach. W dniu Sądu, jeśli takowy nadejdzie, sekty zginą w otchłani, a zjednoczenie Bożych wyznawców i tak nastąpi, i wątpię vengo, czy się załapiecie...

Cudnie gdyby nie był parę razy ostrzegany warnem, tak bym własnie odpisał.

...zmieniać zdanie można ...przyznanie sie do błędu eliminuje błąd--Tomasz zakwestionował wiarygodność słów Jezusa i co?...więc nie przytaczaj zmiany zdań innych ...ale!przytaczaj niezmienność innych kościołów trwających w rażących błędnych naukach uchybiających Bogu !

Uwierz mi, wiele religii prostuje swoje błędy. Wy je jednak tylko i wyłącznie tłumaczycie i zastępujecie innymi błędami. Tak było w przypadku ogłaszania armagedonów, co jest udokumentowane historycznie.

znajdujesz sie na wątku o ŚJ,,więc WSZYSTKO dotyczące ŚJ nie jest odstępstwem od tematu.

Rozmawiamy o was, nie o Biblii. Jej interpretacja to już inna kwestia, o którą można tu zahaczyć. Ja jednak tego nie robię, bo interpretacja Biblii to prywatna kwestia każdego człowieka/wyznawcy, której kwestionować nie mam zamiaru.

..bo są korygowane jeśli odbiegły od Prawdy Biblijnej..nie trwamy w błędzie jak inne religie uznające niebiblijne nauki za prawdę ......mało tego dopuszczają się niegodziwości względem dochodzących do Prawdy chcąc ich zniszczyć .......PS. co takiego nie podoba ci sie we wierzeniach ŚJ?

Powtórzę. Nie obchodzą mnie wasze interpretacje, a ohydne zachowanie wobec innych religii i ch**ska krucjata.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Heh.... musze przyznac, ze swiadkowie Jehowy maja glowe na karku i potrafia niezle odejsc czlowieka. Wczoraj przeszly do mnie dwie fajne, dziewczyny do tego ladne :D Byly swiadkami Jehowy, zaczely swoja gadke, i nawet jej wysluchalem sam nie wiem czemu :D
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
więc dlaczego wszystkie inne religie spozywają krew ,mimo zakazu wstrzymywania się od krwi {Dziej,15:20}--przypomnę,,aby!zostać zbawionym
To jest o spożywaniu krwi, a nie transfuzji. Żydzi nie spożywają krwi, stosują się wedle pierwotnych zasad, tego tyczy się pismo. Natomiast stosują transfuzje w celu ratowania życia. Ten cytat na który się powołujecie to nadinterpretacja. Nauka ta jest niebiblijna gdyż żadnego słowa nie ma o przetaczaniu krwi, w tym cytacie na który się powołałeś również nic nie ma.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
To jest o spożywaniu krwi, a nie transfuzji. Żydzi nie spożywają krwi, stosują się wedle pierwotnych zasad, tego tyczy się pismo. Natomiast stosują transfuzje w celu ratowania życia. Ten cytat na który się powołujecie to nadinterpretacja. Nauka ta jest niebiblijna gdyż żadnego słowa nie ma o przetaczaniu krwi, w tym cytacie na który się powołałeś również nic nie ma.
.....ŻYDZI maja zakaz w ST...natomiast chrześcijanie w Dziej w NT.........moje pytanie było następujące ===dlaczego chrześcijanie spożywają krew?mimo jasnego zakazu!
==== opiniujesz inne religie o nadinterpretacje w wierzeniach a chrześcijaństwo jawnie gwałci przykazania Jezusa podane przez grono z Jerozolimy w Dziejach 15:20!====to cię nie niepokoi?
zostaw ŚJ dzisiaj w spokoju czas pokarze kto ma rację! czy ŚJ nie spożywając i nie przetaczając w ogóle żadnej krwi czy chrześcijaństwo spożywając i przetaczając każdą krew ....
Heh.... musze przyznac, ze swiadkowie Jehowy maja glowe na karku i potrafia niezle odejsc czlowieka. Wczoraj przeszly do mnie dwie fajne, dziewczyny do tego ladne :D Byly swiadkami Jehowy, zaczely swoja gadke, i nawet jej wysluchalem sam nie wiem czemu :D
...moze dlatego ze z nimi był duch Bozy?
==

Uwierz mi, wiele religii prostuje swoje błędy. Wy je jednak tylko i wyłącznie tłumaczycie i zastępujecie innymi błędami. Tak było w przypadku ogłaszania armagedonów, co jest udokumentowane historycznie.
....jedna zmiana obala twoją krytykę względem zmian ŚJ......chyba że twój punkt widzenia{opiniowania\] zależy od punktu siedzenia....



Rozmawiamy o was, nie o Biblii. Jej interpretacja to już inna kwestia, o którą można tu zahaczyć. Ja jednak tego nie robię, bo interpretacja Biblii to prywatna kwestia każdego człowieka/wyznawcy, której kwestionować nie mam zamiaru.
czyli oddzielasz ludzi wyznania ŚJ od ich wierzeń? :)...jesteś śmieszny




Powtórzę. Nie obchodzą mnie wasze interpretacje, a ohydne zachowanie wobec innych religii i ch**ska krucjata.
...jesteś śmieszny

=
Skleroze masz? Przerabialiśmy to już ze 3 razy. Nie ma obecnie takiego zakazu. Zgodnie z Biblią on juz nie obowiązuje.
...coś mi umknęło uwadze ??..napisano inny NT ?? ....i anulowano pisma apostołów i uczniów z Iw.???
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
.....ŻYDZI maja zakaz w ST...natomiast chrześcijanie w Dziej w NT.........moje pytanie było następujące ===dlaczego chrześcijanie spożywają krew?mimo jasnego zakazu!
==== opiniujesz inne religie o nadinterpretacje w wierzeniach a chrześcijaństwo jawnie gwałci przykazania Jezusa podane przez grono z Jerozolimy w Dziejach 15:20!====to cię nie niepokoi?
zostaw ŚJ dzisiaj w spokoju czas pokarze kto ma rację! czy ŚJ nie spożywając i nie przetaczając w ogóle żadnej krwi czy chrześcijaństwo spożywając i przetaczając każdą krew .......moze dlatego ze z nimi był duch Bozy?
==

Na ten temat pisała już Maszkowa. Jednak widzę, że do główki nie dociera, bo odpowiedniego stanowiska nie zająłeś. Ba, wygląda to nawet jak unik przed niewygodnym tematem.

....jedna zmiana obala twoją krytykę względem zmian ŚJ......chyba że twój punkt widzenia{opiniowania\] zależy od punktu siedzenia....

Żeby taka zmiana była jedna. Podobnie jak armagedonów. Sam wasz stosunek do transfuzji nigdy nie był jednoznaczny, w przeszłości będąc poglądem bardziej konserwatywnym. Masz rację, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Ja cieszę się ze swojej miejscówki.

czyli oddzielasz ludzi wyznania ŚJ od ich wierzeń? :)...jesteś śmieszny

...jesteś śmieszny

Przy rozmowie z Wami trzeba te kwestie oddzielać, bo niby Biblię studiujecie, codziennie czytacie jej fragmenty, analizując je, ale o dziwo wszyscy interpretujecie je tak samo. No albo to jakiś atak klonów, albo coś tu nie gra. W tej sytuacji to Ty wydajesz się śmieszny. Nie będę z Tobą rozpoczynał dysputy na temat Biblii. Są na tym forum odpowiednie tematy, które jej dotyczą. Tam Cię zapraszam - siej Waszą "interpretację".

...coś mi umknęło uwadze ??..napisano inny NT ?? ....i anulowano pisma apostołów i uczniów z Iw.???

Tobie wiele umyka.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Na ten temat pisała już Maszkowa. Jednak widzę, że do główki nie dociera, bo odpowiedniego stanowiska nie zająłeś. Ba, wygląda to nawet jak unik przed niewygodnym tematem.
to co Myszkowa opiniuje pozostawiam bez komentarza......natomiast co ty opiniujesz jeszcze mnie interesuje ...więc pozostań przy swoim zdaniu jeśli je masz....
nie unikam tematu ,moja wiara zakaz z Dziejów traktuje b.poważnie .....jak twoja religia stosuje sie do tego zakazu jestem ciekaw.



Żeby taka zmiana była jedna. Podobnie jak armagedonów. Sam wasz stosunek do transfuzji nigdy nie był jednoznaczny, w przeszłości będąc poglądem bardziej konserwatywnym. Masz rację, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Ja cieszę się ze swojej miejscówki.
więc czemu zakrywasz oczki na historie kościołów odbiegających generalnie od ewangelii ?....odstępstwo tych kościołów od nauk Jezusa jest rażące z towarzyszącymi skandalami na miarę światową...to cię nie niepokoi?




Przy rozmowie z Wami trzeba te kwestie oddzielać, bo niby Biblię studiujecie, codziennie czytacie jej fragmenty, analizując je, ale o dziwo wszyscy interpretujecie je tak samo. No albo to jakiś atak klonów, albo coś tu nie gra. W tej sytuacji to Ty wydajesz się śmieszny. Nie będę z Tobą rozpoczynał dysputy na temat Biblii. Są na tym forum odpowiednie tematy, które jej dotyczą. Tam Cię zapraszam - siej Waszą "interpretację".
..dziękuję ze tak nas wyróżniłeś ,tak jesteśmy na całym świecie jednomyślni, jednakowo interpretujemy wersy i znamy wszyscy dokładnie PISMA........=========
Biblia Tysiąclecia:1P.3:8
Na koniec zaś bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, pełni braterskiej miłości, miłosierni, pokorni.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
to co Myszkowa opiniuje pozostawiam bez komentarza......natomiast co ty opiniujesz jeszcze mnie interesuje ...więc pozostań przy swoim zdaniu jeśli je masz....
nie unikam tematu ,moja wiara zakaz z Dziejów traktuje b.poważnie .....jak twoja religia stosuje sie do tego zakazu jestem ciekaw.

Nie jestem członkiem żadnej wspólnoty religijnej. Pewnie dlatego, że nie odpowiada mi słowo "wspólnota", bo przy wszystkich tego terminu pozytywach stoi i wiele negatywów.

więc czemu zakrywasz oczki na historie kościołów odbiegających generalnie od ewangelii ?....odstępstwo tych kościołów od nauk Jezusa jest rażące z towarzyszącymi skandalami na miarę światową...to cię nie niepokoi?

Ależ owszem. KK stosował tortury (inkwizycja), papież zwoływał krucjaty, szlachetnie urodzeni księża coraz bardziej się wzbogacali (ta kastowość i zwyczaj wywyższania się ponad wiernych niektórym z nich został do dziś). Islam ma także swoich fanatyków, którzy są w stanie przelać własną krew w obronie wiary, zabijając przy tym niewinne osoby. Z tym, że widzisz, podobnie jak w waszym przypadku, tym wiernym ktoś robi wodę z mózgu (nie wszystkim, generalizować nie można - nic nie mam do samej wairy Katolików, Muzułmanów i ŚJ - tak jak zaznaczyłem wierzyć można we wszystko), a wiadomo, że są to zazwyczaj przywódcy/przedstawiciele danej religii.

Jeśli zaś chodzi o, jak to ująłeś, "odstępstwo od nauk Jezusa" w KK to jest to, delikatnie mówiąc, subiektywne stwierdzenie. Podobne zarzuty mogą Świadkom zarzucić inne religie chrześcijańskie. Kto więc będzie mieć rację, skoro obie strony twierdzić będą, że takową posiadają? Ewangelik/Katolik, idący w stronę ekumenizmu (myślę, że jak najbardziej idące śladami nauk Jezusa), czy ŚJ, mówiący coś o Babilonie Wielkim? Ja na to pytanie nie odpowiem, niech inni się wypowiedzą.

..dziękuję ze tak nas wyróżniłeś ,tak jesteśmy na całym świecie jednomyślni, jednakowo interpretujemy wersy i znamy wszyscy dokładnie PISMA........=========
Biblia Tysiąclecia:1P.3:8
Na koniec zaś bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, pełni braterskiej miłości, miłosierni, pokorni.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie wyróżniłem. Miało to raczej zabarwienie pejoratywne. Skoro człowiek w dużej mierze jest indywidualny, do pewnego stopnia samowystarczalny, oznacza to, że wypadkowe jego działań będą wyglądać różnie dla każdej, innej osoby. Tak Jaś więc, inaczej zinterpretuje wiersz niż Małgosia, albo Kasia. A gdyby np. cała 30 oobowa klasa zrozumiała utwór tak samo lub niezwykle podobnie? To byłoby podejrzane. To nie byla jednomyślność sensu stricte. Ktoś musiał ujednolicić interpretację, która jak wiemy poprawna być nie musi. Widzimy więc, że im większa zgodność w religii w ścisłym tego słowa zagadnieniu, tym bardziej rachityczny jest obraz człowieka-wiernego. Taki jedno-grupowy nadrealizm, utopia niczym ze snów socjalistów.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Nie jestem członkiem żadnej wspólnoty religijnej. Pewnie dlatego, że nie odpowiada mi słowo "wspólnota", bo przy wszystkich tego terminu pozytywach stoi i wiele negatywów.



Ależ owszem. KK stosował tortury (inkwizycja), papież zwoływał krucjaty, szlachetnie urodzeni księża coraz bardziej się wzbogacali (ta kastowość i zwyczaj wywyższania się ponad wiernych niektórym z nich został do dziś). Islam ma także swoich fanatyków, którzy są w stanie przelać własną krew w obronie wiary, zabijając przy tym niewinne osoby. Z tym, że widzisz, podobnie jak w waszym przypadku, tym wiernym ktoś robi wodę z mózgu (nie wszystkim, generalizować nie można - nic nie mam do samej wairy Katolików, Muzułmanów i ŚJ - tak jak zaznaczyłem wierzyć można we wszystko), a wiadomo, że są to zazwyczaj przywódcy/przedstawiciele danej religii.

Jeśli zaś chodzi o, jak to ująłeś, "odstępstwo od nauk Jezusa" w KK to jest to, delikatnie mówiąc, subiektywne stwierdzenie. Podobne zarzuty mogą Świadkom zarzucić inne religie chrześcijańskie. Kto więc będzie mieć rację, skoro obie strony twierdzić będą, że takową posiadają? Ewangelik/Katolik, idący w stronę ekumenizmu (myślę, że jak najbardziej idące śladami nauk Jezusa), czy ŚJ, mówiący coś o Babilonie Wielkim? Ja na to pytanie nie odpowiem, niech inni się wypowiedzą.
jesteś obiektywny w tej wypowiedzi....więc jeszcze raz powtórzę ;ŚJ jak i inne ugrupowania religijne powinny być jednomyślne ponieważ maja własną interpretacje biblii w której zrzeszeni są ludzie myślący podobnie===czy to Katolik czy Muzułmanin czy ŚJ===== przy spotkaniu tych wyznawców jesli biblia jest priorytetem Prawdy o Bogu powinno być obiektywne dociekanie Prawdy a nie tworzenie krucjat......czyli wrogosć ,gwałt,mordowanie innowierców.......ŚJ pukając do drzwi ludzi zachowują pokojowe usposobienie.........jako ogólnoświatowa grupa religijna nie biorą do ręki zadnej broni ani nie uczą się sztuki wojennej.(Efezjan 6:12)




Nie wyróżniłem. Miało to raczej zabarwienie pejoratywne. Skoro człowiek w dużej mierze jest indywidualny, do pewnego stopnia samowystarczalny, oznacza to, że wypadkowe jego działań będą wyglądać różnie dla każdej, innej osoby. Tak Jaś więc, inaczej zinterpretuje wiersz niż Małgosia, albo Kasia. A gdyby np. cała 30 oobowa klasa zrozumiała utwór tak samo lub niezwykle podobnie? To byłoby podejrzane. To nie byla jednomyślność sensu stricte. Ktoś musiał ujednolicić interpretację, która jak wiemy poprawna być nie musi. Widzimy więc, że im większa zgodność w religii w ścisłym tego słowa zagadnieniu, tym bardziej rachityczny jest obraz człowieka-wiernego. Taki jedno-grupowy nadrealizm, utopia niczym ze snów socjalistów.
.......twoja ocena jednomyślności SJ {jakkolwiek tego nie opiniowałeś} ma wydzwięk biblijny i SJ b.dbaja o jednomyślność wszystkich współwyznawców na całym swiecie ,ponieważ!jest to znak wskazujący prawdziwą religię{jeśli będziecie jednomyslni jak Ja z Ojcem}mówił Jezus.
==
tak na marginesie;biblia to nie Kubuś Puchatek
=============

No przyznam vengo,że niczego innego się po Tobie nie spodziewałam. Cóż za elokwencja :D
przy twoich powtórkach akcji z tłem SJ inaczej nie chce mi sie komentować tylko TJAA:)

Dla ludzi ślepych i ograniczonych, każdy kto nie jest świadkiem jehowy musi być od razu katolem, przeciez nie ma innej opcji :daibel2:

jest też opcja imienia ,nazwiska bądź neutralne Pani/Pan..............żaden ŚJ nie zwraca sie do Katolika ,Muzułmanina czy Ewangelika itd......jak podajesz ty!......w moich odczuciach jesteś zwykłą forumową intrygantką@
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Najłatwiej rzucić denne oskarżenie i schować głowę w piasek. Vengo, ja nie mam w tym ŻADNEGO interesu, by pisać nieprawdę. Do mnie mówi "katoliczko", tak samo, jak do innych osób, które robią u niej zakupy, słowa "pan" użyła do księdza, który chodził po kolędzie i zabłądził w jej progi.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
jesteś obiektywny w tej wypowiedzi....więc jeszcze raz powtórzę ;ŚJ jak i inne ugrupowania religijne powinny być jednomyślne ponieważ maja własną interpretacje biblii w której zrzeszeni są ludzie myślący podobnie===czy to Katolik czy Muzułmanin czy ŚJ===== przy spotkaniu tych wyznawców jesli biblia jest priorytetem Prawdy o Bogu powinno być obiektywne dociekanie Prawdy a nie tworzenie krucjat......czyli wrogosć ,gwałt,mordowanie innowierców.......ŚJ pukając do drzwi ludzi zachowują pokojowe usposobienie.........jako ogólnoświatowa grupa religijna nie biorą do ręki zadnej broni ani nie uczą się sztuki wojennej.(Efezjan 6:12)

Kwestia pokojowego nauczania to duże uproszczenie. Krucjat jak i inkwizycji już nie ma. Te przykłady miały pokazać, iż każda zbiorowośc religijna w jakimś sensie błądzi, popełnia błędy itp. Nikt nie jest wyjątkiem. ŚJ także.

.......twoja ocena jednomyślności SJ {jakkolwiek tego nie opiniowałeś} ma wydzwięk biblijny i SJ b.dbaja o jednomyślność wszystkich współwyznawców na całym swiecie ,ponieważ!jest to znak wskazujący prawdziwą religię{jeśli będziecie jednomyslni jak Ja z Ojcem}mówił Jezus.
==

Z tym, że jednomyślność w religii jest sztuczna. Zazwyczaj nie chodzi tu o samodzielne analizowanie fragmentów, a spójna nauke ugrupowania. W tym kontekście czytanie Biblii nie posiada sensu. Po cóż czytać wiersz skoro polonistka już go nam streściła i wyjaśniła ogólnoprzyjętą interpretację?

tak na marginesie;biblia to nie Kubuś Puchatek
=============

Widzisz, Biblia to ciekawe dzieło, obfitujące w wiele gatunków literackich. Przekaz jest dość prosty, jednak forma i kontekst często nie dociera do współczesnego człowieka (jak może być zrozumiała, skoro jej docelowymi odbiorcami były osoby żyjące w starożytności). Stąd też taka mnogość jej interpretacji w czasach nowożytnych. Nie można wręcz rościć sobie prawa do jedynej i słusznej jej interpretacji. Z doświadczenia wiem, że pytanie "Co autor miał na myśli?" ma zabarwienie lekko retoryczne, zwłaszcza przy tej klasy dziele.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Nie jestem członkiem żadnej wspólnoty religijnej. Pewnie dlatego, że nie odpowiada mi słowo "wspólnota", bo przy wszystkich tego terminu pozytywach stoi i wiele negatywów.

Jestem nieco innego zdania przedstawię opowiastkę

Miał koleś 7 synów
Związał 7 pręcików z drewna
I po kolei każdemu z synów dawał
Żaden z nich nie był wstanie to złamać
W tedy ojciec tych synów rozwiązał i dał każdemu po pręciku
Każdy bez trudu złamał
Wtedy ojciec powiedział jeśli będziecie razem to dokonacie wiele
A gdy będziecie wałczyć pojedynczo to nic nie osiągniecie
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Najłatwiej rzucić denne oskarżenie i schować głowę w piasek. Vengo, ja nie mam w tym ŻADNEGO interesu, by pisać nieprawdę. Do mnie mówi "katoliczko", tak samo, jak do innych osób, które robią u niej zakupy, słowa "pan" użyła do księdza, który chodził po kolędzie i zabłądził w jej progi.
więc padaj mi na PV jej miejsce pracy .... usłyszymy jej relację....bo to że; ==ktoś komuś coś == juz się nie sprzedaje moja pani,tym bardziej że, ciągle wymyślasz nowe wiadomości .....ps. a jak tam sąsiadka?
===

Kwestia pokojowego nauczania to duże uproszczenie. Krucjat jak i inkwizycji już nie ma. Te przykłady miały pokazać, iż każda zbiorowośc religijna w jakimś sensie błądzi, popełnia błędy itp. Nikt nie jest wyjątkiem. ŚJ także.
...nie wytłumaczę ci różnicy miedzy ===mordem a mową===między miłością a nienawiścią===pokojem a wojną====


Z tym, że jednomyślność w religii jest sztuczna. Zazwyczaj nie chodzi tu o samodzielne analizowanie fragmentów, a spójna nauke ugrupowania. W tym kontekście czytanie Biblii nie posiada sensu. Po cóż czytać wiersz skoro polonistka już go nam streściła i wyjaśniła ogólnoprzyjętą interpretację?
biblia to nie Kubuś Puchatek lub inne stworzone przez nienatchnionych autorów......biblię czytasz i ciągle ja poznajesz na nowo{jaśniej}


Widzisz, Biblia to ciekawe dzieło, obfitujące w wiele gatunków literackich. Przekaz jest dość prosty, jednak forma i kontekst często nie dociera do współczesnego człowieka (jak może być zrozumiała, skoro jej docelowymi odbiorcami były osoby żyjące w starożytności). Stąd też taka mnogość jej interpretacji w czasach nowożytnych. Nie można wręcz rościć sobie prawa do jedynej i słusznej jej interpretacji. Z doświadczenia wiem, że pytanie "Co autor miał na myśli?" ma zabarwienie lekko retoryczne, zwłaszcza przy tej klasy dziele.
to nie tak......biblia nie może być nam obca...'studiowanie biblii' to odpowiednie określenie----i tak jak studia świeckie ciągle odkrywają coś nowego wzbogacając juz poznane .......tak studiowanie biblii nie może być ani ograniczone jej przekazem ani rozszerzone filozofią człowieka, dlaczego?ponieważ sama uzupełnia się w miarę studiowania jej ..nie posiada przekazu= im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz= np.jak słowa Sokratesa "oida ouden eidos" lecz jest ponadczasowa i edukacyjna ....
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... Calliope ... ogrniczeni są Ci którzy imię piszą z małej litery .... poczytaj wyżej a znajdziesz ich..
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W biblii podane są wskazówki do działalnosci misyjnej : - Jeść będziecie, co podadzą ...
Co z poczęstowaniem kaszanką?
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
.....ŻYDZI maja zakaz w ST...natomiast chrześcijanie w Dziej w NT.........moje pytanie było następujące ===dlaczego chrześcijanie spożywają krew?mimo jasnego zakazu!
==== opiniujesz inne religie o nadinterpretacje w wierzeniach a chrześcijaństwo jawnie gwałci przykazania Jezusa podane przez grono z Jerozolimy w Dziejach 15:20!====to cię nie niepokoi?
zostaw ŚJ dzisiaj w spokoju czas pokarze kto ma rację! czy ŚJ nie spożywając i nie przetaczając w ogóle żadnej krwi czy chrześcijaństwo spożywając i przetaczając każdą krew ....
Żydzi nie spożywają krwi i nie opowiadaj głupot. Zakazy dotyczą konsumpcji krwi a nie przetaczania. Nie czepiam się ŚJ dla samego czepiania, tylko za głupote i kłamstwa odnośne właśnie przetaczania krwi, gdzie sobie ubzdurali jakieś spożywanie jako przetaczanie. Radzę poczytać jak żyli pierwsi chrześcijanie i Żydzi, wtedy się sam dowiesz czy tam jest mowa o przetaczaniu krwi.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
więc padaj mi na PV jej miejsce pracy .... usłyszymy jej relację....bo to że; ==ktoś komuś coś == juz się nie sprzedaje moja pani,tym bardziej że, ciągle wymyślasz nowe wiadomości .....ps. a jak tam sąsiadka?
Chyba żartujesz :D vengo rozśmieszasz mnie coraz bardziej - naprawdę nie potrafisz przyjąć,że jednak pisze prawdę i odpowiedzieć mi na to coś mądrego?

.... Calliope ... ogrniczeni są Ci którzy imię piszą z małej litery .... poczytaj wyżej a znajdziesz ich..
Następny.

Katastrofa...
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Żydzi nie spożywają krwi i nie opowiadaj głupot. Zakazy dotyczą konsumpcji krwi a nie przetaczania.
Żydzi nie spożywają krwi a chrześcijanie?

Nie czepiam się ŚJ dla samego czepiania, tylko za głupote i kłamstwa odnośne właśnie przetaczania krwi, gdzie sobie ubzdurali jakieś spożywanie jako przetaczanie. Radzę poczytać jak żyli pierwsi chrześcijanie i Żydzi, wtedy się sam dowiesz czy tam jest mowa o przetaczaniu krwi.
a to już przetaczano krew w Iwne?

============
CO WY NA TO?

Gigantyczne manewry w Syrii. 90 tys. żołnierzy z Iranu, Rosji i... Chinhttp://www.sfora.pl/Gigantyczne-manewry-w-Syrii-90-tys-zolnierzy-z-Iranu-Rosji-i-Chin-a44615
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Żydzi nie spożywają krwi a chrześcijanie?

a to już przetaczano krew w Iwne?

============
CO WY NA TO?

Gigantyczne manewry w Syrii. 90 tys. żołnierzy z Iranu, Rosji i... Chinhttp://www.sfora.pl/...i-i-Chin-a44615

Oczywiście że w biblii można znaleźć o tym argumenty
Ja jestem przeciwny takiemu toku myślenie (mówię o transfuzji)
Zapytam osobiście
Czy twój bóg mówi o zabijaniu ?
Bądź milej o tym żeby nie ratować cudzego życia ?
Na ile pamiętam dobrze
Jest w biblii coś takiego

Niech żuci kamień ten który jest bez grzechu

Jesteście bez grzechu żeby decydować o czyjeś życie ?
Mówicie że wierzycie w wiarę pierwotną
W takim razie czemu nie żyjecie jak ludzie pierwotni ?
Idźcie w las i żyjcie jak kiedyś ludzie koczownictwa
A to wasza wiara, ja już nie wspominam o dogmatach
Polega ni to w prawo ni to w lewo
Zdecydujcie w końcu po której jesteście stronie
Bo to wasz główny problem
 
Do góry