Polemika ze Świadkami Jehowy...

F

Fedorowicz

Guest
za przeproszeniem ...ty nic nie rozumiesz co się wokoło dzieje ?? :(
Panie Vengo,czy mógłby pan opisać swoje postrzeganie i odczuwanie zachowań srodowisk katolickich w okresie Świąt Wigilijnych? Czy Świadkom nie smutno,kiedy wokół Katolicy cieszą się i wręczają sobie nawzajem prezenty pod choinką ?
 

Piszpan

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
130
Punkty reakcji
6
Panie Vengo,czy mógłby pan opisać swoje postrzeganie i odczuwanie zachowań srodowisk katolickich w okresie Świąt Wigilijnych? Czy Świadkom nie smutno,kiedy wokół Katolicy cieszą się i wręczają sobie nawzajem prezenty pod choinką ?
A tobie nie smutno ? Przeciez masz ten sam dylemat ...:D
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
.Jakie to smutne raz w roku wręczać sobie prezenty .Najgorsze jest ,aby kupić rybę na obiad ,trzeba stać godzinę w kolejce .+

Czy ŚJ nie obchodzą tego św?,
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
za przeproszeniem ...ty nic nie rozumiesz co się wokoło dzieje ??
tzn co? upadek gospodarczy socjalizującej ideolo keynesizmu (jako jedną z zapowiedzi końca czasów?), a może powódź w Polsce?, trzęsienie ziemi na Haiti?
to nie pierwszy i nie ostatni raz dzieją się takie rzeczy
ja stałem za karpiem tylko 10 minut w tesco (i tak jeść go będzie tylko teściowa)

Czy ŚJ nie obchodzą tego św?,
nie
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
.Jakie to smutne raz w roku wręczać sobie prezenty .Najgorsze jest ,aby kupić rybę na obiad ,trzeba stać godzinę w kolejce .+

Czy ŚJ nie obchodzą tego św?,

nie bo w Biblii nie ma takiego święta, to po prostu pogańskie obyczaje a żeby załagodzić protesty z strony katolików księża przystali na nowe postępowanie wiernych i stało sie to tradycją...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, jest wiadomym, że Jezus się jakoś narodził, a to święto jest na tą pamiątkę, co więcej jest o tym w Biblii,
btw czy Świadkowie obchodzą wszystkie święta wspomniane w Biblii?
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
A może użytkownik Michael ruszyłby trochę główką i napisał coś od siebie zamiast odsyłać do linków.
Ciśnie mi się na usta sarkazm ale daruję sobie przez szacunek do wszystkich ludzi,
 

ladybird513

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
hm, jest wiadomym, że Jezus się jakoś narodził, a to święto jest na tą pamiątkę, co więcej jest o tym w Biblii,
btw czy Świadkowie obchodzą wszystkie święta wspomniane w Biblii?


Owszem, w Biblii jest opisany dzień narodzin Jezusa i na pewno jest to wydarzenie szczególnej wagi.
Jednak nie ma tam wzmianki o tym, żeby ten dzień świętować. Co więcej dokładna data narodzin Jezusa nie jest znana. Wiadomo jednak, że nie urodził się w grudniu o czym świadczy właśnie relacja biblijna. A jeśli chodzi o biblijne święta, to obchodzimy jedynie Pamiątkę śmierci Jezusa, która On ustanowił w przeddzień swojej śmierci. "Czyńcie to na moja pamiątkę"- powiedział, a zostało to zanotowane w Ewangelii wg Łukasza 22:19. Starożytne święta zostały "anulowane" wraz z nadejściem obiecanego Mesjasza, czyli Jezusa.
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Odnoszę nieodparte wrażenie, że "Świadkowie" mają dziwną skłonność do popadania w samozachwyt w czasie głoszenia "jedynie słusznej" prawdy .
Niestety muszę Was rozczarować moi drodzy, ponieważ w swojej "krucjacie" jesteście dość mało oryginalni ,
antytrynitarystów ( pomijam "wojenkę" na szczegóły w Piśmie) jest w chrześcijaństwie
( W CHRZEŚCIJAŃSTWIE ) znacznie więcej niż by mogło się wydawać, unitarianie , bracia polscy, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego,czy wreszcie Wasi "starsi bracia w wierze" Badacze Pisma Świętego.
Bynajmniej ,nie mam zamiaru Was przekonywać ,ale może by tak trochę refleksji i w związku z tym więcej szacunku dla innych wyznań.
Pozdrawiam hannab1
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja również jestem antytrynitarny i mam "ciut" większą wiedzę niż 99,99% Św. Jehowy i co z tego? nic....
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
ja również jestem antytrynitarny i mam "ciut" większą wiedzę niż 99,99% Św. Jehowy i co z tego? nic....
A może by kolega Brave wypowiedział się w założonym przeze mnie temacie "Filogue" niestety przez kolegów użytkowników
traktowany po macoszemu .Sam napisałem i na razie sam ze sobą dyskutuję,porywające :)
A tak poważnie to bardzo proszę o wypowiedzenie się w temacie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ostatnio (nie da się ukryć) mam mniej czasu niż wcześniej, ale zobowiązuję się coś niecoś naskrobać
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Odnoszę nieodparte wrażenie, że "Świadkowie" mają dziwną skłonność do popadania w samozachwyt w czasie głoszenia "jedynie słusznej" prawdy .
Niestety muszę Was rozczarować moi drodzy, ponieważ w swojej "krucjacie" jesteście dość mało oryginalni ,
antytrynitarystów ( pomijam "wojenkę" na szczegóły w Piśmie) jest w chrześcijaństwie
( W CHRZEŚCIJAŃSTWIE ) znacznie więcej niż by mogło się wydawać, unitarianie , bracia polscy, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego,czy wreszcie Wasi "starsi bracia w wierze" Badacze Pisma Świętego.
Bynajmniej ,nie mam zamiaru Was przekonywać ,ale może by tak trochę refleksji i w związku z tym więcej szacunku dla innych wyznań.
Pozdrawiam hannab1

a,o jaki konkretnie szacunek ci chodzi???....co rozumiesz pod tym slowem??...jak ty okazujesz szacunek np.do SJ???
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
a,o jaki konkretnie szacunek ci chodzi???....co rozumiesz pod tym slowem??...jak ty okazujesz szacunek np.do SJ???
O ten encyklopedyczny "poważanie, uszanowanie, poszanowanie,"

Nie zgadzam się z głoszoną przez światków interpretacją Pisma i millenaryzmem ale mimo to:

Szanuję Wasz związek wyznaniowy , oczywiście w równym stopniu jak wszystkie inne .
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
O ten encyklopedyczny "poważanie, uszanowanie, poszanowanie,"

Nie zgadzam się z głoszoną przez światków interpretacją Pisma i millenaryzmem ale mimo to:

Szanuję Wasz związek wyznaniowy , oczywiście w równym stopniu jak wszystkie inne .

nie uważasz że, encyklopedią wykładni w dziedzinie wiary powinna być BIBLIA?

a co uczy Biblia o respekcie i szacunku ?/

2Pi.2:11) a tymczasem aniołowie, chociaż są więksi pod względem siły i mocy, nie wnoszą przeciwko nim oskarżenia w sposób obelżywy, a to z respektu dla Jehowy.

należy upominać innych w sprawie wiary ale z respektem.....tak postępują ŚJ !

nie z mieczem,palką lub przekleństwami,bądz obraźliwą mową pouczają lecz z biblia w ręku....
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
nie uważasz że, encyklopedią wykładni w dziedzinie wiary powinna być BIBLIA?

a co uczy Biblia o respekcie i szacunku ?/

2Pi.2:11) a tymczasem aniołowie, chociaż są więksi pod względem siły i mocy, nie wnoszą przeciwko nim oskarżenia w sposób obelżywy, a to z respektu dla Jehowy.

należy upominać innych w sprawie wiary ale z respektem.....tak postępują ŚJ !

nie z mieczem,palką lub przekleństwami,bądz obraźliwą mową pouczają lecz z biblia w ręku....
Użytkowniku vengo
Po pierwsze ,próbujesz skręcić dyskusją na wygodniejsze dla siebie obszary (takie mam wrażenie )
po drugie wybiórcze traktowanie biblii jest dość niebezpieczne ( patrz Koran)
Po trzecie szacunek to szacunek wszyscy wiedzą o co chodzi po co jakieś dziwne porównania i wyrażenia w stylu ( encyklopedia wykładni :mruga: )
Nie miałem nic złego na myśli a taka ponura i poważna odpowiedź tylko potwierdzi mój wcześniejszy post o
krucjacie ,wciąż walczących ( z całym światem)świadków jehowy
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Użytkowniku vengo
Po pierwsze ,próbujesz skręcić dyskusją na wygodniejsze dla siebie obszary (takie mam wrażenie )
po drugie wybiórcze traktowanie biblii jest dość niebezpieczne ( patrz Koran)
Po trzecie szacunek to szacunek wszyscy wiedzą o co chodzi po co jakieś dziwne porównania i wyrażenia w stylu ( encyklopedia wykładni :mruga: )
Nie miałem nic złego na myśli a taka ponura i poważna odpowiedź tylko potwierdzi mój wcześniejszy post o
krucjacie ,wciąż walczących ( z całym światem)świadków jehowy

podałeś do wiadomości forumowiczów że.ŚJ nie darzą innych religii szacunkiem...moja odp...o jaki szacunek wnosisz?....jeśli znasz ŚJ to wiesz że nie poniżają nikogo z wiernych swojej religii....pokazują jedynie nauki Boga z biblią w ręku ,z naukami ich religii,stąd moje skierowanie na biblijną wartość ....może od tej strony uchybiają komukolwiek ŚJ??
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mnie np. razi agresja (werbalna) SJ skierowana przeciwko katolikom...
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
podałeś do wiadomości forumowiczów że.ŚJ nie darzą innych religii szacunkiem...moja odp...o jaki szacunek wnosisz?....jeśli znasz ŚJ to wiesz że nie poniżają nikogo z wiernych swojej religii....pokazują jedynie nauki Boga z biblią w ręku ,z naukami ich religii,stąd moje skierowanie na biblijną wartość ....może od tej strony uchybiają komukolwiek ŚJ??
Kolego vengo, odnoszę wrażenie ,że jesteś jak "dymiący wulkan".Twoje dość chaotyczne zdania wielokropki ,znaki zapytania świadczą ,że szukasz konfrontacji.(czyżbyś potwierdzał tym samym moją, niesprawiedliwą według Ciebie opinię o świadkach? :) )
Moja odpowiedź brzmi ,"Ja jestem cichy pokornego serca i wy też tacy bądźcie ..." brzmi znajomo co? :)
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Kolego vengo, odnoszę wrażenie ,że jesteś jak "dymiący wulkan".Twoje dość chaotyczne zdania wielokropki ,znaki zapytania świadczą ,że szukasz konfrontacji.(czyżbyś potwierdzał tym samym moją, niesprawiedliwą według Ciebie opinię o świadkach? :) )
Moja odpowiedź brzmi ,"Ja jestem cichy pokornego serca i wy też tacy bądźcie ..." brzmi znajomo co? :)

kropki ,przecinki ,znaki zapytania,wykrzykniki,sa jak najbardziej używane w pisowni a niekiedy wręcz wymagane,nie rozumiem co takiego złego widzisz w moich znakach interpunkcyjnych skoro sam je dość soczyście wstawiasz?
dlaczego kolega przypisuje mi "wulkaniczny ,chaotyczny sposób wypowiadania się ,skoro dość często sam bezpardonowo i negatywnie określasz innych?
...........(dalej dopowiedz sobie sam, kolego)............i właśnie kropki są po to wstawiane ,aby czytelnikowi zasugerować włączenie narządu pineal gland :)
 
Do góry