Polemika ze Świadkami Jehowy...

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
pan k napisał:
Dostaje wynagrodzenie za swoją prace a na starość nie jest wyrzucany zakonu. Zakon dba o niego na starość .
..

OJEJKU JEJKU......lubisz filmy . :) też ci jeden podrzucę ..

...

[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=hRDT5sBEthU[/YouTube]
delikatne muśnięcie iluminatów :)
[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=KwLkK-YX4L0[/YouTube]
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
O Watykanie filmiki niczego sobie ale PanK tez dobrze pojechał. Nic dodać nic ująć bo tak szczerze mówiąc to obie partie to mafia tylko u Ś.J. jest nowocześniejsza i bardziej biznesowa bo chodzi pod krawatem a nie w czarnych sukienkach.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Zrzut ekranu 2018-01-17 o 08.07.26.png




danielr9 napisał:
Vengo katechizm nie jest tym samym co Strażnica bo Papież nie przedstawia katechizmu jako "pokarm od Boga" oraz "jedyna słuszna prawda". Katechizm jest zbiorem nauk kościoła katolickiego. Strażnica jest traktowana przez Świadków Jehowy jako coś od Boga.
powyżej masz oficjalne stanowisko ..czym jest KatechIzm dla KRK....Papież przedstawia Katechizm jako KONSTYTUCJĘ !!!....a SJ Strażnicę określają jako INSTRUKCJĘ do poznania PŚ.....
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Tak jak pisałem bardzo trudno jest dyskutować z kimś kto jest tak nastawiony na argumenty jak Ty.
Masz zamknięty umysł do dyskusji.
Dla Ciebie złodziejstwo można usprawiedliwić tym że inni też kradną.
A dla mnie to wykracza poza wszelką dyskusje.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Majątku Watykanu nie możesz porównywać do majątku innych religii. Katolików jest ponad 2 miliardy. Świadków Jehowy ułamek procenta z tego a i tak Towarzystwo Strażnica buja się w większych pieniądzach niż głowy kościoła.
No i mamy obronę w % :wink: ....to tak jakby USA zarzucało Monako ,że ma w % większy majątek przypadający na głowę....znowu zjadasz papier którym sie podcierasz
....ps.Watykan jest najmniejszym państwem świata a majątek jakim dysponuje, przewyższa PKB we wszystkich państwach na globie w sytuacji gdy .....Co pięć sekund na świecie z głodu umiera jedno dziecko a 20 tysięcy dziennie !!!....Jeśli KRK trzyma się nauk JEZUSA, to ja nie rozumiem tego zjawiska gromadzenia KAPITAŁU przez ZASTĘPCĘ JEZUSA NA GŁODUJĄCEJ ZIEMI ...a Tobie !..zapaliła ci się żarówka?? :excl:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Katechizm jest przedstawiany jako konstytucję i co w tym zlego?
Żarty dobie po prostu robisz z własnego mózgu.
Nie rozumiesz wogole tematu i piszesz co ci ślina na język (oraz wujek google) na język przyniosą
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Katechizm jest przedstawiany jako konstytucję i co w tym zlego?
Żarty dobie po prostu robisz z własnego mózgu.
Nie rozumiesz wogole tematu i piszesz co ci ślina na język (oraz wujek google) na język przyniosą
biedny jesteś ...żal mi Ciebie....faktów nie zmienisz a historia również dzisiejsza i stanowisko Papieża do swoich wyznawców - sama oskarża KRK...mnie nic do KRK..nie moja bajka.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Vengo skąd czerpiesz takie brednie, że Watykan ma większy majątek niż suma PKB wszystkich krajów?
Poziom bzdur jakie piszesz jest tak podążający że trudno się do tego odnosić.
To tak jakbym napisał że moja babcia potrafi podnieść pałac kultury.
Jak można dyskutować z idiotą na takim poziomie zidiocenia?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ale żeby pokazać jak wielki poziom idiotyzmu zaprezentowales to wartość nieruchomości należących do Watykanu wycenia się na 1.35mld USD, wartość aktywów na 870 mln USD, wartość złota zdeponowanego na 50mln USD.
Łączny majątek watykanu to ok 4mld USD.
Majątek Kulczyków to 2x tyle.
Budżet roczny Warszawy to 3x tyle.
Może Ci to uzmysłowi poziom własnego kretynizmu.
Teraz jest pytanie czy piszesz takie informacje bo jesteś idiota czy klamca?
Wybór z dwóch opcji bo innej nie ma.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Magazyn "Fortune" podał że gdyby Państwo Watykan było przedsiębiorstwem to ich dochód nie mieściłylby się wśród pierwszych 500 firm amerykańskich.
To są fakty.
I jeśli chcesz pisać to pisz prawdę.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No dobra, 4mld. USD = około 15 mld.zł a te 15x to 15 x 999.999.999zł + 1
Z tacy wytrzepane??
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Vengo skąd czerpiesz takie brednie, że Watykan ma większy majątek niż suma PKB wszystkich krajów?
Daniel masz =reputację WYŚMIENITA=...a nie rozumiesz lub manipulujesz cudzymi wypowiedziami?...wstyd !....przeczytaj powolutki mój wpis ....."Watykan jest najmniejszym państwem świata a majątek jakim dysponuje, przewyższa PKB we wszystkich państwach na globie ""
przewyzsza PKB czyli żadne państwo nie osiągnęło tak wysokiego pułapu jak w Watykanie.......
Nic o sumie nie pisałem :(

ps..Watykan należy do państw o najwyższym PKB na świecie (250 000 USD na mieszkańca). Dochody pochodzą z wplat zagranicznych, dobrowolnych datków wiernych, usług turystycznych oraz sprzedaży znaczków pocztowych.


danielr9 napisał:
Jak można dyskutować z idiotą na takim poziomie zidiocenia?
również tak sądzę..kto ci wystawił reputację =WYŚMIENITA= :D
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ale Watykan jest sztucznie ustanowionym państwem które mieści się na powierzchni mojej działki rolnej która mam na podkarpaciu.
Gdyby Strażnica wywalczyła od USA własną autonomię państwową o powierzchni swojej siedziby to PKB na "mieszkanca" byłoby jeszcze wyższe.
Dlatego nie manipuluj faktami i nie pisz tak absurdalnych bzdur na temat Watykanu bo to jest zgroza.
I jeszcze bezczelnie zostawiasz to z głodem na świcie gdzie akurat kościół robi w tej sprawie 100 razy więcej niż Strażnica która w żaden sposób nie prowadzi działalności na rzecz ubogich tego świata.
Pomoc kościoła to jest 600 000 ludzi zaangażowanych w Afrykę. Ponad 5000 instytucji w a Afryce wspiera kościół. Buduje szkoły, prowadzi zbiórki odzieży, walczy z AIDS.
Największą jest Caritas, gdzie pomoc idzie w dziesiątkach milionów.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Ale żeby pokazać jak wielki poziom idiotyzmu zaprezentowales to wartość nieruchomości należących do Watykanu wycenia się na 1.35mld USD, wartość aktywów na 870 mln USD, wartość złota zdeponowanego na 50mln USD.
Łączny majątek watykanu to ok 4mld USD.
Majątek Kulczyków to 2x tyle.
Budżet roczny Warszawy to 3x tyle.
Może Ci to uzmysłowi poziom własnego kretynizmu.
Teraz jest pytanie czy piszesz takie informacje bo jesteś idiota czy klamca?
Wybór z dwóch opcji bo innej nie ma.
naiwny biedaku,,,,,
Włoscy dziennikarze odkryli w Rzymie i w okolicach że Watykan posiada 10 tysięcy łóżek hotelowych i są zwolnieni z podatków..Roczny dochód? 700 mln euro. Nieruchomości to podstawa potęgi ekonomicznej Kościoła. Jest ich tak dużo, że są właściwie niepoliczalne.
===
„Guardiana” próbowali ustalić, do kogo należy kilka budynków w najbardziej reprezentacyjnej części Londynu.
Trop prowadził do szwajcarskiej firmy zarządzającej nieruchomościami Profima SA. Okazało się, że ta oficjalnie samodzielna spółka tak naprawdę jest całkowicie zależna od Watykanu. I posiada aktywa nie tylko w Londynie, lecz także w Paryżu czy w Szwajcarii.
Profima SA nie była obca Brytyjczykom. Została utworzona, by inwestować pieniądze otrzymane przez Mussoliniego=wartość jej posiadłości to około 500 milionów funtów.
.
Chicago, znajduje się (oficjalnie) najbogatsza archidiecezja na świecie. Jej aktywa to ponad 3 mld dolarów...itd..
.
a co z AFERAMI BANKSTERKI WATYKAŃSKIEJ?..UUUUU
[...]dochodzi do jednego z największych politycznych skandali Włoch. Banco Ambrosiano, powiązany finansowo z Bankiem Watykańskim – ma spore kłopoty. Calvi zostaje aresztowany. Na celowniku znajduje się również biskup Paul Marcinkus, szef Banku Watykańskiego – blisko współpracujący z Calvim. Okazuje się, że obaj panowie dokonali milionowych przekrętów na całym świecie. Prali także brudne pieniądze mafii.
Gdy sprawa wyszła na jaw, Watykan musiał wypłacić ponad 200 mln dolarów odszkodowań.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Mam Ci cytować skandale Strażnicy?
Ciekawy jestem o ile by było ich więcej gdyby Strażnica była organizacja wielkości Kościoła Katolickiego.
Poza tym co ma piernik do wiatraka?
Kościoł ma pieniądze bo ma 2 miliardy wiernych a nie 5mln jak Strażnica.
Strażnica ma zaledwie 0.25% wyznawców kościoła katolickiego. Jest 400 razy mniejsza organizacja niż Kościół.
Więc pomnoż majątek obecny Strażnicy x400 i wtedy zobaczysz ile to będzie miliardów dolarów. I ile ludzi by robiło przekręty.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A może wróćmy do tematu "prawdy w prawdzie"?

Z tego co wiem fanatyzm niszczy no ale by być aż tak opętanym jak Ś.J. to trzeba naprawdę ostro samego siebie oszukiwać.
Zastanawiam się czy taki osobnik też samego siebie oszukuje będąc w pojedynkę w 4 ścianach czy naprawdę nic nie widzi?
Ostatnio tj. 2,3 lata temu była afera zwiazana z masowym wydalaniem ludzi z Betel (ludzi starszych). WTS tłumaczyło to że "udają się na odpoczynek od służby" i pozbywali się wszystkich tych którzy wymagali już bądź zaraz by wymagali jakiejś opieki. W tv organizacji trąbili że ludzie oddelegowani sa do rodzin a tak naprawdę po 50,60 latach służebnictwa lądowali na ulicach.
Wiecie coś więcej na ten temat? Pytam bo sprawę wyciszono...
 
Do góry