Polemika ze Świadkami Jehowy...

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
I ja się wypowiem :)

Świadkowie Jechowy ostatnio zapukali do mojego mieszkania.
Zadziwiło mnie to niezmiernie, ponieważ dostali zakaz już dobre 15 lat temu.
Co się okazało... Nowa gwardia ;) też dostali zakaz.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
też dostali zakaz.

Od Ciebie, czy od przełożonych?
Ja tam lubię sobie z nimi pogadać, ten żar w oczach gdy wykażesz zainteresowanie.
Na forum mamy wojowniczych lecz przeważnie ci uliczni to takie duże dzieci które nie rozumieją że ich zabawka nie ma magicznych mocy.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Od Ciebie, czy od przełożonych?
Ja tam lubię sobie z nimi pogadać, ten żar w oczach gdy wykażesz zainteresowanie.
Na forum mamy wojowniczych lecz przeważnie ci uliczni to takie duże dzieci które nie rozumieją że ich zabawka nie ma magicznych mocy.


Ode mnie. Na pewno nie brzmiało to "oj, prosiłbym bardzo aby państwo łaskawie nie pukali do mych drzwi". No daj spokój.

Raz otworzyłem drzwi u moje byłej. To byli ONI. Byłem grzeczny, bo jedną z tych osób była mama koleżanki z klasy. Ale grzecznie też wyprosiłem, udając jakieś tam zainteresowanie.

Za parę dni siedzimy z całą rodziną moje byłej. Tu nagle pukanie, otwiera mama, a Ci się pytają o mnie. No jaki wstyd
kwasny.gif
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. vengo twe posty są sporządzane odwrotnie - w stosunku do pozostałych użytkowników forum
juz tlumaczę
ty swoje wypowiedzi umieszczasz w tagach (quote) zamiast cudzych
stą wprost idealne odwrócenie zawartości tekstu i równie zła jego czytelność

2. ze mną świadkowie - nachodzący nasz dom już nie chcą rozmawiać - zostawiają jedynie swoje pisemka (dla żony)
kiedyś poświęciłem im 1,5 godziny
udowadniając im, że wszystkie apokaliptyczne wizje jakie snuli oraz wnioskowania i związki ze zdarzeniami w naszej rzeczywistości, są de facto nie poparte niczym, lub subtelnie mówiąc nadinterpretacją
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Odnośnie chodzenia ŚJ po domach, jak reagujecie gdy zapukają do waszych drzwi? Ja jak na razie nie miałem jeszcze okazji, ale mogę napisać o mojej babci która pozwoliła im wejść do siebie. Chodzili do niej regularnie. Początkowo nie nawracali. (Mam nadzieję, że to nie off-topic)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja jestem zawsze grzeczny, ale oni po przyklejonym uśmiechu zaczynają się krzywić na mój widok
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Świadkowie Jehowy, to normalne wyznanie protestanckie. Jest ich 7 milionów na świecie, a w Polsce 130 tysięcy w niemal 2 tysiącach zborów (!). Jest to wielka, normalnie funkcjonująca religia. Prawnie zarejestrowana. Za komuny było ciężko z wolnością, ale gdy komuna upadła, to 12 maja 1989 roku, Świadkowie Jehowy zostali oficjalnie zarejestrowani i zalegalizowani. Grupa jest wpisana do rejestru MSWiA pod numerem 34. Jest na trzecim miejscu pod względem liczby wyznawców w Polsce.
Normalne wyznanie :) W afryce normalny jest też kanibalizm :) dla świadka jehowy normalne jest pozwolenie dziecku umrzeć bo tak chce organizacja :)
Wszystko jest normalne :)
Człowieku - co Ty myślisz, że jeśli przedstawisz mi parę marnych liczb to zmyjesz z tej organizacji piętno obłudy i fałszu?
I co z tego, że jest ich 7 milionów....W wielu krajach są uznani za sektę oficjalnie. Nie trzeba daleko szukać - Francja,Chorwacja, Kolumbia, Chile, Meksyk Irak, Iran, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Libia, Malediwy, Maroko, Oman, Somalia, Syria, Tunezja, Uzbekistan itd..itd..
Co nie zmienia faktu, że są legalni.
Status SEKTY wcale nie oznacza nielegalności działania na danym kraju. Oznacza jedynie ograniczenie praw obywatelskich przywódcom ruchu, rodziców dzieci itd...
W Polsce scena religijna jest uboga - dlatego 130 tys świadków jehowy to trzecia siła....ale jak to się ma do 35 milionów katolików?
Na świecie Strażnicę biją na głowę choćby takie wyznania jak: Metodyści, Adwentyści, Mormoni, już nie mówię o zielonoświątkowcach, których jest 300 000 000!
A obecnie dominującą religią jest Islam, który rozwija się w szaleńczym tempie. Szacuje się, że za 20 lat większość Europy będzie stanowił Islam, za 50 lat Islam będzie stanowił 90% ludności świata.
Jak sam widzisz liczby o niczym nie świadczą....
To, że czegoś jest dużo - nie znaczy że to jest droga do zbawienia.
 

Venea

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
niestety nie miałam okazji z nimi rozmawiać, a chętnie posłuchałabym co mają do powiedzenia na temat swojej religii. przeważnie otwiera im moja babcia, która raczej mówi im stanowczo do widzenia :|
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
Normalne wyznanie :) W afryce normalny jest też kanibalizm (.....................)
Jak sam widzisz liczby o niczym nie świadczą....
To, że czegoś jest dużo - nie znaczy że to jest droga do zbawienia.
Danielu, nie możesz mierzyć "normalności" skala swoich niechęci.Czy normalne jest według ciebie przepraszanie najwyższych ojców kościoła za pedofile księży???
dobrze powiedziałeś,że
"To, że czegoś jest dużo - nie znaczy że to jest droga do zbawienia."
Tak samo nie oznacza to,że to jest lepszą religią.Duże to też w/g twojego kryterium sekta, tylko taka co się oparła naciskom i czasowi, a politycy umieli ją wykorzystać do kontroli mas ludzkich.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Danielu, nie możesz mierzyć "normalności" skala swoich niechęci.Czy normalne jest według ciebie przepraszanie najwyższych ojców kościoła za pedofile księży???
Błędy KRK nie usprawiedliwiają błędów ŚJ.Sytuacja w której dziecko umiera bo rodzice nie zgodzili się na podanie krwi powinna iść do sądu!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
buahahaha!!! bo padnę :D

Swoją drogą, zielonoświątkowcy to dopiero ohydna sekta... Tym ludziom odwala już na całego...
przynajmniej im nie odwala do tego stopnia aby odmawiać transfuzji krwi własnym dzieciom.
Każdy większy wypadek samochodowy to pewna śmierć dla dziecka. Nie udzielenie pomocy w postaci uzupełnienia krwi powoduje śmierć a zatem jest to nic innego jak przyczynianie się do zgonu (kodeks prawa mówi wyraznie, że jeśli np. lekarz w takiej sytuacji nie zareaguje zostanie postawiony przed sądem). Wygląda więc na to, że ludzki kodeks moralny zepsutego świata jaki swiadkowie jehowy widzą dookoła broni bardziej prawa do życia niż kodeks Strażnicy rzekomo oparty na Biblii :)
 

Algernon

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
116
Punkty reakcji
10
Wiek
39
Miasto
Zawsze w sobie
przynajmniej im nie odwala do tego stopnia aby odmawiać transfuzji krwi własnym dzieciom.

Czy ty myślisz tylko stereotypami? Według Ciebie zapewne Świadkowie są krwiożerczą sektą, Żydzi są chciwi, cyganie to złodzieje, Niemcy są nienawistni i pozbawieni poczucia humoru, Rosjanie wrodzy, Francuzi zboczeni, Anglicy pompatyczni i zarozumiali...

Co krok, obsesyjnie straszysz tymi biednymi dziećmi i nieszczęsną transfuzją. Granie na emocjach, które zakrawa o manipulację. Ale jakże nieudolną ;) Próbujesz wmówić innym stereotypowy sposób myślenia.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Czy ty myślisz tylko stereotypami? Według Ciebie zapewne Świadkowie są krwiożerczą sektą, Żydzi są chciwi, cyganie to złodzieje, Niemcy są nienawistni i pozbawieni poczucia humoru, Rosjanie wrodzy, Francuzi zboczeni, Anglicy pompatyczni i zarozumiali...

Co krok, obsesyjnie straszysz tymi biednymi dziećmi i nieszczęsną transfuzją. Granie na emocjach, które zakrawa o manipulację. Ale jakże nieudolną ;) Próbujesz wmówić innym stereotypowy sposób myślenia.
ŚJ nie przyjmują krwi ponieważ zabrania im tego religia. Gdzie tu stereotyp? Swoją drogą osobiście znam taki przypadek (może znam to za dużo powiedziane, słyszałem od mamy)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
"Transfuzja krwi jest dzisiaj już w codziennym użyciu i przy stosowaniu jej nie ma obawy wypadków, których przyczyny przez długi czas nie można było odkryć (...) Wielu ludzi mogłoby czuć pewną instynktowną odrazę do takiej operacji w swoim rodzaju makabrycznej. Ale kiedy się nad tym spokojnie zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że jest to wynalazek mogący oddać ludzkości wielkie usługi. Krew jednego zmarłego może ratować życie kilkunastu umierającym. Ten jedynie wzgląd powinien już przekonać wszystkich do tego rodzaju operacji, która w istocie swojej nie ma nic zdrożnego." ("Nowy Dzień" Nr 3, 1936 r. s. 48; art. "Krew zmarłego ratuje życie umierającym"
Wynika z tego że od 1936r sporo się zmieniło w spojrzeniu na transfuzję, ale ewoluuje dalej:


Towarzystwo Strażnica aprobuje używanie przez Świadków Jehowy Hemopure

Prawdziwie znaczącym rozwojem Towarzystwa Strażnica jest decyzja zezwalająca Świadkom Jehowy na korzystanie z nowej substancji przenoszącej tlen która jest uzyskiwana z krwi cielęcej. Jest tak pomimo rzekomego biblijnego zakazu przechowywania/używania krwi zwierzęcej. Świadkowie Jehowy nie mogą przechowywać swojej własnej krwi ani nawet używać głównych produktów krwi takich jak płytki krwi które są często potrzebne przy chemioterapii.

Chyba w dobrym kierunku.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
quote]Wynika z tego że od 1936r sporo się zmieniło w spojrzeniu na transfuzję, ale ewoluuje dalej:




Chyba w dobrym kierunku.
Nowy dzień - był wydawany przez świadków jehowy jeszcze przed czasopismem "przebudzcie się", oraz przez zakazem transfuzji krwi. Wówczas w latach 30-tych istniał inny zakaz...zakaz stosowania szczepionek przez co wielu świadków jehowy chorowało na Heine-Medina i inne choroby, które głównie dotykały dzieci. Plaga zgonów spowodowała inną politykę Strażnicy, lecz następnie wprowadzono inną naukę o zakazie transfuzji krwi w latach 50-tych...która jest do dziś aktualna.

Co do środka Hemopure - był taki pomysł z tego co pamiętam w roku 2000, ale ostatecznie nie przeszedł testów biochemicznych. Innymi słowy krew woła nie zastępuje krwi czlowieka. Gdyby to było takie proste to nie byłoby akcji oddawania krwi i skończyłyby się problemy szpitali z brakiem krwi do operacji.
Transfuzja krwi jest obecnie jedynym skutecznym sposobem uzupełnienia braku krwi jeśli człowiek się wykrwawi. Naukowcy cały czas pracują nad tzw sztuczną krwią, ale jak narazie takiej krwi nie ma podobnie jak nie ma sztucznego serca, sztucznej wątroby itd...
Może za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat coś takiego wymyślą - trzymamy kciuki.
 
Do góry