Polacy mistrzami rozwodów?

Status
Zamknięty.

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
o jak miło to mój pierwszy puchar w kolekcji ;) dziękuję

W.Redna ludzie z czasem każdego księdza tego nauczą, a potem jest jak jest :]
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
A ja uwazam,ze w Polsce w kosciele powinni zrobic tak jak w Niemczech...Ksiadz ma placone co miesiac wyplate i nie ma glupich cennikow,a jak zapytasz ksiedza ile dac to ci powie,ze nic bo oni oplat nie pobieraja :D
 
Z

zypek84

Guest
Apropo podatków kościelnych - jeśli by wprowadzono taki podatek to ilość zadeklarowanych katolików drastycznie by zmalała.
 
Z

zypek84

Guest
100% poparcia dla takiej inicjatywy, przynajmniej przestali byśmy sztucznie widnieć w światowych statystykach jako tak bardzo katolicki naród.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no tak

katolików coraz mniej a cały czas twierdzi sie ze w Polsce jest ich najwiecej
 
Z

zypek84

Guest
Ludzie chodzą po ulicach i pytają przechodniów, czasami ludzie w towarzystwie wstydzą się powiedzieć, że nie. Często również wynika to z nieodpowiedniej interpretacji słowa. Dla wielu to, że obchodzą wigilię świadczy już o tym, że są katolikami.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
To prawda:)Ja od dziecka bylam nauczona,ze co niedziele sie chodzi do kosciola z wiekiem coraz czesciej bywalo,ze nie chodzilam co niedziele...a do kosciola sie strasznie zrazilam w wieku 16-stu lat,gdy przymusowo trzebabylo chodzic na wszystkie mszy,i inne typu(Gorzkie Zale,Majowe itd.)bo inaczej ksiadz nie dopusci do bierzmowania:)Dla mnie to chore bo nie robi sie nic na przymus,a im wiecej sie zmusza czlowieka tym bardziej on sie zniecheca...Jednym slowem glupota,a potem ksiadz sie dziwi,ze coraz mniej ludzi do kosciola chodzi
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
To prawda:)Ja od dziecka bylam nauczona,ze co niedziele sie chodzi do kosciola z wiekiem coraz czesciej bywalo,ze nie chodzilam co niedziele...a do kosciola sie strasznie zrazilam w wieku 16-stu lat,gdy przymusowo trzebabylo chodzic na wszystkie mszy,i inne typu(Gorzkie Zale,Majowe itd.)bo inaczej ksiadz nie dopusci do bierzmowania:)Dla mnie to chore bo nie robi sie nic na przymus,a im wiecej sie zmusza czlowieka tym bardziej on sie zniecheca...Jednym slowem glupota,a potem ksiadz sie dziwi,ze coraz mniej ludzi do kosciola chodzi
zdecydowanie z tym przymusem masz racje!
no, ale to nie dział Religia i zdecydowanie robimy OT...
może ktoś ma ochotę powrócić do wątku rozwodów??
 
Z

zypek84

Guest
W zasadzie dyskutujemy cały czas o powodach rozwodów, bo to robi kościół również można uznać za jeden z powodów rozpadania się ślubów kościelnych.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tak przymus to na pewno przyczyna

a wigilie w Polsce obchodza chyba prawie wszyscy, co jest bardzo ciekawe :]
 
Z

zypek84

Guest
Bo zrobiono z tego święto komercyjne. W wielu rodzinach kluczowym momentem wigilii jest dawanie prezentów, a reszta odchodzi w cień.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tez prawda

ale wielu "niewierzacych" zasiada do wieczerzy, a tego juz nie potrafie wytłumaczyc, chyba ze chodzi tu o jakas mode?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
tradycja ?

też tego nie rozumiem,poprostu to juz nie ma wymiaru religijnego
slub tez juz coraz rzadziej ma wymiar religijny
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja w sumie chce wziac slub
ale z drugiej strony chce miec to jak najszybciej z glowy i miec spokój, żeby sie nikt nie czepial :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry