Pogaństwo-neopogaństwo

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ciekawe kiedy będzie moda na protestantyzm ^_^
Zwłaszcza na genewską jego odmianę.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Oby moda na Satanizm nie nastała za mojego żywota :D.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A to dlaczego? ^_^
Nie lubisz swojej doktryny? ^_^
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Poprostu gdyby Satanistów było sporo, to stracilibyśmy element zaskoczenia w dyskusjach bo często by się na nas trafiało i wogóle ten elitaryzm i tajemnicza otoczka mogły by spłynąć.
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja wierzę w Matkę Ziemię, ale czy jestem (neo)poganinem? Według niektórych może i tak. Czy mogę powiedzieć, że Matka Ziemia jest moim Bogiem? Ja jestem częscią Matki Ziemii, a Matka Ziemia mnie zrodziła. A co zrodziło Matkę Ziemię? - nic się nie dzieje bez przyczyny.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
To są wierzenia ludzi pierwotnych.
Sądziłem iż cywilizacja już z tego wyrosła.
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
To są wierzenia ludzi pierwotnych.
Sądziłem iż cywilizacja już z tego wyrosła.
A czy oddawanie czci naturze też uważasz za niecywilizowane? Jednym z podstawowych założeń religii naszych praojców było oddawanie hołdu naturze, czego tak bardzo dzisiaj brakuje w cywilizowanym świecie.

Cywilizowany nie zawsze znaczy lepszy.
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Poprostu gdyby Satanistów było sporo, to stracilibyśmy element zaskoczenia w dyskusjach bo często by się na nas trafiało i wogóle ten elitaryzm i tajemnicza otoczka mogły by spłynąć.
To zostań poganinem :D Efekt zaskoczenia gwarantowany

Ja wierzę w Matkę Ziemię, ale czy jestem (neo)poganinem? Według niektórych może i tak. Czy mogę powiedzieć, że Matka Ziemia jest moim Bogiem? Ja jestem częscią Matki Ziemii, a Matka Ziemia mnie zrodziła. A co zrodziło Matkę Ziemię? - nic się nie dzieje bez przyczyny.
Można powiedzieć że jesteś, bo pogaństwo to odwrócenie roli boga w stosunku do człowieka. Człowiek jest częścią natury i przez nią został "stworzony" a nie przez boga. Pogaństwo to personifikacja przyrody.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A czy oddawanie czci naturze też uważasz za niecywilizowane? Jednym z podstawowych założeń religii naszych praojców było oddawanie hołdu naturze, czego tak bardzo dzisiaj brakuje w cywilizowanym świecie.

Cywilizowany nie zawsze znaczy lepszy.

W tym wypadku jest akurat lepszy.
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Można powiedzieć że jesteś, bo pogaństwo to odwrócenie roli boga w stosunku do człowieka. Człowiek jest częścią natury i przez nią został "stworzony" a nie przez boga. Pogaństwo to personifikacja przyrody.
Pamiętaj, że drzewa i ludzie mają wspólnego przodka. Wszyskie organizmy wywodzą się z jednej linii. To mam na mysli mówiąc, że natura mnie stworzyła. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, jednym wielkim organizmem. A poza tym ta jedna linia natury mogła zostać stworzona przez Boga i pokierowana tak aby kiedyś tam powstał człowiek - taka jest moja teoria.

W tym wypadku jest akurat lepszy.
A czemu tak sądzisz, chcesz umrzeć za 20 lat z powodu zanieczyszczenia środowiska?
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Pamiętaj, że drzewa i ludzie mają wspólnego przodka. Wszyskie organizmy wywodzą się z jednej linii. To mam na mysli mówiąc, że natura mnie stworzyła. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, jednym wielkim organizmem.
To ja zacznę modlić się czy może oddawać cześć moim rodzicom, to im zawdzięczam istnienie i wywodzimy się z tej samej linii również stworzonej przez Boga- ten sam rodzaj myślenia
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
O wielka lodówko!
Pochodzisz z ziemi (ruda żelaza) tak jak ja!
Niech będzie ci cześć.
Kult agd? (por. cargo)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Still, Satanizm wywołuje wystarczający efekt zaskoczenia, a do tego ta filozofia mi odpowiada.

Kacdor, Ty jesteś albo jakimś ekologiem albo panteistą?:D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wicca, mógłbyś coś nt. ich filozofii przytoczyć? Gdyż nie chce się bezpodstawnie wypowiadać jak narazie, aby nie obrazić Twojej panny... Ale jutro mimo to, pozwole sobie coś naskrobać na podst. filozof. Lucyferianistycznej.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Dlaczego kościół katolicki nie straszy protestantami? ^_^
Też chciałbym wywoływać efekt zaskoczenia ^_^
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
To ja zacznę modlić się czy może oddawać cześć moim rodzicom, to im zawdzięczam istnienie i wywodzimy się z tej samej linii również stworzonej przez Boga- ten sam rodzaj myślenia
Czcij ojca swego i matkę swoją.

O wielka lodówko!
Pochodzisz z ziemi (ruda żelaza) tak jak ja!
Niech będzie ci cześć.
Kult agd? (por. cargo
Mi chodziło o życie, a nie o skały.

Kacdor, Ty jesteś albo jakimś ekologiem albo panteistą?
Ekologiem na 100%, a panteistą na 50 :).

jak dla mnie kacdor to 100% poganin normalnie druid.
Raczej szaman:).
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Zobaczcie!
Lodówka do mnie przemówiła!
Mów do mnie lodówko!
Chcę się od ciebie uczyć! <_<
 

kacdor

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zobaczcie!
Lodówka do mnie przemówiła!
Mów do mnie lodówko!
Chcę się od ciebie uczyć!
Lodówka nie przemówi, bo nie umie. Chyba, że skorzystasz z dobrodziejstw Matki Ziemi (np.: grzyby) :) .
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
To grzyby potrafią mówić?

Odeon, niektóre kobietą sa wielkie jak typowa lodówka, tak napchane jak typowa lodówka, i na dodatek potrafią mówić, wyjrzyj przez okno może jakąś zobaczysz!:p

Kacdor, a w Twoim mniemaniu, czym się różni Druid od Szamana?
 
Do góry