Po Śmierci...

Status
Zamknięty.

sarnaziom

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kłodzko
Cześć :mruga: Mam takie pytanko czy ktoś z was myślał o tym co się z nim stanie po śmierci??? Ja tak. I wydaje mi sie ze juz jak będę pochowany w grobie to moje organy na nic mi sie nie przydadzą, tylko zgniją tam.... :( Więc postanowilem że jak będę pełnoletni to wypełnie oswiadczenie woli ( http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/120 na dole stronki można pobrać).
Wiem że niektórzy nawet nie dopuszczają takiej myśli do głowy bo to się nie godzi z ich religią bądź postawą życiową... Ale narządy i tak sie nam nie przydadzą po śmierci a komuś możemy uratować zycie i dzięki nam będzie żył jeszcze wiele wiele lat :) pomyslcie o tym! Np. gdyby wam sie niedajboże coś stało to chcielibyscie mieć dawce.... możliwe....

Moj wujek gdyby nie miał niedawno dawcy nerki to z pewnością by zmarł. Ale jakiś młody mężczyzna zginął w wypadku :( no i dzięki temu moj wujek teraz żyje.
 

Vanetris

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
...
Jak już ze mną nic nie będzie można zrobić to oczywiście oddam swoje organy. W końcu trzeba sobie pomagać, może ktoś będzie miał z nich dobry użytek, szczególnie jak przydadzą się młodemu człowiekowi,a tak to zgniją w grobie, lub zostaną spalone. Dużo osób uważa ,że by siebie nie oddali, to ich sprawa, ale ja jestem za ratowaniem cudzego życia.
 

sarnaziom

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kłodzko
No i właśnie o to chodzi!!! Extra. Oczywiście trzeba uszanować też zdanie osób które tego nie chciałyby nigdy zrobić :| mam jednak nadzieje ze jest coraz mniej takich osób ;)
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Oczywiscie ze chetnie bym oddala, tylko problem w tym ze moje sa za bardzo uwedzone przez papierosy i pewnie sie nikomu nie przydadza :D
 

Kadaj

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Włocławek
Ja jeszcze nie wiem. Ale mysle ze jednak bym tak zrobil. Ale mam jeszcze wiele lat zycia przed soba( taka przynajmniej mam nadzieje) wiec jeszcze sie doglebiej zastanowie. Ale mowie jescze raz mysle ze chyba bym oddal
 

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Jasne, że oddam. Zmarłemu i tak się nie przydadzą a mogą innym uratować życie.
 

e_motif

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
hmmm... nie wypowiadam sie, po krótszym zastanowieniu pewnie bym oddał, a co mi tam :p
 

sarnaziom

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kłodzko
Kadaj no wiesz sorki, ale nikt nie zna dnia ani godziny kiedy umrze. Ja tu nikogo do niczego nie chce namawiac! Ale trzeba się określic jak najwcześniej. Bo jeżeli osoba niepełnoletnia zejdzie z tego świata to decyzję podejmują rodzice lub opiekunowie!!!!! Albo jezeli jest to osoba pełnoletnia która nic nie napisała to tez rodzina wyraza zgode lub nie na pobranie organów. Ja jak najszybciej wyraze zgode ;]
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Jeśli by sie moje organy komuś przydały to proszę bardzo tylko muszą zdążyć przed kremacją!!!
 

sarnaziom

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kłodzko
Kadaj no wiesz sorki, ale nikt nie zna dnia ani godziny kiedy umrze. Ja tu nikogo do niczego nie chce namawiac! Ale trzeba się określic jak najwcześniej. Bo jeżeli osoba niepełnoletnia zejdzie z tego świata to decyzję podejmują rodzice lub opiekunowie!!!!! Albo jezeli jest to osoba pełnoletnia która nic nie napisała to tez rodzina wyraza zgode lub nie na pobranie organów. Ja jak najszybciej wyraze zgode ;]
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Ja chyba nie oddam..... wiem że to niby głupie i egoistyczne z mojej strony ale jakoś nie wyobrażam sobie tego, wolałbym kremację.... , natomiast na pewno oddam kiedyś szpik...
 

Karotka23

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
z grodu Kraka
ja tak naprawde sie jeszcze nad tym nie zastanawialam ale musze powiedziec ze dales mi do myslenia
co prawda zaglosowalam na "nie wiem" ale tak bardziej ze wskazaniem na tak
musze to przemyslec
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Zdecydowanie TAK!!! Moje organy mogą uratować komuś życie,szkoda żeby tak po prostu zostały spalone :/
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
mopje zdanie jes takie: mi juz niue pomogą, a komuyś innemu mogą uratowac życie... które mamy tylko jedno.... wykorzystajmy je jak najlepiej i pomagajmy sobie =]
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
No pewnie że oddam - niech sobie wykroją ze mnie po śmierci co chcą - jeśli się komuś przyda to proszę bardzo.
 

AGATKA ;)

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2005
Posty
474
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stumilowy las
tak ponieważ ze mnie i tak już nie będzie pożytku a komuś moge w ten sposób pomóc chociaż po śmierci skoro teraz nie potrafie
 
Status
Zamknięty.
Do góry