Plasterki antykoncepcyjne

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Plaster antykoncepcyjny

Od ponad roku coraz popularniejsze stają się w Polsce hormonalne przylepce Evra. Mały kwadratowy (3 x 3 cm) plaster, nasączony hormonami, chroni przed niepożądaną ciążą, powstrzymując owulację i zagęszczając śluz. W opakowaniu są trzy sztuki, które wystarczają na miesiąc. Plaster przykleja się najlepiej na pośladku, udzie, barku lub ramieniu. W przeciwieństwie do pigułek, o łykaniu których pamiętać trzeba codziennie, o Evrze myśli się raz w tygodniu, gdy przychodzi pora na wymianę plasterka. Po trzech konieczna jest tygodniowa przerwa, w czasie której występuje miesiączka.

Największą zaletą plastrów antykoncepcyjnych jest fakt, że w przeciwieństwie do pigułek oszczędzają wątrobę, przenikając przez skórę bezpośrednio do krwi. Skuteczność tej metody ocenia się na 98 procent. Opakowanie plastrów wystarcza na miesiąc, to koszt ok. 55 zł. Evrę sprzedają już niemal wszystkie apteki w Polsce. Wystarczy zdobyć receptę.

Zdaniem specjalisty

- Coraz więcej moich pacjentek decyduje się na Evrę - mówi dr Ryszard Rutkowski, ginekolog. - Jedyne, na co się skarżą, to uczulenia, które czasem wywołuje klej, oraz to, że plastry odklejają się, gdy się je zbyt długo moczy w czasie kąpieli, a to, rzecz jasna, obniża efektywność metody.

http://marieclaire.interia.pl/zsp/zdrowie/news?inf=100045261
 

klementynka2

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z tymi pigulkami tez jest roznie :p .Chyba najgorszy jest pierwszy tydzien pozniej juz moze sie przyzwyczaic jak sie bierze
ja kupuje plasterki za 49 zl a wiem ze sa tancze

Plastry antykoncepcyjne




Ile to kosztuje? Niestety, całkiem dużo. Plastry nie są refundowane i ich koszt, to ok 60-65 zł za trzy sztuki. Starczają na 28 dni.

Na co uważać?Tak jak przy tabletkach antykoncepcyjnych – kobiety cierpiące na przewlekłe choroby powinny powiedzieć o nich ginekologowi przepisującemu plastry. Choroby serca, padaczka, cukrzyca, czy inne poważne przypadłości mogą być przeciwwskazaniem do stosowania plastrów. Należy także pamiętać, że stosowanie hormonalnej antykoncepcji może zwiększać ryzyko zakrzepicy. Nie wiadomo, czy plastry wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowanie na raka piersi, na pewno rak w przypadku tych kobiet jest częściej i szybciej wykrywalny co jest spowodowane częstszymi wizytami u specjalistów, podobnie jak z rakiem szyjki macicy.

Na początku stosowania plastrów, podobnie jak w przypadku pigułek, możliwe są niepożądane działania, jak plamienia, krwawienia, mdłości, bóle piersi, mogą pojawić się objawy depresji. Jest możliwy przyrost masy ciała, i inne przykre dolegliwości, które jednak powinny szybko minąć. Jeśli po stosowaniu plastrów pojawiły się niebezpieczne objawy należy szybko skontaktować się z lekarzem. Tak samo w przypadku gdy najczęściej występujące działania niepożądane, tzn. plamienia, krwawienia, czy mdłości nie ustąpią po pierwszych 3 miesiącach stosowania plastrów.


Jedna z najnowszych hormonalnych metod antykoncepcyjnych, coraz bardziej popularna wśród młodych kobiet, także w Polsce. Jest wygodna, o plastrach wystarczy pamiętać 3 razy w miesiącu, jest także dobrze przyswajana przez organizm, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo i skuteczność – nie różni się od doustnych środków antykoncepcyjnych. Mały plasterek daje pewną ochronę, dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletek, koniec z prezerwatywami, globulkami, czy piankami! Współczesna medycyna działa cuda, żebyśmy mogły kochać się bez strachu.. Oczywiście, za całkiem spore pieniądze…

Plastry zawierają środki hormonalna, które przenikając przez skórę zapewniają ochronę przed niechcianą ciążą. Substancje czynne zawarte w plastrach przechodzą do krwioobiegu i chociaż to dla niektórych brzmi nieprawdopodobnie, dzięki przyklejonemu do skóry kawałka tworzywa możemy uprawiać bezpieczny seks. Jedynym wskazaniem do zastosowania plastrów jest antykoncepcja. Oczywiście nie zapewniają one żadnej ochrony przed chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Nie powinny odklejać się w czasie kąpieli, sauny, czy ćwiczeń gimnastycznych.

Dla kogo? Plastry są przeznaczone dla kobiet w wieku rozrodczym, które chcą stosować hormonalną metodę antykoncepcji. Plastry mogą być nieskuteczne u pań z bardzo duża nadwagą – kobiety ważące więcej niż 90kg powinny stosować inne metody antykoncepcji
widze ze duzo wiesz na temat plastrow uzywalam ich ale przestalam i nie dostalam jeszcze okresu a jestem juz po 3 cesarce moj maz jest pewny ze jest ok ale ja nie spie po nocach boje sie moze to wszystko stres moze ty mi powiesz czy jest to mozliwe po przestaniu ich uzywania pomocy
 
B

Blancaaa

Guest
o plastarach antykoncepcyjnych mozna duzo informacji znalezc poprostu w googlach... ja osobiscie wole dla pacjetek przepisywac tabletki, mialam przypadki kobiet ktore dostały uczulenia na skorze po plastrach, a nie ktorym sie po prostu odklejały. szkoda ze na naszym rynku jest tak mały wybor plastrow, ale kazdy musi sam sprobowac i sie przekonac
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja nie mam porównania bo nie brałam nigdy tabletek, ale z plastrów korzystam od roku i jestem z nich bardzo zadowolona. Nie odklejają się, spokojnie. Klej jest tak silny że po tygodniu prawie ze łzami w oczach go odklejam. To jak darmowa depilacja... ;-)
Działają bez zarzutu, no i nie muszę się zastanawiać czy jak się napije piwa albo zwymiotuje bo zjadłam coś nieświeżego to czy one działają czy nie. Plastry omijają żołądek więc działają nawet wtedy kiedy zwymiotuje się całą jego zawartość. Nie wiem co jeszcze chciałybyście wiedzieć, więc pytajcie to chętnie odpowiem. ;-)
 

makareska

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
witam!Pisze prace mgr na temat wpływnu antykoncpecji hormonalnej na libido kobiet i proszę o pomoc.jesli ktoras z Pań zechciala by wypelnic moja ankiete do pracy,to prosze napisac mi swój maila,a wysle ankiete.dziękuje!
moj mail- makareska@wp.pl
 

donna

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
dziewczyny mam do odsprzedania opakowanie EVRY za 44zł, jest wazne do 08.2009. Mi niestety szkodzą. Ja mieszkam w Warszawie ale mogę tez wyslac. Piszcie donnapiccola@wp.pl lub 12208857
 

stefaniaa

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
354
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
moja koleżanka stosuje plastry antykoncepcyjne, przy czym bardzo je chwali... Dzięki nim również schudła co jest plusem ;) osobiście chyba trochę bym się bała stosować plastry. Jaką mam gwarancje, że nie są gorsze od tabletek?
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
moja koleżanka znalazła aptekę, gdzie płaci trochę poniżej 50 zł.
 

koniczynka_21

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Ja nigdy nie przekonałam się do plastrów, po pierwsze się odklejają, po drugie się brudzą...
I skuteczność też słabsza ...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
skutecznosc plastro nie jest nizsza od tabletek!! jest taka sama
 

koniczynka_21

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
skutecznosc plastro nie jest nizsza od tabletek!! jest taka sama
ale biorąc pod uwagę częstośc odklejania się ich, skutecznośc dramatycznie się zmniejsza... szczególnie jak ktoś ma do tego tłuczszyk :/ ... A po drugie plastry nie uwalniają codziennie takiej samej dawki hormonów tak jak to się pięknie słyszy w reklamach
 
Do góry