Plasterki antykoncepcyjne

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Moze slyszeliscie cos o plasterkach antykoncepcyjnych na czym polegaja te plasterki,czy dobrze chornia??
Ja jestem"ciemna" w tym temacie :wstyd:
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Patrycja86, to wejdz do działu "Często powodem wpadki są błedy w stosowaniu zabezpieczen" - są tam pewne informacje na ten temat. W skrócie - plaste4rki te sa drogie i trzeba je co pewien czas zmieniać(jest to krótki czas). NIe jest to jednak 100% zabezpieczenie(jeszcze takiego nie wynaleziono). Plasterki te jest trudno zgubić ;) a wiec powinny byc lepsze od stosowania tabl .

Pozdrawiam
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
jak dla mnie to łatwiej jest zapomnieć o czymś co zmienia (zażywa) się co tydzien niż tabletke która biore codziennie. Ja np. jestem juz uczulona na zapominanie i zawsze kiedy przychodzi czas zaswieca mi sie lampka w mozgu "wez pigułkę".
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Z tymi pigulkami tez jest roznie :p .Chyba najgorszy jest pierwszy tydzien pozniej juz moze sie przyzwyczaic jak sie bierze
 

ANIDA

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
:) WITAM
MOJA MAMA STOSUJE PLASTERKI, MOWIE ZE NIE JEST ZA BARDZO ZADOWOLONA PO PIERWSZE CENA <62ZL> PO DRUGIE CZASEM SIE ODKLEJAJA JEJ NIETSETY ZE WZGLEDU NA CHORY ZOLADEK NIE MOZE BRAC PIGULEK, KTORE LYKAM JA:)) TFU TFU JUZ MINELY 3LATA I WSZYSTKO OK,OBY TAK DALEJ BUZKA :cool:
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
ANIDA nie napisalaś ile masz.Slyszalam ze pigułki mogą powodować zmiany hormonalne.Moja kuzynka brała je przez pewien okres i miala kłopoty z bujniejszym owłosieniem.Musiała przestać
pozdrawiam:)
 

Maja i Gucio

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
z ula z 5 pasieki :P
Jednak nalezy zwrocic uwage na istotny fakt,ze plastry charakteryzuja sie obnizona skutecznoscia wywolana wartwa tkanki tluszczowej, wystepujaca pod skora. (slaba skutecznosc u osob otylych)
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
słyszłałam o plasterkach żeby schudnąć,żeby nie palić ale takich antykoncepcyjnych to nie hehe wow
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Plastry antykoncepcyjne




Ile to kosztuje? Niestety, całkiem dużo. Plastry nie są refundowane i ich koszt, to ok 60-65 zł za trzy sztuki. Starczają na 28 dni.

Na co uważać?Tak jak przy tabletkach antykoncepcyjnych – kobiety cierpiące na przewlekłe choroby powinny powiedzieć o nich ginekologowi przepisującemu plastry. Choroby serca, padaczka, cukrzyca, czy inne poważne przypadłości mogą być przeciwwskazaniem do stosowania plastrów. Należy także pamiętać, że stosowanie hormonalnej antykoncepcji może zwiększać ryzyko zakrzepicy. Nie wiadomo, czy plastry wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowanie na raka piersi, na pewno rak w przypadku tych kobiet jest częściej i szybciej wykrywalny co jest spowodowane częstszymi wizytami u specjalistów, podobnie jak z rakiem szyjki macicy.

Na początku stosowania plastrów, podobnie jak w przypadku pigułek, możliwe są niepożądane działania, jak plamienia, krwawienia, mdłości, bóle piersi, mogą pojawić się objawy depresji. Jest możliwy przyrost masy ciała, i inne przykre dolegliwości, które jednak powinny szybko minąć. Jeśli po stosowaniu plastrów pojawiły się niebezpieczne objawy należy szybko skontaktować się z lekarzem. Tak samo w przypadku gdy najczęściej występujące działania niepożądane, tzn. plamienia, krwawienia, czy mdłości nie ustąpią po pierwszych 3 miesiącach stosowania plastrów.


Jedna z najnowszych hormonalnych metod antykoncepcyjnych, coraz bardziej popularna wśród młodych kobiet, także w Polsce. Jest wygodna, o plastrach wystarczy pamiętać 3 razy w miesiącu, jest także dobrze przyswajana przez organizm, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo i skuteczność – nie różni się od doustnych środków antykoncepcyjnych. Mały plasterek daje pewną ochronę, dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletek, koniec z prezerwatywami, globulkami, czy piankami! Współczesna medycyna działa cuda, żebyśmy mogły kochać się bez strachu.. Oczywiście, za całkiem spore pieniądze…

Plastry zawierają środki hormonalna, które przenikając przez skórę zapewniają ochronę przed niechcianą ciążą. Substancje czynne zawarte w plastrach przechodzą do krwioobiegu i chociaż to dla niektórych brzmi nieprawdopodobnie, dzięki przyklejonemu do skóry kawałka tworzywa możemy uprawiać bezpieczny seks. Jedynym wskazaniem do zastosowania plastrów jest antykoncepcja. Oczywiście nie zapewniają one żadnej ochrony przed chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Nie powinny odklejać się w czasie kąpieli, sauny, czy ćwiczeń gimnastycznych.

Dla kogo? Plastry są przeznaczone dla kobiet w wieku rozrodczym, które chcą stosować hormonalną metodę antykoncepcji. Plastry mogą być nieskuteczne u pań z bardzo duża nadwagą – kobiety ważące więcej niż 90kg powinny stosować inne metody antykoncepcji
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
i przykleja się je tak samo jak te na palenie?? na rękę ?? dzięki za kilka wiadomości :)
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Może jest w nim za mało środków które zapobiegają ciąży i nic by im nie dało stosowanie takich plasterków, bo mają "za duży organizm".
 

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
nika napisał:
ale zastanawiam sie czemu panie powyzej 90 kilogramow nie moga ich przyklejac??
[snapback]73080[/snapback]​
Nika wydaje mi się, że panie powyżej 90 kilogramów mogą mieć za dużo tkanki tłuszczowej i plasterki nie zadziałają tak jak powinny :przewraca:
 

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
ja jeżeli zacznę kiedyś współżycie to pewnie będę używała plasterków - nie chcę już więcej niszczyć sobie brzuszka tabletkami - już nabrałam się tego w swoim życiu i wystarczy...
 
Do góry