PL HH

mariuszyo

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
642
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
podajecie mu kawaki hmm jimsona, reno itp. byc moze mu sie faktycznie spodobaja
ale rap ma rózne oblicza ja polecam kawałki najlepszego podziemia w Polsce AIFAM :)

TELEDYSKI
-http://www.youtube.com/watch?v=RS00lwzMTIU Aifam-Jak żyjesz

-http://www.youtube.com/watch?v=7GVJZ_AVT3c&feature=related Mrokas-
Mrok Nad Miastem - Otwórz oczy feat. Waber / Powiedz czego chcesz (końcówka miażdży)

-http://www.youtube.com/watch?v=ypEf8wRovfM Paluch-Pewniak

-http://www.youtube.com/watch?v=SzeMottItaQ Paluch-wokół mnie feat DGE

-http://www.youtube.com/watch?v=8QemJ1oS0Eg&feature=related Palluch-ja gram w to

JOŁ
 

joteste

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Reno? N/C. Naprawdę są różne gusta, ale imo on jest beznadziejnie słaby. Nie to, że nie mój styl, ale technicznie jest poprostu śmieszny.
Zamiast tego weź dajmy na to EsDwa i Pogz 'Nic nowego', czy Stona 'Siedzi na ulicy'.
 

Ficu777

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
218
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mam wiedzieć?
I dobrze, niech rap nie będzie nagłaśniany przez mass media . Ja słucham i się jaram kawałkami z roku 1995 (kaliber 44) , 2000(pfk) , Grammatik . Nie patrzę na datę , liczy się "styl, flow , oryginalność"
 

nero_pat

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
66
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Toruń
dokładnie tak jak mówi Ficu. Rap się kocha, albo nie. Ludzie, którym o coś chodzi tworzą go dla własnej satysfakcji, a nie pieniędzy :] Mimo tego, nie ściągam piratów, słucham na wrzucie, albo oglądam na youtubie, a zawsze jak uda mi się odłożyć trochę pieniędzy, to sprawdzam z której płyty najwięcej mi się utworów podoba i ją kupuję :] To tanie nie jest, tym bardziej jak się nie zarabia :] I wstawiłem tu na forum pytanie w tej sprawie o jakieś nowe kawałki, ale zostałem na start zbluzgany przez nadinterpretację jakiegoś imbecylaca :] Jak ja to uwielbiam, jak ktoś nie ma zielonego pojęcia kim jest rozmówca, ale przez swoje ukryte kompleksy próbuje się wyrzyć i zmieszać go z błotem :] Bravo

Szkoda tylko, że jak nie ma rapu w mediach, to nie ma też debiutantów (taa wiem, że są, tylko trzeba poszukać :] ) Jak Kowalski chce posłuchać hip-hopu, a nie siedzi w tym, nie ma tego w mediach, a na forum gdy zapyta, to banda idiotów go zbluzga, to sprawdzi tylko pierwszy lepszy album starych, już dobrze znanych artystów, którym wyczerpały się już tematy i jadą tylko po to, aby zarobić (sprawdź Peja - Solufka), co bywa średnio interesujące, więc z reguły pozostawi hip-hop w spokoju i powróci do swojego badziewia

Co do tytułów, to uwielbiam "Od ostatniego spotkania" Grammatika, "Rozmowa" (też jego), "Ukryty w mieście krzyk" i "Senioritę", "Szósty zmysł", Pezeta, "marzenia", "Warszawa", "Lustro","lepiej późno niż wcale", "bezsenność" Fenomena, "tabasco" i "Witaj w 2003" Ostrego. To lista moich ulubionych kawałków.
Pzdr
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Jeśli Jan Kowalski podda się po takim czymś to znaczy, że traktuje rap jako sezonową ciekawostkę. Wątpię także, czy jakaś subkultura podaje wszystko na tacy. Dzięki czemu jest taka niesamowita przyjemność, ze znalezienia jakiegoś niesamowitego artysty, którego mało kto zna (vide Afront).

@joteste, to też jest sprawa gustu.
 

nero_pat

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
66
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Toruń
albo próbuje wybrać między różnymi gatunkami, więc przeszukuje powierzchownie (bo tylko na tyle czas mu pozwala) utwory i wybiera jeden. No a skoro niektórzy tu narzekają, że rap się nie sprzedaje, to powinno im chyba zależeć, aby zdobył on jak najwięcej nowych wyznawców, nie?
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Proste, ci, którzy słuchali rapu przed pojawieniem się całego "boomu" będą słuchać nadal, a ci, którzy chcą się lansować już zmienili upodobania.

Moim zdaniem dobre płyty zawsze będą wychodzić, bo zawsze będą dobrzy raperzy. Ostatnie lata to znaczący wzrost umiejętności technicznych wielu wykonawców. Elita trzyma poziom, a dobijają podziemni gracze. Ja szczerze mówiąc wolę "mniej, a lepiej", więc obecny stan rzeczy mi odpowiada. Co do umierania rapu - wszystko zależy od tego, jaką kto obrał drogę. Osobiście chciałbym, żeby polski rap zmierzał w kierunku, który swoją nową płytą wyznaczył Mes.
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
Reno? N/C. Naprawdę są różne gusta, ale imo on jest beznadziejnie słaby. Nie to, że nie mój styl, ale technicznie jest poprostu śmieszny.

No wiesz,sam Pezet w jednym z wywiadów mówi o nim nadzwyczaj pozytywnie.

Proste, ci, którzy słuchali rapu przed pojawieniem się całego "boomu" będą słuchać nadal, a ci, którzy chcą się lansować już zmienili upodobania.

Więcej nie trzeba komentować :)
 
T

Tazzmann

Guest
Ej, mędrcy przestańcie marudzić... Hip hop kultura w Polsce jest tak młoda, że ona ledwo co się zaczęła i nie ma mowy o jej końcu. Zauważcie progres od lat '90 do tego co się dzieje na rapscenie obecnie. Zobaczcie jak silne jest podziemie, zobaczcie jacy zagraniczni raperzy i producenci pojawiają się na polskich albumach.

Skończył się tzw. "boom" na tę muzykę i dzięki Bogu, bo odpadną sezonowi zajawkowicze, a zostaną naprawdę zajarani tematem.

Piątka dla prawilnych, ema!
 

Ficu777

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
218
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mam wiedzieć?
Ja się zachwycam wciąż Peją i wuchtą starych kawalin ( Nie-kocham hip-hop, randori, co Cię boli ) Ponad czasowy rap. I Pierd*** mnie co kto o mnie sądzi i mówi , że słucham starych bitów.
 

adidasthebest

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
LBN
no to troche mam do przesluchania :D . A co do tego co FICU777 powiedzial, to uwazam ze PL rap z tamtych czasow byl najlepszy, a plytke na legalu mozna uznac za najlepsza plyte PL HH ;)
 

Ficu777

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
218
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mam wiedzieć?
Nie przesadzaj, ale Kinematografia i Księga Tajemnicza:prolog, są po prostu lepsze. Na Legalu jest jedną z lepszych w PL
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Wg. mnie jest zaje.biście jak nigdy. O.S.T.R. rok w rok wydaje świetną płytę, po mimo, że często psioczę, że jest monotonny itd. to szczerze mówiąc jest najlepszy pod względem techniki jak i robienia bitów. Eldo coś tam sobie dłubie, 3W, Tede, DGE (jakieś 2 czy 3 nowe projekty kombinuje), Fo robi swoje, Rahim swoje, wydają składanki, pracują nad solówkami, składanki typu "Poeci" wychodzą co jakiś czas, Pezet, WFD wydaje płytę, Peja też coś tam robi, Abradab, Fisz sam siebie pokonał Heavi Metalem. Tak by szło wymieniać bez końca. Bity coraz lepsze wszyscy robią, flow też idzie do przodu, ciekawe kolaboracje się tworzą.

Jedynie podziemia nie słucham, więc się nie wypowiem, ale ktoś tam wyżej pisał, że jest dobrze. Więc, dobrze.
Jedyny wał to taki, że rap nie jest promowany w mediach. Mówcie co chcecie ale chętnie siadł bym przed TV, właczył MTV i zobaczył klip Ostrego czy tam Luca. I nie mówię tu o polowaniu na jeden klip w ciągu 24godzin, a o włączenie stacji o dowolnej porze dnia i trafienia na coś wartościowego. Bo tak to jedynie coś się dowiedzieć/zobaczyć idzie w Internecie.
 
M

malina.

Guest
Jedyny wał to taki, że rap nie jest promowany w mediach.
a ja myślę, że to dobrze. jakby się nasłuchali tego, w ogóle nie rozumiejąc, to znowu by się zrobił syf, bo każdy jest 'elo fajny'. ja to już przerabiałam u mnie w szkole, i mam dość. ; )


no i jak panowie wyżej, posłuchaj podziemia. tam są diamenty. :)
 

joteste

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Jedyny wał to taki, że rap nie jest promowany w mediach.

a ja myślę, że to dobrze. jakby się nasłuchali tego, w ogóle nie rozumiejąc, to znowu by się zrobił syf, bo każdy jest 'elo fajny'. ja to już przerabiałam u mnie w szkole, i mam dość. ; )

I tutaj się zgadzam. Huslterka by się zrobiła konkretna, a ludzie nie rozumiejąc, że to tylko tekst zaczeliby p:cenzura:ć z maczetami i zdejmować kominiare, no chyba, że idą do roboty!
 

adidasthebest

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
LBN
dokladnie, dobrze ze nie jest promowany PL rap, wole sam dowiadywac sie o nowosciach w rapie przez np. YT czy wrzuta niz zeby sluchali tego moji rodzice i narzekali na wulgaryzmy, ubrania itd. :]
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Dopóki jest się na utrzymaniu rodziców to mają wielki wpływ na wszystko ;]
 
Do góry