Piractwo

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Jak jeszcze nie miałam internetu i nie ściągałam to nie kupiłam ani jednego filmu DVD i w do kina chodziłam o wiele rzadziej niż teraz. Filmy oglądałam w telewizji.Więc nie czuję się złodziejem bo i tak i tak bym tego nie kupiła.Po prostu bym nie miała.
Teraz do kina chodzę częściej bo w miarę się orientuję co jest dobre, na co warto.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Wcale nie. Prawdziwi gracze, maniacy i Ci mniej, jeśli lubią jakąś grę to kupią ją w sklepie, wzgardzą piratem. Mam kolegę, jak wiadomo korzysta z piratów, ale ma całą serie Gothic w edycji kolekcjonerskiej i jeszcze wiele innych gier ;)
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Na pewno są i tacy ludzie, ja też mam parę oryginalnych gier, takie w które zawsze się z przyjemnością gra, ale to jest tylko odsetek. Jakby porównać to z wersjami pirackimi to różnica będzie ogromna. Też bym z chęcią kupował sobie oryginały, ale nie stać mnie żeby wydawać po 100 - 200 zł na grę albo po 50 na film na DVD. Wiadomo, że satysfakcja jest duża kiedy ma się coś oryginalnego, i ma się pewność, że będzie działać ok, ale jak na razie tylko nie liczni mogą sobie pozwolić na kupno samych oryginałów. Chociaż na zachodzie te ceny nie są aż tak ogromne jak u nas, przynajmniej w stosunku do tego co się zarabia.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Również problemem jest duży koszt nawet albumu muzycznego. Ja niestety jeżeli chcę być w temacie (związanym z muzyką heavy metalową) na bieżąco, muszę ściągać z internetu, bo płyty są za drogie. Kupuję od czasu do czasu oryginał, często używane krążki lub kasety. Bo krążki można kupić za max. 20zł a nie 50-80zł jak te nowe.
Przy aktualnych cenach albumów czy gier mozna pozwolić sobie na zakup tylko tych które najbardziej lubimy.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Ja jestem przeciw temu piradztwu i powinno się za to karać dlatego że
  • jest czynem nie godnym dobrego obywatela
  • jak mówi mój informatyk (aktualizowany windows co jest piratem jest nielegalny)
  • jest to też modyfikacja oprogramowania
Takie coś powinno być karane karą porządkową wysokiści 450 zł.
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
@kmicpiractwo
jest czynem nie godnym dobrego obywatela
Jak dla mnie argument bez sensu. Jeśli ma się za coś karać, trzeba dokładnie sprecyzować ZA CO i DLACZEGO akurat. A godnośc jest jest raczej indywidualną sprawą każdego człowieka, i nie tobie oceniać czy za ściągniecie jednego albo nawet kilku plików staniemy się gorszymi, złymi obywatelami.

Jak dla mnie piractwo nie jest kradzieżą, skoro ludzie sami z własnej woli udostępniają zakupione przez siebie płyty, filmy itp. Ale z drugiej strony jest to chamstwo wobec twórców tych dzieł... Dajmy na przykład jakiegoś piosenkarza. Powstanie jego płyty to efekt ciężkiej, kilkunastomiesięcznej pracy, nie tylko jego, ale też wielu innych osób. Potem... Album wyjdzie, kupi kilka osób, puści w sieć i tysiące ściągną go sobie za darmo. I co taki autor z tego ma? A za coś też musi wyżyć, utrzymać rodzinę, a i wydanie takiego albumu kosztuje.
 

szpaner1000

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
445
Punkty reakcji
0
Miasto
Jak to ze Śląska?
Przeczytaj to co napisałem i powiedz:Wystarczy?

Heh, kolega cwaniak bo edytował.
Ciekawe, że piractwo jest tak łatwo dostępne dla każdego a mimo to jest karalne. Dlaczego np. nie ukarze się ludzi, którzy są odpowiedzialni za torrenty, p2p, warez i nie zaprzestanie się działaniu serwerów takich jak rapidshare? Czy to dlatego, że ściagając coś z neta oświadcza się, że to będzie tylko kopia zapasowa oryginału, który teoretycznie już się posiada?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Heh, kolega cwaniak bo edytował.
Ciekawe, że piractwo jest tak łatwo dostępne dla każdego a mimo to jest karalne. Dlaczego np. nie ukarze się ludzi, którzy są odpowiedzialni za torrenty, p2p, warez i nie zaprzestanie się działaniu serwerów takich jak rapidshare? Czy to dlatego, że ściagając coś z neta oświadcza się, że to będzie tylko kopia zapasowa oryginału, który teoretycznie już się posiada?

o ile sięgam pamięcią wstecz to przez miesiąc rapid był nie czynny bo dobrała się do niego niemiecka policja, ale jakoś wyplątali się ;)
Ale coś czuje ze rapid straci na popularności po przez swoje ruchy- zmniejszył z 300 na 80GB limit pobierania na miesiąc przy wykupionym koncie premium, ale ceny już nie raczył zmniejszyć...
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Jakoś nie wydaję mi się żeby rapid stracił na popularności bo jest to nadal najbardziej popularny i najłatwiej dostępny serwer do udostępniania plików, więc jeżeli nic nowego nie pojawi się na scenie to rapid nadal będzie czołowym serwerem mimo jakiś tam zawirowań i zmniejszenia limitów ściągania.
 
L

ldreamer

Guest
pfff
znacie kogoś kto ma oryginalnego windowsa?
99% użytkowników to piraci ;] czy jest sens walczyć z czyms takim?
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Też mam oryginalnego XP z 2003 roku z pełnymi aktualizacjami ;)
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Fakt faktem, że te wszystkie Windowsy dają od razu do komputera, ale gdyby tak nie było to wątpię żeby ktoś się skusił i kupił oryginała. Dają "gratis" to się bierze i tyle.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Ja kupowałem komputera za czasów, gdy firmy komputerowe wgrywały nielegalnego Windowsa. Niedawno kupiłem nowego kompa, a że czasami robię format to zakupiłem oryginalnego Windowsa XP. Kupiłem po prostu dla świadomości posiadania oryginalnego i legalnego oprogramowania. I wielu znajomych też posiada oryginały. Więc to nie jest tak, że każdy ma pirata, bo nie chce wydawać kasy na legala. Śmieszy mnie stwierdzenie, że każdy woli mieć pirata, bo nie trzeba wydawać pieniędzy czy to na grę, Windowsa, czy muzykę. Mimo, że będzie istnieć piractwo (bo nie zniknie tak samo jak nie zniknął mordercy itp.) to i tak oprogramowanie i inne tego typu rzeczy będą dalej popularne w sprzedaży. Więc nie warto także mówić, że jakiś tam wydawca nie będzie miał dobrego zarobku przez piractwo.
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Ja też mam oryginalnego XP, bo uważam że złodziejstwo nie przystoi kulturalnemu człowiekowi. Poza tym fajnie wygląda na półce pudełko po XP :) i dużo rzeczy w nim można trzymać. A co do piractwa to tak jak już pisałem – nie opłacalne jest po prostu wg. mnie – jak Cię złapią to te piraty kosztują Cię dużo więcej niż oryginały. :p
 
Do góry