Pigułki dla 18-to latki

Status
Zamknięty.

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Ufff mam nadzieje ze takich objawow nie bedzie, czekam az skonczy mi sie okres i gnam do gin bo cos mi sie poprzestawialo mam okres dwa razy w miesiacu :/ i to tak obfity ze sobie nie moge poradzić :/
 

Sukkubus

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2006
Posty
24
Punkty reakcji
1
Też mam 18 lat i zastanawiam się nad takim zabezpieczeniem ale mam obwy, kiedyś miałam czeste zawroty głowy i tego typu problemy...czy po pigułkach kręci sie w glowie albo robi slabo?

Cześć,
Przez pierwszy miesiąc (maksymalnie 2) brania pigułek mozesz odczuwać drobne dolegliwości, bo organizm się przyzwyczaja (bolesność piersi, leciutkie bóle jak przy okresie itp.). Jeśli dolegliwosci nie ustąpią lub będą badzo przykre, koniecznie poinformuj lekarza - powinien zmienić Ci pigułki na inne.

cu.Kiniu: dobry (!!) lekarz ma obowiazek przed przepisaniem Ci pigułek wysłać Cię na badanie krwi (tylko tak można ustalić, czy nie masz hormonalnych i innych przeciwwskazań), oraz zbadać Cię ginekologicznie. To najważniejsze badanie, a często pomijane, choć to skandal.
Najważniejsze przy braniu pigułek są REGULARNE CYTOLOGIE (2 razy do roku). Dzieje się tak z powodu epidemi wirusa HPV, który w połączeniu z pigułkami może doprowadzić do raka szyjki macicy i tylko regularne badania pozwolą ustalić czy cos złego się nie dzieje i czy trzeba pigułki natychmiast odstawić. HPV ma od 50% do 70% ludzi i można sie zarazić nawet przez podanie komuś otartej (skaleczenie) ręki więc lepiej uważać.

Ogólne zasady bezpiecznego stosowania pigułek sa takie:
1. bierze się je maksymalnie 4 - 5 lat (do tego czasu pomagają zapobiegać rakowi piersi, po dłuższym stosowaniu zwiększaja ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy). Pigułki "oszukują" organizm że jest w ciąży, żeby pzestał jajeczkować, a im krócej taki szok hormonalny organizmu trwa, tym lepiej.

2. Bezpiecznie bierze się je od 22 roku życia z wyjątkami. Powód jest prosty: chłopcy rosną i rozwijają się płciowo do 18 roku życia, dziewczyny do 18-22 nawet. Jeszcze do tego wieku mogą np. dziewczynom rosnąć piersi. Jak zbadasz krew bedze jasne czy dojrzewanie masz juz za sobą. Branie pigułek zanim dojrzejesz nie jest znowuż jakieś bardzo groźne, ale może Ci od tego urosnąć wielka pupa i piersi jak u Amerykanek :D (dostarczasz hormonów zanim się ustabilzuje kobiece nabieranie ksztaltów).

3. Podczas stosowania pigułek dla wiekszego bezpieczeństwa możesz stosowac gumki dla ochrony przed chorobami albo dokładnie w połowie cyklu "na wszelki wypadek" antykoncepcyjnie. Pigułki wyregulują Ci cykl więc nawet jeśli zdarzy się cudem jakieś jajeczkowanie, to dokładnie w połowie cyklu jak matka natura kazała. :) Poza tym jesteś bezpieczna. Jeśli zapomnisz wziąć pigułke, do końca cyklu (opakowana) stosuj gumki niezależnieod rewelacji z ulotki bo z antykoncepcją moze być różnie wtedy.

Uffff.... :D Nagadałam się. :) Informacje mam z własnych wieloletnich doswiadczeń z pigułkami, dośwadczeń satrszyc kolezanek i zaufanych lekarzy.
Pozdrawiam!,
 

Sukkubus

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2006
Posty
24
Punkty reakcji
1
Wystraszylas mnie ta wielką pupą :D

Niemniej jednak do pewnych rozsądnych rozmiarów to wręcz rarytas :D (jak u J.Lo)
Byle się nie dorobić przeciętnego amerykańskiego tyłka ;) Takie zaburzenia to zwłaszcza jak sie bierze pigułki od bardzo młodego wieku (15-16 lat), w USA tak biorą nieraz.
Pozdrawiam,
 

cu.Kinia.

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
42
Punkty reakcji
0
Tzn ze 18-sto latka juz nie ma w sumie przeciwwskazań wiekowych do brania tabletek?
Z tego, co tu piszą dziewczyny jak widać nie mamy przeciwwskazań :) Niemniej ja jeszcze chyba poczekam, bo mój chłopak mieszka w innym mieście i starczą nam gumki + globulki.
I dzięki Wam kochan za rady ;*
 

Attachments

  • cutie.jpg
    cutie.jpg
    49,8 KB · Wyświetleń: 51

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
My do tej pory też taki sam zestaw stosujemy, ale zaczynaja mnie draznic te patentexy :/ jak pomysle o samym fakcie jak czuje sie jak sie to rozpuszcza to mam dosc całego seksu...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
lovemartunia zawsze mozna samych gumek uzywac, ja tak robie, albo same gumki, albo same globulki plus stosunek przerywany, bo jednak globulki bez polaczenia z gumka nie sa takie pewne
mozesz kupic prezerwatywy ze srodkiem plemnikobojczym, tez nie sa w smaku dobre, ale na pewno lepsze niz globulki :]
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Przez pierwsze kilka razy wogole mi globulki nie przeszkadzaly a teraz jednak zaczynaja...a jakie prezerwatywy ze srodkiem plemnikobójczym polecasz?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
hmm z unimila sa fajne 004, takie granatowe z bialym opakowanie
w sumie ja teraz uzywam tylko gumek albo z użebrowaniem, albo z wypustkami albo kolorowych
no ale fakt ze srodkiem plemnikobojczym na pewno sa bezpieczniejsze, wiem tez ze duzo osob chwali durexa, ale tych akurat nie uzywalam
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio też odważyłam się na samą gumkę...w ciązę chyba nie zaszłam bo już miałam okres dwa razy w jednym miesiącu :/ czas wybrac sie chyba co lekarza...brrrr....Nika19 czemu też nie chcesz globulek juz uzywac ? :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
eh bo jak juz zaaplikujesz taka globulke to zostaje sam seks, bez zadnych pieszczot, oralu itp
a ja lubie raz to raz to :]

co Ty z tym okresem masz? powinnas isc do lekarza :]
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
No wlansie nie wiem :/ zawsze miałam regularnie a ostatnio coś mi sie popitoliło, nie wiem czemu.Wlasnie musze sie wybrac :p mam stresa...
 

CiSuLT

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
a ja powiem tak ;)
jeśli widzicie że macie odpowiedzialnego partnera i wie porządnie co i jak i kiedy zbliża sie szczytowanie to wystarcza same gumki :)
moja dziewczyna np mnie chwali ... tyle razy to robiliśmy i ani ona nie jest w ciąży ani ja :D
a tak serio to gumki rządzą tylko nie te za 2 zł :lol:
ja używam Durex/unimil i jest wpozo .
a jesli ktoś sie boi o zajście w ciąże to są gumki i pogrubiane i tak jak koleżanka wyżej wspomniała plemnikobujcze ;)
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
No my wlasnie tak robimy jak wspomniales :p tylko trzeba wyciagac w najlepszym dla faceta momencie :(
 

ewusiaczek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Witam, jeśli chodzi o moje doświadczenia to najpierw używałam prezerwatyw durexa ale pękły mi 2 razy i przez to miałam bliskie spotkanie z Postinorem, próbowałam globulek ale mnie podrażniały i w końcu zaczęłam brać pigułki, miałam wtedy 16 lat,teraz mam prawie 19 i cały czas biorę bez przerwy.jak dotąd nie miałam żadnych negatywnych objawów, chodzę regularnie na badania krwi i cytologię i wyniki mam bardzo dobre, nie utyłam tylko mi się piersi powiększyły o 1 rozmiar, cera mi się nie zniszczyła a nawet poprawiła i ogólnie czuję się świetnie. z tego co mówił mi gionekolog jedynym warunkiem przy pigułkach jest to żeby dziewczyna miesiączkowała od co najmniej 4 lat (u mnie było 5) no i bardzo ważne są odpowiednio dobrane tabletki, poza tym pigułki są zdecydowanie gorzej tolerowane przez odoby palące papierosy. no i żeby lekarz przepisał tabletki osobie jeszcze niepełnoletniej potrzebna jest obecność i zgoda rodzica ale po 18-tce już nie ma problemu. bardzo polecam tą metodę, jeśli chodzi o mnie to dopiero przy niej się odprężyłam i przestałam bać ciąży, pozdrawiam :papa:
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja bralam przez rok, odkad skonczylam 16 lat. Przestalam brac w grudniu 2006. Strach przed ciaza znikl calkowicie i to jest oczywiscie wielki plus. Ale z drugiej strony- wyniki niby mam caly czas dobre, ale mimo wszystko troszke sie pogorszyly, czuje, ze gdybym brala dluzej, to w koncu wyszlyby poza grancie normy :/. APTT obnizylo sie o kilka sekund (czyli ze szybciej mi krew krzepnie), choc do granicy progowej jeszcze troche...Bilirubina, ALAT i ASPAT podniosly sie tez o kilka, chociaz wciaz wynik prawidlowy. W kazdym razie na razie nei planuje brac wiecej pigulek, przynajmniej przez nastepne kilka lat. Wole wiecej nie ryzykowac, jednak na zdrowie troche wplywaja...Za mloda jestem, zeby sobie jakies zylaki/zapalenie watroby przez pgiulki porobic :p. A mysle, ze gumki (koniecznei Durex Extra Safe, jakos do innych zaufania nei mam :p) + globulki to wyjscie niemal tak dobre jak pigulki. Tyle tylko, ze wiadomo, ze mniej komfortowe...Z pigulkami mozna bylo sie niczym nie przejmowac, spontanicznie zaczac sie kochac, przestac, potem znowu...I w ogole...No w kazdym razie ja bym wolala pigulek nie brac przez dluzszy czas, za mloda sie czuje na niszczenie sobie zdrowia. Ponadto, dodam jeszcze, ze w grudniu, styczniu i lutym okres dostalam normalnie, po 28 dniach (tak jak przy pigulkach), a juz w marcu nie pojawial sie dosc dlugo...Pojawil sie dopiero na pcozatku kwietnia, w sumei cykl trwal ok 48 dni. Mam nadzieje, ze szybko sie to unormuje. No ale przed rozpoczeciem brania pigulek mialam regularny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry