Pieczenie i swędzenie w pochwie

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
ja bym nie przesadzała ze zbytnią irygacją i podmywaniem. Podmywać się należy w razie potrzeby inaczej całkowicie zabijesz swoje pH.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
słyszałam że grzybicę można mieć od złegoo proszku (źle płukanej bielizny) od papieru toaletowego (kolorowego czy zapachowego) jak się ma wannę i te wszystkie mydliny itp... jak z takimi rzeczami walczyć;D
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
50 lat temu nie używano tylu kosemtyków i kolorowego papieru, a jakoś ludzie żyli, więc pozostaje myć się szarym mydłem , uzywać szarego papieru i myć się jak najrzadziej xD
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
masz rację ale ta wizja jest porażająca :) więc pozostaje lek:)
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
rabela ciesze sie że mogłam Ci pomóc, nie rób czasem irygacji (to nie to samo co podmywanie) a najlepiej podmywaj się 2 razy dziennie. Szare mydło nie każdej kobiecie pomaga, lepiej stosować środki do higieny intymnrej o niskim pH z kwasem mlekowym. Każde kobieta jest inna, ale przecież mamy te same szczepy bakterii mlekowych - my Polki! :)
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
50 lat temu nie używano tylu kosemtyków i kolorowego papieru, a jakoś ludzie żyli, więc pozostaje myć się szarym mydłem , uzywać szarego papieru i myć się jak najrzadziej xD
dokładnie jakbym moją mamę słyszała, ale niestety szare mydło ma złe pH.

rabela ciesze sie że mogłam Ci pomóc, nie rób czasem irygacji (to nie to samo co podmywanie) a najlepiej podmywaj się 2 razy dziennie. Szare mydło nie każdej kobiecie pomaga, lepiej stosować środki do higieny intymnrej o niskim pH z kwasem mlekowym. Każde kobieta jest inna, ale przecież mamy te same szczepy bakterii mlekowych - my Polki! :)
dokładnie tak, a przede wszystkim nie podmywaj się ani nie rób irygacji przed wymazem.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
znaczy podmyć mogę się bez problemu ale irygacji faktycznie nie powinno się robić ale nawet jak się podmyję to i tak lekarz sprawdza wnętrze a nie wargi sromowe więc nie będzie "problemu" a chociaż mi psychicznie będzie łatwiej:D
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja podmywam się 2 razy dziennie płynem z kwasem mlekowym chyba że mam okres to zdarza się częsciej, później stosuje provag żel, który zakwsza środowisko pochwy, co sprzyja rozwojowi bakterii kwasu mlekowego. Mnie on bardzo służy, ponadto łagodzi podrażnienia, pieczenie i swędzenie. My kobiety musimy szczególnie dbać o te miejsca bo łatwo można zachwiać równowagę mikrobiologiczną.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
dokładnie tak trzeba 3 razy częściej dbać o higienę niż facet. :) ale o zakwaszeniu środowiska pochwy jakoś nie za bardzo wiem... możesz coś jeszcze powiedzieć? koleżanka kilka wypowiedzi wyżej pisała o grzybicy obustronnej to muszę sprawdzić tak na prawdę chociaż odbyt mnie nie piecze ani nie swędzi
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
te wszystkie układy są tak blisko siebie, że ciężko,żeby jeden od drugiego się nie zaraził.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
to dlaczego lekarze o tym nie mówią skoro to częsta przypadłość? to obustronne oczywiście
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Ogólnie lekarz mało mówi, teraz samemu trzeba się diagnozować, mnie kilku lekarzy leczyło na grzybicę pochwy, a dopiero któryś z kolei ginekolog skierował mnie na wymaz z odbytu. Jeżeli chcesz szybko zakwasić pochwę to zastosuj probiotyk dopochwowy, np. invag, który znacznie szybciej dział niż doustny i utrzymuje w pochwie kwaśne pH. Jeżeli grzybica atakuje układ pokarmowy i moczowo-płciowy lepiej stosować probiotyki doustne.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
W razie wyższej konieczności można i probiotyk doustny i dopochwowy razem - ale to w trudnych sytuacjach. Jeśli miałaś grzybicę to partner koniecznie musi też się przeleczyć - koniecznie - inaczej będą nawroty choroby. Invag działa, sama go niedawno siostrze poleciłam i pomógł jej przy infekcji pobasenowej.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a czy probiotyk można przedawkować?

a czy probiotyk można przedawkować?
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
wydaje mi się że nie - przecież to naturalne "nasze" bakterie, zresztą kobiety z endometriozą powinny non stop zażywac probiotyki więc chyba nie, ale zawsze możesz dopytać lekarza
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
nie no tak tylko pytam bo wiesz jakoś wcześniej żaden lekarz mi o tym nie wspomniał muszę o tym poczytać więcej ;)

nie no tak tylko pytam bo wiesz jakoś wcześniej żaden lekarz mi o tym nie wspomniał muszę o tym poczytać więcej ;)
 

Kulka987

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Kraków
Nie słyszałam jeszcze o możliwości przedawkowaniu probiotykiem, o ile stosuje sie go rozsądnie, zgodnie z zaleceniami. Kiedys sama cierpiałam na nawracające infekcje ale to było spowodowane antykoncepcją hormonalną. W końcu udało mi sie z tego wywinąć stosując płyn do higieny intymnej Lactacyd i probiotyki dopochwowe Lactovaginal. Probiotyki - pełna kuracja po każdej antybiotykoterapii czy leczeniu ginekologicznym oraz tuz po okresie. Poza tym podpisuje sie pod radami powyżej.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wszystko w granicach rozsądku - ja jak wyjeżdżałam na wakacje i chciałam tylko probiotyk profilaktycznie to 20 kapsułek provagu mi w zupełności wystarczyło. Nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś przedawkował probiotyk no ale najlepiej zapytać się ginekologa i powoływać się na zdrowy rozsądek.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
w granicach rozsadku i zgodnie z ulotka, ale tak jak napisalam wyzej ciezko chyba takie wspomagacze przedawkowac.
 
Do góry