Patriotyzm

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
To ja jednak wtrące słowo w obronie Jacka. W monarchii konstytucyjnej, monarcha jest tylko elementem ustroju, nie tak jak w absolutnej, gdzie faktycznie król jest państwem. Dziś mamy ustrój, absolutnej demokracji, gdzie demagodzy są państwem. Niech sobie będą demagodzy, ale niech ich coś ogranicza. Nawet na wyspach to, że istnieje Królowa i Izba Lordów, jakoś ograicza demoagogów, choć na prawdę było tak przed rządami Tońcia Blaira, który zaprowadził tam demokracje ludową podobną do naszej.

Dziekuję za obronę, ale muszę powiedzieć że w W.B Królowa nie ma żadnego znaczenia. Ja chce Króla wraz z własną Wielką Radą doradczą-jako organ rządzoncy Państwem. Mam dość pastuchów z grajdołku zwanego sejmem.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tak. Napisałem "nawet", ale też uważam, że rządy najlepiej aby sprawowała głowa państwa, najlepiej rzeczywiście Król, który powołuje czterech dosyć samodzielnych ministrów i i ch rozlicza. To co jest teraz, jest fatalnym ustrojem, Rządzi watażka partyjny, który dodatkowo ma możliwość uchwalania sobie prawa jakiego chce, gdyż trzyma w garści sejm. Kompetencje głowy państwa, są niejasno określone chyba, że w zakresie żyrandoli.
Niemniej możemy rozinąć tą dyskusje gdzie indziej. Patryjotyzm nie ma wiele wspólnego z takim czy innych zapatrywaniem na ustrój. Ważne, żeby ten ustrój był sprawny, a jaki kto uważa za sprawny to już kwestia do dyskusji.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Dodam jeszcze że w moim mniemamniu Król ma nie być Państwem tylko Ojcem który dba o swoich podanych "dzieci" Dlatego wolę być podanym niż obywatelem
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Zwracam uwagę i dajcie baczenie, że nawet król musi być w tym temacie patriotą.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Tak, królewski patriotyzm powinien być przedmiotem najwyższej troski i co za tym idzie, należałoby przed aktem koronacji potwierdzić jego szczerość z użyciem detektora kłamstwa.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Jak krola bardzo chcecie a nie pajaca to poproscie Slonce Koreii. On sobie dobierze kogo trzeba i rzadzil bedzie po swojemu.

Mam nadzieje, ze wiekszosc Polakow krola zadnego nie chce.

pozdrawiam,
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Większość Polaków chce "Słońce Peru". W Korei nie ma monarchi opartej na prawie, tym bardziej konstytucyjnej. Tam jest jak u nas demokracja.
 

Bynio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
58
Punkty reakcji
3
O to! Pan messi1996 (czy to data urodzenia?) pokazał nam najsłuszniejszą drogę.
 
M

MacaN

Guest
załóżmy tysiąc ruchów a żaden z nich i tak nie będzie miał szans na powodzenie i żaden z nich nie będzie przedstawiał konkretnych pomysłów.

Ja bym proponował raczej zająć sie propagowaniem patriotyzmu wśród ludzi. Tego prawdziwego patriotyzmu nie związanego z chamstwem w wykonaniu ONR. Patriotyzmu na miarę II RP.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Tak data urodzenia :) Macan mądrze powiedział. Istnieje wiele ruchów ale żaden nie ma tego ducha. Tego ducha który próbował coś tworzyć w II RP.
 
M

MacaN

Guest
to dlatego, że tu nie o ruch chodzi. W II RP wszyscy mieli w sercach ducha walki i patriotyzmu, a poglądy polityczne to były tylko odmienne zdania na sposób, aby Polska stała się wielka. Osiągniemy cos tylko, jeśli społeczeństwo się zjednoczy bez względu na to jakiej partii kibicuje. Musimy się zjednoczyć ku sprawie Polski.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Wtedy też były podziały i to nawet takie że władza zamykała przeciwników politycznych jednak coś mi mówi że przewrót majowy czy proces Brzeski był dla dobra przyszłości kraju, no ale czy to moje przeczucie jest dobre to już nie wiem. Dzisiaj każdy chce być premierem więc wiesz dużych szans na zjednoczenie nie ma.
 
M

MacaN

Guest
Dzisiaj każdy chce być premierem więc wiesz dużych szans na zjednoczenie nie ma.

hah :) właśnie... każdy chce władzy a tu nie o władzę chodzi tylko o całe społeczeństwo. Jeżeli każdy albo choć 80 % byłaby patriotami to i władzę mądrą by ludzie wybrali.
 
M

MacaN

Guest
może i niech rozumie inaczej. Ale jedno zawsze będzie wspólne - interesowanie się krajem i jak najlepsze chęci względem niego.
 
Do góry