Patriotyzm

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Rzeczywiście - wielu młodych czyta niewiele albo wcale.
Pamiętam jak po II wojnie działały na mnie komiksy. I pamiętam, że dla niektórych kolegów były jedyną lekturą.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
xeentis napisał:
Czy patryjotyzm według was jest ważny dla młodzieży?

Moim zdaniem patriotyzm powinien być bardzo ważny dla młodego człowieka. Młodzież powinna wiedzieć w jakim kraju mieszka, znać jego historię i identyfikować się z nim.
W dzisiejszych czasach pojęcie patriotyzmu ze szło na dalszy plan. Żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce, wstępujemy do UE, bierzemy udział w operacji w Iraku. Dla przeciętnego człowieka to wszystko nie jest ważne, on troszczy się tylko o siebie. Nie interesuje się sprawami państwa, chce tylko by jemu było lepiej. Jak przy takiej mentalności może być mowa o patriotyźmie. To prawie nikogo już zupełnie nie interesuje. Z młodymi ludźmi jest jeszcze gorzej oni już całkowicie nie interesują się patriotyzmem, bo mają masę innych spraw i rozrywek. Do tego dochodzi problem bezrobocia i braku perspektyw oraz nieuzasadniony pesymizm. W przeszłości gdy Polska był pod zaborami pojęcie patriotyzmu było silniej akcentowane wśród mas społecznych. Taka jest mentalności ludzi gdy czegoś nie mają to chcą, gdy mają to im się nudzi.
0
Pierwsza zasada patriotyzmu: Płać podatki!!!

Patriotyzm to przyczynianie się do wzrostu PKB i dobrobytu naszego kraju, a co najważniejsze do dobrobytu Polaków. Zakładajcie firmy, które odniosą sukces w Polsce lub w świecie, albo pracujcie u kogoś rzetelnie i wydajnie, patriotyzm, to osiągnięcia naukowe czy zarejestrowanie rewolucyjnego patentu, zaśpiewanie znakomitej piosenki, wybudowanie wyjątkowej budowli lub napisanie światowego bestseleru. W kwestii historii patriotyzm to wychwalanie sukcesów, a nie porażek, sławienie pozytywistów a nie awanturników.

P.S. Dajmy spokój już tym zaborom bo to raczej wstydliwy wątek historii nie związany z patriotyzmem. Obciach i porażka. Do zaborców pretensji nie mam, Polacy zawinili w 100%. Patrzmy w przyszłość i ja budujmy.

Takie jest moje zdanie
Pozdrawiam
 
Do góry