Patriotyzm

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Impulsy które odzierają człowieka z maski to patriotyzm, rodzicielstwo i seks.

He, he, ludzie częściej przywdziewają maski niż je zdejmują, a patriotyzm może być jedną z nich. Są tacy, którym z tym do twarzy, a innym pasuje jak małpie zegarek.

Jak nie propaganda to przemoc.

Tyż nie da rady. Widziałeś jaki mam miecz? (w domowej kolekcji mam ich duuuużo.

Ja bym się już na jego miejscu przestraszył... :wow:
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Na Twoim miejscu bardziej martwiłabym się o siebie warszawiaku... na Antypody mi się nie chce lecieć
Po za tym Vik jest patriotą :heart: i ma podobne poglądy jak ja.
On się tylko przekomarza bo jest zszokowany że oślica pyka kopytkiem w kompa. (na Antypodach jeszcze nie ma takiego gatunku)

A Ciebie makfil trzeba dobrze obwąchać bo ten patriotyzm coś leciuteńko od Ciebie czuć... :p
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
A Ciebie makfil trzeba dobrze obwąchać bo ten patriotyzm coś leciuteńko od Ciebie czuć... :p

Muszę przyznać, że jako forumowy inkwizytor patriotyzmu, prezenujesz się godnie i groźnie.
Z samego szacunku dla Twojej postawy i determinacji gotów jestem bać się tej patriotycznej inkwizycji bardziej niż urzędu skarbowego... :help:
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
nosek malutki ale czuły.

to Cię nie będę wąchać w celu oceny poziomu patriotyzmu,
wystarczy jak cię zlustruję :p

Jutro narzekamy na okropna młodzież w aspekcie patriotyzmu. dawno nie było a tradycję trzeba kultywować. :D
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Mężczyźni posługują się propagandą albo przemocą.
Jak nie propaganda to przemoc.

Tyż nie da rady. Widziałeś jaki mam miecz? (w domowej kolekcji mam ich duuuużo. Większość z grawerem "Bóg, Honor i Ojczyzna" lub "Honor" w różnych językach)

Niemozliwe abys nie spotkala zadnego mezczyzny, kto nie poslugiwalby sie propaganda albo przemoca. Chocby ci co mieli wygrawerowane na tych mieczach "Bog, Honor, Ojczyzna" musieli jakichs potomkow po sobie zostawic. Jesli prawda co mowisz ... choc moze i tak byc bo jak kilka razy wszedlem na watki sercowe i zobaczylem jak lamentuja. Ja raz w zyciu spotkalem kobiete ... ale to juz zupelnie inna historia. Ale spotkalem sporo, w ktorych zawsze bylo cos naprawde ciekawego.

pozdrawiam,
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Ty nie rób ze ,mnie sieroty uczuciowej a już tym bardziej feministki bo do kobiet mam stosunek jak domestos do bakterii. Nie znoszę łagodnie mówiąc.
A gdzie ja powiedziałam, że samcza propaganda i przemoc to coś złego???
JA NAPISAŁAM TYLKO, ŻE SIE NIE DAJE MANIPULOWAĆ A JUŻ TYM BARDZIEJ PORADZĘ SOBIE Z PRZEMOCĄ BO SAMA MOGĘ UŻYĆ WIĘKSZEJ.
Uwielbiam samców dlatego się na żadnego jednego zdecydować nie mogę.
Przychodzi mi do głowy że takie ograniczenie byłoby niepatriotyczne w stosunku do pozostałych :p

Przychodzi mi też do głowy że do patriotyzmu pasowałoby staroperskie pojęcie honoru.

PS. Ja nie jestem kobietą tylko aniołem. Załapcie to wreszcie. :aniol:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dlatego uważam,że to prawda,że twierdził jakoby Polacy nie mieli godności i honoru.

W każdym narodzie są gnidy…, dostrzegasz tylko te mało zacne persony?


Jeśli ktoś słusznie czepnie się Twojego ojca to i tak będziesz go bronił i usprawiedliwiał publicznie prawda? Pogadać z nim możesz i skrytykować w domu bez świadków.
ZASTOSUJ TĘ ZASADĘ W STOSUNKU DO OJCZYZNY I RODAKÓW.
My możemy sobie na swoim premierze i całej reszcie wieszać psy. Nasze psy i nasze wieszaki.
Ale jak to robi jakiś Niemiec czy Litwin który jeszcze nam do tego ubliża to ma dostać wpie"dol a potem plecaczek na ramię i adiu na Okęciu.

Otóż to!m z jednym – zakończeniem, jakoś mnie drażni „adiu”


„Bóg, honor, ojczyzna”

Złowieszczy stał się całkiem niedawno… bo kojarzy się niezbyt słusznie z Kaczorem?

Wiesz Maszkowa, mój patriotyzm nie jest przesadnie emocjonalny, jest mało „gorący”, a jednak głęboki


Mnie tylko drażni, jak ktoś myli Nacjonalizm z faszyzmem,

Zubożenie intelektualne tak się niestety objawia, a nie jes trudno sprawdzić, że nacjonalista może nie mieć państwa, a faszysta czci państwo…

Coś o tym wiem, kiedyś na języku polskim dostaliśmy jako tekst do czytania ze zrozumieniem jakiś artykuł z Wyborczej, przedstawiający jak łatwo się domyślić dość oczywiste stanowisko w ocenie nacjonalizmu.

Zmanipulować, a zmanipulowani przyjmą bzdurę za fakt… i mamy nędzę o jakiej wspomniałem wyżej


Patriotyzm polega przedwszystkim na budowaniu potegi ekonomicznej, militarnej i wspolnoty obywatelskiej. Jak sie to zaniedba i wybuchnie wojna to juz bedzie zapozno tak dla ptrioty jak i nacjonalisty. Historia Polski juz to dokladnie wielokrotnie pokazala

Racja


Nigdzie nie napisałem że patriotyzm jest odruchem bezwarunkowym.

To patriotyzm może być odruchem?
Wydawało mi się, że jego manifestacja może się stać warunkowym…

Milosc to nie jest uniesienie emocjonalne czy uczuciowe. Milosc wyraza sie przedwszystkim czynem. Dlatego pokreslilem budowanie i choc na koncu napisalem "wspolnota obywatelska" to tak naprawde od tego trzeba zaczac. Zebrac dostatecznie duza ilosc ludzi o podobnych przekonaniach. Idealnie to powinna byc wiekszosc narodu. Dla mnie Panstwo, ktore nie jest Obywatelskim, tzn Wspolnota Obywatelska, jest aparatem ucisku i wyzysku wiekszosci przez mniejszosc.

Zyje dostatecznie dlugo aby wiedziec, ze wiekszosc kobiet emocjonalnie podchodzi do zbyt wielu aspektow zycia i zadko emocje/uczucia i logika ida u nich w parze. W mezczyznach dominuje logika dlatego mezczyzni milosc wyrazaja zupelnie inaczej niz kobiety. Ale swiat sie stacza i mezczyzn coraz mniej a kutasow coraz wiecej. To samo niestety dzieje sie z osobami plci zenskiej.


pozdrawiam i zycze aby logika i uczucia zaczely sie nawzajem wspierac czyli unia rozumu i serca, bo MILOSC to wlasnie jest jednosc tych pozornie sprzecznych cech naszej psychiki plus kilka innych waznych czynnikow,

Dobrze napisane


cialo rzucone na loze traci na oporze

nic wspólnego z tematem, ale szczerze się uśmiałem


Ty nie rób ze ,mnie sieroty uczuciowej a już tym bardziej feministki bo do kobiet mam stosunek jak domestos do bakterii. Nie znoszę łagodnie mówiąc.

Znowu się uhahałem

Jakiś potakiwacz się ze mnie zrobił
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Otóż to!m z jednym – zakończeniem, jakoś mnie drażni „adiu”

A bo literkę zjadło mi się - adieu - przepraszam
ale mogę jeszcze zamienic na "spier...laj" - ale ten przekaz nie wyklucza ponownego spotkania
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
13 maja w Krakowie odbędzie się Marsz Witolda Pileckiego
z1.jpg


Wszystkich Wiślaków, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu informujemy, że spotykamy się na Placu Matejki w niedzielę, o godzinie 15.

Przypominamy, że to właśnie życia Rotmistrza Pileckiego dotyczyło jedno z patriotycznych spotkań, zorganizowanych w tym roku przez SKWK. O jego szczegółach przeczytać można klikając TUTAJ.

Witold Pilecki jest osobą, której historię powinien poznać każdy z nas. Swoją patriotyczną postawą może dawać przykład wielu młodym pokoleniom.

O Marszu, który odbędzie się już w tę niedzielę więcej przeczytać można pod TYM adresem.

Urodzony 13 maja 1901 roku w Karelii Pilecki, przez całe swoje życie postępował w myśl zasady, że dobro Ojczyzny jest dobrem najwyższym. Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, podczas której m.in. na ochotnika poprowadził oddział do ataku na gniazdo sowieckich karabinów maszynowych, które zdobył bez strat własnych. W dwudziestoleciu międzywojennym stronił od polityki, zajął się raczej życiem gospodarczym, doprowadzając majątek w Sukurczach niedaleko Lidy do rozkwitu. W obliczu wrześniowej burzy, stanął jednak znowu do walki, na czele organizowanego przez siebie oddziału kawaleryjskiego. Wsławił się na przykład zdobyciem i zniszczeniem siedmiu czołgów i dwóch samolotów niemieckich, co skwitował krótkim hasłem, że po prostu wykonywał swoje obowiązki. Nie pogodził się z realiami okupacji hitlerowskiej i został jednym z założycieli konspiracyjnej Tajnej Armii Polskiej.

Na ochotnika zgłosił się do Auschwitz (jako Tomasz Serafiński), gdzie z miejsca rozpoczął organizowanie siatki konspiracyjnej (Związek Organizacji Wojskowej). Również efektem jego pobytu w obozie są bezcenne Raporty Pileckiego, które są pierwszym całościowym ujęciem warunktów panujących w Auschwitz. Zdołał się wydostać z obozu zagłady, na wolności został członkiem organizacji "Nie", zakonspirowanej nawet w ramach Armii Krajowej. Mimo wyraźnego zakazu (członkowie "Nie" byli zbyt cenni dla środowiska niepodległościowego, aby ponieść śmierć), zaciągnął się do oddziałów powstańczych jako zwykły strzelec, następnie ujawnił się jako oficer.

Po powstaniu, został przewieziony przez Niemców do obozu jenieckiego w Murnau pod Alpami, który został wyzwolony przez Amerykanów. Następnie zaciągnął się do II Korpusu Polskiego gen. Andersa, został przerzucony do Polski, gdzie prowadził działalność wywiadowczą na rzecz II Korpusu. W 1947 roku schwytało go UB, a po kilkumiesięcznym "śledztwie" i pokazowym procesie, skazano go na śmierć. Miał napisać w liście do żony, że w porównaniu do więzienia na Mokotowskiej, "Oświęcim to była igraszka". Zginął z rąk kata 25 maja 1948 roku.
 
M

MacaN

Guest
proszę bardzo, jak może być dobrze i jak ludzie mogą być patriotami jak to sami idioci. http://www.youtube.com/watch?v=l4o4OJ7hEFQ&feature=relmfu

obrady okrągłego stołu ? 1986.
stan wojenny ? 1989.
co to blok komunistyczny ? " wzorowość " ludzi, którzy walczą o swoje zasady i o swoją niepodległość !!!

z jakim krajem kojarzysz Dalajlamę ? - ludzie, skąd wy te nazwiska bierzecie ?


No to przecież tylko zapakować do wagonów i wysłać na Syberię. Bo wartość intelektualna jak i wiedza zerowa, to chociaż węgiel kopać może.
 
M

MacaN

Guest
no o to właśnie chodzi, pytania były takie, aby każdy mógł na nie odpowiedzieć ale większość naszego społeczeństwa to ćwierćinteligenci czy umiesz wytłumaczyć to, że ta laska była STUDENTKĄ ? jak maturę może ktoś tak pusty zdać ?

To nie tylko sa pytania łatwe ale to sa pytania o rzeczy, które my, Polacy powinniśmy umieć. No ja rozumiem, że można np. nie wiedzieć kto był pierwszym człowiekiem na księżycu... chociaż nie, nie rozumiem no ale Polak musi wiedzieć choć takie podstawy, jak czym była komuna, kiedy był stan wojenny.

A potem taka gówniarzeria stoi i krzyczy " przecz z komuną ! " ale jak się jej spytasz kim byli komuniści to odpowie Ci, że to byli ludzie walczący o swoje zasady i niepodległość !
 

Leśny dziadek

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Andrychów
Smutne to . Jak tak dalej pójdzie, to za parę lat stracimy swoją tożsamość i kto wtedy będzie walczył o nasze racje, z jakimi argumentami , , ,
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Maszkowa, dajcież spokój -Ty i Macan z tą wysyłką. Koszty transportu i tak spadłyby na podatników. Jeśli już, to ograniczyłbym się do wysłania tam męskiej części niedouków. Przecież nie jesteśmy za równouprawnieniem... :rotfl2:
Dziewczyny mają znacznie większe szanse na życiowy lukier, który zamaskuje niedostatki wiedzy i intelektu. :D
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Cześć szyderco, (zobaczysz, że się doigrasz... :p ) Pamiętaj, że Wawa nie taka duża jakby co niektórzy chcieli...
Jeśli już, to ograniczyłbym się do wysłania tam męskiej części niedouków. Przecież nie jesteśmy za równouprawnieniem... :rotfl2:
Tym razem się z Tobą zgodzę, bez żadnego ale... Faktycznie baby można wykorzystać w bardziej twórczy sposób niż kopanie węgla czy kamieniołom.
Efektywność jest tutaj kluczowa. Buziak.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Cześć szyderco, (zobaczysz, że się doigrasz... :p ) Pamiętaj, że Wawa nie taka duża jakby co niektórzy chcieli...

Tym razem się z Tobą zgodzę, bez żadnego ale... Faktycznie baby można wykorzystać w bardziej twórczy sposób niż kopanie węgla czy kamieniołom.
Efektywność jest tutaj kluczowa. Buziak.

Jak najbardziej kobitki mozna znacznie lepiej wykorzystac, szczegolne te bardziej ponetne.

zdrowka zycze,
 
Do góry