Parlamentarne PraWybory na forum :)

parys7

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Miasto
Ilion
Jak widzisz,nie czytamy tylko 2 zdań i oceniamy.A to,że uznajesz to za oceny ogólne to Twój problem
Problemu nie mam wcale, zaś komentarze nie są ogólne, a nie wiążą się z tematem.

Dyskusja jakakolwiek polega na ścieraniu odmiennych koncepcji dotyczących konkretnego zagadnienia.. twierdzenie "nie bo tak" nie ma z wymianą poglądów najmniejszego związku i świadczy o braku argumentacji.
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Dyskusja jakakolwiek polega na ścieraniu odmiennych koncepcji dotyczących konkretnego zagadnienia.. twierdzenie "nie bo tak" nie ma z wymianą poglądów najmniejszego związku i świadczy o braku argumentacji.

Czasami dyskusja nie polega TYLKO na wymianie pogladów
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Oczywiście LID Ze Względu Na Autorytet A.Kwaśniewskiego

1.Get drunk,bitch,yeeeeeaaaah(tzw. choroba filipińska)
2.Kwaśniewski to dobry ale jako prezydent.Jako twarz LiD to bardzo przecietnie
3.Olek chyba nie moze być autorytetem,ani żcyiowym ani politycznym,po prostu nie oferuja soba nic co mogłoby go w takowego zmienic :p
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tyle że to nie jest dyskusja już, a chaotyczna pyskówka..

Przepraszam, ale mnie ponosi jak ktoś daje sobie wmówic, że Ziobro, CBA itp, to główne zagrożenie dla państwa prawa jakim jest RP. III RP państwem prawa nigdy nie było. Słyszełeś może o sprawie Kluski. Takich spraw było wiele. Jeżeli urzędnik państwowy, często skorumpowany, czy należący do jakiegoś układu, (Nie ma jednego układu, a tysiące. Kto tak twierdził?) oskarżył przedsiębiorce, to chocby zarzut był najbardziej absurdalny, to ten ostatni miał przegrane. Pisze w czasie przeszłym cho to sie jeszcze nie zmieniło. I jakoś nikt nie robił z tego powodu takiej histerii, jak teraz kiedy przymknięto lekarza na którego są niezbite dowody, że dopuszczał się czynów niecnych.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
parys domagales sie merytorycznie to masz:
LiD, jeśli już w ogóle..
lid hm, kolejna zmiana nazwy dla towarzystwa rodem z pzpr + resztowka po ud/uw (tzw autorytety moralne nie tracace nawet chwili zeby popluc na wlasny kraj)
a tu mialem nadzieje ze swoj wybor uzasadnisz....

Korzystając ze skonstruowanego przeze mnie z innej okazji tekstu, pozwolę sobie omówić szerzej jedno z ugrupowań, a nazwa jego to Prawo i Sprawiedliwość.
tez ich nie lubie - w koncu to socjalisci
Oto dyskusja nad PiS-owcami wykracza znacznie poza zagadnienie zwykłych rozbieżności światopoglądowych i ścieranie odmiennych koncepcji, albowiem do czynienia mamy ze zjawiskiem szczególnie niebezpiecznym, spotykanym we wszelkich ustrojach i okresach dziejowych, w różnym jednak natężeniu i stopniu natarczywości, a nazwa jego to demagogia.
coz wybacz ale sie nie zgdoze
gdyz twoje myslenie niestety z powodu ukierunkowania (antypis) zawiera bledy, ad rem: kazda partia uprawia demagogie, k a z d a
na tym polega demokracja, ze glosuje ludek glupi i ciemny w wiekszosci stad kazda (prawie) partia uprawia demagogie, stad przypisywanie tego pis to blad

W zwykłej odmianie są to rozmaite działania mające na celu skierowanie pozytywnej uwagi na konkretny obiekt, zazwyczaj demagogię stosujący, przy jednoczesnym zdyskredytowaniu obiektów konkurujących o prymat w określonej dyscyplinie, na polu której toczy się walka. Zazwyczaj są to czynności pozostające w jakim takim kontakcie z obowiązującym prawem, związane z rzeczywistością, polegają na przejaskrawionej ekspozycji atrybutów własnych, planów, umiejętności, jednakże istniejących, przy równoczesnym naświetlaniu niedostatków rywala.
czyzbys krytykowal demokracje?, jakos sie dziwie bo mi to nei pasuje do ciebie...

Dziś mamy do czynienia ze stanem wyjątkowym, sytuacją hiperkuriozalną, spotykaną zazwyczaj w krajach ustroju totalitarnego i republikach bananowych, gdzie władza rządząca przy udziale podległych jej organów państwowych dokonuje zastraszeń, inwigilacji i prześladowań przeciwników politycznych, przy jednoczesnym fałszowaniu dowodów i kreowaniu nieistniejących realiów w oczach co mniej pojętnych wyborców.
to samo robily poprzednie wkipy tyle ze mniej bylo o tym w mediach bo byly mniej bezczelne, przykladow setki, tu pis kontunuje dzialania swych poprzednikow

Jest to więc skrajnie patologiczna odmiana demagogii, zarazem szczególnie niebezpieczna, wcześniej spotykana m.in. w Trzeciej Rzeszy i ZSRR.
to co napisales to albo niezrozumienie demokracji lub demagogia

Jednym z głównych założeń jest dziś informowanie społeczeństwa o istnieniu tzw. sieci. Jest to twór bliżej niezdefiniowany, a alternatywna nazwa dla niego to układ. W imię walki z układem, który jest niczym więcej jak wydumaną fantasmagorią, dokonuje się aresztowań i zastraszania najbardziej wpływowych obywateli i grup społecznych cieszących się szczególnym poważaniem. Jest to bowiem frakcja choć budząca - z racji czy to na wiedzę, czy stan majątkowy i pozycję zawodową - uznanie, to pozostająca obiektem zawiści w oczach gawiedzi. Ten najniższy instynkt wywleka PiS z dusz nikczemnych, rzucając im na tacy milionerów w kajdanach.. ŻENADA.
pewnie ze zenada, ale bede powtarzal to jak mantre poprzednicy robili to samo, 1 roznica polega an tym ze pisowcy bardzo konkretnie zdefiniowali os swego marketingu politycznego (uklad itp) a inni rzucali sie po temeatch jak pijany od sciany do sciany
stad jesli idzie o zagadnienie "marketing polityczny" szacuneczek dla pisowcow a reszta na korepetycje

Zbigniew Ziobro, którego niekompetencja i perfidne poczynania rażą na każdym kroku, cieszy się niemal 50%-owym zaufaniem społecznym.. Pytam - dlaczego..? Skąd poparcie dla jego wybryków..? Odpowiedź podałem wyżej. Śmieszne..? A może tragiczne..?
pisalem wczesniej o marketingu politycznym, gawiedz widac to lubi a to ze nie ma pojecia o tym co sie dzieje, to swiadczy tylko o wspomnianym mistrzostwie pisowcow, jak dla mnie pis jest partia najbardziej wpasowana w demokracje, a to ze uprawia populizm, konkurencja robi to samo...

Co dalej..? Socjalizm w czystej formie..? Totalitaryzm..? Byłby i to w najdzikszym północnokoreańskim wydaniu, gdyby tylko dać szersze pole manewru wesołej swołoczy.
a to juz belkot, chlapnal zakowski potem michnik i reszta klepie komunaly zastanow sie a glupi przeciez nie jestes
czym sie rozni pln korea od polski oraz czym sie rozni kaczy duet od kim ir sena
i na przyszlosc nie obrazaj swojej wlasne inteligencji, takimi komunalami pozbawionymi logiki i sensu a przepelnionymi tylko negatywnymi emocjami

Na koniec - nie mam poglądów ani lewicowych, ani prawicowych, bo one już dawno padły i się skrzyżowały.. nie zapomniałem złodziejstwa SLD-owskiego, ale ono pozwalało na komfort życia znośny, bez groźby nalotów ABW o piątej rano.
kolejny blad logiczny, kazdy ma jakies poglady, a to ze w polsce slowo prawica kojarzy sie z nawiedzonymi socjalistami katolickimi, no coz
kiedys moze to sie skonczy
czy ty obawiasz sie abwery? ich nalotu?
politykiem jestes? przekreciazem?
mysle ze tylko tak klepales.....

4 tp nie istnieje i pewnie nigdy nie powstanie
bo pisowcy musza "walczyc z ukladem" i "walczyc z korupcja" => nigdy oczywiscie nie wygraja
boi jakby zrealizowali swoje zawolania sens ich bytu politycznego przestal by istniec
 

parys7

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Miasto
Ilion
lid hm, kolejna zmiana nazwy dla towarzystwa rodem z pzpr + resztowka po ud/uw (tzw autorytety moralne nie tracace nawet chwili zeby popluc na wlasny kraj)
a tu mialem nadzieje ze swoj wybor uzasadnisz....
Uzasadniam go koniecznością istnienia silnej opozycji do PO, albo/oraz PiS, które wcale się od siebie znacząco nie różnią.. wbrew pozorom, zwłaszcza kiedy osiągną zbliżone ilości w wyborach :)
Pochodzenie i polowanie na "komunistów", jakkolwiek definiowanych, z samej zasady, w ogóle mnie nie ciekawi.

tez ich nie lubie - w koncu to socjalisci
Cieszę się, że się zgadzamy w odczuciach, aczkolwiek sam socjalizm, czy socjaldemokracja ma tu dla mnie znaczenie raczej drugorzędne, ponieważ nie jest to ustrój z założenia zły, weź np. Szwecję.

gdyz twoje myslenie niestety z powodu ukierunkowania (antypis) zawiera bledy, ad rem: kazda partia uprawia demagogie, k a z d a
na tym polega demokracja, ze glosuje ludek glupi i ciemny w wiekszosci stad kazda (prawie) partia uprawia demagogie, stad przypisywanie tego pis to blad
Z czym się nie zgadzasz..? Powtarzasz co pisałem ja, tyle że w kolejnych fragmentach. Demagogię uprawia każdy, PiS-owska jest szczególna, szczególnie niebezpieczna.

czyzbys krytykowal demokracje?, jakos sie dziwie bo mi to nei pasuje do ciebie...
Gdzie tu widzisz krytykę czegokolwiek..? To opis działalności spotykanej powszechnie, którą stosują wszystkie partie, a PiS tę konwencję przekroczył i to znacznie i tu jest pies pogrzebany :)

to samo robily poprzednie wkipy tyle ze mniej bylo o tym w mediach bo byly mniej bezczelne, przykladow setki, tu pis kontunuje dzialania swych poprzednikow
Doprawdy..? Nie pamiętam, żeby CBA :) nachodziło kogokolwiek, chyba że w wizjach proroczych. Media są w rękach rządowych jak nigdy, więc opinia o jakimś szczególnym doinformowaniu społeczeństwa nie ma żadnych podstaw.

to co napisales to albo niezrozumienie demokracji lub demagogia
A z czym się konkretnie nie zgadzasz..? Nie piszę o cechach demokracji, a formie demagogii.

pewnie ze zenada, ale bede powtarzal to jak mantre poprzednicy robili to samo, 1 roznica polega an tym ze pisowcy bardzo konkretnie zdefiniowali os swego marketingu politycznego (uklad itp) a inni rzucali sie po temeatch jak pijany od sciany do sciany
stad jesli idzie o zagadnienie "marketing polityczny" szacuneczek dla pisowcow a reszta na korepetycje
Poprzednicy robili co..? Walczyli z Marsjanami..? Czy może z wampirami..?

Układ jest zjawiskiem wydumanym, w Polsce są układy, ale układy a układ to całkiem różne sprawy. Poprzednicy, chciałem przypomnieć, nawet jeśli wymyślili coś, to nie walczyli z tą fantasmagorią zamiast robić cokolwiek innego, np. rządzić :)

pisalem wczesniej o marketingu politycznym, gawiedz widac to lubi a to ze nie ma pojecia o tym co sie dzieje, to swiadczy tylko o wspomnianym mistrzostwie pisowcow, jak dla mnie pis jest partia najbardziej wpasowana w demokracje, a to ze uprawia populizm, konkurencja robi to samo...
Mistrzostwo..? Mocna przesada, co najwyżej poczucie wszechobecnego zidiocenia.. najprawdopodobniej poczucie to jest uzasadnione..

a to juz belkot, chlapnal zakowski potem michnik i reszta klepie komunaly zastanow sie a glupi przeciez nie jestes
czym sie rozni pln korea od polski oraz czym sie rozni kaczy duet od kim ir sena
i na przyszlosc nie obrazaj swojej wlasne inteligencji, takimi komunalami pozbawionymi logiki i sensu a przepelnionymi tylko negatywnymi emocjami
Nie obrażam ani siebie, ani nikogo, w tym swojej inteligencji.. na opiniach niczyich, poza swoimi własnymi, się nie oparłem. Zaistnienie państwa totalitarnego jest w obecnych warunkach niemożliwe i tego nie zanegowałem, ale podobny styl sprawowania władzy jest jak najbliższy PiS-owskiej ekipie, co napisałem.

kolejny blad logiczny, kazdy ma jakies poglady, a to ze w polsce slowo prawica kojarzy sie z nawiedzonymi socjalistami katolickimi, no coz
kiedys moze to sie skonczy
czy ty obawiasz sie abwery? ich nalotu?
politykiem jestes? przekreciazem?
mysle ze tylko tak klepales.....
Kolejnego błędu logicznego nie ma, gdyż błędu logicznego nie było wcześniej.. może być pierwszy błąd logiczny, bądź może nie być go wcale :)
Nie mam poglądów ukierunkowanych na obecną prawicę, albo lewicę.. mam nadzieję, że to jest teraz jasne.

ABW na razie się nie obawiam, bo do końca studiów mam jeszcze dwa lata :D

Przepraszam, ale mnie ponosi jak ktoś daje sobie wmówic, że Ziobro, CBA itp, to główne zagrożenie dla państwa prawa jakim jest RP. III RP państwem prawa nigdy nie było. Słyszełeś może o sprawie Kluski. Takich spraw było wiele. Jeżeli urzędnik państwowy, często skorumpowany, czy należący do jakiegoś układu, (Nie ma jednego układu, a tysiące. Kto tak twierdził?) oskarżył przedsiębiorce, to chocby zarzut był najbardziej absurdalny, to ten ostatni miał przegrane. Pisze w czasie przeszłym cho to sie jeszcze nie zmieniło. I jakoś nikt nie robił z tego powodu takiej histerii, jak teraz kiedy przymknięto lekarza na którego są niezbite dowody, że dopuszczał się czynów niecnych.
Nie szkodzi, nerwy Ci puszczają.. wiesz, to się czasem zdarza w dyskusjach ze mną :)

Wmówić to sobie dałeś Ty, co napisałeś niżej.. środki masowego przekazu są w rękach władzy jak nigdy, więc opinia, że istnieje w nich jakaś kampania skierowana przeciw PiS, to absurd.

Np. dałeś sobie wmówić, że na lekarza istniały niezbite dowody, w którym to przekonaniu trwasz po dziś dzień :)
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nie pamiętam, żeby CBA :) nachodziło kogokolwiek, chyba że w wizjach proroczych. Media są w rękach rządowych jak nigdy, więc opinia o jakimś szczególnym doinformowaniu społeczeństwa nie ma żadnych podstaw.

W rekach moze coś byc, albo nie byc. Media nie moga byc w czyis rekach bardziej, bo BYC sie nie stopniuje... <_<
 

parys7

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Miasto
Ilion
W rekach moze coś byc, albo nie byc. Media nie moga byc w czyis rekach bardziej, bo BYC sie nie stopniuje... <_<
Dziękuję za inteligentny i rozsądny komentarz do mojego postu!

Faktycznie, władania językiem mogę się od Ciebie uczyć :D, czekałem na nauczyciela, bo sam sobie nie radzę :D
W rękach może być całość, bądź część, silniej lub lżej chwycona :)

Proponuję jednak mimo wszystko, mimo całej mojej piśmienniczej ignorancji trzymać się tematu..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 15.10.2007, 08:02)
lid hm, kolejna zmiana nazwy dla towarzystwa rodem z pzpr + resztowka po ud/uw (tzw autorytety moralne nie tracace nawet chwili zeby popluc na wlasny kraj)
a tu mialem nadzieje ze swoj wybor uzasadnisz....

Uzasadniam go koniecznością istnienia silnej opozycji do PO, albo/oraz PiS, które wcale się od siebie znacząco nie różnią.. wbrew pozorom, zwłaszcza kiedy osiągną zbliżone ilości w wyborach
Pochodzenie i polowanie na "komunistów", jakkolwiek definiowanych, z samej zasady, w ogóle mnie nie ciekawi.
jak dla mnie poza liderami i pochodzeniem to tez 3 partie to jak blizniacy (na cale szczescie nie jednojajowi, kaczorow wystarczy), wiec jesli w tej bandzie trojga sa obozy i podobozy to i tak wszystko w "rodzinie", bo roznia sie tylko werbalnie

Cieszę się, że się zgadzamy w odczuciach, aczkolwiek sam socjalizm, czy socjaldemokracja ma tu dla mnie znaczenie raczej drugorzędne, ponieważ nie jest to ustrój z założenia zły, weź np. Szwecję.
ta ustroj traktyjacy czloweka jako przedmiot a nie podmiot to wlasnie jedna z odmian barbazynstwa
ta politpoprawna szwecja jeszcze 30 lat temu kastrowala homoseksualistow, przestepcow, inwalidow
ale przeciez sa "fajni" i zamiast leczyc zabki za darmo plyna do polski zeby zaplacic naszym dentystom....

Z czym się nie zgadzasz..? Powtarzasz co pisałem ja, tyle że w kolejnych fragmentach. Demagogię uprawia każdy, PiS-owska jest szczególna, szczególnie niebezpieczna.
bo bardziej dopasowana do demokracji?
niczym sie nie rozni od innych i co zabawne pr bez tresci dostal kopniaka po wyborach...

Gdzie tu widzisz krytykę czegokolwiek..? To opis działalności spotykanej powszechnie, którą stosują wszystkie partie, a PiS tę konwencję przekroczył i to znacznie i tu jest pies pogrzebany
pis niczego nei przekroczyl i trzyma sie konwencji, jedynie adresat retoryki troche inny to i przekaz tez sie ciutke rozni, detale bez znaczenia...

Doprawdy..? Nie pamiętam, żeby CBA nachodziło kogokolwiek, chyba że w wizjach proroczych. Media są w rękach rządowych jak nigdy, więc opinia o jakimś szczególnym doinformowaniu społeczeństwa nie ma żadnych podstaw.
cba nie istanialo
a przepraszam 1 przyklad prezes modrzejewski sam sie aresztowal?

A z czym się konkretnie nie zgadzasz..? Nie piszę o cechach demokracji, a formie demagogii.
demokracja = demagogia, oczywiscie przy tej parodii demokracji jaka panuje w europie (proporcjonalny a nie wiekszosciowy system + lista krajowa , brak jow , ergo to szefostwo partii wybiera a my wybieramy tylko partie)

Poprzednicy robili co..? Walczyli z Marsjanami..? Czy może z wampirami..?

Układ jest zjawiskiem wydumanym, w Polsce są układy, ale układy a układ to całkiem różne sprawy. Poprzednicy, chciałem przypomnieć, nawet jeśli wymyślili coś, to nie walczyli z tą fantasmagorią zamiast robić cokolwiek innego, np. rządzić
nie jest, przyklad "nosny", kwestia panstwowego gornictwa stanowiacego zrodlo utzymania dla tysiecy cwaniakow, a gdy jeden z dyrektorow (nomen omen lapa) sprzedaje na zlom linie zgazowywania wegla = tanszy i nasz gaz to nic mu sie nei dzieje, bo inne cwaniaki musz brac odsyp za gaz sprowadzany z sowietow....
oczywiscie 1 ukald jako taki nie isteniej to bajki a'la pis.. to sa setki "klubow tematycznych"

CYTAT(Brave @ 15.10.2007, 08:02)
pisalem wczesniej o marketingu politycznym, gawiedz widac to lubi a to ze nie ma pojecia o tym co sie dzieje, to swiadczy tylko o wspomnianym mistrzostwie pisowcow, jak dla mnie pis jest partia najbardziej wpasowana w demokracje, a to ze uprawia populizm, konkurencja robi to samo...

Mistrzostwo..? Mocna przesada, co najwyżej poczucie wszechobecnego zidiocenia.. najprawdopodobniej poczucie to jest uzasadnione..
zdania nei zmieniam, to jak pisalem wyzej czysty pr bez zadnej tresci i dostal kopniaka od spoleczenstwa, to akurat ze glosowanie na po czy pis bylo w duzej mierze glosowaniem neagtywnym nic nei zmienia, kaczor dazyl do polaryzacji i przegral

CYTAT(Brave @ 15.10.2007, 08:02)
a to juz belkot, chlapnal zakowski potem michnik i reszta klepie komunaly zastanow sie a glupi przeciez nie jestes
czym sie rozni pln korea od polski oraz czym sie rozni kaczy duet od kim ir sena
i na przyszlosc nie obrazaj swojej wlasne inteligencji, takimi komunalami pozbawionymi logiki i sensu a przepelnionymi tylko negatywnymi emocjami

Nie obrażam ani siebie, ani nikogo, w tym swojej inteligencji.. na opiniach niczyich, poza swoimi własnymi, się nie oparłem. Zaistnienie państwa totalitarnego jest w obecnych warunkach niemożliwe i tego nie zanegowałem, ale podobny styl sprawowania władzy jest jak najbliższy PiS-owskiej ekipie, co napisałem.
wybacz ale sie nie zgodze
cos jest badz nie jest czyms (tu totalitaryzm)

te aresztowania to znowu polska wg wizji ... nie zgadzam sie oczywiscie, bo to tylko pr byl i nic wiecej
aresztowano nascie osob ale tak zeby cala polska o tym wiedziala
 
Do góry