Paralizator

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Mam takie pytanko odnośnie paralizatora, czy posiadanie i używanie go jest w pełni legalne ? Czy ktoś używał już go kiedyś? i jeszcze co gdy osoba atakująca dozna poważnych obrażen przez paralizator (np. osoba upadając na ziemie uderzy mocno o krawężnik i dozną wstrząsu mózgu) dla mnie to jasne iż nie powinniśmy odpowiadać nawet gdy zginie napastnik, ale prawo jest skopane więc jak to jest?
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
tak samo mozna powiedziec o gazie pieprzowym jak mozna miec gaz too i paralizator a tam tak samo moze upasc i cos sobie zrobic :mruga:
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
No tak tylko chodzi o to iż np jeśli by było ich kilku, i każdy by ucierpiał to bym ja został oskarzony na napaść. a wogle wie ktos jak działa paralizator ? przez ile minut człowiek "potraktowany nim" nie może się poruszać ?
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
Różne paraliztory dają różny efekt. Dzalałanie najczęściej trwa ok. 10-15 minut. Niektóre paralizatory mają wbudowane komory na naboje gazowe i efekt jest lepszy.
Wiadomo że mogą podać cie do sądu i że prawo nie zawsze jest sprawiedliwe no ale ważniejsze jest własne zdrowie ;)

------

A właśnie dodaje że jeśli masz 14 lat to w sądzie mogą cie udu p i ć.
Kup sobie gaz z tym nie ma problemów ;P

------

Dodatkowo jeśli paralizatorem nie chcesz nikogo poważnie uszkodzić zainwestuj w dobry sprzęt a nie w jakiś szmelc z allegro. ;>
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
No tak zdrowie ponad wszystko, chociaz prawo powinni zmienić bardziej to by grup - blokersów itd nie było, bo zbyt łagodne jest...
Hmm ostatecznie wole paralizator, bo na grupę jest bardziej skuteczny (chociaż gdyby broń była legalna by lepiej było :)).. a lat mam sporo więcej niż 14, więc u:cenzura:enie mi nie grozi :)
Ale dla hardcorowego ubioru trzeba mieć w polsce jakaś broń bo inaczej przerąbane....
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
Niestety wiadomo że nic nie zapewni ci 100% ochrony.
Musialbys byc obstawiony przez oddział SWAT'u ;)
Poza tym z paralizatorem jest tak jak z każdym urządeniem - może się zepsuć (np. akumulator moze sie rozladowac) i wtedy bida...
Najlepiej dać gazem po ślepiach i przykopać zdrowo napastnikowi (lub napastnikom ale tu juz trzeba coś dobrego ;)) ja już pare razy bylem w takiej sytuacji i muszę przyznać że gaz mnie uratował.
 

fuckme

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
240
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
No tak racja :) Ale zawsze lepszy komfort jak się idzie z zabezpieczniem (swoją drogą nie dziwie się czemu znani ludzie mają ochroniarzy, bo inaczje by już dawno martwi byli).
A jak gazem to przez jaki czas koles nie może otworzyć oczu ?
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
To zależy od rodzaju i firmy.

LINK

Jak wyżej ten gaz działa 30 minut wiec myśle że to wystarczy :)
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ej ale czy ten temat nie powinien sie znajdować w innym dziale?? VELEDA!!! Wkrocz do akcji :] ale ogólnie to chciałbym mieć paralizator :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Tylko że niektórzy ludzie, po potraktowaniu napastnika gazem, pochylają się nad nim (efekt czułej matki), i tak niedoszła ofiara może paść obok niedoszłego napastnika.
A co do obrony własnej. Była kiedyś taka historia że pewien człowiek, zabił włamywaczy w obronie własnej i został skazany na 5 lat więzienia.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A co do obrony własnej. Była kiedyś taka historia że pewien człowiek, zabił włamywaczy w obronie własnej i został skazany na 5 lat więzienia.

Takich historii jest pełno... :( ale takie prawa rządzą :/
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
A czy paralizator działa przez ubranie? I czy zna ktoś dobrą firmę?!
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
A czy paralizator działa przez ubranie? I czy zna ktoś dobrą firmę?!

Paralizator działa przez ubrania-nawet przez grube. Jest bardzo dobry paralizator nazywa się AIR TASER. Wygląda jak pistolet, działa na tej zasadzie że wystrzeliwuje dwie elektrody na przewodach które wbijają się w ciało napastnikowi. Zasięg wynosi ok.5 metrów, prędkość wystrzału elektrod 60 m/sek więc delikwent nie zrobi uniku. Po wystrzale można go używać jak zwykłego paralizatora lub wymienić magazynek z elektrodami. Paralizator jest bardzo skuteczny tylko jest jeden minus-wysoka cena tego cacka coś koło 2500-3500 zł i więcej

Pokaż załącznik: 10211paralizator_taser_m18l.jpg

Jak chcesz więcej info to wejdź na www.arobron.pl-tam jest dokładniej opisany
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Na dobry paralizator trzeba mieć pozwolenie. Można oczywiście sobie kupić legalny bez pozwolenia z dość niskim napięciem, ale jego skuteczność jest żadna.
By się tym skutecznie bronić trzeba go nosić na wierzchu. Wyciągnięcie z pokrowca i włączenie zabiera trochę czasu.
I tak jak po użyciu broni należy natychmiast wezwać policje oraz pogotowie.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
"włączenie zabiera trochę czasu"

Z włączeniem nie ma problemu-wystarczy wcisnąć spust. Ten paralizator jest cały czas gotowy do użycia
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Jak nie ma problemu to jeszcze lepiej :p bo jak by się długo włączał to bida z nami by była bo napastnik by mógł coś wykombinować i załatwić nas na cacy
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Zależy jaki paralizator...bo na taser trzeba mieć pozwolenie.A co do używania zwykłych paralizatorów to czasem może się zdarzyć że kogoś tym można zabić...
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Zależy jaki paralizator...bo na taser trzeba mieć pozwolenie.A co do używania zwykłych paralizatorów to czasem może się zdarzyć że kogoś tym można zabić...

Zwykłym paralizatorem można zabić :mruga: niby w jaki sposób ?? ja myślałem że nie da się zabić zwykłym
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Dokładnie niewiem,ale kiedyś był taki przypadek.O ile dobrze pamiętam paralizator został przyłożony w okolice karku (ofiara została zaatakowana od tyłu) i to chyba była przyczyna lub przyczyną zgonu mogły być problemy zdrowotne.
 
Do góry