Paradise Lost

strikemaster

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
190
Punkty reakcji
3
Ja rozumiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale po prostu nie mogę tego skomentowac innymi słowy niż "większej bzdury nie czytałam już dawno".
Amen.

Jeżeli rozumiesz, że każdy ma prawo do własnego zdania, to po jakiego grzyba chcesz to zdanie komentować?
BTW pamiętasz moze, jak Holmes się przy okazji "Lost Paradise" zarzekał, że Paradise Lost zawsze będzie grać death metal, po czym, przy "Icon" stwierdził, że kiedyś, jak nie umiał śpiewać, to ratował się rykiem (wynika z tego chyba, że na dwóch pierwszych płytach reprezentował zero talentu :lol: )?
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Jeżeli rozumiesz, że każdy ma prawo do własnego zdania, to po jakiego grzyba chcesz to zdanie komentować?
BTW pamiętasz moze, jak Holmes się przy okazji "Lost Paradise" zarzekał, że Paradise Lost zawsze będzie grać death metal, po czym, przy "Icon" stwierdził, że kiedyś, jak nie umiał śpiewać, to ratował się rykiem (wynika z tego chyba, że na dwóch pierwszych płytach reprezentował zero talentu :lol: )?

Fakty są takie, że nagrywając pierwszą płytę Nick nie miał zielonego pojęcia o śpiewaniu, podobnie jak reszta zespołu nie za bardzo umiała grać na swoich instrumentach. Kontrakt na 1 płytkę podpisali na jakiejś serwetce i weszli do studia. Nie znaczy to wcale, że nie mieli talentu, bo z każdą kolejną płytą chyba udowodnili że maja i to ogromny :eek:k:
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Jeżeli rozumiesz, że każdy ma prawo do własnego zdania, to po jakiego grzyba chcesz to zdanie komentować?
BTW pamiętasz moze, jak Holmes się przy okazji "Lost Paradise" zarzekał, że Paradise Lost zawsze będzie grać death metal, po czym, przy "Icon" stwierdził, że kiedyś, jak nie umiał śpiewać, to ratował się rykiem (wynika z tego chyba, że na dwóch pierwszych płytach reprezentował zero talentu :lol: )?

Wyjątkowo głupie opinie zasługują na adekwatną uwagę, tudzież stosowny komentarz ;) Po to m.in. jest forumowisko.
Bez urazy, ale Twoje zdanie "Icon to nędzna kopia Metalliki" uważam właśnie za porażająco głupią opinię. Fakt, że Holmes na "Icon" wokalnie zbliżył się do maniery Hetfielda, ale cała reszta płyty to zupełnie inna bajka... Jestem ciekawa, do której płyty Metalliki porównujesz ich - mniemam, że do czarnego albumu, który był najbliższy Icon, jeśli chodzi o datę wydania? Chętnie rozwinę ten temat...

Wiele zespołów grających obecnie tzw. gothic metal czy alternatywny metal zaczynało od death, głównie pod wpływem inspiracji samym Death. Ja rozumiem, że może się podobać surowe granie początkującego zespołu, jest w tym świeżość, spontaniczność, szczerość itp. Ale smutna prawda jest taka, jak napisał LukC o PL - ten gatunek był w stanie zatuszować wiele niedociągnięć i braków warsztatowych zespołu, dlatego zdumiewają mnie peany nad Lost Paradise czy np. debiutem Katatonii - Dance of December Souls. Czy zastanowiło Was trochę, dlaczego te zespoły nie podążyły ścieżką death, tylko się "sprzedały", jak to nazywacie? Przecież wiele zespołów z powodzeniem nadal gra death, rozwija się w jego obrębie i drze za to spory szmal (a propos - w każdym odwiedzonym przeze mnie sklepie z gadżetami muzycznymi w NYC widziałam t-shirty z Behemothem :)) PL i Katatonia po prostu zamknęły ten rozdział, bo uznały, że nie jest to ich przysłowiowa para kaloszy. Obecnie grają co innego i w tym się właśnie realizują i sprawdzają.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Paradise Lost - Faith Divides Us Death Unites Us (17-10-2009)

http://www.youtube.com/watch?v=hJrRIKn-fa8


Świetne wykonanie i publika :eek:k:
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Oj tak 'Ghotic' świetna płyta, posiadam 'special edition' CD+DVD wydany na 20 lecie PeaceVille BB)

Są niedoceniani pewnie przez to, że po 5 świetnych i mocnych płytach znudziło im się na jakiś czas granie ostrzejszych brzmień i wydali 'One Second', 'Host' i 'Belive in Nothing' (swoją drogą świetne albumy), którymi 'rozczarowali' nietolerancyjnych na zmiany fanów metalu. Jednak od 'Symbol of Life' (mojej 2 ulubionej płytki) konsekwentnie wracają do cięższego grania, nie zapominając o melodyjności i chwała im za to :)

90% popu ??

Skąd to wziąłeś ?

Ze wszystkich płyt jakie wydali a było ich 11, może na 1-2 można znaleźć cokolwiek popowego ( w sensie komercyjnego, choc też nie do końca bo na 'Host' były również ambitne piosenki), a na 2-3 trochę 'lżejsze' (co wcale nie znaczy mniej ambitne) granie. A jeśli chodzi ci o ich pop w sensie popularności piosenek (jak i zespołu) to raczej jak wcześniej napisałem są strasznie niedoceniani, bo jak inaczej wytłumaczyć, że kapela o takich osiągnięciach jak PL, otwiera koncerty dla jakiś metalowych/rockowych wypierdków, którzy powinni im nuty czyścić, albo gra koncerty w małych klubach zamiast zapełniać hale koncertowe, co bardziej pasowało by do ich poziomu :eek:k:

Co do zostania przy doom metalu, to raczej był by to zły pomysł z wielu względów. Głos Nicka, chęć artystycznego rozwoju, to chyba 2 podstawowe. Jak dla mnie PL zawsze wyprzedzali i tworzyli nowe trendy w muzyce ( nie tylko metalowej) BB)

Chodzi o to, że za bardzo w ostatnim czasie idą w stronę popu (chodzi o brzmienie), a jak już tworzą coś mocniejszego to nie jest to jak dla mnie żaden muzyczny geniusz na miarę krążka np. Shades of God. I chyba to tłumaczy, ich niedocenienie w ostatnich latach, nie tworzą nic specjalnego.


Nie zgadzam się z tym, ze są niedoceniani. Nie są już frontlinerami, ale pokażcie mi inny zespół o stażu PL, który jest megagwiazdą. Anathema to obecnie rock alternatywny, ich najnowsze płyty nadają się na festiwale łagodności ;) My Dying Bride bodajże już nie istnieje? Paradise Lost istnieją cąły czas, cały czas tworzą i wydają płyty, cały czas są sobą, co nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy ich eksperymentów muszą docenić.

My Dying Bride ma się dobrze i nadal koncertuje ;) Spać też nie śpi, bo np. zaserwował nam w tym roku dobry album For Lies I Sire.


No, tak, temat stary jak świat. Ale wg mnie głupotą jest przekreślanie dorobku całego zespołu tylko dlatego, że w pewnym momencie nieco "zboczył z kursu", ale metalowi puryści zawsze mieli z tym problem, więc nie ma się czym przejmować ;)

Nie no, dla mnie Paradise Lost pod względem starej twórczości jest jak najbardziej ikoną doom metalu i wcale tego nie przekreślam tylko dlatego, że teraz nie grają czegoś godnego uwagi, przy czym jest to dla mnie zespół który zwyczajnie zepsuł się.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Ostatni album (zasłużenie) zebrał same świetne recenzje, co w ogóle nie przełożyło się na sukces w sensie komercyjnym. USA powinno się wstydzić, bo:

the new album from British gothic metal pioneers PARADISE LOST, sold around 500 copies in the United States in its first week of release, according to Nielsen SoundScan.

Bez komentarza :(
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
500 sztuk?!?! To faktycznie tragedia i nie do pomyślenia jak na tak dobrą płytę tak znanego zespołu.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
500 sztuk?!?! To faktycznie tragedia i nie do pomyślenia jak na tak dobrą płytę tak znanego zespołu.

Może to dlatego, że amerykańska premiera płyty była tydzień bodajże później od europejskiej? Nie jestem pewna, czy to ma wpływ, ale być może amerykańscy fani zespołu zaopatrzyli się w płytę wcześniej, bezpośrednio z Europy.
Ale fakt, w sklepach muzycznych w USA nie znalazłam dosłownie żadnej płyty PL. Nie nagrywają już dla żadnej z potęg wydawniczych (swojego czasu byli pod szyldem Virgin), i pewnie to jest cena.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Może to dlatego, że amerykańska premiera płyty była tydzień bodajże później od europejskiej? Nie jestem pewna, czy to ma wpływ, ale być może amerykańscy fani zespołu zaopatrzyli się w płytę wcześniej, bezpośrednio z Europy.
Ale fakt, w sklepach muzycznych w USA nie znalazłam dosłownie żadnej płyty PL. Nie nagrywają już dla żadnej z potęg wydawniczych (swojego czasu byli pod szyldem Virgin), i pewnie to jest cena.

Możliwe, choć wydaje mi się po prostu że nie są już popularni w USA, a ci co płytę chcieli posłuchać ściągnęli z neta i tyle. Niektórzy ludzie nie słyszą różnicy między mp a cd, to pewnie ich piracenie zadowala :/
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Oficjalny klip do 'The Rise Of Denial' :eek:k:

http://www.youtube.com/watch?v=SHXOWwqwPDo
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Mój zdecydowanie ulubiony utwór z nówki, choć klip bez rewelacji.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
No, i jak było na koncercie (na którym mnie niestety nie było) ??

Koncert świetny, choć trochę przesadzili z poziomem nagłośnienia, bo cały czwartek mi dzwoniło w uszach :lol:

Setlista:



PL byli w świetnej formie i dali czadu. Podczas ostatnich 2 kawałków istna masakra, no i zagrali mój 'Frailty' :sexy:

Mam nadzieję, że szybko do Polski ponownie zawitają :]

PS. Kilka klipów znalazłem, które w sumie i tak nie oddają atmosfery koncertu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=oClC-v2CMXQ

http://www.youtube.com/watch?v=HslkfgW2zuA

http://www.youtube.com/watch?v=ivPyTVqvMLQ
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
2 fajne akustyczne covery :eek:k:

Lydia
http://www.youtube.com/watch?v=-wNX0oz_VqI

One Second
http://www.youtube.com/watch?v=uoIDEIGl1vM
 

Blackthorn

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
63
Punkty reakcji
1
Miasto
Phraxos
Opus magnum tego zespołu to moim skromnym zdaniem "Icon" - znakomita płyta, choć i "Gothic" to przecież album świetny i pionierski dla gatunku. "Draconian Times" też fajny, w późniejszym okresie różnie bywało z ich płytami, w mojej ocenie takiego poziomu, jak na "Icon" już nie osiągnęli. Najnowsza płyta niezła, ale to już nie to.

Moje ulubione utwory tego bandu to "True Belief" i "Forever Failure".
 

paradiselostpol1

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie znalazłem tematu o tym świetnym zespole, więc trzeba było coś z tym zrobić :p

Jak dla mnie jest to jeden z najbardziej niedocenianych zespołów. Istnieją od 20 lat i jeszcze mnie nie zawiedli. Nie ważne czy wydają płyty bardziej rockowe, metalowe, czy nawet elektroniczne, wszystkie one to czysta jakość BB)

Cytując wiki:

Paradise Lost - grupa metalowa powstała w 1988 roku w Halifax w Anglii. Zespół bywa zaliczany do pionierów death doom metalu oraz metalu gotyckiego. W późniejszym okresie eksperymentowała z elementami elektroniki, poddając się jednocześnie inspiracjom rockiem gotyckim.

www.paradiselost.co.uk
www.myspace.com/paradiselostuk

Na myspace można posłuchać 3 utworów z nowej płyty "Faith Divides Us, Death Unites Us", która w moim skromnym mniemaniu ma szansę zostać płytą roku :D

Klip do tytułowego utworu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=yDXJVd1Z-Bg

Moje ulubione kawałki: Sweetness, Pity The Sadness, Gone, Once Solemn, As I Die, One Second ...

Co wy sądzicie o PL ??

PS. Wybiera się ktoś na koncerty w grudniu (Warszawa, Kraków), ja już bileciki zakupiłem :)

Pierwsza polska książkowa biografia zespołu Paradise Lost pt. „Paradise Lost. Ikona” w sprzedaży!!!!
Książka do kupienia na www.gadrecords.pl i www. allegro.pl

Jeżeli rozumiesz, że każdy ma prawo do własnego zdania, to po jakiego grzyba chcesz to zdanie komentować?
BTW pamiętasz moze, jak Holmes się przy okazji "Lost Paradise" zarzekał, że Paradise Lost zawsze będzie grać death metal, po czym, przy "Icon" stwierdził, że kiedyś, jak nie umiał śpiewać, to ratował się rykiem (wynika z tego chyba, że na dwóch pierwszych płytach reprezentował zero talentu :lol: )?

Pierwsza polska książkowa biografia zespołu Paradise Lost pt. „Paradise Lost. Ikona” w sprzedaży!!!!
Książka do kupienia na www.gadrecords.pl i www. allegro.pl
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
http://www.bandstores.co.uk/shop/paradiselost/products.php?cat=1735


Zamówione :sexy:
 
Do góry