para prezydencka pochawana na wawelu?

Status
Zamknięty.

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
a odkąd to wola kogokolwiek poza rodziną ma znaczenia dla miejsca pochówku?

Wg mnie rodzina zmarłego powinna ustalic miejsce pochówku z osobą zarządzającą cmentarzem/katedrą i tyle. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Od momentu kiedy pochówek ma być dokonany w miejscu, które ma tak mocno symboliczne znaczenie dla całego narodu. Nie rozumiesz, że Wawel to nie jest zwykły cmentarz? Czy jeśli umrze wujek zwykłego Kowalskiego, który zażyczy sobie aby jego krewny został pochowany właśnie tam, to też napiszesz, że nie masz nic przeciwko temu ponieważ to rodzina decyduje? W takim razie po jaką cholere w ogóle nam te historyczne i symboliczne miejsca?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Od momentu kiedy pochówek ma być dokonany w miejscu, które ma tak mocno symboliczne znaczenie dla całego narodu. Nie rozumiesz, że Wawel to nie jest zwykły cmentarz?
A Ty nie rozumiesz, że Kaczyński może nie dla Ciebie ale dla milionów Polaków nie jest zwykłym Kowalskim?
Czy jeśli umrze wujek zwykłego Kowalskiego, który zażyczy sobie aby jego krewny został pochowany właśnie tam, to też napiszesz, że nie masz nic przeciwko temu ponieważ to rodzina decyduje?
Jeśli rodzina uzyska zgodę osoby która danym obiektem zarządza to nic mi do tego.

I daj juz spokój z tymi symbolicznymi miejscami, bo np. na cmentarzu powązkowskim spoczywa nie mniej wybinynch Polaków
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
A Ty nie rozumiesz, że Kaczyński może nie dla Ciebie ale dla milionów Polaków nie jest zwykłym Kowalskim?

Jeśli rodzina uzyska zgodę osoby która danym obiektem zarządza to nic mi do tego.

I daj juz spokój z tymi symbolicznymi miejscami, bo np. na cmentarzu powązkowskim spoczywa nie mniej wybinynch Polaków

Czy ja napisałam, że był zwykłym Kowalskim? Czytaj ze zrozumieniem...
Poczytaj trochę na temat Powązek i Wawelu, bo to porównanie nie bardzo ma sens, a z racji tego, że na Powązkach leży wielu wybitnych Polaków to miejsce byłoby idealne dla Kaczyńskiego, ale komuś chyba wydaje się, że nie dość dobre. Ciebie chyba nie bardzo interesuje to co dzieje się z naszymi miejscami historycznymi, więc może lepiej nie wypowiadaj się już w tym temacie, skoro uważasz, że każdy kto uzyska zgodę może być tam bez żadnych sprzeciwów pochowany.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
jak to nie była ? a kto podpisał Traktat Lizboński który eliminuje Polską Suwerenność ?? proszę cię przestań głupoty wypisywać

tak btw czy Polska złożyła kondolencje Chinom ? wszak wszyscy w domach mamy połowę rzeczy z tego państwa
Oczywiście jakby tylko sama Polska podpisała ten traktat, o którym ja ani ty nie masz żadnego pojęcia. Dokument posiadający ponad 200 stron, w sprawie, którego powinni się wypowiedzieć znawcy tematu, a nie plebs powielający hasła wyborcze mniej przychylnych temu polityków i manipulantów.Zamiast negować podaj alternatywę.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Awangarda, cofnij się do mojego postu w tym temacie z dnia wczorajszego.
Dokładnie tego:
http://www.forumowisko.pl/topic/144182-para-prezydencka-pochawana-na-wawelu/page__view__findpost__p__2365160
Przeczytaj, zastanów się, zrozum i wówczas się wypowiedz na ten temat.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Niektórzy próbowali to usprawiedliwiać tym, co już wydaje się dziwne, że prezydent zginął podobnie jak Sikorski(w wypadku lotniczym). Jestem na zdecydowane NIE.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Quirel a czemu to przeczytaniu Twojego postu mam się wypowiadać? Post ten nie różni się wiele od pozostałych postów zwolenników pogrzebu na Wawelu i skoro wczoraj nie wzbudził mojego zainteresowania na tyle, abym chciała na niego odpowiedzieć, to nie widzę powodu, aby dzisiaj miało się to zmienić. Jedyne do czego mogę się odnieść to to, że politycznym przeciwnikom Lecha Kaczyńskiego udało się po jego śmierci, to co nie udało się za życia. Nie wiem na jakiej podstawie Pan Profesor to wygłosił, bo jak dotąd politycy nie wypowiadają się na ten temat. Jeszcze śmieśniejsze wydaje się uzasadnienie, że Prezydent tak jak Sikorski zginął w katastrofie lotniczej. Jakie to ma znaczenie? Gdyby zginął w wypadku samochodowym jego śmierć miałaby inne znaczenie? W ramach "odwetu" mogę Cię skierować do oświadczenia Andrzeja Wajdy, które moim zdaniem ma w sobie o wiele więcej sensu. Pozdrawiam.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
A może by tak jeśli już chować to każdego prezydenta na Wawelu?
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
tak masz rację najważniejsza jest obłuda i poprawność polityczna ważne żeby się pokazać

Obłuda - trudne słowo - może warto sprawdzić najpierw w słowniku co znaczy zanim sie użyje. Polecam również przy okazji sprawdzić krzykactwo.

Na co sie zda ujadanie teraz - dodatkowo przed ludzmi, ktorzy nie beda zaglebiac sie w niuanse tylko dojda do wniosku, ze sie po prostu awanturujemy?
To jest taki fajny polski spor, w ktorym nikt nie ustapi - klotnia dla klotni. Najwazniejsze, zeby postawic na swoim. Sam jestem przeciwny Wawelowi - ale styl dyskusji jest tez wazny.

To na pewno pouczajace, ze (jak ktos tutaj juz pisal) taka awanture a propos wawelu mamy po raz ktorys.

Ale pewnie - w imie zasad poszarp sobie trumna.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Obłuda - trudne słowo - może warto sprawdzić najpierw w słowniku co znaczy zanim sie użyje. Polecam również przy okazji sprawdzić krzykactwo.

Na co sie zda ujadanie teraz - dodatkowo przed ludzmi, ktorzy nie beda zaglebiac sie w niuanse tylko dojda do wniosku, ze sie po prostu awanturujemy?
To jest taki fajny polski spor, w ktorym nikt nie ustapi - klotnia dla klotni. Najwazniejsze, zeby postawic na swoim. Sam jestem przeciwny Wawelowi - ale styl dyskusji jest tez wazny.

To na pewno pouczajace, ze (jak ktos tutaj juz pisal) taka awanture a propos wawelu mamy po raz ktorys.

Ale pewnie - w imie zasad poszarp sobie trumna.

przyznaje racje, ale to czarny humor.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Awangarda, krzyczysz iż z powodu życzenia rodziny Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu, więc dlaczego nie chować tam każdego prezydenta czy każdej osoby.
Nie podajesz żadnych konkretnych argumentów, dodatkowo krzycząc, iż WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW nie popiera decyzji.
Na stronie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7779459.html
z sondażu jasno wynika, iż głosy są podzielone pół na pół, ale TYLKO 13% POLAKÓW popiera protesty. To mówi samo za siebie!
Tak mało, a takiego hałasu może narobić.
Dodatkowo specjalnie podaję wiadomość ze strony gazeta.pl gdyż gdyby było to info ze strony np. Rzeczpospolitej uznano by je zapewne za niewiarygodne...
Awangarda, poza powtarzaniem w kółko tych samych słów nie potrafisz ich nijak poprzeć argumentami. Polecam zacząć dokładniej analizować fakty i otaczającą rzeczywistość, oraz nie ufać tak namiętnie mediom.
Swoją drogą pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu jest też swoistą rekompensatą za 5 lat prezydentury, w czasie której był on ciągle bezpodstawnie ośmieszany przez ludzi, którzy w ten sposób pokazali swoją małość. Pamiętaj, iż może krzykaczy słychać, ale to dlatego gdyż człowiek kulturalny i wychowany nie będzie się wdawał z takimi osobami w merytoryczną dyskusję, gdyż to nie ma najmniejszego sensu.
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Szanuje to, że nie wszyscy się zgadzają na pochówek na Wawelu, bo faktycznie Wawel to część naszej polskiej kultury, historii, przynależności. Nie ingeruję w to, gdzie ich pochowają. Ale nie jestem za protestami i groźbami. To nie świadczy dobrze o kulturze samych obywateli.
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
gruba przesada, ten pomysł powinno się zbojkotować, a Dziwisza znieść na ziemię - myśli sobie że przy Wojtyle był przez dłuższy czas to może sobie za naród takie decyzje podejmować. A Jarosław K. nie ma za grosz wyczucia smaku, prostackie zachowanie i tyle...


To właśnie ty nie masz za grosz honoru, a twoje zachowanie jest gorsze od zachwiania wieśniaków
a nazywać sie Polakiem nie masz Prawa bo Polakom przyświecają trzy słowa: Bóg Honor i Ojczyzna
Ty swoim głupim tekstem obrażasz zarówno Parę Prezydencką ,zmarłych podczas tej katastrofy jaki i mnie Obywatela Rzeczypospolitej Polskiej
Możesz być przeciwnikiem Dziwisza i prezydenta , możesz ich krytykować z Bogiem włącznie ale spójrz na siebie, a tam nic nie dostrzeżesz co było by godne całować nogi Wszystkim którzy odeszli z tego świata podczas tej katastrofy
Na takich jak ty to nalać można bo tylko na to zasługują
Kaczyński nie zasłynął nie wiadomo czym , ale mam prawo spoczywać obok Marszałka

Opinia brzmi: Warto ich tam pochować
 

polkaka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
61
Punkty reakcji
4
Miasto
Polska-wrc
Gdybyś była uprzejma wskazać na dane statystyczne, na jakich oparłaś tezę o "większości".

Myślę, że tu nie trzeba pokazywać i udowadniać danymi statycznymi. Wystarczy popatrzeć dookoła. Co ludzie mówili, kiedy prezydent jeszcze żył. Jak Go oceniali , a jak jest teraz.
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
to co mówisz polkaka jest rzeczywistością
jak nasz naród czegoś żałuje dopiero gdy to coś straci
przysłowie ,,Mądry Polak po szkodzie '' jest nadal bardzo trafne

Ludzie kiedyś tylko wyszydzali Prezydenta , a teraz? Co za zmiana wszyscy płaczą ,rozmyślają i odwiedzają śp. Prezydenta i to stało się normą .


Dane statystyczne są niczym w porównaniu z tym co sami sobą prezentujemy w takich sytuacjach
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Myślę, że tu nie trzeba pokazywać i udowadniać danymi statycznymi. Wystarczy popatrzeć dookoła. Co ludzie mówili, kiedy prezydent jeszcze żył. Jak Go oceniali , a jak jest teraz.

Rozglądanie się dookoła jest w istocie zbieraniem materiału statystycznego, lecz - w tym przypadku - mniejszego. To implikuje, iż jeżeli masz rację, to mniejsze próby dają solidniejszą(lub równie solidną) podstawę do określania zdania Polaków, jak próby większe. 

Nie ma też znaczenia, jakie zdanie ludność miała X miesięcy temu, mówimy o teraz i o zdaniu narodu. Najlepiej badać je w oparciu o większe próby.
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7779459.html
z sondażu jasno wynika, iż głosy są podzielone pół na pół, ale TYLKO 13% POLAKÓW popiera protesty. To mówi samo za siebie!

To jest chyba lekkie naduzycie sondazu. Ja nie popieram protestow. Ale rowniez nie popieram decyzji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry