Państwo policyjne

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Zachęcona reklamami na jednej z muzycznych stacji TV, sięgnęłam po książkę Dzieci cienie. Jest to opowieść o trzecim dziecku. Trzecim czyli nielegalnym. Bo rodzina może mieć tylko dwoje dzieci. Wszystkie inne skazane są na śmierć. Wszystkiego strzeże policja populacyjna. Kontroluje internet, telefon, prasę.

Kiedyś podobnie było u nas. Rozmowy kontrolowane, jedyna słuszna racja to racja partii.

Ostatnio jednak usłyszałam argument że nadal tak jest. Tyle tylko że kto inny teraz kontroluje. A mianowicie - teraz jedynie słuszną drogą jest droga kościoła katolickiego i jego wiary.

Nie zgadzam się z tym. Uważam że mam wolność wyboru - nikt mnie nie ukamienował za bycie ateistką. Nikt nie wsadził mnie za to do więzienia. I nawet jeśli w niektórych miejscach czy sytuacjach spotkam się z ostracyzmem - to nie odczuwam tego jako odgórnego przykazu.
Patrząc na to co dzieje się na Białorusi czy w Chinach - uważam że żyjemy w wolnym kraju.

Skąd więc narzekania o państwie dyktatorskim?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Z tym kościołem to wydumany argument wojujących ateistów z gimnazjum. W kwestii meritum powiem tak: w Polsce nie ,,potrzeba" dyktatury, ludziom samym z siebie nie chce się zainteresować.
 

Michał J

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Polska
Kościół dyktaturą co wy jeszcze wymyślicie ?
Kiedyś za czasów inkwizycji to może i tak a teraz ?
Nie ma co odwracać kota ogonem - dziś dyktatura jest jedna -
Berlin z jego 27 farmami uprawnymi.
W sumie Papierza też mają :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Jasne że Niemcy to nasz nowy wróg i nasz okupant, proponuję odkryć na tym forum szpiega, który wszystko notuje i później pisze prywatne maile do Merkel
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Oj Herbatniczek, Herbatniczek. Liczyłam na poważną rozmowę a nie zagrywki rodem z przedszkola.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przepraszam miałem chyba gorszą chwilę. Na pewno jest stałe zagrożenie że władza będzie się chciała posunąć o krok dalej. To jest taki pęd aby jak najwięcej decydować za innych. Nie na darmo ojcowie założyciele USA tak ostrożni byli przed przekazaniem dużych uprawnień władzy centralnej.
Na pewno u nas nie ma żadnej dyktatury, o dyktaturze mówią i piszą chyba ludzie którzy bądź tego nie doświadczyli, bądź ludzie którym życie się nie ułożyło i mają pretensje do całego świata
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ostatnio nadrabiam zaległości w serialu Dowody zbrodni. Był taki odcinek w którym rozwiązywano sprawę z 1945 roku. Ofiarą był Amerykanin japońskiego pochodzenia. Żołnierz który pilnował ich w obozie, na zarzut, że tacy ludzie byli przecież amerykanami odpowiada: "A czy Wy po 11 września, spokojnie siadacie obok Arabów w samolocie?".
Takie bardziej lub mniej realne zagrożenia, dają władzy do ręki ogromne możliwości wprowadzania zmian na niekorzyść wolności. A zmiany te zamiast sprawiać że ludzie czują się bezpieczniej - nakręcają spiralę strachu. A ci którzy są u koryta mają możliwość wprowadzenia kolejnych ustaw naruszających wolność jednostki.
Więc czy to nie jest trochę tak, że powoli, niepostrzeżenie, kierując się stereotypami, nakręcamy spiralę strachu i bat na własne tyłki?
 
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
Zachęcona reklamami na jednej z muzycznych stacji TV, sięgnęłam po książkę Dzieci cienie. Jest to opowieść o trzecim dziecku. Trzecim czyli nielegalnym. Bo rodzina może mieć tylko dwoje dzieci. Wszystkie inne skazane są na śmierć. Wszystkiego strzeże policja populacyjna. Kontroluje internet, telefon, prasę.

Kiedyś podobnie było u nas. Rozmowy kontrolowane, jedyna słuszna racja to racja partii.

Ostatnio jednak usłyszałam argument że nadal tak jest. Tyle tylko że kto inny teraz kontroluje. A mianowicie - teraz jedynie słuszną drogą jest droga kościoła katolickiego i jego wiary.

Nie zgadzam się z tym. Uważam że mam wolność wyboru - nikt mnie nie ukamienował za bycie ateistką. Nikt nie wsadził mnie za to do więzienia. I nawet jeśli w niektórych miejscach czy sytuacjach spotkam się z ostracyzmem - to nie odczuwam tego jako odgórnego przykazu.
Patrząc na to co dzieje się na Białorusi czy w Chinach - uważam że żyjemy w wolnym kraju.

Skąd więc narzekania o państwie dyktatorskim?

bzdura bzdura - żyjemy w reżimie gdzie mamy wieźniów politycznych i tępi się religie więc głupszego tematu nie czytałem - i na dodatek w Polsce nie ma wolności gospodarczej więc wyklucza to z bycia krajem wolnym
 
S

Stop Reżimowi Tuska

Guest
i w Polsce ateistów się nie tępi

wolności słowa nie mamy bo cenzura jest na


demotywatory.pl
polityka.org.pl
historycy.org
onet.pl
epuls.pl
uwaga.tvn.pl

Przestań pajacować po my mamy antyklerykalne rządy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jest przeciwwaga dla lat 2005-2007. Tamtejsze klerykalizacja wywołała potrzebę antyklerykalizmu
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Czy tak się zachowuje policja w państwie policyjnym?


imagesCAV6MJMR.jpg


,,olewam was"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nieważne, są tacy co znają tylko formułki, w tym o "reżimie Tuska". Co gorsze często tworzą te formułki młodzi, którzy prawdziwego reżimu nie widzieli na oczy. Temu młodemu zaniepokojonemu S.R.T. polecam film "Przesłuchanie" Bugajskiego. I wtedy będzie wiedział co to reżim
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
nieważne, są tacy co znają tylko formułki, w tym o "reżimie Tuska". Co gorsze często tworzą te formułki młodzi, którzy prawdziwego reżimu nie widzieli na oczy. Temu młodemu zaniepokojonemu S.R.T. polecam film "Przesłuchanie" Bugajskiego. I wtedy będzie wiedział co to reżim


Film z Jandą i Radziwiłowiczem,oglądałem na Kino Polska.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i jak wrażenie, całkiem zbieżne wydarzenia z tym co słyszałem od ojca
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
i jak wrażenie, całkiem zbieżne wydarzenia z tym co słyszałem od ojca

Tak myślałem jak człowiek może tak traktować drugiego człowieka.Oni się zachowywali jak gestapo,a może nawet gorzej.
Ja nie widzę żadnej różnicy miedzy zbrodniami htlerowskimi a zbrodniami ,,polskiej" władzy z tamtych lat.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dobre sowieckie wzorce. Koresponduje to z biografią Stalina, który lubił książki o Iwanie Groźnym. Miał taką manierę, że czytając jakiś wątek że car nie zrobił czegoś bo może miał szczątkowe wyrzuty sumienia dopisywał na marginesie - durak. Cała nauka i sztuka aparatu terroru ze wschodu oparta była na zakazie jakichkolwiek norm moralnych, braku jakiegokolwiek sumienia. I ważną metodą było łamanie psychiki ludzkiej. Gorsze od bicia było właśnie to łamanie psychiczne. Gestapo bardzie lubiło bić i dlatego było mniej groźne. Sowieci byli groźniejsi. Zauważ że w Generalnym Gubernatorstwie była rozbudowana konspiracja a na ziemiach zabranych 17 wrześnie prawie wcale
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
państwo policyjne to m.in. prokuratura i służby, które lubią coś rozdmuchać aby wykryć aferę, której nie było. Wszystko dla sławy i awansów.

Sąd Rejonowy w Sopocie umorzył postępowanie wobec większości zarzutów zawartych w akcie oskarżenia w tzw. aferze sopockiej. Pozostał tylko jeden dotyczący rzekomej chęci przyjęcia korzyści majątkowej przez Jacka Karnowskiego od Sławomira Julke. Ale nawet ten wymaga uzupełnienia.
Tym samym sąd nie wyznaczył terminu pierwszej rozprawy, a akta sprawy zwrócił prokuraturze, bo jego zdaniem również ten wątek (Karnowski - Julke) wymaga jeszcze dokładniejszego zbadania i zgromadzenia większej ilości dowodów.

Tłumacząc swoją decyzję o umorzeniu większości zarzutów, sędzia Maria Bradtke mówiła, że zdaniem sądu nie doszło tam do żadnego przestępstwa.




Prokuratura nie zgadza się z tą decyzją, nazywając ją porażką wymiaru sprawiedliwości, i zapewnia, że odwoła się od niej do sądu wyższej instancji. Również obrońcy Jacka Karnowskiego zastanawiają się nad odwołaniem. Ich zdaniem ostatni z zarzutów również powinien zostać umorzony.
Prezydent Sopotu nie pojawił się we wtorek na sali sądowej.
Przypomnijmy: poprawiony akt oskarżenia przeciwko Jackowi Karnowskiemu trafił do sądu pod koniec grudnia zeszłego roku. Znalazły się w nim w sumie cztery zarzuty.
Najpoważniejszy dotyczył próby wymuszenia łapówki w postaci dwóch mieszkań od sopockiego biznesmena Sławomira Julke w zamian za podjęcie korzystnej decyzji dotyczącej przebudowy strychu w jednej z sopockich kamienic.
Drugi zarzut dotyczył przyjęcia łapówki w postaci 12 bezpłatnych napraw samochodu od sopockiego dilera samochodowego Włodzimierza G. Jacek Karnowski miał w ten sposób zyskać około 17 tys. zł.
Prokuratura zarzuciła również prezydentowi Sopotu, że zataił swoją znajomość z Włodzimierzem G. przy okazji jednego z przetargów w sopockim urzędzie, który wygrała firma dilera samochodowego.
Ostatni zarzut dotyczył relacji Karnowskiego z biznesmenem Marianem D. W tym przypadku prezydent również miał przyjąć łapówkę, tym razem w postaci nieodpłatnych prac budowlanych (wartych około 2 tys. zł), które firma biznesmena wykonała na jego posesji.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
wolności słowa nie mamy bo cenzura jest na demotywatory.pl polityka.org.pl historycy.org onet.pl epuls.pl uwaga.tvn.pl

To prywatne strony internetowe i właściciel może sobie dowolnie kasować treści, które mu się nie podobają. Paradoksalnie tak jest bo żyjemy w kraju w którym szanuje się własność prywatną. Btw, to co pisałem w innym miejscu: na historykach.org kasują głupoty wypisywane przez trolli. Co czytając posty kolegi wydaje się być słuszne. :D
 
Do góry