Pan Bóg-tak,kościół nie->tematy połączone

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Nauczono mnie raczej wierzyć, może inaczej - narzucono, ale to już inna bajka.
Gdzie jest?
Możesz udowodnić?

Chodzi mi tutaj raczej o skład chemiczny „opłatka”
Skład chemiczny wina.
Odzwierciedlania „Syna bożego” – kto malował, kiedy, biografie.
Najczęstsze zachowania ludzi po wyjściu z gmachu.

Oto, co rozumię pod pojęciem "Kościół".

Kościół – w religii chrześcijańskiej określenie budynku przeznaczonego do celów sakralnych: odprawiania nabożeństw, sprawowania sakramentów, odmawiania modlitw itp. Początki budownictwa kościelnego sięgają IV w., wcześniej istniały jedynie kościoły domowe.

Kościół – religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa, posiadająca własną strukturę, ściśle określone zasady organizacyjne i prawne, a także własny system religijny (doktrynę) oraz określone normy postępowania kultowego i etycznego.

Kościół (gr. ekklesia - "społeczność/zgromadzenie wywołanych" lub dosł. staropol. "zwołanie") - eklezjologia.

Nie tworzę przykazań kościelnych. Napisałam tylko, co mi się skojarzyło z postem panny Martusi1991, a Ty się od razu rzucasz. Przeważnie to pierwsze skojarzenie jest prawidłowe.
 

Elimelek

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała
Oto, co rozumię pod pojęciem "Kościół".

Kościół – w religii chrześcijańskiej określenie budynku przeznaczonego do celów sakralnych: odprawiania nabożeństw, sprawowania sakramentów, odmawiania modlitw itp. Początki budownictwa kościelnego sięgają IV w., wcześniej istniały jedynie kościoły domowe.

Kościół – religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa, posiadająca własną strukturę, ściśle określone zasady organizacyjne i prawne, a także własny system religijny (doktrynę) oraz określone normy postępowania kultowego i etycznego.

Kościół (gr. ekklesia - "społeczność/zgromadzenie wywołanych" lub dosł. staropol. "zwołanie") - eklezjologia.

Nie tworzę przykazań kościelnych. Napisałam tylko, co mi się skojarzyło z postem panny Martusi1991, a Ty się od razu rzucasz. Przeważnie to pierwsze skojarzenie jest prawidłowe.
Przepraszam, jeśli wybrałem się "z brzytwą na poziomki", ale to pierwsze skojarzenie odczytałem jako cyniczną ocenę kogoś kto jest szczery. Szczerość i cynizm zawsze da mieszankę wybuchową!

Ja też tak rozumie określenie kościół. Tylko, że jest jeszcze jeden Kościół! Ten stworzony przez Chrystusa. W kościele pisanym przez małe k, jako tworze ludzkim, może być pełno ludzi, ale ani jednego wierzącego!
Inaczej ma się sprawa z Kościołem pisanym przez duże K, to my wierzący stanowimy Kościół. To my cieszymy się jeśli możemy być razem i wyczekujemy spotkania. Możemy spotykać się w budynku który ludzie nazwali "kościół", ale dobrze czujemy się ze sobą w każdym miejscu.
Nasz język jest dość ułomny i czasem powoduje wiele zamieszania.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
„Po co Ci niepodważalne dowody na istnienie Boga chcesz pogłębiać wiedze czy wiarę?”

Szczerze?
To wiedzę.
Po co mi dowody?
Aby uwierzyć.
Ale właśnie wiara opiera się na tym, że nie masz dowodów, a wierzysz! Gdybyś miała dowody byś nie wierzyła, tylko wiedziała. A nie o to chodzi.

Wierzę w Boga... Nie chodzę jednak do kościoła. Nie jestem w stanie zaufać księżom...

To zaufaj Bogu, a da Ci takich księży, którym będziesz mógł zaufać.
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Nie należą jednak Świadkowie Jehowy.
I nie należy ich nawet z tym kościołem powszechnym utożsamiać.
Całkowicie się zgadzam.
... i nikomu do głowy nie przyjdzie do rozmowy chrześcijan mieszać Świadków Jehowy.
Również się zgadzam.
Dlaczego m.in. chrześcijaństwo nazwano w Biblii Babilonem Wielkim?
Bzdury wierutne. Wskaż mi werset Biblijny mówiący że chrześcijaństwo jest Bablilonem Wielkim.

Ja natomiast wskażę Tobie inne wersety mówiące o fałszywych religiach. Mamy ich kilka w Polsce a w Biblii czytamy m.in.:

"Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego" Mt 24:26-27
"Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec." Mt 24:36
"Mt 24:42-44 BT „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie." Mt 24:42-44
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." Mt 25:13
"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie." Mk 13:32-33
"Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą." Mk 13:5-6
"Przyjdą czasy — rzekł — kiedy będziecie pragnęli widzieć jeden z dni Syna Człowieczego (to wyjątkowe określenie oznacza prawdopodobnie czas bezpośrednio poprzedzający nadejście Chrystusa), a nie ujrzycie. I będą mówić do was: Oto tam, oto tu. Nie chodźcie, ani się tam nie udawajcie. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca nieba aż po drugi, tak będzie i Syn człowieczy w dniu swoim" Łk 17:22—24
"Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym." Łk 21:34-36
"Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" Łk 21:8
"Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą," Dz 1:7
Przypowieści: Mt 24: 32,33,43,45-51, 25:1-30.
Każdy ma rozum niech rozważa Pisma...

Bo uczniowie Pana będą w imię Jezusa wszystko czynili Kol 3:17, będą mówili, że mają zbawienie w imieniu Jezusa Dz 4:12, zaś imię Jego stawiają ponad każdym imieniem Flp 2:9-10 bo imie Jezusa jest najwyższe zarówno w tym życiu jak i w przyszłym Ef 1:20-21, a uczniami czynią narody chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Mt 28:19.

To są m.in. sprawy jak można rozpoznać Uczniów Jezusa.

Nie nie rozumiem. Ale bardzo mnie to ciekawi...
W Księdze Objawienia... :)
Bardzo mnie ciekawi, która to Ksiega. W Biblii jej nie ma (chyba że to nazwa zamienna).
inaczej Apokalipsa :)
Hm to jedna z moich ulubionych ksiąg, czytałem ją kilka razy całą, dyzo razy na wyrywki, ale z takim czymś się nie spotkałem... mógłbyś podać konkretne miejsca?
A ja myślałem że Apokalipsę można poczytać w ostatniej księdze Biblii... Ja tu widzę kupe manipulacji bo widać że najpierw stawia się tezy i dopasowuje się do tego wersety... Towarzystwo Strażnica już niejednokrotnie udowodniło "Prawdziwość" swoich proroctw i nauk...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sam text ciekawy ino w przypadku sj gdy mowa o rozpoznaniu tej wlasciwej opierajacej sie na biblii powstaje dysonans
bo wazniejsza dla sj niz biblia jest straznica i jej pomysly
resume
ladnie wypunktowane bledy krk (chociaz nie tylko) ale
"Jak rozpoznać religię prawdziwą"
"OPIERA SIĘ NA SŁOWIE BOŻYM. Religia prawdziwa nie opiera swych nauk na „tradycji” czy „nakazach ludzkich”, lecz na Słowie Bożym, Biblii (Mateusza 15:6-9). Dlaczego? Ponieważ „całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania” (2 Tymoteusza 3:16)."
coz jak pisalem wyzej prymat straznicy nad biblia
reszty sie nie czepiam
bo byly by to jedynie oceny a nie wiedza
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Ja podam tylko takie ciekawe daty... do podanych przeze mnie wyżej wersetów... 1874... 1914... 1925... 1975... i pokolenie roku 1914...
 

Elimelek

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała

Myśl jest znana i tekst Biblijny też. Znana jest też forma: wszyscy są źli (i następuje punktowanie), jedynie MY jesteśmy dobrzy. Jest to typowy przykład szowinizmu. Uzasadnione zarzuty pod adresem jednego kościoła (KRK), uogólniane są na całe chrześcijaństwo, na wszystkie kościoły! Nawet w samym oskarżanym kościele, są wierzący nieobłudnie. A jakie zarzuty autor ma przeciwko Ewangelikom, Zielonoświątkowcom, Baptystą czy Wolnym Chrześć. (przepraszam za nazwy potoczne). Ja takie artykuły nazywam sączenie jadu. Prawda, owszem, ale nie cała. Zło w każdej religii i w każdym kościele miejmy odwagę nazwać złem.
2 Tym 3:6-9 "Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała."
Autor już nie napisał, że namawia do porzucenia wiary chrześcijańskiej. Pewnie jest to "drobne przeoczenie"!
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
bo wazniejsza dla sj niz biblia jest straznica i jej pomysly
Znasz lepsze wyjaśnienie księgi Objawienia?
Poza tym o jakiej wyższości Strażnicy nad Biblią piszesz?
Strażnica rzuca Biblię w cień, czy raczej uwypukla to, co w niej pisze?

Znana jest też forma: wszyscy są źli (i następuje punktowanie), jedynie MY jesteśmy dobrzy.
To duże uogólnienie.
Prawdą jest, że każda religia uważa się za tą jedyną.
Nawet w drodze ekumenizmu Kościół Katolicki wprawdzie nawołuje do zgody między religiami, ale nie pozwala sobie na integrację poglądów.

Świadkowie Jehowy zachęcają do tego, by ocenić każdą religię na podstawie opisu, jaki podaje Biblia.
Jeżeli już ktoś kogoś punktuje, to tylko Biblia.
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Nawet w drodze ekumenizmu Kościół Katolicki wprawdzie nawołuje do zgody między religiami, ale nie pozwala sobie na integrację poglądów.
Cóż by mówić o ekumeniźmie trzeba najpierw rozumieć ten termin i co się obecnie dzieje by oceniać.
Świadkowie Jehowy zachęcają do tego, by ocenić każdą religię na podstawie opisu, jaki podaje Biblia.
Towarzystwo Strażnica często po prostu manipuluje informacjami które podaje na temat innych religii. Co innego porównywać z Biblią co niestety można również ją wykorzystać do swoich celów kiedy najpierw stawia się tezy a później szuka do nich wersetów.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Ale właśnie wiara opiera się na tym, że nie masz dowodów, a wierzysz! Gdybyś miała dowody byś nie wierzyła, tylko wiedziała. A nie o to chodzi.
Wtedy to nie wiara, tylko łatwowierność.
Widzę, że pogląd ten nie jest odosobniony, więc podam po raz któryś definicję:
Hebrajczyków 11:1
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jamsen manipulacj straznicy w watku jechowi masz az nadto nie bede rzucal cytatami bo bym zasmiecal
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 15.04.2007, 12:24)
bo wazniejsza dla sj niz biblia jest straznica i jej pomysly

Znasz lepsze wyjaśnienie księgi Objawienia?
Poza tym o jakiej wyższości Strażnicy nad Biblią piszesz?
Strażnica rzuca Biblię w cień, czy raczej uwypukla to, co w niej pisze?
przepraszam ale quote mi nie wszedl (nie wiem dlaczego)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98

... i oczywiście zagłada tych religii fałszywych dotyczy wszystkich poza Świadkami Jehowy :) Mimo ich wielu lat fałszywych i odwoływanych nauk za które umierali wyznawcy SJ oraz kłamliwych samozwańczych proroctw. Gratuluje Jamsen sprawiedliwości wyroków !

"Gdybyś nie widział nie miał być grzechu" zapewne znasz te słowa.
 

Satan

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Myślę że ludzie wierzący nie praktykujący są wierzący ponieważ uważam że kościół był i jest organizacją która pod przykrywka szerzenia wiary stara sie wyciagnac jak najwiecej korzysci materialnych oraz naginac umysly ludzi wedle rzyczenia poprzez kazania i roznego rodzaju listy (pożygać sie mozna) biskupow
 

Maorio

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
190
Punkty reakcji
1
... i oczywiście zagłada tych religii fałszywych dotyczy wszystkich poza Świadkami Jehowy :) Mimo ich wielu lat fałszywych i odwoływanych nauk za które umierali wyznawcy SJ oraz kłamliwych samozwańczych proroctw. Gratuluje Jamsen sprawiedliwości wyroków !

"Gdybyś nie widział nie miał być grzechu" zapewne znasz te słowa.
I znów wyrocznia pana Twoje nauki są "prawdziwe"innych fałszywe. Ciekawi mnie kto za co umierał Pokorny?
Pozdrawiam wszystkich szczerych i nie!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nowy a agresywny forumowiczu
widzisz, zapewne blednie zakaldasz ze kaznodzieya to katolik i stad ta FURIA
a niestety to troche nie tak
 
Do góry