Pacyfka Obok Anarchii

Black_Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Sin, nie czaje Cię... Są pacyfiści-katolicy, a czemu mieliby nosić coś co jest zaprzeczeniem ich wiary.... ;)
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Sin, nie czaje Cię... Są pacyfiści-katolicy, a czemu mieliby nosić coś co jest zaprzeczeniem ich wiary.... ;)

Bo są głupi ? Wielu ludzi nosi rożne symbole nie znajac tak naparwde co one oznaczja...Pacyfisci-katolicy ? mozesz rozwinac mysl ? mówisz o ludziach, którzy wierza w Boga są praktykującymi katolikami i posiadaja poglady pacyfistyczne...Ok, ale to troche sprzeczne jezeli beda nosic pacyfke, bo jak to napisalem jest to jeden z symboli szatana

 

Black_Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
29
No ale jest wiele interpretacji co do wyglądy pacyfki... i z tego co pamietam były tylko dwa negatywne znaczenia...Jeśli się dokładnie przyjżysz się pacyfce możesz zobaczyć literki CND (Campain for Nuclear Disarmament), można też zobaczyć zurawia na tle słońca ta interpretacja jest związana z historią pacyfki- jak chcesz to moge Ci napisać :)
 

Remande

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja chcialam się tylko zapytać... Jeżeli są tu tacy, którzy popierają anarchię... Na czym opiera się ich światopogląd?? Próbowałam nieco zagłębić się w ten temat, ale wszystko co znajdywałam jednoznacznie pokazywało anarchię w złym świetle...

Sin napisał:
Ok, ale to troche sprzeczne jezeli beda nosic pacyfke, bo jak to napisalem jest to jeden z symboli szatana
No właśnie... Wielu ludzi zapewne zapomina, że to co noszą na szyi w starozytności oznaczało "zaprzeczenie człowieczeństwa". W rzeczy samej, pacyfki powinno się nosić odwrotnie. Żeby nie było problemu..

Sin napisał:
Wielu ludzi nosi rożne symbole nie znajac tak naparwde co one oznaczja
Zanm nawet jeden taki przypadek. Dokładnie w swojej klasie. Dziewczyna, niegdyś nieszczególna, nagle pewnego dnia przyszła odziana niczym pozer-punk, rzucając tekstami ze sztandarowych tekstów piosenek punk-rockowych i - co mnie po prostu wpieniło - wygłaszała swoje uwielbienie dla anarchii. Gdy zaczełam ją wypytywać, co rozumie przez to wielkie A na koszulce zaczeła pierdzielić, że jest to sprzeciwienie się władzy, wolność słowa, strajk przeciw wyzyskowi itp. Następnego dnia znalazłam w internecie nagrania przestawiające sytuację w Somalii i Argentynie. Nie omieszkałam pokazać ich kolezance. Była wyraźnie wstrząśnięta. Wtedy wyjawiłam jej, że to jest właśnie to co popiera.

Załamałam się jednak gdy nastepnego dnia znów przyszła w tej samej koszulce drąc się "Jestem anarchaistką!" (tak właśnie... anarchaistką, nie pomyliłam się).
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów

Bo są głupi ? Wielu ludzi nosi rożne symbole nie znajac tak naparwde co one oznaczja...Pacyfisci-katolicy ? mozesz rozwinac mysl ? mówisz o ludziach, którzy wierza w Boga są praktykującymi katolikami i posiadaja poglady pacyfistyczne...Ok, ale to troche sprzeczne jezeli beda nosic pacyfke, bo jak to napisalem jest to jeden z symboli szatana


Pacyfka oznakiem szatana??


No ale jest wiele interpretacji co do wyglądy pacyfki... i z tego co pamietam były tylko dwa negatywne znaczenia...Jeśli się dokładnie przyjżysz się pacyfce możesz zobaczyć literki CND (Campain for Nuclear Disarmament), można też zobaczyć zurawia na tle słońca ta interpretacja jest związana z historią pacyfki- jak chcesz to moge Ci napisać :)


A można też wziąśc z techniki odwrócić do góry nogami i będzie znak anteny na szkicach technicznych;D
Dla mnie pacyfka i anarchia mają ze soba dużo wspólnego.
To nie są byle jakie znaczki... TH i Blog 27?? Te matołki nawet nie wiedzą, co oznacza anarchia lub pacyfa...
Nie obnoszę się naszywkami, nie maluje paznokci na czarno, ubieram się normalnie, nie lubię się malować... tylko z tyłu każdego zeszytu mam narysowaną anarchię:p
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
35
No ale jest wiele interpretacji co do wyglądy pacyfki... i z tego co pamietam były tylko dwa negatywne znaczenia...Jeśli się dokładnie przyjżysz się pacyfce możesz zobaczyć literki CND (Campain for Nuclear Disarmament), można też zobaczyć zurawia na tle słońca ta interpretacja jest związana z historią pacyfki- jak chcesz to moge Ci napisać :)

Racja, ale nie mozesz zapominac o negatywnej symbolice pacyfki.

Pacyfka oznakiem szatana??

Tak.. Byl to znak, z ktorym utozsamiali sie szatanisci.
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Anarchistów nie rozumiem jak można być za ogólnym syfem i rozgardiaszem, Ci ludzie są co najmniej powaleni. Mój kolega raz mi powiedział że jest za. Był najlepszym kumplem ale teraz nie jest :)

Pacyfistów nawet toleruję w zasadzie pokój fajna sprawia, ale pokój może być tylko w utopi ponieważ w świecie ludzi nie ma miejsca na pokój bo od razu stajesz się słaby.
 

Black_Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Anarchistów nie rozumiem jak można być za ogólnym syfem i rozgardiaszem
hmm....no widzisz, można...według mnie, każdy ma własny wyidealizowany świat i chce by był on właśnie taki jaki sobie wymarzy...Anarchista akurat dąży do tego by niebyło władzy w państwie.
 

black.doll

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
Anarchistów nie rozumiem jak można być za ogólnym syfem i rozgardiaszem, Ci ludzie są co najmniej powaleni. Mój kolega raz mi powiedział że jest za. Był najlepszym kumplem ale teraz nie jest :)
już nie jest tylko dlatego że ma inne poglądy??
skoro był najlepszym kumplem to może powinieneś go zaakceptować takim jakim jest <_< (nie popieram anarchi żeby nie było)
suuuper.... tolerancja górą!
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
A tolerancja na siłę jest dobra ? Lepiej już uczciwie. Pasujemy to jest OK, a jeśli nie, to lepiej rozejść się we względnym spokoju. Nic tak nie dzieli ludzi jak światopogląd.
 
N

Nazer

Guest
A tolerancja na siłę jest dobra ? Lepiej już uczciwie. Pasujemy to jest OK, a jeśli nie, to lepiej rozejść się we względnym spokoju. Nic tak nie dzieli ludzi jak światopogląd.
Tolerancja na siłe to szambo, zmuszanie do niczego nie prowadzi, tak samo tolerancja na pokaz, z jednej strony ktoś walczy o prawa gejów i lesbijek, a potem wyzywa kogoś od pedałów, czysta hipokryzja, z deczka mnie to irytuje. Taką tolerancję na pokaz, polityczną farsę, polityczną poprawność, reprezentuje sobą UE.
Outremer kiedyś, gdzieś, chyba mnei pytałeś czy znam wszystkie dzieła Kropotkina, Bakunina i reszty teoretyków anarchizmu, no niestety nie znam wszystkich, z prostej przyczyny trudno w moim mieście owe książki dostać, a w necie znalazłem kilka, niektóre tylko w obcych językach.
Ja wiem że anarchia to utopia, nie ma najmniejszej szansy żeby się ziściła, ale czasem mam takie momenty kiedy jestem tak nakręcony że zaczynam w nią wierzyć, cholerna anarchistyczna propaganda.
Popieram tylko niektóre działania anarchistów, jestem przeciw globalizacji i choremu kapitalizmowi, przeciw postępującej degradacji środowiska i rabunkowej gospodarce, jeszcze kilka innych rzeczy by się znalazło.

Anarchistów nie rozumiem jak można być za ogólnym syfem i rozgardiaszem, Ci ludzie są co najmniej powaleni. Mój kolega raz mi powiedział że jest za. Był najlepszym kumplem ale teraz nie jest
 
Ty anarcholi to chyba znasz z bajek na dobranoc w wiadomościach.

Ja mam kumpla który jest skrajnym Nacjonalistą, ja jestem wręcz na odwrót, Lewakiem, i co? Ano nie zgadzamy się w wielu kwestiach, choć na wiele spraw patrzymy podobnie, ale nigdy nie doszło między nami do scysji, pijemy razem piwo i imprezujemy czasem. 

... tylko z tyłu każdego zeszytu mam narysowaną anarchię
Ja też mam w zeszycie do wykładów narysowaną anarchy, tak samo jak pacyfę, pentagram i od groma innych symboli, bo lubię je rysować.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Głownie chodziło mi o to, że jeśli się wypowiadasz o anarchii, żebyś coś o niej wiedział poza sloganami. Nie musisz czytać wszystkiego, ale klasyków poznać trzeba. Ja jestem oczywiście po drugiej stronie barykady. Ale może by i tam dla Ciebie miejsce
się znalazło. Antyglobalizm i antykapitalizm w połączeniu z ideami Trzeciej Drogi to część programu np. NOP.
A anarchiści raczej nie mają szans na przetrwanie. Sa potrzebni do walki o władzę, ale po jej zdobyciu stają się pariasami. Tak było
w Kronsztadzie, gdzie marynarzy spacyfikował Lenin i tak było w Hiszpanii, gdzie anarchistów i trockistów z Fołksfrontu rozwaliło NKWD.
 

Pussy Monkey

Zbanowany
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
340
Punkty reakcji
0
Wiek
33
yhyhy, widziałam dzisiaj laskeu z różową torbą i krzywo napaćkanymi na niej snaczkamy.





*kij*
 

homo hipisus

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
sorki jakis czas nie moglem wbic na neta

juz odpowiadam, nie jestem przeciwny calej tej ideologii, ktora wiaze ze soba pacyfka, ale symbol ten przedstawia obrocony zlamany krzyz oznaczaja upadek chrześcijaństwa...poza tym ludzie, ktorzy nosza pacyfke powinni byc swiadomi tego, ze ten znak teraz jak i w przeszlosci byl dosc czesto wykorzystywany przez szatanistów...

Witaj. Wybacz, ale niestety wypisujesz stereotypy rozsiewane tu i ówdzie z nie znanych mi powodów. Ponieważ zbulwersowały mnie tego typu wypowiedzi, postarałem się poszukać o pacyfce i pacyfizmie rzetelnych danych. To co odkryłem zamieściłem na swej skromnej stronce w numerze 138 rozstai. Stronka ta to www.hipisi-w-rozstajach.prv.pl Jeśli potrzebujesz więcej wyjaśnień zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam i jeszcze raz wybacz, że zwracam Ci uwagę.
 

okruh

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Otwock
Nie widzę nic złego w noszeniu pacyfki oraz anarchy obok siebie...
Anarchia miała by sens jedynie gdyby wszyscy ludzie na Świecie byli pacyfistami...
Ja wiem, że taka wizja jest mocno utopijna, ale cóż poradzę na to, że urodziłam się rozmarzoną idealistka;P

A o przeróżnym znaczeniu symboli wydaje mi się, że mało kto ma tu wystarczającą wiedzę(ja również) by się wypowiadać w sposób w jaki robią to niektóre osoby...
Każdy symbol ma wiele znaczeń...
Inaczej rozumiany jest w rożnych kulturach....

A wydaje mi się, że w temacie było "pacyfka" i "anarchia" a nie "kółeczko z wrysowaną jedną pionową linią i dwiema po jej przeciwnych stronach ułożonych do niej pod tym samym kątem" i "a w kółeczku"....
więc chyba nie ma sensu szpanować wyczytanymi w Internecie informacjami...

PEACE =)
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
To są Nastolatki buntowniczki, lepiej nie podejmować tego tematu, ponieważ 50% dziewcząt w wieku 13-17 to takie koleżanki, słuchają Green Day'a, Avril, LP,
pozdr. K-x

Uwaga ostrzegam ,ze trochę nie na temat , ale się zbulwersowałam i korzystam z pierwszego lepszego tematu :p sorrki

>Jak mnie to już wkur*ia cały czas ktoś najeżdża na te (fakt bardzo komercyjne )zespoły i ich funów...
A może tak zapytajcie za kogo się ( i tą muzykę)uważają osoby, które tego słuchają? Kto powiedział ,ze one są "buntowniczkami" itp. Czy faktycznie myślą, że są super "mroczne" i uważają się za punkówy...-stereotyp.
Z tego co zauważyłam większość metali (to pojęcie tez przytoczyłam stereotypowo ,więc nie ganić) uważa, że one udają kogoś kim nie są itp. i nie mówię, że tak nie jest w wielu przypadkach ,ale z tej opinii stworzył sie już pogląd ,że słuchacze pop punka to osoby, które podają się za niewiadomo jakich wielkich "rockmanów", a to nieprawda.

Może ja powiem jak jest i było ze mną - wiec zaczęłam od pop punka- blink, simple plan i inna california i wiedziałam od początku ,ze nie mam podstaw żeby uważać sie za (wypadałoby wg osób, które uważałyby mnie za zbuntowaną nastolatkę >)punka . I to chyba oczywiste. Teraz słucham naprawdę wielu innych zespołów, ale nie powiem ,ze nie lubię posłuchać czegoś z "dawniejszych czasów" (chodzi o pop punka:p ). Uwielbiam Disturbed, Godsmacka itp ( wiem wiem to już inna bajka )...I do czego zmierzam - np. to ,ze mam w avatarze -widać co, nie oznacza,że punkuje i popieram tą subkulturę. Jednak podoba mi isę ta muzyka. I tak samo mogą mieć osoby, które noszą naszywke z nie wiem ganją i choć nie wierzą w jah itd, to jest wyraz tego czego słuchają ,bo im sie to podoba - po prostu. Ok podsumowujac mam na myśli ot, że powinniśmy zawsze porozmawiać z taka osoba jeśli faktycznie śmieszy nas i razi to co ona reprezentuje. Może jednak jest inaczej niz myslicie i ma rozsadne wytłumaczenie na to co nosi . Jeśli jest to np. moda to ....albo ją ^&*(**! albo uświaodmcie ..albo olac to -tacy ludize się zdarzają i tyle.


ale dziwnie to wszystko napisałam... ;p;
pozdrówka
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Ja od ostatnich wakacji nosze mała plakietkę z pacyfką na lewej piersi :) manifestuje swój pacyfizm i ie widzę nic przeciw temu. Choć już spotkałem oszołomów tłumaczących mi że to znak satanistyczny itp. ale nie wierzę w to :) a jak mi jeszcze znajomi księża potwierdzili to mam ich gdzieś :p
 

natus

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Katowice
brrr... niecierpie takich dziewczyneczek xP
ja osobiście jestem pacyfistką i równocześnie raczej przeciw anarchii...
bo przecież gdyby nie było rządu, to nie było by prawa xP
a moze lepiej?
w sumie to nie wiem...
ale dla mnie pacyfika jest ważna ^^.
 

charakterystyczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Miasto
Daleko w gwiazdach ^^
Widocznie dziewczyna nie może się odnaleźć w tym co jest 'trendy'
Myśli, że jest fajna bo ma znak pacyfki czy tam anarachii, a tak na serio to robi z siebie totalną idiotkę.
Pozerka i tyle ...
 
Do góry