P2p

dzery

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Popieram wypowiedz wyzej. Jestem maniakiem kinowym i chyba poszedlbym z torbami lub przerzucilbym sie na nowe hobby warcaby :p
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Tux widzisz teraz net kosztuje okolo 30 zeta :) wiec chyba lepiej jest teraz zaplacic 30 zl na miesiac i masz co chcsza jak chcesz i kiedy chcesz :) niz wydac 30 zl na jedna plyte CD :). Moje sugestje sa takie:

1) wyrownac pensje do tych z zachodu :) bo ceny nam juz dawno wyrownali
2) wprowadzic wlasnie siec o ktorej mowilismy wczesniej z abonamentem
3) jezeli spelnione pierwsze dwa zalozenia przestac sciagac nielegalne oprogramowanie :D

Pozdro :D
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
O tym możemy pomarzyć jedynie, płace dyktuje wolny rynek. Chyba lepiej jak tak zostanie.


Co do dyktowania plac to sie nie zgodze bo w duzej mierze ingerencje w sprawe naszych zarobkow ma panstwo poprzez SUS podatki itp rzeczy. Bo jak wiadomo zaden pracodawca nie da Ci duzej pensji bo bedzie musial odproawdzic wiekszy Zus, a Ty im wiecej zarobisz tym wiecej podatku zaplacisz :).
 

Krauzik

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z FoRuM
A ja myślę(pewnie jak większośc) że głupotą jest to że P2P jest nielegalne... Przecież każdy kto ma internet raczej z tego korzysta. Nie znam nikogo kto nie korzystałby z P2P, a ma internet. Założę się że nie jeden policjant czy też urzędnik korzysta z sieci P2P.
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
CO nie zmienia faktu ze nadal jest nie legalne :) a moze ktos bylby zainteresowany wprowadzeniem takiej sieci na rynek jaka byla opisywana wyzej :) mozna by chyba w sumie troche na tym kaski zrobic :) ????
 

antywiruska

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Jaworzno
Mam wielkie pytanko, ponieważ niedawno zainstalowałam BearShar nio śmigało jak błyskawica w ciągy 4-5 min miałam swoje mp3 ale na nastepny dzień nie dało się połączyć, wyskoczył komunikat że zostało zerwane połączenie nienaturalny sposób i porsze wejść na strone .... <--gdy weszłam okazało się że po angieslku nic nie zrozumiałam nio i pomyslałam że trza odinstalować, tak zrobiłam i psikus zresetoał się, nie wiem co o tym myśleć, macie dośwadczeniem z miskiem to może podzielicie sie bo mi się spodobał programik bo śmigał tak szybko a taki przykry żart mnie spotkał. I mam sprawę znacie darmowa i dobra stronkę z torrentami do BitCom'a mój braik poszukuję ;)
Z góry dzieki i pozdrawiam dawno mnie tu nie było :)
 

maxpio

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ja mogę to wiedzieć ?
Po 1 kto powiedział że p2p jest nielegalne <_<
sieć p2p jest jak najbardziej legalne ściąganie też ale.... nielegalne jest udostępnianie a niestety jak ściągamy dany plik jest on automatycznie udostępniany innym użytkownikom taki jest urok tych sieci
Po 2 w życie nie będzie płatnych takich sieci pomyślcie logicznie masz dwie możliwości zapłacić 4 zł. za jeden utwór i ściągnąć go legalnie w ciągu 2 minut (statystycznie) a za darmo tylko ściągasz w ciągu 3 min. pomyślcie w głębi serca co byscie wybrali
Po 3 w Polsce funkcjonują interenetowe sklepy z utworami takie jak iTunes więc można bez problemu kupować orginalne płyty,piosenki itp. :)
po 4 jeśli chodzi o ceny filmów jasne najlepiej jeszcze żeby wszystko za darmo a w kinie jeszcze popcorn dawali poprostu ludzka chciwośc nie zna granic
Po 5 jak można przejść z cen w ilość zawsze ceny będą takie jaki są i tak uważam że nie sa one tak strasznie duże chyba sobie niewyobrażacie jaka ogromna ilość musi być sprzedanych aby koszt filmu się zwrócił z nawiązką
Po 6 Mój kumpel nie dawno nagrał swoją pierwszą płytę w studiu w Berlinie płytę można było normalnie kupić w polskich sklepach niestety jak się wpisywało w wyszukiwarce p2p nazwę zespołu kumpel sie załamał jak to zobaczył można było wszystko sobie ściągnąć za darmo jego kilkaletnią ciężką pracę coś takiego spotkało i wkońcu zamieścił płytę na stronie żeby jak najbardziej rozpromować swój zespół bo już nie wieżył że ktoś kupi płytkę..... :(
więc zastanówcie się nad tym i postawcię się w sytuacji takiego artysty
 

shamrock

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Dokładnie popieram przedmówce p2p jest jak najbardziej legalne jednak ludzie posługują się czasami udogodnieniami w nielegalny sposób
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
p2p jest legalne wtedy, kiedy stosuje się do jego zasad, np. pliki ściągnięte powinno się usuwać po upływie 48h od ich ściągnięcia. Jest jeszcze kilka innych reguł, ale jeśli złamie się chociaż 1 to jest to już nielegalne.
Ściąganie plików stamtąd ma służyć zachęceniu ściągaczowi do kupna całej płyty wykonawcy/singla/filmu. Takie było pierwotne założenie :D
 

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
821
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świony
hehe tak, te 48h to najlepsze w całym prawie jest hahaha
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
P2P oczywiście ze było legalne jest i bedzie
pomyśl z abonamentem wydaje mi sie kompletnym kretynizmem,
a zmniejszanie cen to juz wogóle, trzeba mieć naprawde pusto wełbie żeby choćby tak pomyśleć

ale widać forumowicze idą tokiem myślenia naszych cudnych polityków czyli zwacznać skutki a nie przyczyny
a przyczyną piractwa nie są wysokie ceny tylko niskie płace, a tym samym gospodarka w opłakanym stanie
myśląc tak jak Wy to chleb powinien być za 20gr bo to najpotrzebniejsze

żeby zwalczyć piractwo trzeba nam zmniejszyć bezrobocie i dać ludzią pieniądze do ręki, a średnia krajowa powinna być najniższą pensją tymczasem jest tak że najnisza pensja jest trzykrotnie mniejsza od średniej

i to napewno ukruciło by proceder piractwa, nie znam nikogo kto woli mieć piraty aniżeli oryginały,

a jeśli spojżeć czy piractwem szkodzi się komuś, to też raczej za wiele szkody z tego niema, bo jeśli ktoś ma tyle siana żeby kupić oryginał to go kupuje
jeśli niema to ściąga ale napewno nie kupi, więc wychodzi na to że cżłowiek który nie kupiłby by czegoś bo niema pieniędzy ma to
producent nic nie traci, jedynie może zyskać pochwałe większej ilości ludzi

koniec
 
Do góry