P2p

ronin101

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
jak sądzicie?
P2P jest słusznie uważane za nielegalne czy nie?
- przecież kontrola P2P to ingerencja w prywatne transfery danych...
- informations want's to be free
- itp, itd
jak uważacie???
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Przeciez jedynie P2p umozliwia dość szybkie i sprawne przesyłanie danych pomiędzy użytkownikami zarówno mogą to być nasze zdjęcia jak i nielegalna muzyka. Według mnie P2p nie powinno być nielegalne ale przesyłanie kopiowanych filmów muzyki itp.
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
P2P powinno jak najbardziej być legalne. Wiadome jest, że 90% plików przechodzących przez p2p to nielegale, ale zawsze zostaje to 10%. Ja tych 10% nie używam, ale może jest ktoś tak uczciwy:)
 

Cut-R

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Opole
wszystko fajnie jak czlowiek jest tym co chce miec te pliki (konsumentem) ale sytuacja zmienia sie jak jest sie Producentem (?) ... czyli wtedy gdy nie sprzedasz powidzmy 1000 egzemplarzy swojej plyty tylko 100 bo te 900 osob ja sobie zciagnie...

szczerze?? to wiem ze sciaganie piratow jest zle ale i tak to robie... piractwo zawsze bedzie dopoki ceny nie beda normalne...
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jak beda ceny normalne i tak bedzie piractwo :p no chyba ze kary jeszcze by byly wyoskie na nie ... ale piractwa nie da sie zatrzymac

P2P rox! :D
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Aplikacje P2P sa jak najbardziej legalne - i są umieszczane na płytkach dołączonych do wielu liczących się czasopism o tematyce komputerowej. Nielegalne jest używanie tychże aplikacji do niecnych celów, np ściągania materiałów (muzy, czy programów) chronionych prawami autorskimi.

Jak sobie ściągasz darmowe programy to możesz spać spokojnie, jeśli nie - możesz mieć kiedyś pecha.
 

magikziomek

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
114
Punkty reakcji
0
tak jak handel dodaj pirackimi plytami na bazarze :) połączenia p2p są legalne... tylko ściąganie za pomocą nich pirackiego oprogramowania gier muzy i filmów jest nielegalne...
 

elportero

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
167
Punkty reakcji
0
hmm no oczywiscie ze p2p powinno byc legalne przeciez i tak powszechnie wiadomo ze wszyscy znas posiadaja chocby jednego pirata
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja myślę, że gdyby np. plyty były tańsze (bardziej dopasowane do polskich realiów), to mniej osób ściągałoby muzę przez internet. Myślę, ze wiele osób wolałoby miec oryginał, gdyby tylko było ich na to stać.
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Sieci P2P sa legalne ale uwazam iz powinny byc platne :) chociaz wole jak sa dromowe :D. Ale jakby bylo platne np jakis abonament :) uzytkownik wykupuje abonament na misiac za 20 zl i za te dwadziescia zlotych moze sciagnac 3 GB danych wszystko jedno czy muzyki filmow programow czy Bog wie czego :D. Dla kazdego uzytkownika prowadzone sa statystyki i odpowiednio do sciagnietych danych jego pieniadze sa przekazywane wytwornia itp :). Jezeli sciagniesz to 3 GB to Ci sie blokuje i czekasz na nastepny miesiac az CI odnowia ten limi albo dokupujesz np dodatkowy GB za 7 albo 8 zl :D. Oczywiscie nie wykorzystany limit przechodzi na nastepny miesiac :D


Taka mam wizje :D programow P2P :D co o tym myslicie :) ????
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
A pieniądze szły by do organizacji zrzeszających artystów, który rozdzielały by pieniądze? Moim zdaniem to dobry pomysł... ale... Co z ochroną praw autorskich twórców zagranicznych? Czy oni dostawali by część pieniędzy z tego abonamentu?

Ja bym proponował coś takiego, żeby istniała sieć legalnych serwerów (lub sieć serwerów), płatnych (opłata abonamentowa na miesiąc) na których umieszczane by były filmy czy piosenki, wraz z informacją nt wytwórni do której należą. I tak:

ściągasz piosenkę wyprodukowaną w Sony Music - punkt dla Sony Music
ściągasz serial wyprodukowany prez TVP - punkt dla TVP

pod koniec miesiąca podliczało by się ile kasy należy się której wytwórni w zależności od ilczby punktów, rozdzielało by się odpowiednio pieniądze z abonamentu na każdą z nich.
 

sirkamelot

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Marecki myślałem dokładni eo tym samym co Ty. Poprostu wprowadzić opłaty (część pieniędzy dla producentów, a mnniejsza suma, na utzrymanie całej sieci). To jest pomysł idealny, ale ciekawe czy będzie kiedykolwiek wprowadzony w życie. W Polsce jest serwis zajmujący się sprzedażą plików MP3 przez internet. Poprostu wysyłasz SMS i dostajesz kod za który możesz ściągnąc jedną, a może kilka piosenek, sam już nie wiem. Niestety nie pamiętam adresu strony, ale raczej bezproblemowo powinniście znaleźć tą stronę na googlach. Niestety tam jest dużo muzyki ale nie tej której ja słucham :p
 

DelFi

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
o! stamtąd!
Wasze wizje sa trche niezgodne z zalozeniami p2p ;] sama na nazwa (peer to peer) mowi - rowny do rownego. w sieci p2p informacje nie sa wysylane z jakiegos serwera, tylko bezposrednio z komputera danego uzytkownika.. w ten sposob nie sposob dopilnowac, by kazdy uczciwie placil za usluge...

wg mnie wszystko zalezy od naszej mentalnosci. poki co w mentalnosci Polakow jest zakodowane 'po co mam placic, skoro moge miec za darmo' - zamiast isc do kina, sciagamy film z netu; zamiast kupic cd - sciagamy mp3 z netu... poki nie zmienimy swojego nastawienia, a rynek nie wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom, oblozenie sieci p2p abonamentem nic by nie dalo ;] 1. nie sposob to zrobic ze wzgledu na sposob dzialania p2p 2. jak nie tak, to inaczej - byle za free.
W Polsce jest serwis zajmujący się sprzedażą plików MP3 przez internet. Poprostu wysyłasz SMS i dostajesz kod za który możesz ściągnąc jedną, a może kilka piosenek, sam już nie wiem.
z tego typu serwisów korzysta chyba niewielka garstka uzytkownikow.. bodajze w anglii czy usa jest podobny serwis - iTunes. ceny sa przystepne, a uzytkownicy chetnie z tej strony korzystaja.. podobno dzieki tej stronie stopien piractwa sie zmniejszyl ;] ale tam zyja inni ludzie ;]

jesli ktos poczul sie urazony moja wypowiedzia- z gory przepraszam. ten post jest baaardzo uogolniony i przedstawiam w nim sytuacje z mojego, subiektywnego punktu widzenia. sama tez ni ejestem swieta, korzystam z p2p i wcale sie z tym nie kryje ;)
 

sirkamelot

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wasze wizje sa trche niezgodne z zalozeniami p2p ;]sama na nazwa (peer to peer) mowi - rowny do rownego. w sieci p2p informacje nie sa wysylane z jakiegos serwera, tylko bezposrednio z komputera danego uzytkownika.. w ten sposob nie sposob dopilnowac, by kazdy uczciwie placil za usluge...

Błąd!
Administratorzy serwisu, w którym byłyby udostępniane pliki, poprostu mieliby włączone serwery cały czas. I zasada byłaby taka sama jak w p2p. Z komputera do komputera. Oczywiście te komputery byłby na silnym sprzęcie i na pewno z duzym transferem. To po pierwsze. Po drugie każdy kto zaczynałby ściągać, wysyłałby swoje częsci do innych ściągających. Płatny byłby zaś sam serwis, w którym udostępniane byłby pliki. I tu nie chodzi mi o kazę bo raczej cięzko coś z tym zrobić, ale bardziej o torrenty. Żeby pobrać torrenta trzeba być zalogowanym, co wiąże się z zapłata jakiejś kwoty. Same torrenty sa też tak zrobione, że często ściaganie jest niemożliwe bez wcześniejszego zalogowania na stronę/serwer na którym stoi tracker. To jest dosyć powszechnie stosowane.
I w tym momencie idea przeinacza się w rzeczywistość, która zgodna jest ze wszelkimi założeniami sieci p2p :)
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
to nie mentanosci w Polsce jest dziwna ale powiedzmy sobie szczerze jezelibysmy mieli zarobki na poziomie takim jak w stanach albo angli to kazdego byloby stac na kupno jakiejs plytki czy biletu do kina. A tu czasami to na jedzenie ludzi nie stac :/
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Jeśli kogoś nie stać na jedzenie to na pewno nie w głowie mu ściąganie czegokolwiek z sieci, gdyż zwyczajnie nie stać go na internet.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Warunki :
1. tanszy internet
2 tansze or. filmy. muzyka
3.wsparcie dla biednieszych

a)jezeli powiedzmy film koszyuje teraz (NOwość) 80 zł
to kupi go 200 osob powidzmy a 900 sciagnie nielegalnie

Zysk: 16000 zł

b)jezeli powiedzmy film koszyuje teraz (NOwość) 30 zł
to kupi go 600 osob powidzmy a 400 sciagnie nielegalnie

Zysk: 18000


a teraz moje zdanie
osobiscie wolalbym miec zapakowany film tak jak jest w sklepie bez zadnych problemow ide kupuje nie szukam napisow poprostu doceniam to ze ktos wydał kupe kasy zeby go nakrecic. Ale poprostu nie da sie
bo nie stać mnie na to ani przecietnego zjadacza chleba. Chyba naprawde wytwornie mysla ze az tyle im nie uchodzi tych filmow w sieci p2p :p
 
Do góry