Ostatni wykład

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie znam jego wykładu, lae że był w stanie się tym zająć wiedząc że umiera i przekazać jeszcze coś mądrości ludziom, to go podziwiam za samo to.

co do stypy, żałosne to dla mnie, wygląda to tak jakby się ludzie cieszyli że ktoś bliski im zmarł. śmiać mi się z tego chce. po dziadku był tylko rodzinny obiad dla najbliższej rodzinki, i tych co przyjechali z daleka, i to bardziej ich na przymus trzeba było zatrzymać. to dla mnie porządni ludzie.
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Tylko niestety najczęściej zdarza się tak, że to nie my decydujemy o tym czy będziemy mieli grób czy nie oraz, co się stanie z naszymi szczątkami.

zostawię ostatnią wolę, a raczej ostatnie rozporządzenie w tej sprawie. jestem pewna, że uszanują.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
nie znam jego wykładu, lae że był w stanie się tym zająć wiedząc że umiera i przekazać jeszcze coś mądrości ludziom, to go podziwiam za samo to.

co do stypy, żałosne to dla mnie, wygląda to tak jakby się ludzie cieszyli że ktoś bliski im zmarł. śmiać mi się z tego chce. po dziadku był tylko rodzinny obiad dla najbliższej rodzinki, i tych co przyjechali z daleka, i to bardziej ich na przymus trzeba było zatrzymać. to dla mnie porządni ludzie.

To właśnie na tym, zwykle, polega stypa. Poza tym, bardzo często jest to wspominanie zmarłego.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Ja chcę zeby cieszyli się. Nie dlatego że już mnie nie ma i przestanę ich dręczyć. A dlatego że już mi dobrze bezpiecznie i nic mi się nigdy nie stanie.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
rzeczywiście, istnieje duża szansa, że już Ci się nigdy nic nie stanie (chyba, że jesteś katoliczką i wtedy trzeba czekać aż do sądu ostatecznego na werdykt):)
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
rzeczywiście, istnieje duża szansa, że już Ci się nigdy nic nie stanie (chyba, że jesteś katoliczką i wtedy trzeba czekać aż do sądu ostatecznego na werdykt):)

:D
ale swoją drogą to nie fair - jeszcze po śmierci być niepewnym :)
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Dlatego wierzę że śmierć to koniec wszystkiego :)

PS. Czytał ktoś książkę Pauscha?
 

riave

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja. Jest pozytywna wbrew pozorom. Energetyzująca jeśli tak można powiedzieć.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
wspominanie zmarłego jest zabawą dla plebsu?
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Ok. Takie pokazówki jak na 1 listopada są niefajne. Często niesmaczne. Ale stypa dla najbliższych?
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
stypa jest jak najbardziej ok, jeśli polega na wspomnieniu zmarłego, uczczeniu jego pamięci. niestety, w Polsce to częsciej impreza pt. "zastaw się a postaw się" i nie ma to nic wspólnego z celebrowaniem pamięci.
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
na ostatnim wykładzie, powiedziałabym, że z przyczyn niezależnych zaliczenie przedmiotu odbędzie się w dniu dzisiejszym ;P
 
Do góry