ośmiornica Paul prawidłowo wytypowała wynik meczu

Status
Zamknięty.

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Temat taki jak w tytule.

Samiec ośmiornicy Paul z akwarium w Oberhausen po raz kolejny nie pomylił się w typowaniu zwycięzcy meczu reprezentacji Niemiec w mistrzostwach świata. Nie wiadomo jednak, czy nieomylny głowonóg nie popadnie w niełaskę, bo przewidział porażkę w półfinale.

W półfinale MŚ reprezentacja Joachima Loewa przegrała w środę z Hiszpanią 0:1. Przed spotkaniem rzecznik Sea Life Aquarium Daniel Fey informował, że słynny głowonóg wybrał na przekąskę mięczaka ze szklanego naczynia oznaczonego hiszpańską flagą, ignorując pojemnik w narodowych barwach Niemiec.

Była to szósta poprawna wróżba Paula, który trafnie typował zwycięstwa Niemców nad Australią i Ghaną w pojedynkach grupowych oraz Anglią i Argentyną w fazie pucharowej. Przewidział także, że niemiecka "maszyna do wygrywania" zatrzyma się w spotkaniu z Serbią (porażka 0:1).

Nie wiadomo, czy przed ostatnim meczem reprezentacji Niemiec na mundialu w RPA - pojedynkiem z Urugwajem o trzecie miejsce - dyrekcja akwarium po raz kolejny skorzysta z głowonoga-wróżbity.

źródło:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ms-2010-rpa/ms-2010-slynna-osmiornica-paul-prawidlowo-wytypowa,1,3319078,wiadomosc.html

Co myślicie o tej ośmiornicy?



Jeszcze był przypadek kota, który nie lubił ludzi. Zamieszkał w domu starców i co jakiś czas upatrywał sobie jednego staruszka do którego łasił się i pozwalał na głaskanie itp. Po kilku tygodniach staruszek umiera. Ta sama sytuacja powtórzyła się aż 25 razy. Śmiano się z kota, że ma na swoim sumieniu 25 ofiar.


Jak te dwie sytuacje wytłumaczyć? Zbieg okoliczności, przypadek? A może jakiś nadprzyrodzony dar?
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Temat taki jak w tytule.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ms-2010-rpa/ms-2010-slynna-osmiornica-paul-prawidlowo-wytypowa,1,3319078,wiadomosc.html

Co myślicie o tej ośmiornicy?



Jeszcze był przypadek kota, który nie lubił ludzi. Zamieszkał w domu starców i co jakiś czas upatrywał sobie jednego staruszka do którego łasił się i pozwalał na głaskanie itp. Po kilku tygodniach staruszek umiera. Ta sama sytuacja powtórzyła się aż 25 razy. Śmiano się z kota, że ma na swoim sumieniu 25 ofiar.


Jak te dwie sytuacje wytłumaczyć? Zbieg okoliczności, przypadek? A może jakiś nadprzyrodzony dar?
Może sprawdź link który zamieściłeś, bo chyba coś nie poszło tak jak powinno. Odnośnie kota to ludzie często ubarwiają różne historie, poczta pantoflowa jest dość dobrym przykładem takiego zjawiska :bag: .
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
nie wiem dlaczego pierwszy link nie idzie.

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100708/KRAJSWIAT/29714417

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ms-2010-rpa/ms-samiec-osmiornicy-paul-wytypowal-wyniki-meczow-,1,3320119,wiadomosc.html

http://www.szoofla.pl/osmiornica-jasnowidz-odgaduje-wyniki-mundialowych-meczow

a co do tego kota, to historia prawdziwa, usłyszałam ją dziś w radiu mówili o nim, nawet książka o nim powstała tylko nie mogę sobie przypomnieć imienia jego tak bym coś w necie poszukała.
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
Pierwsza sytuacja to raczej przypadek (w końcu mało prawdopodobne, aby ośmiornica rzeczywiście potrafiła wytypować zwycięzcę meczu). Natomiast co do kota ... To nie jest tak, że sprowadzał on na staruszków śmierć. Możliwe jednak, iż potrafił ją przewidzieć. Podobno zwierzęta, dzięki bardzo wrażliwym zmysłom (na przykład węchu), potrafią wyczuć zmiany chorobowe zachodzące w ludzkim organizmie (takie jak pojawienie się nowotworu). Tak więc mógł on 'wiedzieć', iż ktoś niedługo umrze.
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
O kocie też słyszałam, ma na imię Oscar. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oscar_(kot)

http://facet.interia.pl/news/kot-przewiduje-smierc,950899

Historię tego futrzaka wykorzystano też w jednym z odcinków serialu "Dr House".
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Koty mają to do siebie, że wyczuwają "negatywne wibracje". A ta ośmiornica to na moje oko ściema.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Ja uważam, że z tą ośmiornicą to czysty zbieg okoliczności, szczęście po prostu. Co do kota... może kot posiada kocią intuicję śmierci? :D
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Widzialem wypowiedz specjalisty, osmiornice to bardzo madre stworzonka i maja umiejetnosc rozrozniania smaku w jedzeniu, ci co podawali jedzenie zrecznie tym musieli manipulowac... no i miec farta przy obstawianiu wynikow ;)

Ale nie zawsze im sie udawalo bo podobno kilka "wpadek" osmiorniczka miala :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ośmiornica to pic na wode. Nieźle się uśmiałam jak o niej usłyszałam :p
I zgadzam się z Trollem- musieli nią manipulowac i mieć szczęście.
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Widzialem wypowiedz specjalisty, osmiornice to bardzo madre stworzonka i maja umiejetnosc rozrozniania smaku w jedzeniu, ci co podawali jedzenie zrecznie tym musieli manipulowac... no i miec farta przy obstawianiu wynikow ;)

Ale nie zawsze im sie udawalo bo podobno kilka "wpadek" osmiorniczka miala :)


Przecież nikt nie jest nieomylny, nawet ośmiorniczka. :lol:

A tak na poważnie, to chyba to jakiś pic.

Jak będzie Euro 2012 to będę typował wyniki moją świnką morską. :lol:

Może zbiję trochę kasy? :p
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
O kocie też słyszałam, ma na imię Oscar. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oscar_(kot)

http://facet.interia.pl/news/kot-przewiduje-smierc,950899

Historię tego futrzaka wykorzystano też w jednym z odcinków serialu "Dr House".



oooo :) dzięki :*


a jeśli chodzi o ośmiorniczkę to sama nie wiem. Troll piszę w sensowny sposób, ale te manipulacje? W jaki sposób to dzieje się, że ileś tam meczów dobrze obstawiła? Czyżby wyniki są z góry obstawione? Kto ma wygrać, a kto ma przegrać? To jest dla mnie dziwne i bardzo niezrozumiałe. Niby ten fakt jest śmieszny, ale mnie on zastanawia. Nie wierzę w umiejętności przewidywania ośmiornicy i nie wierzę w farta tego typu.

W kota jestem w stanie uwierzyć. Słyszałam, że koty mają zdolności uzdrawiające i odciągające złe 'wibracje'. Może ten kot wcale nie był taki zły, tylko ludzie dodali swoje. Może ten kot wcale nie zabijał tylko wyczuwał u staruszków chorobę i że organizm ich opada na siłach, choroba i starość wygrywa, a on przez te kilka tygodni podtrzymywał ich przy życiu. Może gdyby nie ten kot to ci wszyscy starsi ludzie umarli by wcześnie np. w 2 dni, a nie po 2 tygodniach.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Jak będzie Euro 2012 to będę typował wyniki moją świnką morską. :lol:

Może zbiję trochę kasy? :p
Jesli ta swinka bedzie obstawiac mecze Polski to nie powinna miec trudnosci.

Pierwszy mecz - mecz otwarcia = porazka
Drugi mecz - mecz o wszystko = porazka
Trzeci mecz - mecz o honor = no, tutaj to juz swinka moze sie popisac, szanse 33,3 % ;)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Zwykłe szczęście. I wcale nie jakieś trudno osiągalne. Spróbujcie z pomieszanej talii odgadnąć kolor (czarny, czerwony) ośmiu kolejnych kart, bo przecież tyle meczów "przewidziała" ośmiorniczka. Niezbyt często, ale czasem wam się uda.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Szczęście tresera ,a ośmiornica wybiera tylko prawą stronę tak została wytresowana .Cudów nie ma
mruga.gif
 

RCC

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ciekawe, czy ktoś będzie miał ochotę skonsumować zasłużoną emerytką-ośmiornicę?;P:)
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
Widzialem wypowiedz specjalisty, osmiornice to bardzo madre stworzonka i maja umiejetnosc rozrozniania smaku w jedzeniu, ci co podawali jedzenie zrecznie tym musieli manipulowac... no i miec farta przy obstawianiu wynikow ;)

A ja właśnie czytałam gdzieś wypowiedź kogoś z zoo - ośmiornice wcale nie są jakoś bardzo mądre. Ale chyba coś musieli manipulować z jedzeniem albo z położeniem danej flagi po prawej lub lewej stronie... Aż nie chce się wierzyć w takie szczęście ośmiornicy ;) Ciekawe, czy jej opiekunowie z zoo wykorzystali jej "zdolności" i obstawiali wyniki meczów ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Huk, kupuję ośmiornicę i idę do totalizatora. Spodziewajcie się, że za tydzień przejmę to forum.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
A ja właśnie czytałam gdzieś wypowiedź kogoś z zoo - ośmiornice wcale nie są jakoś bardzo mądre. Ale chyba coś musieli manipulować z jedzeniem albo z położeniem danej flagi po prawej lub lewej stronie... Aż nie chce się wierzyć w takie szczęście ośmiornicy ;) Ciekawe, czy jej opiekunowie z zoo wykorzystali jej "zdolności" i obstawiali wyniki meczów ;)


oki, manipulowali, z jedzeniem, albo z podłożem, ale te szczęśliwe i bezbłędność jej w określaniu zwycięzców jest dziwne. Jak by ktoś z góry zaplanował....
 

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
pewnie ogląda TVP sport codziennie przez parę godzin, a ośmiornica zapamiętuje formę drużyny może :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry