Opinie o tabletkach kontracept.

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wogle paracetamolu duzo nie wolno lykac ze wzgledu jak napisala poprzedniczka na zoładek...paracetamol nie zmniejsza dzialania tabletek antykoncepcyjnych ale podnosi stezenie hormonow we krwi przy dluzszym stosowaniu...najlepiej wziac no-spe albo ibuprom
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
strasznie mnie bolał i wziełam ketonal , wiem że on nie jest za zdrowy i niszczy żołądek ale przypisał mi go ginekolog u którego byłam wcześniej i wtedy jeszcze nie brałam tabletek antykoncepcyjnych i na bolesne miesiączki przypisał mi właśnie ketonal i tramadol, a teraz jak byłam zapomniałam się spytać czy te tabletki nie osłabią działania. Tramadol do tabletki doodbytniczy ;/ więc są zdrowsze ale jakoś tak nie mogę się przełamać i ich użyć <_< a apapu rzadko używam jak już nie mam innych leków a no-spa nie działa na mnie ;/ zazwychaj to ibuprom no i czasem ketanol jak nie mam wyjścia a boli jak cholera , mam nadzieje ze po tych pigułkach nie będe miała juz tak bolesnych okresów
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ketonal i tramadol nie wpływaja na tabletki moja siostra ba odchylenie macicy i takze przyjmuje te tabletki
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
wybrałam ten temat bo nie wiedziałam gdzie to zamieścić

a wiec wczoraj o 20 wzięłam 4 tabletkę drugiego opakowania od razu po tym poszłam na imprezę gdzie piłam wódkę , w pewnym momencie skończyła się cola i został sok grejfrutowy więc nie mając wyjścia musiałam nim popić wódkę , a ktoś mi wcześniej nagadał że sok z grejfruta obniża działanie tabletek czy to prawda?? I jeszcze jedno, już dziś rano po tej imprezie troszkę zwymiotowałam :bag: a tej nocy kochałam się z moim chłopakiem , więc czy wymioty i ten sok mogło obniżyć działanie tabletki ??
mam nadzieje że dość sensownie to ujęłam
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Boze nie sluchaj glupot....sok grejfrutowy nie obniza dzialania tabletek wszystko jest dla ludzi wiec moze nie przesadzajmy...ja pije sok grejfrutowy codziennie 2 l przez moze 5 lat i wciazy nie jestem halooo! co do wymiotow dosc duzo czasu uplynelo od wziecia tabletki wiec mozesz byc spokojna bo w ciaze na100% nie zajdziesz
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Justyśkaa dzięki za odpowiedz ja też w to że sok z grejfruta obniża działanie , ale koleżanka mi naopowiadała jakieś głupoty i sie nagle zaczęłam stresować , o wymiotach tez tak myślę że już długo po wzięciu tabletki były ale wolałam się spytać i upewnić :) jeszcze raz dzięki :)
 

HerNameIsGosia

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Centrum
W ubiegłym tygodniu byłam u ginekologa i przepisał mi KONTRACEPT. To będą moje pierwsze tabletki anty. Cierpliwie czekam na okres i wtedy zacznę je zażywać... Czytałam nie jedno forum na ich temat no i szczerze mówiąc trochę się obawiam brania jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. Koleżanka na dodatek straszy mnie że później są problemy z zajściem w ciążę :( Co możecie powiedzieć na ten temat??? Pozdrawiam serdecznie :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Koleżanka na dodatek straszy mnie że później są problemy z zajściem w ciaze
po 10 latach zazywania bez przerwy hormonow...plodnosc wraca szybko po odstawieniu tabletek wiec mysle ze nie masz sie czym przejmowac
 

Agusia22

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Witam,

Bylam dzis u gin. i teraz wypisal mi Kontracept czy zadne z was nie mialy zadnych problemów powaznych po nich?? troche sie boje te ulotki to aż odstraszaja :/ to moje pierwsze opakowanie, mam pytanie tabletke trzeba wziąśc z pierwszym dniem cyklu miesiączkowego? i jak skończy sie te 21 tabletek wtedy ma byc ta 7 dniowa przerwa??i 8 dnia znowu zaczac nowe opakowanie? z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam
:)
 

HerNameIsGosia

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Centrum
No dokładnie tak trzeba je stosować:) lekarz mi normalnie kazanie na ten temat wygłosił he he... Ale to w sumie dobrze bo później przekonałam się że wie co mi za tabletki przepisał bo na ulotce jest zupełnie to samo... :lol:
 

Agusia22

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Mi za to nic nie powiedzial a ja zakręcona zapomnialam sie go zapytać a jak wyszłam to dopiero mi sie przypomniało:) hehe no ale przeczytałam na ulotce i chcialam sie jeszcze tu upewnic:) pozdrawiam
 

HerNameIsGosia

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Centrum
A powiedzcie mi czy macie większy apetyt po Kontacept??? Bo ja osobiście strasznie się boję tego, bo w sumie to mam tendencję do tycia i nie chciałabym dodatkowych kilogramów :/
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
ja już rozpoczęłam branie 3 opakowania i jakoś nie zauważyłam żadnych dodatkowych objawów , nie przytyłam nie mam spadku libido , jak są jakieś dodatkowe objawy to ich nie zauważyłam , po tych tabletkach czuje się dobrze :)
 

HerNameIsGosia

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Centrum
No to mam nadzieję, że i w moim przypadku tak będzie :] bo już myślę, że za jakiś tydzień zacznę je stosować:p wtedy po jakimś czasie okaże się czy i mi te tabletki odpowiadają... A chciałabym jeszcze wiedzieć, jak jest u Was z tymi plamieniami??? Bo boję się, że któregoś pięknego dnia może mi coś przesiąknąć :/ a tego bardzo bym nie chciała :lol: jak sobie radzicie z nimi? Długo się utrzymują? Chyba najlepiej zawsze mieć wkładkę higieniczną :) w sumie przezorny zawsze ubezpieczony...
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
ja jakoś plamienia nie miałam podczas brania tabletek , jedynie podczas przerwy między opakowaniami miałam normalnie okres :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
A powiedzcie mi czy macie większy apetyt po Kontacept??? Bo ja osobiście strasznie się boję tego, bo w sumie to mam tendencję do tycia i nie chciałabym dodatkowych kilogramów
mozesz schudnac ale rowniez przytyc wszystko zalezy od Twojego organizmu.ogranicz na wszeli wypadek weglowodany
 
Do góry