Odpowiedzi

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Biblia nic nie mówi o stygmatach.
Jeżeli chodzi o łączność z Chrystusem, to on sam powiedział, co jest do tego potrzebne.

Jana 15:14,15 -
-"Wy jesteście moimi przyjaciółmi, jeśli czynicie to, co ja wam nakazuję. Już nie nazywam was niewolnikami, ponieważ niewolnik nie wie, co czyni jego pan. Ale ja nazwałem was przyjaciółmi, ponieważ oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca".

Jana 14:20,21 -
-""W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami. Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten mnie miłuje. A tego, kto mnie miłuje, umiłuje mój Ojciec i ja go miłuję, i wyraźnie mu się pokażę"

Jana 15:6-9 -
-""Jeżeli ktoś nie pozostaje w jedności ze mną, jest wyrzucany jak gałąź i usycha; a ludzie zbierają te gałęzie i wrzucają je w ogień, i zostają spalone. Jeżeli pozostajecie w jedności ze mną i moje wypowiedzi pozostają w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a stanie się wam. Mój Ojciec przez to zostaje otoczony chwałą, że wydaje wiele owocu i okazujecie się moimi uczniami. Tak jak Ojciec umiłował mnie, a ja umiłowałem was, pozostańcie w mojej miłości. "

2 Tymoteusza 3:12 -
-"Doprawdy, wszyscy, którzy pragną żyć w zbożnym oddaniu w łączności z Chrystusem Jezusem; będą też prześladowani."

A więc wydawanie właściwego owocu. przestrzeganie przykazań, zbożne oddanie - dzięki temu możemy być w łączności z Chrystusem.
-------------------------------------------------
Poza tym, ciekawa rzecz, że tego różne znaki i dziwy miały w naszych czasach być wykorzystywane do zwodzenia ludzi.

Mateusza 24:24 -
-"Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby - jeśli to możliwe - wprowadzić w błąd nawet wybranych."

2 Tesaloniczan 2:9 -
-"Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami,"

Sam więc widzisz, że tego rodzaju znaki dzisiaj są szatańskim sposobem zwodzenia ludzi.
Owszem, Prawo Mojżeszowe wypełniło się na Jezusie i było dane Żydom, ale zasady na których zostało oparte pozostają niezmienne.
Poza tym "Stary Testament" to nie tylko Prawo Mojżeszowe, ale też proroctwa, które wypełniają się też w naszych czasach.
Według słownikowego znaczenia hebrajskiego i greckiego słowa oznaczającego duszę, słowo to może znaczyć także - życie.
A więc krew, to życie inaczej.
Tak to oddaje na przykład Biblia Warszawska:
Kapłańska 17:11 -
-"gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie."


Więc o co chodzi z tym stygmatami w takim razie?? Wytłumacz mi. Bo wiem o wielu przypadkach, wiem że normalnie człowiek by umarł z wykrwawienia, i wiem że rany po śmierci nie znikają, a tu wszystko na odwrót??

No wytłumacz mi.

A takim gadaniem że różne dziwy miały być wykorzystywane do zwodzenia można wytłumaczyć wszystko czego niechce się zrozumieć.


Cudowne uzdrownienia których żaden lekarz nie morze wytłumaczyć czym są wg. was??

Dalej mi nie odpowiedziałęś co z tymi bliźniakami syjamskimi?? Biblia o nich nie mówi a jednak są!!

I jakie proroctwa ze ST odnoszą się do naszych czasów??

A propos twojego tłumaczenia na temat Rutherford: Przecież to można powiedzieć o wszystkim żę mówione jest w przenośni. Wiec co to ma być?? Jeśli gość się w przeszłości wyłożył to puszczacie bajke że mówił w przenośni??
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Więc o co chodzi z tym stygmatami w takim razie?? Wytłumacz mi. Bo wiem o wielu przypadkach, wiem że normalnie człowiek by umarł z wykrwawienia, i wiem że rany po śmierci nie znikają, a tu wszystko na odwrót??

No wytłumacz mi.

A takim gadaniem że różne dziwy miały być wykorzystywane do zwodzenia można wytłumaczyć wszystko czego niechce się zrozumieć.
Cudowne uzdrownienia których żaden lekarz nie morze wytłumaczyć czym są wg. was??

Nie wychwyciłes odpowiedzi?
Wszelkie cuda w dzisiejszych czasach pochodzą od Diabła.
 

Teeta

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Baptyści również wierzą, że szatan jest sprawcą cudów i zjawisk nadprzyrodzonych.
co do cudów, to kiedyś ktoś mi mówił, że to zwykle ludzie, którzy modlą się do Boga o cuda i dostają potem te "cuda" to o nim zapominają; taki jest cel szatana - zmylić drogę od "właściwej" wiary. ale może świadkowie Jehowy mają inny powód?
 

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Baptyści również wierzą, że szatan jest sprawcą cudów i zjawisk nadprzyrodzonych.
co do cudów, to kiedyś ktoś mi mówił, że to zwykle ludzie, którzy modlą się do Boga o cuda i dostają potem te "cuda" to o nim zapominają; taki jest cel szatana - zmylić drogę od "właściwej" wiary. ale może świadkowie Jehowy mają inny powód?


Ja sam niewiem jak jest z wdzięcznością za cudy. Ale wiem żę gdyby ludzie naprawde zapominali o Bogu, gdy spotka ich jakiś cud to tak naprawde nikt by nie wiedziął o cudach, bo nikt by nie pamietał :D

Niewiem w co wierzą inni - ja wiem żę jak chory na raka, któremu nie daje się dłużej niż kilka miesięcy życia, nagle ozdrowieje i przeżyje 20 lat, to to jest cud - i możecie być pewni żę On dziękuje Bogu za każdy dzień życia.
 

Ziemniak77

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
118
Dlaczego sie wpierdalacie do mieszkan jak zlodzieje nawet w wigiliee czy niedziele a potem jeszcze chceie zeby te straznice wam oddawac??
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
1,Jak Świadkowie Jehowy odnoszą się do objawień Jezusa(np. objawienia Siostry Faustyny)?
2,Czy ŚJ dzielą się chlebem na wzór Ostatniej Wieczerzy?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
 

Teeta

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
41
a właśnie, odnoścne cudów. to w starym testamencie Mojżesz zamienił laskę na węża.
szatan?
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Dlaczego sie wpierdalacie do mieszkan jak zlodzieje nawet w wigiliee czy niedziele a potem jeszcze chceie zeby te straznice wam oddawac??
Złodziej się włamuje - my pukamy :)
Czy jest lepsza pora niz wigilia, czy niedziela, dla osób wierzących w Boga, żeby porozmawiać o Nim?
Nie chcemy, żeby nam oddawać Strażnicę.

A na marginesie...
Jakie znaczenie ma dla Boga twoje obchodzenie wigilii i uświęcanie niedzieli, skoro posługujesz sie takim językiem?


Czy Jezus Chrystus był:
1. człowiekiem?
2. Żydem ?
I jednym i drugim z racji urodzenia.
natomiast z racji pochodzenia - był (i jest) Synem Bożym.


a właśnie, odnoścne cudów. to w starym testamencie Mojżesz zamienił laskę na węża.
szatan?
Nie! Bóg
Ale to samo zrobili kapłani egipscy, a to już Szatan.
Szatan też ma moc (oczywiście nie taką, jak Bóg) czynienia cudów.


Zapomniałem podac wersetu. Nie każdy ma Biblie w domu.
Wyjścia 7:10-12 -
(10) Toteż Mojżesz i Aaron weszli do faraona i uczynili dokładnie tak, jak nakazał Jehowa. Aaron rzucił więc laskę przed obliczem faraona i jego sług i stała się ona wielkim wężem.
(11) Ale wtedy faraon wezwał mędrców i czarnoksiężników; i uprawiający magię kapłani egipscy zaczęli czynić to samo za pomocą swych sztuk magicznych.
(12) Rzucili więc każdy swoją laskę i te zamieniły się w wielkie węże; ale laska Aarona połknęła ich laski.

1,Jak Świadkowie Jehowy odnoszą się do objawień Jezusa(np. objawienia Siostry Faustyny)?
2,Czy ŚJ dzielą się chlebem na wzór Ostatniej Wieczerzy?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
ODNOŚNIE ODPOWIEDZI NA PYTANIE DRUGIE:
Oczywiście, że tak, ale nie wszyscy.
Warto zwrócić uwagę, do kogo i co powiedział Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy.

Łukasza 22:29,30 -
(29) a ja zawieram z wami przymierze - tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną - co do królestwa,
(30) żebyście mogli jeść i pić przy mym stole w moim królestwie, i zasiadać na tronach, aby sądzić dwanaście plemion Izraela.

Tak więc dzielic sie chlebem i pić wino na Wierzerzy Pańskiej moga tylko ci, którzy będą zasiadać na tronach w niebie, przy boku Chrystusa. Liczba tych osób jest ograniczona.

Objawienie 14:1,3 -
(1) I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca.
(3) I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi.

Ponieważ Chrystus i 144 000 maja byc niebiańskimi Królami, to muszą byc także poddani owego niebiańskiego Rządu.

Objawienie 7:4,9 -
(4) I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące - opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela
(9) Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe.

Osoby, które wchodza w skład "wielkiej rzeszy" mogą przebywac na uroczytości Wieczerzy Panskiej, ale nie moga spozywać chleba i wina.

A TERAZ PYTANIE PIERWSZE:
W pierwszym wieku Chrystus objawiał się niejednokrotnie.
Objawił się apostołom po zmartwychwstaniu (Łukasza, rozdział 24),
500 chrześcijanom, uczniowi Jakubowi, wszystkim apostołom i Pawłowi (1 Koryntian 15:6-8)

Trzeba pamietać, że wtedy zbór chrześcijański był dopiero co założony. Nie było spisanych ewangelii i innych Pism chrześcijańskich. Uczniowie Jezusa potrzebowali wiec takiego wsparcia.
Dzisiaj mamy juz całą Biblię i są w niej zawarte wszystkie potrzebne nam informacje do tego, by służyć Bogu w sposób właściwy. Dzieki niej możemy także rozpoznać prawdziwych nasladowców Jezusa, co w I wieku trzeba było uczynic w sposób bardziej spektakularny.
Podobnie jak z innymi cudami, tak i za objawieniami w dzisiejszych czasach kryje się Diabeł.

2 Tesaloniczan 2:9 -
"Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami,"





Dlaczemu uważasz że dobre rzeczy które dzieją się ludziom, (którzy proszą Boga o cud) są czynione przez szatana??
2 Koryntian 11:14 -
"I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła."


"Diabeł" z dużej litery, to świętość czy szacunek?
Zasady pisowni w języku polskim, gdzie imiona pisze sie z dużej litery. :)
 

gosciu

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
nie powiem ;-)
I jednym i drugim z racji urodzenia.
natomiast z racji pochodzenia - był (i jest) Synem Bożym.

Zatem o ile był Żydem (dorosłym) to zgodnie z zasadami powinien mieć żonę.
Na niektórych obrazach pochodzących ze Średniowiecza i powstałych pod protekcją
i na zamówienie Kościoła (KRK i nie tylko) jest na ostatniej wieczerzy sportretowany
z kobietą.

Zatem czy Jezus Chrystus miał zgodnie ze zwyczajem żone?

Czy wyłamał się z przestrzegania nakazów ziemskich wobec nakazu Ojca?
 

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Zatem o ile był Żydem (dorosłym) to zgodnie z zasadami powinien mieć żonę.
Na niektórych obrazach pochodzących ze Średniowiecza i powstałych pod protekcją
i na zamówienie Kościoła (KRK i nie tylko) jest na ostatniej wieczerzy sportretowany
z kobietą.

Zatem czy Jezus Chrystus miał zgodnie ze zwyczajem żone?

Czy wyłamał się z przestrzegania nakazów ziemskich wobec nakazu Ojca?


Poczytaj forum - była już dyskusja na ten temat.

p.s. Co to za obrazy??
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Zatem o ile był Żydem (dorosłym) to zgodnie z zasadami powinien mieć żonę.
Na niektórych obrazach pochodzących ze Średniowiecza i powstałych pod protekcją
i na zamówienie Kościoła (KRK i nie tylko) jest na ostatniej wieczerzy sportretowany
z kobietą.
Zatem czy Jezus Chrystus miał zgodnie ze zwyczajem żone?
Czy wyłamał się z przestrzegania nakazów ziemskich wobec nakazu Ojca?
Nie jest w Biblii powiedziane, że Żyd MUSIAŁ mieć żonę.
Jezus więc nie łamał ŻADNEGO prawa Bożego.
Poza tym, ze względu na ważność zadania z jakim został posłany, obowiązki rodzinne stanowiłyby przeszkodę.
Zresztą cel, z jakim przyszedł Jezus na ziemię został przedstawiony w trzech fragmentach Biblii:
Jana 18:37
"Piłat zatem rzekł do niego: "No więc czy jesteś królem?" Jezus odpowiedział: "Ty sam mówisz, że Jestem królem. Ja się po to narodziłem i po to na świat przyszedłem, żeby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest po stronie prawdy, słucha mego głosu".

1 Piotra 2:21
"Właśnie do tego biegu zostaliście powołani, gdyż i Chrystus cierpiał za was, pozostawiając wam wzór, abyście podążali dokładnie jego śladami".

Mateusza 20:28
"tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł po to, by mu usługiwano, lecz by usługiwać i dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu".

I jakie proroctwa ze ST odnoszą się do naszych czasów??
Te zawarte w księdze Daniela na przykład.

P.S. A bliźniaków syjamskich nie wiem, jak ci wytłumaczyć. Nie pamiętam, o co tam chodzi.
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
Wszelkie cuda w dzisiejszych czasach pochodzą od Diabła.
A z tym nie moge sie zgodzic, Jamsen dlaczego wy sie upieracie, przy tym ze dzisiejsze cuda to jakies zlo wyrzadzone przez Diabła, przeciez jest tyle przypadkow dzieki ktorym ludzi zostali uzdrowieni nie tylko fizycznie ale i duchowo i jakos nie odwracaja sie od Boga?!
Czy tylko te objawienia ktore sa opisane w Piśmie Świętym sa dla was wiarygodne?
A teraz troche nainny temat:
ostatnio natknąlem sie na artykuł mówiący o tym ze: "Towarzystwo Strażnica ukrywało swoje członkostwo w ONZ przez ostatnie 10 lat! Wszak ONZ wg nauk Strażnicy to "szkarłatna bestia" o której pisze Apokalipsa. Przez ostatnie 10 lat tak sobie na niej jeździli krytykując tych, co to też robią i ukrywając fakt, że oni też tej bestii dosiadali".
Mam jeszcze jedno pytanie Jamsen, czy ŚJ wierza w to, ze moga byc "narodzeni na nowo"?
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Ja mam pytanie, jaki jest stosunek ŚJ do lóż masońskich i masonerii.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Ja mam pytanie, jaki jest stosunek ŚJ do lóż masońskich i masonerii.
Musiałbym się na ich temat troche więcej dowiedzieć.
Natomiast na stan wiedzy jaki mam, to...
Masoni uprawiali spirytyzm i magię, a to jest sprzeczne z nakazami Boga.
Ich działalność, to machina rządząca całym światem, a jak mówi Biblia - cały świat podlega mocy niegodziwca - Szatana Diabła, który też został nazwany bogiem tego systemu rzeczy.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
WYJEżDżAM NA 10 DNI, WIęC PROSZę O CIERPLIWOść W OCZEKIWANIU NA ODPOWIEDż.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
ostatnio natknąlem sie na artykuł mówiący o tym ze: "Towarzystwo Strażnica ukrywało swoje członkostwo w ONZ przez ostatnie 10 lat! Wszak ONZ wg nauk Strażnicy to "szkarłatna bestia" o której pisze Apokalipsa. Przez ostatnie 10 lat tak sobie na niej jeździli krytykując tych, co to też robią i ukrywając fakt, że oni też tej bestii dosiadali".
Mam jeszcze jedno pytanie Jamsen, czy ŚJ wierza w to, ze moga byc "narodzeni na nowo"?
Co do członkostwa w ONZ, to religia taka, jak nasza nie może być członkiem ONZ, gdyż nie ma formacji państwowej. Co innego Watykan, ale też nie jako religia, ale jako państwo. Możemy być natomiast w wykazie ONZ, co nie oznacza członkostwa.
Co do "narodzenia na nowo"...
W Jana 3:3 jest napisane:
- "Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: „Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Jeżeli ktoś nie narodzi się ponownie, nie może ujrzeć królestwa Bożego”.

Tutaj chodzi o narodzenie sie ponownie za sprawą ducha świętego. Każdy namaszczony duchem zostaje zrodzony do życia duchowego z Jezusem w niebie. Nie wszyscy zostają narodzeni na nowo. Ksiega Objawienia podaje, że z Jezusem w niebie ma żyć 144.000 osób wykupionych z ziemi - Objawienie 14:3.
 
Do góry