Odkryto "Drugą Ziemię"

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Wybaczcie, ale piszecie bzdury. Po pierwsze nasza planeta ma nad nami 100% kontrolę, zapewniam Was o tym, za dużo filmów oglądacie i za dużo głosów oszołomów z greanpeace i im podobnych słyszycie.
Po drugie nie rozumiem, dlaczego postęp cywilizacyjny nazywacie nieumiejętnością zadbania o planetę.
Dlaczego ? Przez chciwość i rządzę MacaN.

Dlatego jestem odniennego zdania że to nie bzdury jak piszesz i nie oszołomstwo. Wybacz, albo reprezentujesz jakby postawę pędzonego młodością i enegią ignortanta, albo brak Ci zwykłej wyobraźni popartej obserwacja gatunku ludzkiego. Zbyt wiele też ogólników w Twojej wypowedzi aby się do niej odnieść. Generlanie postęp to jedno. Wiedza i przygotowanie do niesienia jej i korzystania z jej dorobku to dwie kolejne i niezależne kwestie.

...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Katarzyna Michalak napisał:
Myślicie, że odkrycie planety podobnej składem do naszej Ziemii wpłynie w jakiś sposób na nasze życie? Zastanawiam się, czy zacznie się ekspansja na inną planetę, gdzie również występuje woda. A może już tam jest życie? Myślicie, że to prawdopodobne, że istnieją tam gatunki zwierząt i roślin zbliżone do naszych, ziemskich?
Powiem wprost, jestem na 99% przekonany, że gdzieś w kosmosie żyją inne cywilizacje i jest ich wiele. Również na 99% jestem przekonany, że nigdy się z tymi cywilizacjami nie spotkamy ani nie nawiążemy jakiegokolwiek kontaktu.

Wystarczy spojrzeć w niebo, naszą galaktykę wypełniają miliardy gwiazd takich jak nasze słońce i różniących się od niego. W okół każdej s nich krążą planety. Muszą ich być razem setki miliardów. Ze zwykłego prawdopodobieństwa musi wynikać, że na wielu z nich utworzyły się warunki do powstania różnych form życia. Życie na naszej planecie powstało w wyniku ciągu wielu zbiegów okoliczności mających miejsce przez 4,5 mld lat. Takie zbiegi okoliczniości również mogły, a nawet musiały zajść gdzie na dalekich planetach. Tyle, że są to tak niewyobrażalne odległości, że nie ma szans aby przyleciał do nas ET i chciał go home.



Katarzyna Michalak napisał:
Kościół o dziwo nie ma nic do tego! Nawet się cieszą, ale nie twierdzą ze tam zyje drugi Jezus - takie w wielkim skrócie stanowisko Watykanu
No nie może żyć drugi Jezus, bo on był synem Bożym. A według kościoła Bóg jest panem wszechświata. Jezus więc, musi również być panem ET
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
W okół każdej s nich krążą planety.
Nieprawda.



AaronH napisał:
Ze zwykłego prawdopodobieństwa musi wynikać, że na wielu z nich utworzyły się warunki do powstania różnych form życia.

Ze zwykłego prawdopodobieństwa powstanie życia jest tak nieprawdopodobne, że prędzej mógłbyś natrafić na zaparkowane ferrari na jakiejś komecie, jeśli o prawdopodobieństwie rozmawiamy ;) Człowiek jest bowiem najbardziej złożona istotą we wszechświecie.


Kaznodzieya napisał:
Zbyt wiele też ogólników w Twojej wypowedzi aby się do niej odnieść.
Ale czego więcej chcesz ? Napisz czego oczekujesz, a Ci to dam. Ty także ciągle rzucasz ogólnikami, Kaznodzieyo ;)
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Ze zwykłego prawdopodobieństwa powstanie życia jest tak nieprawdopodobne, że prędzej mógłbyś natrafić na zaparkowane ferrari na jakiejś komecie, jeśli o prawdopodobieństwie rozmawiamy Człowiek jest bowiem najbardziej złożona istotą we wszechświecie.
No ale cały wszechświat a potem ziemia, a potem życie na ziemi, a potem człowiek powstał w wyniku zbiegów okoliczności, przypadków i losowych zdarzeń. Nie wiem czy wiesz, ale ziemię zamieszkuje człowiek w wyniku konkretnych ruchów tektonicznych w zachodniej Afryce. Wiele setek tysięcy lat temu, płyta tektoniczna parła na dzisiejsza Etiopię i Erytreę które byłby porośnięte dżunglami, a w tych dżunglach małpy. Nacisk płyt zaczął kształtować góry, które zaczęły w końcu odcinać te cześć Afryki od wilgotnego oceanicznego powietrza i osuszyły te dżungle. Małpy aby przeżyć musiały zejść z drzew i poszukiwać pokarmu najpierw na 4 a potem 2 nogach .Gdyby płyta tektoniczna nie naciskała na Afrykę to nie byłoby człowieka. Oczywiście takich kolejnych zbiegów okoliczności było jeszcze wiele.

Krótko mówiąc, takim samych schematem powstawało wszystko na ziemi i we wszechświecie. Dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że życie powstało na innych planetach. Tam też sa zbiegi okoliczności i pierwiastki chemiczne.
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Krótko mówiąc, takim samych schematem powstawało wszystko na ziemi i we wszechświecie. Dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że życie powstało na innych planetach. Tam też sa zbiegi okoliczności i pierwiastki chemiczne.
Aleś Ty mnie nie zroumiał. Nie pisałem o człowieku, tylko o życiu w ogóle ! Napieranie płyt tektonicznych nie ma nic do powstania życia na ziemi, to po pierwsze, a po drugie, teoria którą opisałeś to tylko teoria, niczym nie jest ona potwierdzona, nikt nie potwierdził, że człowiek pochodzi od małpy, a ludzie, pierwsi ludzie niekoniecznie powstali w Afryce, badania archeologiczne wskazują raczej na daleki wschód.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Caleb napisał:
Często są oddalone tak bardzo, że dociera do nas ich widmo sprzed tysiąca albo i więcej lat.
Tak, to jest własnie ciekawa kwestia. Ponieważ nowo odkryta planeta znajduje się 1200 lat świetlnych od nas, to co my otrzymujemy, to informacje przynajmniej sprzed 1200 lat. Bo przecież nie mamy chyba niczego szybszego od światła? Ta planeta teoretycznie i każda inna odkryta, mogą już nie istnieć.



MacaN napisał:
Aleś Ty mnie nie zroumiał. Nie pisałem o człowieku, tylko o życiu w ogóle ! Napieranie płyt tektonicznych nie ma nic do powstania życia na ziemi, to po pierwsze, a po drugie, teoria którą opisałeś to tylko teoria, niczym nie jest ona potwierdzona, nikt nie potwierdził, że człowiek pochodzi od małpy, a ludzie, pierwsi ludzie niekoniecznie powstali w Afryce, badania archeologiczne wskazują raczej na daleki wschód.
Pierwsze słyszę. Skoro człowiek nie pochodzi od małpy to od czego?



MacaN napisał:
Napieranie płyt tektonicznych nie ma nic do powstania życia na ziemi,
z tego co napisałem to własnie bardzo wiele ma wspólnego
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Pierwsze słyszę. Skoro człowiek nie pochodzi od małpy to od czego?
Od psa <_< Teoria Ewolucji nie jest pełna, powinieneś o tym wiedzieć rozpoczynając taką dyskusję.



AaronH napisał:
z tego co napisałem to własnie bardzo wiele ma wspólnego
Nie, napisałeś o powstaniu człowieka... życie powstało w innych warunkach, kolego. Nawet wg Darwina, słyszałeś coś o ciepłym bajorku ?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Nie, napisałeś o powstaniu człowieka... życie powstało w innych warunkach, kolego. Nawet wg Darwina, słyszałeś coś o ciepłym bajorku ?
Teorii powstania jest kilka, ale trzymamy sie tej najbardziej oficjalnej i najpopularniejszej. Zawsze się znajdzie ktoś, kto wymyśli inny bieg wydarzeń. To, że człowiek pochodzi z terenów dzisiejszej Etiopii jest bezsprzecznie najbardziej popularną i najdokładniej udokumentowana teorią. Naukowcem nie jestem, ale sam wierzę tym, którzy w tym temacie siedzą i to badają.

Możemy oczywiście dzisiaj również analizować teorie o płaskiej ziemi opartej na siedmiu krokodylach, ale starajmy sie trzymać tych najbardziej wiarygodnych, lub o największej ilości udokumentowanych informacji.
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Naukowcem nie jestem, ale sam wierzę tym, którzy w tym temacie siedzą i to badają.
Czyli komu ? Nazwiska, artykuły, opracowania poproszę, bo narazie słowo przeciwko słowu.

Nie napisałeś o żadnej teorii powstania, nie rozumiesz tego, że życie rozpoczęło się od bakterii, a te prawdopodobieństwo o którym pisałeś jest tak znikome, że prawie nieistniejące ?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Czyli komu ? Nazwiska, artykuły, opracowania poproszę, bo narazie słowo przeciwko słowu.
Po pierwsze to wyluzuj, bo nie mam najmniejszego zamiaru tu czegokolwiek udowadniać. Tak sobie dyskutujemy o odkryciu innej Ziemi i możliwości wystąpienia tam życia. Ja przedstawiłem mój punkt widzenia i nie sądzę, aby była konieczność stoczenia bitwy pod Waterloo w jego obronie. Jeśli czytałeś inne teorie to się nimi podziel, na pewno będa ciekawe.



MacaN napisał:
Nie napisałeś o żadnej teorii powstania, nie rozumiesz tego, że życie rozpoczęło się od bakterii, a te prawdopodobieństwo o którym pisałeś jest tak znikome, że prawie nieistniejące ?
a fakt, że życie powstało od bakrerii (z czym sie według mojej wiedzy zgadzam) nie przeczy teorii, że dzisiejszy człowiek pochodzi z Etiopii. Po prostu sięgnąłeś troszkę wcześniej, jakieś 4,5 mld lat wcześniej :)

Ale to co napisałeś potwierdza sedno mojej teorii. Wszystko w swiecie powstało na zasadzie prawdopoodbieństwa. Najpierw była bakteria i ona mutowała, t.j. w wyniku błędu, raz na milion razy rodziła, powstawała zmutowana. Ona gineła i potem po milionie razy znowu rodziła sie zmutowana i takich przypadków było milion. Aż w końcu ta zmutowana zaczęła wytwarzać kolejne zmutowane. Tak działa ewolucja. I tak przez miliony lat powstawały organizmy, życie i roślinność.

A tak swoja drogą to jest ciekawostwa: kilka razy w historii świata, zycie na naszej planecie w 99% wymierało prawie znowu zaczynało się od prostych organizmów niewiele bardziej rozwiniętych od bakterii. Jakieś 800 mln lat temu Ziemia była pokryta 1 km warstwą lodu. Wyginęło całe życie na całej planecie. Przetrwały jedynie proste organizmy żyjące w wodzie na wysokości równika, gdzie lód był najcieńszy. Mimo, że Ziemia miała już wtedy ok. 3,7 mld lat to wszystko zaczynało sie od poczatku.

Krótko mówiąc, potwierdzam, że podobne historie moga sie dziać na innych planetach gdzie może występować życie.
 
Do góry