Ocena ludzi po wyglądzie

BlueDreams

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
230
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Witam :)

Umieszczam ten temat ponieważ coraz częściej zastanawiam się dlaczego ludzie wydają osąd o drugiej osobie nie znając jej, nic o niej nie wiedząc.
Jestem osobą od bardzo dawna właśnie tak ocenianą. Ostatnio przez to, że stałam się dość "publiczna" w mojej szkole.
Mieszkam w niewielkiej miejscowości i to przysparza mi z tego powodu często wiele problemów. Ludzie nie znając mnie wydaja opinię, zwykle niestety nieprawdziwą, ta trafia w niewielkie grono odbiorców i przeistacza się w plotkę. Boli mnie, że nikt nie zada sobie na tyle trudu żeby mnie poznać i dowiedzieć się jak jest na prawdę. Może nie mam figury supermodelki i nie ubieram się modnie... ale czy liczy się tylko to co widzą oczy?
Ludzie każdą pogłoskę bezmyślnie przekazują dalej. Przyklejają swego rodzaju etykietę, której ciężko jest się pozbyć.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jesteście tak oceniani? Czy oceniacie "na pierwszy rzut oka"? Co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Ps. Mam nadzieje że wybrałam dobry dział.

Dziękuję z góry za każdą wypowiedź i pozdrawiam :)
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja nie oceniam ludzi po wyglądzie, to dla mnie jedna z największych głupot.
Jak już sie kogoś nie zna, a chce sie oceniać, to należy tą osobę poznać, ale nie oceniać po wyglądzie.
Jeszcze mogłabym zrozumieć, ocenianie po zachowaniu, ale jak się ktoś specjalnie nie wyróżnia, to nie nawet bym się taką osobą sp[ecjalnie nie interesowała. :]
Pozdrawiam ;)
 

killercola

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dark of the matinee
Jednak takie myślenie jest w nas zakorzenione. Widzę kogoś i myślę na przykład "ma cienkie brwi, wygląda wrednie", "nosi koszulkę Nirvany, nie dogadamy się", a dopiero po chwili myślę sobie, że to o niczym nie świadczy, jednak muszę dopiero sobie to lekko wmówić.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Oceniam po zachowaniu,na wyglad tez patrze,jesli osoba sie ubiera wyzywajaco..coz to za dobrze o niej nie swiadczy..;]
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Oceniamy po wyglądzie bo często nie znamy danej osoby a chcemy ja do kogos obgadac. Po prostu nie chcemy jej poznac. ALe przeciez nie bedziemy zaczepiac przypadkowej osoby na ulicy i sie z nia zaprzyjazniac.... badzmy realni, raczej nikt nie ma takiej odwagi. Oceniamy ludzi najczesciej po stylu ubierania sie, wygladu. Przeciez niektorych da sie ocenic z wygladu i ta osoba jest taka naprawde. Przyklad np. idzie jakis steryd ulica.... ubrany w dres- przeciez z nim nikt taki niesmiały, spokojny sie nie dogada (bez obrazy dla nikogo)z taka osoba to raczej taka na jej poziomie sie dogada, czyli tez jakis steryd dresiarz itp. Wiec czesto nasze oceny po wygladzie, stylu ubierania sa trafne.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Niestety mimo usilnych starań zdarza mi się wciąż ocenić człowieka po wyglądzie - z tym, że jest to tak zwane pierwsze wrażenie. Na szczęście nie przywiązuję się do tych osądów. I z pełnym szacunkiem ale według mnie nie da się tego oceniania ludzi z nas wykorzenić - jednym słowem wszyscy oceniamy.
 

malwinaM

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z innego wymiaru.
Ja staram się nie oceniać ludzi po wyglądzie, choć przychodzi mi to z trudem :p
Lecz przyznam, że taka opinia ("na pierwszy rzut oka") nieraz jest zgodna z prawdą.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Witam :)

Umieszczam ten temat ponieważ coraz częściej zastanawiam się dlaczego ludzie wydają osąd o drugiej osobie nie znając jej, nic o niej nie wiedząc.
Jestem osobą od bardzo dawna właśnie tak ocenianą. Ostatnio przez to, że stałam się dość "publiczna" w mojej szkole.
Mieszkam w niewielkiej miejscowości i to przysparza mi z tego powodu często wiele problemów. Ludzie nie znając mnie wydaja opinię, zwykle niestety nieprawdziwą, ta trafia w niewielkie grono odbiorców i przeistacza się w plotkę. Boli mnie, że nikt nie zada sobie na tyle trudu żeby mnie poznać i dowiedzieć się jak jest na prawdę. Może nie mam figury supermodelki i nie ubieram się modnie... ale czy liczy się tylko to co widzą oczy?
Ludzie każdą pogłoskę bezmyślnie przekazują dalej. Przyklejają swego rodzaju etykietę, której ciężko jest się pozbyć.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jesteście tak oceniani? Czy oceniacie "na pierwszy rzut oka"? Co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Ps. Mam nadzieje że wybrałam dobry dział.

Dziękuję z góry za każdą wypowiedź i pozdrawiam :)

Ludzie tak oceniają innych z lenistwa Bo poznanie kogoś wymaga zaangażowania jakiegos wysiłku a to jest w dzisiejszych czasach strasznie trudne dlatego wybierają pogłoski bo nie muszą sie wysilać a nie prawdę i poznanie prawdziwego ja danej osoby
 

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
mysle, ze tak naprawde kazdy znasz niejako patrzy na wyglad
wyglad kojarzy sie nam z wybranymi subkulturami, mamy okreslone mniemanie....
ale warto mimo uprzedzen i tak poznawac ludzi :)
czasem mylimy sie z osadami w znacznej mierze
 

PrincessNrOne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2008
Posty
342
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Dla mnie wygląd nie ma znaczenia liczy się to co jest w środku. To właśnie to "coś" tam w głębi nas jest tak naprawdę najważniejsze. Ludzie oceniają po wyglądzie bo moim zdaniem leczą tym swoje kompleksy, mówią "o ta ma markowe ciuchy, mini, dekolt, obok niej wianuszek chłopców- na pewno kur.wa! ja to całkiem co innego- jestem porządną laską" a w głębi duszy laski chciałyby wyglądać tak jak ona tylko boją się opinii innych którzy oceniliby ją tak samo, po wyglądzie, po stylu ubierania. A przecież nie każda która się tak ubiera musi być od razu panna lekkich obyczajów...

A ludzi ubierających się w ciuchy drugiej kategorii, nie mających figury fotomodelki/modela od razu klasyfikuje się do tych którzy nie mają nic do powiedzenia. Jak dla mnie to tylko nieoszlifowane diamenty które potrafią błyszczeć bez tych wszystkich materialnych rzeczy, potrafią błyszczeć wewnętrznym pięknem. I takich ludzi cenię :)
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Częstym błędem popełnianym przez ludzi jest ocena danej osoby po wyglądzie, gdyż z zewnątrz możemy być zupełnie inni niż w środku. Piękna kobieta nie zawsze musi mieć dobry charakter, a brudny, zarośnięty oraz źle ubrany człowiek nie zawsze jest zły. Liczy się charakter a wygląd to rzecz drugorzędna.
 

vipsoke

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Starachowice
Każdy ocenia po wyglądzie taka jest natura ludzi.
Stereotyp:
Brzydka- nie ma się po co zadawać :/
Ładna - z taką to by ... :D

Tak samo z kobietami :niepewny:

W rzeczywistości brzydsze osoby mają z reguły fajniejszy charakter są inteligentniejsze choć nie zawsze :)
Czasem widzimy super dziewczynę tudzież chłopaka z niezbyt urokliwą osobą płci przeciwnej...
To nie przypadek brzydsi ludzie są bardziej doświadczeni przez los (ciągle odtrąceni) i to sprawia że mają mądrość życiową, której piękni niestety nie posiadają...(choć możne być zgoła odwrotnie :phi: )

Podsumowując:
"Nie piękne, co piękne tylko co się komu podoba" i co chcemy piękno czy mądrość(może obydwie te rzeczy) ;)
 

BlueDreams

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
230
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Dziękuje Wam za wszelkie wypowiedzi :)
Zgadzam się, że takie ocenianie chyba mamy wpisane w geny ;)

Tak... to, że jestem przewodniczącą szkoły naraziło mnie na różne oceny, różnych ludzi się spotyka, ale wiedziałam na co się piszę i że tak będzie ;)
Już nauczyłam się nie reagować na to co "mówią ludzie" wiem jaka jestem i tego się trzymam, a jak jest u Was?
Jak radzicie sobie z takim zachowaniem, z plotkami?

Pozdrawiam
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Ostatnio miałam dziwną sytuację. Przede mną szły dziewczyny z mojej klasy i nie wiedziały, że ja idę z innymi cicho za nimi. Zaczęły mnie obgadywać, ale jak się po dłuższym słuchaniu ich okazało ze zazdrości. Potem jedna się oglądnęła i zauważyła mnie i moje inne qmpele. Powiedziała innym, że ja idę za nimi i do końca drogi już się żadna do żadnej nie odzywała. :D miałam z nich polewke ;)

A co do plotek to każda się kiedyś znudzi, nawet ta najnowsza. Kiedy ktoś mi mówi, że o mnie jakieś tam ploty chodzą to ja mu odpowiadam: 'nie są warte najwyraźniej mojej uwagi' i to wszystko olewam. Szczerze mówiąc to olewam co inni o mnie sądzą, mam ich głęboko gdzieś :D . Skoro mnie obgadują i wymyślają o mnie historie to najwyraźniej oznacza, że biorą ze mnie przykład i iż jestem 'cenna' i warta ich cennego czasu :D
 

PrincessNrOne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2008
Posty
342
Punkty reakcji
8
Wiek
32
A co do plotek to każda się kiedyś znudzi, nawet ta najnowsza. Kiedy ktoś mi mówi, że o mnie jakieś tam ploty chodzą to ja mu odpowiadam: 'nie są warte najwyraźniej mojej uwagi' i to wszystko olewam. Szczerze mówiąc to olewam co inni o mnie sądzą, mam ich głęboko gdzieś :D . Skoro mnie obgadują i wymyślają o mnie historie to najwyraźniej oznacza, że biorą ze mnie przykład i iż jestem 'cenna' i warta ich cennego czasu :D


Mam do tego takie samo podejście. Tyle plotek co było na mnie to chyba jeszcze nikt nie wysłuchał. Kiedyś fakt przejmowałam się tym ale teraz mam to gdzieś. Ja doskonale wiem jaka jestem i nie muszę tego nikomu udowadniać. Teraz już dawno nic na siebie nie słyszałam, czyżby szykowali jakąś mega plotę? Czekam z niecierpliwością bo ludzie maja mimo wszystko naprawdę dużą fantazje :p
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Przy pierwszym kontakcie z nowym czlowiekiem nie widzi sie jego cech charakteru, tylko to jak sie prezentuje na zewnatrz. Pierwsze wrazenie jest bardzo wazne, bo duzo mowi o czlowieku. Z czasem sie zaciera, ale na poczatku nie ma innego punktu odniesienia poza wygladem do oceny nowopoznanego czlowieka.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Każdy ocenia po wyglądzie taka jest natura ludzi.
Stereotyp:
Brzydka- nie ma się po co zadawać :/
Ładna - z taką to by ... :D

Podsumowując:
"Nie piękne, co piękne tylko co się komu podoba" i co chcemy piękno czy mądrość(może obydwie te rzeczy) ;)

Taka nie jest natura ludzka tylko czyste lenistwo.Wygodniej przpasowac okreslony stereotyp niż spróbować pozanć drugą osobę

Dziękuje Wam za wszelkie wypowiedzi :)
Zgadzam się, że takie ocenianie chyba mamy wpisane w geny ;)

To nie jest sprawa genów tylko stereotypów kreowanych przez społeczeństwo z lenistwa

Przy pierwszym kontakcie z nowym czlowiekiem nie widzi sie jego cech charakteru, tylko to jak sie prezentuje na zewnatrz. Pierwsze wrazenie jest bardzo wazne, bo duzo mowi o czlowieku. Z czasem sie zaciera, ale na poczatku nie ma innego punktu odniesienia poza wygladem do oceny nowopoznanego czlowieka.

To fakt że wygląd mówi nam pewne rzeczy jednak nie może na jego podstawie oceniać innych jako całokształt
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Mam do tego takie samo podejście. Tyle plotek co było na mnie to chyba jeszcze nikt nie wysłuchał. Kiedyś fakt przejmowałam się tym ale teraz mam to gdzieś. Ja doskonale wiem jaka jestem i nie muszę tego nikomu udowadniać. Teraz już dawno nic na siebie nie słyszałam, czyżby szykowali jakąś mega plotę? Czekam z niecierpliwością bo ludzie maja mimo wszystko naprawdę dużą fantazje :p


Ale często bywa tak, że ktos mowi, że się tym nie przejmuje, a jednak go to obchodzi. Chce miec dobrą opinię o sobie, pragnie być przez każdego lubiany. Czasami specjalnie dlatego wymyślają na takich mniej lubianych plotki i je rozprowadzają i każdy dopowiada do tego swoje kilka słów.
 

BlueDreams

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
230
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Ale często bywa tak, że ktos mowi, że się tym nie przejmuje, a jednak go to obchodzi. Chce miec dobrą opinię o sobie, pragnie być przez każdego lubiany. Czasami specjalnie dlatego wymyślają na takich mniej lubianych plotki i je rozprowadzają i każdy dopowiada do tego swoje kilka słów.


Ale chyba każdy chciałby mieć nienaganna pozytywna opinie wśród społeczności, nie zależnie od tego czy plotki go obchodzą czy nie...Tak mi się wydaje przynajmniej
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Często pierwsze wrażenie i w ogóle, wygląd, są mylące. Nie będę sobie wpieprzał i przyznam otwarcie, że nie raz oceniłem kogoś po wyglądzie, czasem pochopnie. Teraz wiem, że trzeba się zastanowić, czy pochopne decyzje są na pewno dobre. I oczywiście - wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy, są jeszcze inne cechy. ;]
 
Do góry