Obowiązek noszenia odblasków dla pieszych?

Czy popierasz pomysł obowiązkowego noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku po

  • Tak

    Votes: 18 62,1%
  • Nie

    Votes: 9 31,0%
  • Nie mam zdania na ten temat

    Votes: 2 6,9%

  • Total voters
    29

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Krótki filmik, dobrze wyjaśniajacy problem.

http://www.youtube.com/watch?v=H00jHP7_4d4
 

Aker_85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Jestem za szczególnie na nieoświetlonych drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h. Pieszy jest również uczestnikiem ruchu drogowego więc jeśli samochody, motocykle, inne pojazdy mechaniczne i rowery muszą "świecić" to niech ten pieszy chociaż "błyszczy". ;)
Inna sprawa to kiepskie oświetlenie większości przejść dla pieszych to jest również do poprawy.
Filmik, który wrzuciła Primawera dobrze obrazuje cała sytuacje.
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
Całkowicie popieram tę ideę, jednak martwi mnie jedna rzecz: gdyby był to obowiązek to musi być również i kara za niedopilnowanie. I tu stawiam pytanie: jak straż miejsca/policja pilnowałaby tego porządku? Bo raczej patrolowanie ulic nocą nie chętnie by się przyjęło! :)
 
M

MacaN

Guest
MeMarika napisał:
I tu stawiam pytanie: jak straż miejsca/policja pilnowałaby tego porządku? Bo raczej patrolowanie ulic nocą nie chętnie by się przyjęło!
Dlaczego nie ? Ci ludzie biorą kasę za wykonywanie poleceń. Jeśli dostaną polecenie : patroluj nocą ulice, to będą to robić :) Przejadą się samochodem, zobaczą nieoznakowanego pieszego i wlepią mu mandat ( Do mandatu niech w gratisie dojdzie kamizelka odblaskowa :) )
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
9macan5 napisał:
Dlaczego nie ? Ci ludzie biorą kasę za wykonywanie poleceń. Jeśli dostaną polecenie : patroluj nocą ulice, to będą to robić
Choć wiem, że tak powinno być to jednak mam ku temu lekkie obawy.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Jeśli jakimś cudem ten kretyński przepis wszedłby w życie, to policja bardzo chętnie pilnowałaby jego przestrzegania. Zwłaszcza pod koniec miesiąca.
 
M

MacaN

Guest
Ale obawy związane z " buntem " służb porządkowych ( a trzeba zaznaczyć, że ten sam w sobie byłby niedorzeczny ), czy z byciem " ofiarą ", czyli osobą przyłapaną na braku odblasku ?




Thyme napisał:
Jeśli jakimś cudem ten kretyński przepis wszedłby w życie, to policja bardzo chętnie pilnowałaby jego przestrzegania. Zwłaszcza pod koniec miesiąca.
Też tak sądzę. Choć z tym końcem miesiąca, to zależy od tego, ile mandatów już by wcześniej wystawili :)
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
9macan5 napisał:
Ale obawy związane z " buntem " służb porządkowych ( a trzeba zaznaczyć, że ten sam w sobie byłby niedorzeczny ), czy z byciem " ofiarą ", czyli osobą przyłapaną na braku odblasku ?
Moje obawy są związane bardziej z tym "buntem" służb jak to powiedziałeś, bo nie powiem, ale znając troszkę nasze służby, widząc ich często w akcji (albo raczej na braku) mam lekkie wątpliwości co do ich chęci patrolowania ulic po zmroku. Wyobrażam ich sobie siedzących jedynie w aucie zaparkowanym pod jakimś drzewem. Jednak mogę się mylić! :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Mylisz się w stu procentach. Policja łapie kogo popadnie. W ciągu miesiąca muszą wypisać konkretną liczbę mandatów, więc akurat się nie obijają. Nie obijają jeśli chodzi o łapanie ludzi jadących rowerem nie tą stroną ulicy lub pijących piwo w miejscu publicznym, bo "kiboli" to już się oni bardziej boją.
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
Thyme napisał:
Policja łapie kogo popadnie
Właśnie. Czasami nawet skupiają się na tych mniejszych wykroczeniach, gdyż muszą wypisać tyle, a tyle mandatów. To jedynie moje zdanie :)
 
Do góry