O jakim państwie mowa?

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Armia tego kraju jest najnowocześniejsza na świecie i według założeń musi być zdolna prowadzić dwie wojny jednocześnie.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Moim zdaniem Izrael ma zdecydowanie lepsza armie od amerykańskiej.

To może dalej coś z wojska. Współczesne mocarstwo nie posiadające sił zbrojnych?
 

krz20ychu

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Piła Tango
Między wieloma innymi: Andora, Watykan, Kostaryka, Liechtenstein, Grenada....ale nazywać któreś z nich mocarstwem to chyba z lekka przesada ;)

Idąc dalej militariami...państwo o największym w europie odsetku obywateli legalnie posiadajacych bron palna...z obowiazkowa sluzba wojskowa dla kobiet;)
 

krz20ychu

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Piła Tango
Mocarstwo − państwo, które ze względu na swój potencjał militarny oraz ekonomiczny ( produkt narodowy brutto) pełni ważną rolę na świecie
Jak wiec widzisz panstwo bez sil zbrojnych nie może być nazwane mocarstwem...przeczy to definicji a jestem za tym by nazywać rzeczy po imieniu:)
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Idąc dalej militariami...państwo o największym w europie odsetku obywateli legalnie posiadajacych bron palna...z obowiazkowa sluzba wojskowa dla kobiet;)

Wstyd się przyznać, ale z powodu podobnych nazw i w miarę dla mnie podobnych języków nie jestem pewny na 100% które to ;p

A więc Szwajcaria albo Szwecja, ale stawiam na Szwajcarię ;]
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Mocarstwo − państwo, które ze względu na swój potencjał militarny oraz ekonomiczny ( produkt narodowy brutto) pełni ważną rolę na świecie
Jak wiec widzisz panstwo bez sil zbrojnych nie może być nazwane mocarstwem...przeczy to definicji a jestem za tym by nazywać rzeczy po imieniu:)

Szwajcaria. Ostatnio mówiliśmy o tym na historii.
 
Do góry