O jakim państwie mowa?

erpatre

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rybnik
To jest cecha charakterystyczna dla Państw Skandynawskich. Tutaj do wyboru: Dania, Szwecja, Norwegia (również Islandia i Finlandia, ale założę się, że wybór musimy ograniczyć do najbliższych).

Żyłem w Danii i Norwegii więc wiem ;)

Które miał autor na myśli? Trochę mało sprecyzowana zagadka :p
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
tak palcek Norwegia http://www.youtube.com/watch?v=bQBjSJYUWmI&feature=related
droga ktora w kwietniu zalega jeszcze ok 4/5m sniegu a miejscami przejazd przez sciany na szerokośc autobusu. Zamknieta przez większoą częśc roku z jednej strony przepaśc z drugiej skała. Ostre zakręty i cudowne majestatyczne szczyty. Surowośc i piekno. co roku ginie duzo niefrasobliwych turystów Mowi sie ze to trolle zbieraja haracz
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Państwo to ma największe rezerwy finansowe na świecie.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
zmyliła mnie informacja
Szejk Kuwejtu rozdaje pieniądze
Rządzący Kuwejtem emir Sabah IV al-Ahmad al-Sabah przeznaczył na rozdanie wśród wszystkich rodzimych poddanych 4 mld dol. Oznacza to, że każdy z 1,12 mln obywateli niewielkiego państewka otrzyma 1 tys. dinarów (3572 dol.).
Rządzący Kuwejtem emir Sabah IV al-Ahmad al-Sabah przeznaczył na rozdanie wśród wszystkich rodzimych poddanych 4 mld dol. Oznacza to, że każdy z 1,12 mln obywateli niewielkiego państewka otrzyma 1 tys. dinarów (3572 dol.).

Każdy będzie także otrzymywał za darmo przez 14 miesięcy, do końca marca 2012 r., artykuły spożywcze. Tak emir Kuwejtu, którego zasoby finansowe przekraczają 300 mld dol., przygotowuje się do obchodów kilku rocznic.

W następnym miesiącu kraj będzie świętował 50. rocznicę uzyskania niepodległości, 20. rocznicę wyzwolenia przez amerykańskie wojska spod irackiej okupacji oraz 5. rocznicę dojścia do władzy Sabaha IV al-Ahmada al-Sabaha. Hojność emira nie dotyczy 2,4 mln obcokrajowców, głównie Hindusów, którzy przyjechali do Kuwejtu za chlebem.
Ale i tak stawaim na jakies kraj arabski
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jeśli nie arabski to pasowałaby mi Norwegia, ale wiem ,ze nie. Hmm, nie szukam u wujka Google probuje wykorzystac to co wiem..Kraje europejskie dawno wypały z gry. Choc Szwajcaria zawsze plasowała się w czołowce najbogatszych państw Kiedy pienądz nie musi miec pokrycia w złocie zaczeły rynkiem rządzic inne prawa.
wiec jeśli wolno drugi raz to Szwajcaria?
 

Psychcio

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Dewizą tego kreju jest: "Naród, Religia, Król". Dla ułatwienia podpowiem, że w 2004 roku ich król abdykował i zastąpił go jego syn.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Kambodża ze swoim obecnym królem, który był nauczycielem baletu z zawodu :bag:

Kraj, w którym podczas Jesieni Ludów rozstrzelano przywódców komunistycznych.
 
Do góry