Nowy rower

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Cześć drodzy forumowicze. Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad kupnem nowego roweru. Przez jakieś 10 lat miałem 5 rowerów i żaden nie był kupowany przeze mnie, jako użytkownika.
Teraz przyszedł czas, kiedy to ja mam podejmować większość decyzji samodzielnie :D
Z tych pięciu rowerów tylko jeden może jeździć do dzisiaj (o dziwo najstarszy). Nie szanowałem żadnego roweru i czasem rodzice mi to wypominają.
Nie ufają moim obietnicom (iż będę o niego dbał) i na dzień dzisiejszy wykładają max 500 zeta.
Czy za te pieniądze da się kupić rower: LEKKI, WYTRZYMAŁY, ŁADNY?
Marzę o czymś z amortyzatorem z przodu i męską ramą. ^^
Doradzicie ? Nie znam się na tym, a w sklepie sprzedawca zawsze doradza z korzyścią dla interesu, nie klienta.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Doradzicie ? Nie znam się na tym, a w sklepie sprzedawca zawsze doradza z korzyścią dla interesu, nie klienta.

Ten pierwszy z wyglądu to taki przeciętniak, ale dwa pozostałe ciekawie wyglądają.
Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie: Jeśli mam 180 cm, to jaka rama albo coś uzależnionego od wzrostu powinny być najlepsze?
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
A jakie przerzutki są najlepsze?
Lepiej kupować rower z 21, czy 18 biegami?
Jakie hamulce?

Wyszło mi, że powinienem mieć rower górski z ramą 60 cm. :bag:
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
1. Dozbieraj conajmniej do 800zł. Jakbyś miał 1000/1200 byłoby przefantastycznie. Szukanie roweru do 500zł mija się z celem. Jeżeli kupisz taki rower to sobie przyklej na drzwiach napis "idiota"
2. Omijaj markety szerokim łukiem.
3. Czym jest dla ciebie rower lekki i wytrzymały? Do 1500zł masz rowery ważące od 13/14/15kg - chociaż 13kg nie widziałem ostatnio, przeważnie w granicach 15kg. Większego problemu nie będziesz miał żeby podnieść taki rower..
Jaki typ jazdy cię interesuje? Miasto, las, park, bezdroża, bez ekstremalnych zjazdów w dół po kamieniach etc? Jak tak to najlepszy dla ciebie typ to MTB. Zresztą do 1200zł nic do bardzeij ekstremalnej jazdy nie znajdziesz... Zapomnij o amortyzatorze z tyłu i hamulcach tarczowych. Jedynie przedni i dobre hamulce typu V-brake.
4. Przerzutki masz 2 w rowerze zawsze. Przód/tył. Ilość przełożeń to 18, 21 etc. Zasadniczo to zależy gdzie chcesz jeździć. Niekoniecznie będziesz wykorzystywać przełożenie 1:1, albo 3:7
5. ja mam 184/186 i mam ramę 21 cali. Idealna dla mnie, chociaż 19'' byłaby bardziej zwrotna...
6. "inusem są obrotowe manetki ". Nigdy takich nie miałem - miał brat w jakimś starym rowerze. Nawet firmy nie pamiętam. Działają do dziś, tj. ok. 8 lat. No ale...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
1. Dozbieraj conajmniej do 800zł. Jakbyś miał 1000/1200 byłoby przefantastycznie. Szukanie roweru do 500zł mija się z celem. Jeżeli kupisz taki rower to sobie przyklej na drzwiach napis "idiota"
2. Omijaj markety szerokim łukiem.
3. Czym jest dla ciebie rower lekki i wytrzymały? Do 1500zł masz rowery ważące od 13/14/15kg - chociaż 13kg nie widziałem ostatnio, przeważnie w granicach 15kg. Większego problemu nie będziesz miał żeby podnieść taki rower..
Jaki typ jazdy cię interesuje? Miasto, las, park, bezdroża, bez ekstremalnych zjazdów w dół po kamieniach etc? Jak tak to najlepszy dla ciebie typ to MTB. Zresztą do 1200zł nic do bardzeij ekstremalnej jazdy nie znajdziesz... Zapomnij o amortyzatorze z tyłu i hamulcach tarczowych. Jedynie przedni i dobre hamulce typu V-brake.
4. Przerzutki masz 2 w rowerze zawsze. Przód/tył. Ilość przełożeń to 18, 21 etc. Zasadniczo to zależy gdzie chcesz jeździć. Niekoniecznie będziesz wykorzystywać przełożenie 1:1, albo 3:7
5. ja mam 184/186 i mam ramę 21 cali. Idealna dla mnie, chociaż 19'' byłaby bardziej zwrotna...
6. "inusem są obrotowe manetki ". Nigdy takich nie miałem - miał brat w jakimś starym rowerze. Nawet firmy nie pamiętam. Działają do dziś, tj. ok. 8 lat. No ale...

Z trzema pierwszymi punktami się zgadzam. Lekki - iałem odwrotność tych rowerów z ciężkimi ramami, resorami wszędzie, gdzie się da i osprzętem. A z jakiego materiału rama będzie lepsza?
Aluminium, czy stal?
Mieszkam na WSI ^^ i dużym plusem tutaj są wielkie obszary leśne. Oczywiście asfalt też mamy. Bez jakichś stromych górek itp. Zawsze zastanawiam się nad BMX'ami i czymś podobnym,
ale nie rozumiem celu użytkowania takiego roweru. Nie mam nigdzie w okolicy żadnych schodów, barierek ani skrzynek. Właśnie ze skakaniem na to kojarzę sobie taki rower. Są inne, ciekawsze zastosowania?
Ramy muszę wypróbować. Tak chyba będzie najlepiej.
Ja też mam obrotowe manetki i siostra również. Do jakichś tam przełożeń działają, ale później trzeba albo bardzo mocno na nie działać, albo zeskakują biegi. To chyba raczej z mojej winy.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Odpuść sobie bmx jeżeli nie zamierzasz ćwiczyć tricków, skoków, jazdy na rampach etc... To jest w sumie jedyne zastosowanie tego roweru, bo powiedzmy sobie szczerze - jazda po lesie i wycieczki rowerowe na tego tpu sprzęcie nie mają sensu.
Dla ciebie to MTB ew. CROSS, te drugie mają troche węższe opony, nadają się do jazdy po mieście, lesie, bezdrożach, no ale raczej powinieneś wtedy zrezygnować z jakichś kamieni, konarów etc.

http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=92100
Tutaj masz strony producentów, poszukaj rowerów, które spełniają jakieś tam twoje wymogi cenowe etc - od razu mówię, że rowerów za 500zł to tam raczej nie ma...

Obecne aluminiowe ramy są równie wytrzymałe jak i stalowe, a przy okazji lżejsze. Jeżeli znajdziesz rower z ramą aluminiową to nie miej obaw, że coś ci strzeli - o ile będziesz używał roweru zgodnie z założeniami...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Panie Stuq'u. Ja sam nie wiem, czego dokładnie szukam. Mam pomysł. Wyobraź sobie, że jesteś taką osobą, która chce sobie kupić pierwszy prawdziwy rower i ma do wydania 1200 zł.
Jaki rower mógłbyś sobie za to sprawić? Taki, który by Ci się podobał.
Ty podejdziesz do tego od strony technicznej, jako osoba z doświadczeniem w tych sprawach. Ja będę wtedy wiedział, co jest dobre i wybiorę coś wizualnie pasującego do mojego gustu.
Sam oglądam te strony i z mojego punktu widzenia na jednym poziomie cenowym (bynajmniej nie 500 zł :) ) wszystkie produkty mają takie same opisy.
Pozdrawiam.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
No, bo tak to jest, że w podobnych przedziałach cenowych rowery różnią się jedynie małymi akcentami. Więc praktycznie można powiedzieć czego byś nie kupił to będzie działać podobnie do innego...

http://www.freesport.pl/rowery/gorskie/row...ng-mission.html
Unibike Mission. Jest też model Evolution ale jest droższy. No ale jakbyś znalazł rocznik starszy to może trafisz na promocje.

http://www.velo.com.pl/www/wyprzedaz.php?m...p;s=5&id=34
Author Bacis 07. Mój ;). Jeszcze mnie nie zawiódł... Ja mam biało-czerwony.

Najlepiej jakbyś trafił gdzieś do sklepu i porozmawiał ze sprzedawcą. Wiedzę już jakąś masz, więc wkręcić w tandetę się nie dasz.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Pora reaktywować temat. Jestem przy tej polecanej kwocie :p Ale doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się kupować czegoś najdroższego z tego przedziału cenowego.
W końcu jestem początkującym. Nie poczuję różnicy tych dwustu złotych, a i tak będę zadowolony. Dlatego mam maksymalnie 1.2 k pln do wydania i basta, rasta z cukrem do ciasta.
I teraz już tak poważniej muszę się zastanowić nad rowerem. W środę wybieram się do sklepu, żeby zrobić rozeznanie w rzeczywistości.
Czy od czasu założenia tematu na rynek wskoczyły firmy lub modele kasujące konkurencję, warte uwagi? Na razie moim faworytem jest Kross Hexagon V6.
Kuzyn ma V5 i bardzo poleca. Do rzeczy. Na stronie kross.pl w zakładce 2009 nie ma Hexagona V6. Czy jest model 2009? Czy V6 jest lepszy od V5?
Co myślicie o V6. Czy jest firma bardziej znana, lepsza i bardziej zaufana (do 1200 zł). Najlepiej, gdyby ktoś pisał o swoim jednośladzie.
Łapię pogląd jeszcze na luzie. Czekam na jakieś ciekawe odpowiedzi, pozdrawiam.

Aha, nie przywitałem się. Bardzo niegrzecznie z mojej strony... CZEŚĆ! :)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
http://www.kross.pl/

V6 od V5 z 08 roku różni się amorem, obręczami i przednią przeżutką. No i V6 ma tarczę. Jestem zielony w sprawie tarcz hamulcowych, z tego co zawsze czytam na forach nikt nie poleca tych w tańszych rowerach. Vki się sprawdzają lepiej. Chociaż przejedź się i pohamuj, może akurat są dobre...

Rower nie zły. Szczególnie, że go katować nie chcesz...

Hmmm, może znajdziesz jakieś przeceny kosmiczne starych roczników, więc wtedy daj znać.
Jak nie to bierz tego Hexa...
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
V6 jeżeli tarcza hamulca z przodu jest hamulcem, a nie kiepskim spowalniaczem :)
Acera jest z wyższej półki. Tzn. jest wyższym modelem niż to co jest w V5.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nikt ci tu odpowiadać nie chce. Hehe. Co za ludzie ;)
Ten Kellys całkiem fajnie się prezentuje, pod względem części też.

Jak tam poszukwania? Co u ciebie w sklepach rowerowych stoi? Zdecydowałeś się już na coś?
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Jedynie Ty, jak Anioł Stróż, obserwujesz i naprowadzasz na dobrą ścieżkę ;)

W moim mieście mam 2 sklepy z prawdziwego zdarzenia, reszta to Media Expert's. W jednym ceny są zawyżone, a w drugim sprzedawca powiedział, że nie ma już Hexagonów V6 i nie będzie w najbliższym czasie.
Dlatego olewam pobliskie punkty sprzedaży i wyruszam w podróż do RZ. Jest tam sklep, który wszyscy zachwalają. Może znajdę coś odpowiedniego.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nom pojeździj, pojeździj. Zawsze później możesz wrócić na rowerze... No chyba, że w aucie czy busie...
No ale nie przejmuj się tak, cokolwiek kupisz do tych 1300zł będzie na takim samym poziomie. No tylko właśnie patrz, czy ktoś nie zawyża ceny...
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Stuq widzę, że chyba jesteś jakimś ekspertem w dziedzinie rowerów, może zatem i ja mogę liczyć na jakąś radę :] Co myślisz o tym rowerze: http://www.electro.pl/produkt-ARKUS_Rower_ARKUS_SPORT_505_2_HT_GRAFITOWY_2B_Karty_do_gry_GRATIS-152001,480.html ? W sumie jak porównywałam dane techniczne z tym rowerem, do którego link wkleiłeś w swoim pierwszym poście, to są one niemalże takie same, a cena jednak zdecydowanie przystępniejsza ;) Różnica chyba jest tylko w firmie. Może więc nie ma co przepłacać i zdecydować się na tego ARKUSA, skoro mają go na promocji?
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Zależy na jaki model się trafi. Ja raz zaryzykowałem i zakupiłem rower 2 razy tańszy od poprzednika, który mi skradziono i byłem o wiele bardziej zadowolony. Nie będę podawał marki, żeby nie robić antyreklamy, bo być może trafiłem właśnie na nieudany model.
 
Do góry