Nowy Komp Czy Nowe Podzespoły

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Opisz dokładnie paramtery swojego kompa. Mówię Ci lepiej go jest sprzedać i kupic nowy... Jak spiszesz swoją konfiguracje na to forum to Ci pomoge dobrac odpowiedni zestaw komputerowy :)
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
ok już znalazłem i już pisze

płyta główna Aska i815

Procesor INTEL CELERON 900 MHz

PAMIĘĆ 128MB

KARTA GRAFICZNA: GEFORCE 2MX 200 32ME

HDD MAXTOR 40 GB wymieniony bo był uszkodzony na samsung

Karta dzwiękowa AC'97

FAX MODEM PENTAGRAM OMEN 54K

I CO MOŻNA Z TYM ZROBIĆ??
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
No i Ty to chciałeś ulepszać ? A powiedz do czego ma byc ten komputer. Jak masz kase sprzedaj go i kup sobie nowy. Za twój komputer dostaniesz około 200zł. Jak go niechcesz sprzedać i chcesz go ulepszyc i ten komp ma być tylko do pracy to dokpu mu 128 Ramu i będzie OK.

Najlepiej powiedz co dokładnie chcesz n atym kompie robić
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
To już nie pograsz, odrazu byś musiał ramy,grafe, procka zmienić. Na płycie masz pewnie Socket378 to wsadzisz tam max celka 1,2Ghz, wiec to niema sensu. Polecam kupić nowego komp, tylko napisz ile chcialbys przeznaczyc jesli chcesz nowykomputer, a ja pomoge Ci wybrac dobry zestaw za odpowiednia cene dla Ciebie.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Mario125 zwróc uwagę ze była mowa cały czas o wymiane płyty głownej, procesora i ramu.

a widze ze i karta graficzna by sie przydała,
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Mario125 zwróc uwagę ze była mowa cały czas o wymiane płyty głownej, procesora i ramu.
Owszem

a widze ze i karta graficzna by sie przydała,
Ale kolega tutaj chce grac w gierki typu Most Wanted, a na takiej karcie ciemno to widać, praktycznie gra nie ruszy lub będzie się bardzo ciąć
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
gdzieś 600 złotych
tylko nie wiem poco ta karta graficzna???

oj ja nie mam za dużo kasy ale zbieram ja chciałem tylko podzespoły kupić bo mam tylko 600 złotych
no może 700
na 100% nie ma takiego komputera za 700 złotych nie??
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Za 1000zł już coś do mini grania kupisz np do typu gier Most Wanted :) Tylko bys musial skolowac jeszcze 300zł sprzedaj stare pudlo i doloz sobie to co za niego dostaniesz... Zestawik do 1000zł wylicze Ci pozniej :p Co do grafiki to na 32MB nie masz szans pograc w Most Wanted, bo gra wymaga 64MB ramu na grafice i to jest minimum, tak sano procek slaby, ale by pociagna, ramy jak bys dokupil tez by pociagly, ale grafa nie, Polecam kupic nowy komputerek do 1000zł niz ulepszac stary, ew mozesz sobie ze starego zostawic obudowe i napedy nie bedziesz wtedy do nowego musial kupowac
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
jest jeden problem:
moja mama nie chce się zgodzić na kupno nowego komputera bo cytuje "nie kupie ci nowego komputera bo za niego dałam 3 tysiące 500"
i jak ją przekonać??

jak ktoś mi powie jak przekonać mame będzie dobry
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Mam zupełnie to samo :) Rodzice 4 lata temu kupili mi komputer za 4700zł. Kiedy rok temu chciałem go zmienić mówili "ja ci teraz nie kupie nowego komputera bo etn co masz kosztował 4700zł" Więc ze swoich oszczedności ulepszałem sobie tego kompa tylko z góry mówię że bez ulepszania mój był dużo lepszy od twojego. Ostanio wpadłem na pomysł, że sobie nazbieram 1000zł stary komputer sprzedam za 1000zł i bedę miał 2000zł, ale problem kto mi kupi monitor chodzilo tutaj o dobry LCD, wiec do taty. Nagadałem tacie, że bede sie lepiej czul ( sidze duzo przed komem ) ze mnie tak oczy niebeda bolec, ze nie bedzie mnie glowa bolec, a nowy komp by sie i tak sprzydal, mowie ze kase na kompa bede mial tylk zeby on mi monitor kupil, dobrze sie skladalo bo mialem isc do nowej szkoly i mu powiedzialem ze jak sie dostane na ten profil co chce to czy mi kupi monitor, powiedzial ze kupi. Udało sie. Jeszcze mi tata dolozyl do calego komputera, bo powiedzzial ze jak ma brac nowy to lepiej dolozyc. Z gory mowie nie jestem jakims bogaczem, poprostu powiedz mamie ze masz juz swoja kase, ze jak spzredasz starego kompa to niech Ci dolozy 400zł i sobie kupisz nowego, powiedz ze wszystko sie stazeje. kolejna sprawa czesci juz sa stare jak sie zacznie rąbać to juz n acalej lini ze predzej czy pozniej zmienilbys kompa. Wiec powiedz jeszcze ze niechcesz byc najgorszy w szkole, ze masz najgorszego kompa, ze tez chcesz miec troche rozrwyki za nie wielkie pieniadze i tez chcesz ograc w takie gerki jak graja koledzy, nasciemniaj ze sie chwala ze om gry na full detalach chodza a ty im zazdroscisz i nie masz z nimi wspolnego tematu, bo oni gadaja o najnowszych grach a ty nie gadasz z nimi bo na twoim kompie nic nie rusza. Powiedz jeszcze ze ostatni raz zmieniasz kompa ( ja tak zrobilem ) Powiedz ze za chwile ten komp co masz bedzie wart 80zł. Zycze powodzenia, napewno sie uda ;)
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
ok juz jakos namowilem mame na kupno nowego kompa ale na raty.Powiedzialem ze za 10 lat se kompa zmienie.
Teraz powiedz mi na jakie podzespoly mam zwracac uwage a na jakie nie prosze bo jak mam kupic komputer to gdzies na 10 lat nie??
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Na 10 lat komputer to musialbys brac wszystko co teraz najlepsze na rynku, a i tak watpie czy to by na 10 lat starczyło. Ja swojego po 5 wymieniłem.

Wiec ile masz teraz do wydania na ten komputer?
 

Crock

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
z Seattle.
Ja bym proponował coś takiego...

Procek. Jestem fanem Athlonów, jest on znacznie wydajniejszy jeśli chodzi o gry. Intel natomiast produkuje procesroy lepsze do pracy... Poemcam Athlon 64x2 .

Karta gaficzna. Niby Geforce wyprowadził świetną (dorga jak cholera) karte, ale Radeon chodź tanszy ma lepsze osiągi... Co Polecam? Jakiś tani radeonik z serio 96-- taniochaa, wydajniocha.

Ramy. Zwróć uwagę na firmy Goodram i Kingston. Dwie najlepsze.
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
Na 10 lat komputer to musialbys brac wszystko co teraz najlepsze na rynku, a i tak watpie czy to by na 10 lat starczyło. Ja swojego po 5 wymieniłem.

Wiec ile masz teraz do wydania na ten komputer?

600 zł już pisałem w jednym poście

mam jedno pytanko do Stiv odnośnie procesora słyszałem że jest jakaś firma która ma wszystkie swoje procesory można podpiąć do 1 płyty głównej. chyba nie zrozumiałe to tak że nie trzeba wymieniać płyty głównej tylko procesory można se wymieniać jest takie cóś??
 

Crock

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
z Seattle.
Pewnie chodzi Ci o taką płytę główną, która obsługuje większość procesorów. Mozliwe, tylko że cenka będzie ładniej mówiąc spora :p
 
Do góry