Nowy Komp Czy Nowe Podzespoły

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
Wiatajcie
Mam taki dylemat nie wiem czy lepiej kupić nowy komputer czy nowe podzespoły wiem że trzeba dokupić nową płyte główną procesor i pamięć ram
doradzcie jaki procesor jest najleprzy i tak do 300 złotych:
ja chciałem kupić:
płyte główną: MSI8NGM-V S754 (PCX/DZ/LA/SA)
Procesor: ADM SEMPRON 2800+ s754 64bit
pamięć:ram 256 ddr 400

to są dobre podzespoły??
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja tam wole kupować zawsze cały komputer, bo wtedy mam na niego gwarancje i jestem pewien, że wszystko będzie dobrze działać, a pozatym wymieniając pare części zawsze zostawiasz jakiejś stare, zużyte i zawodne, które później opóźnieją prace.
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
z tym się zgadzam ale nie do końca bo przecież procesor i ramy to najważniejsza część komputera więc tylko najważniejsze części trzeba wstawić nowe
tylko nie wiem jakie są najlepsze może byś mi doradził co??
 

momento_mori

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
poszukaj w necie np na balta.pl masz konfigurator sprzętu i tam se poustawiaj optymalną konfiguracje
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
z tym się zgadzam ale nie do końca bo przecież procesor i ramy to najważniejsza część komputera więc tylko najważniejsze części trzeba wstawić nowe
tylko nie wiem jakie są najlepsze może byś mi doradził co??
Ja na twoim miejscu kupiłbym od razu Intel Pentium i minimum 512 ram, ale to też zależy do czego używasz kompa, bo jak do buszowania po necie to prawie każdy komp jest dobry.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
pawel16 na podzespoły jest gwarancja wiec nie ma roznicy czy kupisz cały czy kazda cześć osobno.

Marcin1992 zalezy co masz teraz i ile chcesz wydac
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Zależy... jakiego masz kompa... zależy jaki chcesz mieć... jeśli narzekasz tylko na RAMY...to dokup ramy, jesli na kartę graficzną to kup kartę... jeśli procesor... to nie wiem ^_^ nie znam cen procesorów... Ale po co wydawać 2500zł+ żeby chcoiaż jakoś to chdoizło, jak można wydać 500 zł i mieć już to co chcesz? ;> Ja muszę jeszcze kupić 512 ddr i będe miał kompa very good comrade xD (cod 2 :D ) bo karte zakupiłem, na procka nie narzekałem, RAmów też już trochę dokupiłem...więc z 256ddr i GeForce 64mx przerobię go na 1024ddr i Radeon 9550 (karte już mam) ;) no i narzekac nie mogę a wydatek? w prównaniu do nowego kompa... a pfffyyy
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
pawel16 na podzespoły jest gwarancja wiec nie ma roznicy czy kupisz cały czy kazda cześć osobno.

Marcin1992 zalezy co masz teraz i ile chcesz wydac
Wiem, że też jest gwarancja na podzespoły, ale po co ryzykować stabilność kupując osobno części. Kupując cały komputer masz przynajmniej gwarancje, że wszystkie podzespoły są najlepiej dobrane i masz jedną gwarancje, a nie kilkanaście na każdą część komputera :p .
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wiem, że też jest gwarancja na podzespoły, ale po co ryzykować stabilność kupując osobno części. Kupując cały komputer masz przynajmniej gwarancje, że wszystkie podzespoły są najlepiej dobrane i masz jedną gwarancje, a nie kilkanaście na każdą część komputera :p .

I wydajesz majątek...a nie każdy kąpie się w pieniądzach
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Twój sposób jest dobry na zaoszczędzenie kasy, a mój na porządek w szufladzie ( chodzi o jedną gwarancje ) :D

Z tą różnicą, że ja nie mam gwarancji ani na nową kartę a ni na nowe RAMY :p (Allegro ;P ) No w sumie to to nie nowe xD
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Z tą różnicą, że ja nie mam gwarancji ani na nową kartę a ni na nowe RAMY :p (Allegro ;P ) No w sumie to to nie nowe xD
O rany, bez gwarancji :eek: . Widze, że lubisz oszczędzać ryzykując jakość sprzętu. Niewarto tak oszczędzać, bo kupując tanio karte graficzną na allegro możesz się nadziać na jakąś zepsutą :( .
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
Zależy... jakiego masz kompa... zależy jaki chcesz mieć... jeśli narzekasz tylko na RAMY...to dokup ramy, jesli na kartę graficzną to kup kartę... jeśli procesor... to nie wiem ^_^ nie znam cen procesorów... Ale po co wydawać 2500zł+ żeby chcoiaż jakoś to chdoizło, jak można wydać 500 zł i mieć już to co chcesz? ;> Ja muszę jeszcze kupić 512 ddr i będe miał kompa very good comrade xD (cod 2 :D ) bo karte zakupiłem, na procka nie narzekałem, RAmów też już trochę dokupiłem...więc z 256ddr i GeForce 64mx przerobię go na 1024ddr i Radeon 9550 (karte już mam) ;) no i narzekac nie mogę a wydatek? w prównaniu do nowego kompa... a pfffyyy

zgadzam się z tym w 100% poco kupować nowy kopmuter.
ja zainwestyje 600 złotych i mam komputer jak nowy
płyta główna:
płyta głównachip. i865/vga/lan/sound 210 złotych
procesor:
procesor IntelCel.2.13Ghz s478 165zl <<<<<tylko nie wiem czy dobry procesor
pamięci:
odrazu se kupie więcej:
DDr 512\400 220 zł
i już need for speed most wanted mi wejdzie :D :D :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
pawel16 nie wiem jak Ty na to patrzysz ale sie wdajesz w taki dyskusje to weź też pod uwage ze nie wszystkich stać na wydawanie kupe kasy bo widze ze jeszcze jest i troche bedziesz pod opieka rodziców, zmienisz zdanie jak bedziesz mial sam na to zarabiac.
Jak dla ciebie kupiony cały komputer w osiedlowym sklepie komputerowym to szczy osiągów to gratulacje znajomosci sie na sprzecie, bo w wiekszosci w tej samej cenie mozna miec duzo lepszy sprzęt. Co do gwarancji to uwierz zepsuje sie zawsze po gwarancji wiec czy ja masz czy nie to tylko papierek a jak trafisz pechowo to zepsuje sie to co gwarancja nie uwzglednia.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
No płyta dobra ^_^ Akurat się zanm xD

A procek? No za tą cenę dobry...bo lepsze są ń? :D
Mam podobny ;P
2200+ Athlona :p i nie narzekam xP
Tzn. wiesz...ja sie nie znam ^_^
No a RAMY wypaśne! :D :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
moja propozycja

płyta Microstar K8N Neo3-F (nVidia nForce4-4X) [DDR, AGP, PCI-E] 224zł
procek: AMD Sempron 2800+ (Socket 754, 64bit) BOX 171 zł
ram: 512 drr /400 227 zł lub 512/400 Kingston 240 zł

w intelach nie gustuje.
 
Do góry