Nowoczesne państwo czy ciemnogród?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
To jest właśnie poziom Twojej argumentacji.
Zero konkretów, byle by kijem w mrowisku pomachać.
Szkoda mi pisać z Tobą.
Każdy może sobie sprawdzić, gdzie w rankingach wolności gospodarczej są Chiny, a gdzie kraje Unii Europejskiej. Oczywiście mógłbym Ci taki ranking wkleić, ale wtedy byś znowu zaczął szlochać, że jesteś biednym oczytanym intelektualistą z zawodzącą pamięcią, któregoprześladują googlowe trolle. Było to zabawne, ale nie na tyle, żeby miał ochotę drugi raz obserwować tę komedię.

danielr9 napisał:
Z siebie robisz debila? No jasne, że Chiny.
Każdy może sprawdzić jakie jest PKB per capita w Polsce, a jakie w Chinach.


danielr9 napisał:
Hahaha....Niemcy prowadzą politykę żerowania na tym komunizmie.
Pisałem o tym wiele razy jak wygląda kwestia korzyści Niemiec z krajów UE.
Skoro Niemcy są w UE to znaczy, że w Niemczech obowiązuje komunistyczne prawo narzucone przez UE, prawda?
Czyli z tego co piszesz panie prosty logiku wynika, że liberałowie tak rządzą Niemcami, że obowiązuje tam komunistyczne prawo. Hahaha?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Każdy może sprawdzić jakie jest PKB per capita w Polsce, a jakie w Chinach.
A Ty chociaż wiesz co to jest PKB?
Prosty przykład dla debila:
Masz fabrykę krzeseł: Robisz 1000 krzeseł dziennie, krzesło warte 50zł co się równa, że masz obrót 50 000 PLN dziennie.
Wow...ale PKB!....jednak Twój zysk na czysto po opłaceniu za materiał (drewno) + transport + ludzie + media i podatki...to jest 1zł na krześle. Masz zatem 1000zł dziennie zysku przy PKB 50 000 zł dziennie.

Ja za to mam luksusowy gabinet SPA.
U mnie depilacja nóg kosztuje 1500 zł z czego 1200zł trafia do mojej kieszeni.
Jakie mam PKB? Mniejsze niż Ty..a Zysk??

Więc wsadz sobie to PKB głęboko w dupę.



Frasunek napisał:
Skoro Niemcy są w UE to znaczy, że w Niemczech obowiązuje komunistyczne prawo narzucone przez UE, prawda?
Czyli z tego co piszesz panie prosty logiku wynika, że liberałowie tak rządzą Niemcami, że obowiązuje tam komunistyczne prawo. Hahaha?
Nie wiem z czego Ty się śmiejesz...że nie zrozumiałeś tego co napisałem?
No to albo masz autyzm albo nie wiem.
Ja napisałem, że to Niemcy narzucają regulacje prawne i mają wpływ na decyzyjność w UE pod własne interesy.
Nigdzie o komunistycznym prawie nie pisałem.



Frasunek napisał:
Każdy może sobie sprawdzić, gdzie w rankingach wolności gospodarczej są Chiny, a gdzie kraje Unii Europejskiej.
Czyli cały świat od wielu wielu lat biegnie ku niewoli gospodarczej.
Bo tak mam to rozumieć...uciekają z wolności gospodarczej w Europie....do Chin czyli niewoli gospodarczej.
Ty naprawdę posiadasz mózg?
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Bo tak mam to rozumieć...uciekają z wolności gospodarczej w Europie....do Chin czyli niewoli gospodarczej.

Ty naprawdę posiadasz mózg?
Przecież to nie jest ucieczka od/do wolności gospodarczej tylko zwykle ciecie kosztów (i zwiekszanie zysków ) tak na pracownikach jak i na srodowisku.

Chyba ze ty rozumujesz tak :
Małe pensje = duża wolność gospodarcza
Duże pensje = mala wolnosc gospodarcze
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Przecież to nie jest ucieczka od/do wolności gospodarczej tylko zwykle ciecie kosztów (i zwiekszanie zysków ) tak na pracownikach jak i na srodowisku.

Chyba ze ty rozumujesz tak :
Małe pensje = duża wolność gospodarcza
Duże pensje = mala wolnosc gospodarcze
To po co ten człowiek pisze, że w Chinach nie ma wolności gospodarczej..skoro gospodarka tam brnie całym frontem?
Po co pisać takie głupoty?

Gdyby w Europie była normalność to te fabryki w tak szybkim tempie nie zmieniłyby swoich położeń.
Część natomiast i tak by się przeniosła bliżej rynków zbytu. To normalny proces.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
To po co ten człowiek pisze, że w Chinach nie ma wolności gospodarczej..skoro gospodarka tam brnie całym frontem?
Ty nie widzisz że ty we własnym pytaniu zawierasz presupozycje ?
Tam gdzie gospodarka się rozwija automatycznie oznacza że tam jest wolność gospodarcza
Jesteś zwykłym fanatykiem.

Presupozycja - w logice presupozycja zdania to sąd, który musi być prawdziwy, żeby zdaniu można było przypisać wartość logiczną (prawdę albo fałsz). Innymi słowy, presupozycja to wniosek wynikający zarówno ze zdania , jak i z jego negacji.
 
M

MacaN

Guest
shogu napisał:
Tam gdzie gospodarka się rozwija automatycznie oznacza że tam jest wolność gospodarcza
Ale w chinach jest wolnośc gospodarcza, dlatego że np. w Europie nie wolno " kopcić ", a w Chinach wolno - efekt ? Firmy europejskie " kopcą " w chinach i jest git :D To taki przykład. Mniej nałożonych restrykcji = większa wolność. ( gospodarcza naturalnie )
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Ty nie widzisz że ty we własnym pytaniu zawierasz presupozycje ?
Tam gdzie gospodarka się rozwija automatycznie oznacza że tam jest wolność gospodarcza
Jesteś zwykłym fanatykiem.
Co ma wskaźnik wolnoci gospodarczej i porównywanie gospodarek Chin do Polski.
Ręce idzie załamać....dyskusja o czym innym...zupełnie.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
MacaN napisał:
Tam gdzie gospodarka się rozwija automatycznie oznacza że tam jest wolność gospodarcza
Ale w chinach jest wolnośc gospodarcza, dlatego że np. w Europie nie wolno " kopcić ", a w Chinach wolno - efekt ? Firmy europejskie " kopcą " w chinach i jest git :D To taki przykład. Mniej nałożonych restrykcji = większa wolność. ( gospodarcza naturalnie )
A czemu nie patrzysz że np każda inwestycja wymaga chinskiego współinwestora. To już nie jest przykład wolności gospodarczej.

I co teraz ?

Firmy tam przeniosły produkcje ze względu na potencjalny zysk i ciecie kosztów. Koniec kropka. Jakaś pesuogadka o ideologiczna o tzw. wolności gospodarczej to mit i bajka. Inwestroa to wogołe nie interesuje.

Inwestora interesuje potencjalny zysk "dzielony" przez ryzyko. Koniec kropka.

Jedyne pytanie brzmi , cięcie kosztów czyim kosztem ?




danielr9 napisał:
Co ma wskaźnik wolnoci gospodarczej i porównywanie gospodarek Chin do Polski.

Ręce idzie załamać....dyskusja o czym innym...zupełnie.
Co ma twój post do mojego postu na temat twoich presupozycji w pytaniach.

Rozumiesz że zeby odpowiedzieć na twoje pytanie
"To po co ten człowiek pisze, że w Chinach nie ma wolności gospodarczej..skoro gospodarka tam brnie całym frontem?"

Trzeba założyc że
Tam gdzie gospodarka się rozwija, automatycznie oznacza że tam jest wolność gospodarcza

Presupozycja - w logice presupozycja zdania to sąd, który musi być prawdziwy, żeby zdaniu można było przypisać wartość logiczną (prawdę albo fałsz). Innymi słowy, presupozycja to wniosek wynikający zarówno ze zdania , jak i z jego negacji.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
Ja napisałem, że to Niemcy narzucają regulacje prawne i mają wpływ na decyzyjność w UE pod własne interesy.
Nigdzie o komunistycznym prawie nie pisałem.
Znowu pamięć Cię zawodzi?

W innym temacie napisałeś, że Unia Europejska to komunizm(i nawet wymieniłeś kilka przykładów unijnych regulacji jako "podręcznikowo-praktyczne" przykłady komunizmu).
W tym temacie napisałeś, że Niemcami rządzą liberałowie.
Teraz napisałeś, że to Niemcy narzucają regulację.
Przepisy unijne obowiązują również w Niemczech.

Jeżeli wziąć tę wszystkie rzeczy w całość to jasno wynika, że w Twoim urojonym świecie:
Niemcami rządzą liberałowie, którzy wprowadzają w Niemczech komunizm.

I z tego śmieję.



danielr9 napisał:
Bo tak mam to rozumieć...uciekają z wolności gospodarczej w Europie....do Chin czyli niewoli gospodarczej.
To, że istnienie rozwijającego się gospodarczo kraju w którym jest kiepsko z wolnością nie pasuje do Twojego urojonego świat to jest Twój problem, więc niespecjalnie mnie obchodzi jak to sobie będziesz rozumiał. No, jedynie mam nadzieję, że sposób w jaki to sobie poukładasz zaowocuje nowymi śmiesznymi rzeczami jakie napiszesz na forum.



MacaN napisał:
Ale w chinach jest wolnośc gospodarcza, dlatego że np. w Europie nie wolno " kopcić ", a w Chinach wolno - efekt ? Firmy europejskie " kopcą " w chinach i jest git To taki przykład. Mniej nałożonych restrykcji = większa wolność. ( gospodarcza naturalnie )
To jest tylko i wyłącznie wolność do "kopcenia", a co do wolności gospodarczej to wtedy należy spojrzeć na całokształt restrykcji. Gdzie można znaleźć spojrzenie na całokształt? Ano w rankingach, które wcale nie ograniczają do powiedzenia, który kraj jest na którym miejscu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Jeżeli wziąć tę wszystkie rzeczy w całość to jasno wynika, że w Twoim urojonym świecie:
Niemcami rządzą liberałowie, którzy wprowadzają w Niemczech komunizm.

I z tego śmieję.
Przecież Ci pisałem, że Niemcy nie wprowadzają komunizmu...tylko regulacje prawne w UE.
Te regulacje wpływają na to, że oni więcej zarabiają z eksportu. Widocznie ich mądrzy liberałowie potrafią wykorzystać ustrój komunistyczny a nasi socjaliści nie potrafią.



Frasunek napisał:
To, że istnienie rozwijającego się gospodarczo kraju w którym jest kiepsko z wolnością nie pasuje do Twojego urojonego świat to jest Twój problem
Nie wiem czy zauważyłeś, że nie poruszamy tutaj kwestii wolności gospodarczej.
Rynkową gospodarkę można również prowadzić państwowymi zakładami.
Chiny są przykładem hybrydy rynkowej...ale sterowanej centralnie.
To nie zmienia faktu w kwestii poruszanej dyskusji na temat nieudolności socjalizmu.
Zmieniasz po prostu temat.
 
Do góry