Nowe Pomysły Giertycha!

Status
Zamknięty.

Śniący

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2006
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Z ciemnej krawędzi między snem a życiem
Torba i plecak pół biedy

Wyobraź sobie jakby Ci się ktoś do kieszeni zaczoł dobierać :]

Z przodu i tych z tyłu :]

Albo jakbyś miała kórtke która ma kieszenie na wysokości biustu :]

To by było fajne woźna przeszukująca uczniów :]
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Pomysł Giertycha z komórkami uwazam za niegłupi.. Kazdy za was pisze o tym, ze komórka mu jest niezbedna, ze komórke powinien miec na wszelki wypadek, gdy stanie sie cos złego..ale co musi sie stac, zeby jej uzyc?? w Gdansku mysle, ze wiekszosc gimnazjalistów miało przy sobie komórki..jedyny uzytek zrobił z nich jeden koles, który nagrał cała sytuacje..
Komórki w szkołach to moim zdaniem zbedny luksus..to nie jest biuro, czy firma, gdzie łącznosc ze swiatem jest niezbedna..w 2002 roku, gdy kończyłem gimnazjum w klasie było moze z 5 komórek..wczesniej nikt o nich nawet nie myslał..bez komórki da sie zyc, bo jest automat publiczny..bo jest telefon w sekretariacie..bo tak naprawde zaden z uczniow nie uzyje raczej telefonu, wtedy, kiedy trzeba..

wiekszosc ludzi uzywa go w szkole, zeby grac, robic zdjecia...gadac ze znajomymi..to nikomu do szczescia nie jest potzrebne..

owszem, ktos napisał, ze to nie jest sredniowiecze...faktycznie nie jest..ale to jest szkoła..i tam powinno byc tak, ze rzady sprawuje jednak nauczyciel a nie uczen..


To co mówisz jest szczerą prawdą, ale ja komórkę muszę nosić ze względu na moją mamę. Wracam ze szkoły jak już jest ciemno i zawsze muszę zadzwonić żeby powiedzieć, że wracam i ma się nie martwić. Ma też problemy zdrowotne dlatego MUSZĘ mieć z Nią kontakt . Owszem, zakaz używania komórek na lekcji jest jak najbardziej wskazany, bo to odciąga uwagę ucznia od lekcji, ale żeby zabronić używania komórek na przerwach to już przesada.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Całkowity zakaz noszenia komórek do szkoły jest bezsensowny, bo kto ma sprawdzać czy uczeń go gdzieś nie schował. Inna sprawa to używanie go w czasie lekcji. Są miejsca i sytuacje w których komórek się nie używa. Za gadanie czy sms-owanie nauczyciel powinien mieć prawo konfiskaty telefonu, a następnie będzie można go wykupić. Pieniądze zaś trafią do kasy szkoły. Z własnego doświadczenia wiem że nic tak nie uczy kultury jak uderzenie po kieszeni.
 

Baba Jaga :)

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
114
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
nie powiem ;)
u mnie w szkole od dawien dawna jest całkowity zakaz noszenia i używania komórek...
ale na szczęście nikt tego zakazu nie przestrzega...
i całe szczęście... :)
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Giertychowi chodziło o to aby nie używać SZARYCH komórek w szkole... :lol: :lol:
wiwat Giertych :yahoo:
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
glupi ten pomysl co mu przeszkadzaja komorki ja rozumiem na lekcjii nie wypada sie bawic pisac eski itd bo to szkola ale sa przerwy i czas wolny ucznia ktory ma prawo odpoczywac jak chce np z komorka w reku
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
No tak. Tylko większość uczniów używa komórek podczas lekcji. Jeśli większość nie przestrzega reguł, będą cierpieć na tym wszyscy kiedy to wejdzie zakaz wnoszenia telefonu na teren szkoły.
 

Ashavalen

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Trudno tu cokolwiek powiedzieć, nie wiadomo czy to co zapowiada Girrtych wogóle sie sprawdzi. Ja jestem całkowicie za jakimi kolwiek zmianami.
Zakaz używiania komórek na lekcjach jak najbardziej, ale nie to że nie możemy jej wogóle wziąść do szkoły, w sumie to i tak nie mieli by jak sprawdzić... :p.
Dyscyplina na lekcjach powinna być bo to co robią niektórzy to.. ehh.. szkoda gadać...
Na reszte sie wypowiem, jeśli będzie wiadomo co ma być zmienione :p.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
to teoretycznie moge mieć przy sobie noż do iluś tam centymetrów (albo nawet teraz już bez ograniczenia), a nie moge mieć telefonu.. śmieszne
 

Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Dziś u mnie na matematyce własnie kolezanka się bawiła komą. Nauczyciel podszedł i wzioł komórke. I powiedział ze zakaz na komórki w szkołach jest juz od poniedziałku ... =P
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Gdyby u mnie na lekcji uczeń bawił się komórką, to też bym ją zabrała, za pierwsZym razem odzyskał by ją po lekcji, gdyby było to nagminne - rodzic by się po nią stawił. Przecież to oczywiste, że czas na lekcji powinien być przeznaczony na naukę i wszelkie zabawki typu karty, gameboye, komórki itd się konfiskuje - za moich czasów to nie dziwiło. ;).

Ale czas wolny typu przerwy powinien być wolny od tego typu zakazów - komórka to standard, nauczyć tylko trzeba że w pewnych miejscach wycisza się je lub wyłącza.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
..... bez komentarza... co on jeszcze nie wymysli!! po to sa komorki zeby z nuch korzystac!! ja rozumiem ze nie caly czas na lekcji itp ale ze co wogole do szkoly jej nie brac
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Zgadzam sie z tym co napisał Sniacy i NataszaM..ale jednak uzyłem słowa "wiekszosc"..wiadomo, ze w zyciu sa rózne sytuacje i rozne rzeczy sie zdarzaja...

jednoczesnie uwazam nadal, ze to nie jest zły pomysł..w jednostkowych, indywidualnych sytuacjach dyrektor, wychowawca czy nauczyciel moze wydac zgode na posiadanie telefonu..moim zdaniem..w takich sytuacjach mozna napisac podanie i sprawa załatwiona...

noszenie komórki dla szpanu czy własnego widzimisie jest uczniowi absolutnie zbedne..rozprasza go i prowokuje nieporzadane sytuacje..poza tym w tej szkole nikt nie siedzi godzinami..
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
Policja i straż miejska będzie zobowiązana informować rodziców o wagarującej młodzieży. Rady gmin będą miały prawo wprowadzić godzinę policyjną w nocy. Po godzinie policyjnej dzieciom bez opieki dorosłych nie będzie wolno przebywać w miejscach publicznych - zapowiedział Giertych.
jego juz calkowicie poj*balo?... moze od razu ubierzemy sobie obroze na szyje z nadajnikami? :| porazka... godzina policyjna...:/
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
godzina policyjna :hahaha: i co jeszcze :D aa i tak polowa nie wejdzie!! ona ma wielkie pomysly teraz jak cos sie stalo! za chiwle sprawa ucichnie to i ona ucichnie!
 

Ashavalen

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wiem, że pewnie na mnie naskoczycie że jest ze mną coś nie tak, ale dobrze że wprowadzą godzine policyjna chociaż znając życie to nie przejdzie, a jesli tak to i tak nie będzie działała bez skutku.
Sory, ale mam już dość 13 latków którzy uważają siebie za nie wiadomo jakich "dorosłych" i siedzi pod Zabką i chleje wóde właśnie po 22, co dla mnie jest chore... :|.

Hmm.. w sumie większość tak narzeka, ale w innych państwach są takie rygory i porównajcie sobie polske z niemcami? no właśnie...
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
Wreszcie jest gość który coś robi jako minister. W odróznieniu od swoich bezbarwnych poprzedników reaguje bardzo szybka na wszelkie patologie i mam nadzieję, że mu się uda . Do tej pory wszyskie jego pomysly bardzo mi się podobają. :D
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Nie wiem czyj to pomysł z godzina policyjną. Przecież takie cos już istnieje. Młodzież do pewnego wieku (nie pamiętam do którego), w nocy może przebywać poza domem jedynie w towarzystwie osoby pełnoletniej. Dziwię się czemu policja tego nie egzekwuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry