Nowe Grupy

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Pomysl/rozwiazenie zdaje egzamin na roznych innych forach interentowych, mianowicie nowe rangi, czyli cos poza standardowymi uzytkownikami i half czy global modami.
Teraz meritum sprawy, czyli kryteria przyznawania takiego nowego tytulu i same nazwy grup. Co do kryterium przyznawania to rozne dla roznych grup: np "VIP" dla osoby ktora udziela sie na forum i pomaga innym w widoczny sposob. "Mentor" dla osoby ktora przewyzsza intelektualnie innych, jest zawsze zaopatrzona w silne argumenty i przeprowadza merytoryczne dyskusje.
Dwa skromne przyklady jak narazie :p ale sadze ze byc moze razem cos wymyslimy. Dobrze by bylo dla podkreslenia poszczegolnych grup nadac im jakis kolor (inny dla kazdej grupy)
Dodatkowo taki uprzywilejowany uzytkownik dostaje jakies bonusy czyli np. wiecej miejsca na skrzynce itd itd (ustalane przez admina)
 

Malus

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2006
Posty
54
Punkty reakcji
0
O bardzo dobry pomysł. Ja bym dodał range Brudas dla osób które śmiecą (słowo podobne do śmierdzą :D ) na forum.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
tyle że admin nie miałby czasu dodawać co chwile kogoś nowego

ale pomysł dobry :)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Lista usererów byłaby zbyt kolorowa :D
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
vito corleone napisał:
tyle że admin nie miałby czasu dodawać co chwile kogoś nowego
Wtedy przydziela się moderatora grupy, który przyjmuje nowych użytkowników. ;p

W sumie pomysł nawet niezły, ale minusów co do tego też kilka jest. ;p
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Wtedy przydziela się moderatora grupy, który przyjmuje nowych użytkowników. ;p

W sumie pomysł nawet niezły, ale minusów co do tego też kilka jest. ;p
Takie cos stosuje sie tylko na phpBB na IPB chyba musiałby byc stworzona nowa ranga np junior admina z wejściem do panela.
A na to admin sie nie zgodzi.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
W takim razie pomysł będzie miał problemy z pójściem w ruch. Chyba, że adminowi się nudzi. ;p
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
A co wy na to, żeby zrobić stowarzyszenia na forum. Np. musi byc chętnych kilkanaście osób i jeden szef, który byłyby modem grupy. On przyjmował by do grupy innych użytkowników. Zrobiono by też kategorie grupy i każda grupka miała by swoje podforum. Coś w stylu klanów w gierkach tyle że normalnie. Można by zrobić wiele takich grup i przy okazji ożywić forum.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
korrek To już wogóle odpada. Mi się to za nic nie podoba.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
korrek, syf byłby wtedy straszny. ;'F
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ja też jestem na nie. Później użyszkodnicy by się wykłócali kto jest w lepszej grupie bądź dlaczego on dostał a ja nie.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Lepiej zlikwidować problem w zalążku niż później na to narzekać.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ja także jestem na nie.
Ech, korrek, jak ty coś wymyślisz...​
 

saraaa

SOS
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
418
Punkty reakcji
0
Wiek
32
i ja też jestem na nie
na forum zrobiłby się bałagan
kłócili by się że chcą należeć do takiej grupy, a nie innej.
A pomysł korrka, tym bardziej odpada.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Pierwszy pomysł jest bardzo dobry... A co do tego że by się kłócili... O tym kto ma należeć do jakiej grupy można zrobić jakby ankietę... jeżeli kilka(naście) osób uważa że np. tej a tej osobie należy się grupa VIP moderator takiej grupy mógłby ją przyjąć... oczywiście samo zdanie kilku użytkowników nie starczy jakiś dowód który by mógł poświadczyć że ta osoba się zasłużyła... dlatego też zastanawiałem się czy nie da się do IPB wprowadzić funkcję podobną jak w phpBB a dokładniej punkty pomógł..

Co do pomysłu korrka to jestem na nie... To typowe grupy klanowe w różnych grach jak np. Ogame czy jakichkolwiek innych które raczej nie potrzebne są na forum... Czyżbyś chciał żeby społeczność forum podzieliła się na grupy?

Jeżeli coś jest ciężkie do zrozumienia z powyższego posta to tylko i wyłącznie moja wina :p niestety coś mnie głowa dzisiaj boli :/
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Yeah... no ja rozumiem, ze jak ktos ma nascie lat to bedzie oburzony, ze ktos nie jest VIP'em a ktos jest :p Spodziewalem sie problemow innego rodzaju a nie typu "uzytkownicy beda sie klocili"...
 

saraaa

SOS
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
418
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Yeah... no ja rozumiem, ze jak ktos ma nascie lat to bedzie oburzony, ze ktos nie jest VIP'em a ktos jest :p Spodziewalem sie problemow innego rodzaju a nie typu "uzytkownicy beda sie klocili"...
Wyraziłam swoje zdanie jestem na nie i juz.
a te kłotnie to też jest problem, bo psuje sie atmosfera na forum.
Według mnie takie coś jest zbędne.
 
Do góry