Noktowizor do gry w paintball

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
no dobra, kończąc dywagacje- noktowizory są dostępne, można nabyć i taki na oko i na oczy i na broń, ale nie powstała pewnie jeszcze w Poslce grupa ASG, która by z tego korzystała.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Luneta znoktowizorem też być powinna ale nie widziałem nigdzie poza filmem:]
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
to juz musi byc super drogi sprzet, militarnie na pewno dostepny, ale czy do asg , to nie wiem
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
i nawet o wiele bardziej się to kalkuluje. no bo taki noktowizor to jednak najwyzsza półka, kosztuje tyle co dobry dron..
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
no dobra, kończąc dywagacje- noktowizory są dostępne, można nabyć i taki na oko i na oczy i na broń, ale nie powstała pewnie jeszcze w Poslce grupa ASG, która by z tego korzystała.
Myślę, że nie ma się co dziwić, bo ceny są w takich przedziałach, że nieliczne osoby zdecydują się na zakup. ASG samo w sobie wymaga sporych nakładów kasy zeby się porządnie wyposażyć, a co dopiero takie zabawki kupować
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
ale czad
to sie zaklada na lunete !
nie widziałeś wcześniej takich? :)

Volian napisał:
Myślę, że nie ma się co dziwić, bo ceny są w takich przedziałach, że nieliczne osoby zdecydują się na zakup. ASG samo w sobie wymaga sporych nakładów kasy zeby się porządnie wyposażyć, a co dopiero takie zabawki kupować
Jak każde hobby. Sprzęt do asg kolekcjonuje się latami a nie wchodzi w to z pełnym wyposażeniem
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Jak każde hobby. Sprzęt do asg kolekcjonuje się latami a nie wchodzi w to z pełnym wyposażeniem
Dlatego dużo osób wybiera paintball bo jednak jest znacznie tańszym wyjściem, ale tez mniej realistycznym
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Dlatego dużo osób wybiera paintball bo jednak jest znacznie tańszym wyjściem, ale tez mniej realistycznym
czy ja wiem czy znacznie tańszym? Sprzęt do paintballa też trochę kosztuje jeśli zaczynasz od zera. Z resztą tak jest ze wszystkim


Groska napisał:
dobre to, ale i cena niczego sobie
czy tylko mi ten link już nie działa?


Groska napisał:
zgadzam się w 100%, dodatek miałby przewyższać cenę całego sprzętu - bez sensu
W co zamiast tego byś zainwestował?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
W co zamiast tego byś zainwestował?
Ja bym dorzucić wolał do pistoletu, bo to chyba najważniejsza sprawa


corka napisał:
czy ja wiem czy znacznie tańszym? Sprzęt do paintballa też trochę kosztuje jeśli zaczynasz od zera. Z resztą tak jest ze wszystkim
Zakładając, że kupujesz od zera do ASG i paintballa to myslę ze taniej wyjdzie, bo markery są zdecydowanie tańsze niż repliki, a do tego ASG to cały kamuflaż itd, a paintball nie wymaga dopasowywania sie do terenu zabawy


Groska napisał:
zgadzam się w 100%, dodatek miałby przewyższać cenę całego sprzętu - bez sensu
Myślę, że jak ktoś się bardzo profesjonalnie zajmuje takim hobby to byłby w stanie wydać te pieniądze
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ja bym dorzucić wolał do pistoletu, bo to chyba najważniejsza sprawa
akcesoria jakieś do niego czy po prostu konkretny model jakiś?


Volian napisał:
Zakładając, że kupujesz od zera do ASG i paintballa to myslę ze taniej wyjdzie, bo markery są zdecydowanie tańsze niż repliki, a do tego ASG to cały kamuflaż itd, a paintball nie wymaga dopasowywania sie do terenu zabawy
no tak w sumie masz rację. Chociaż to już nie są jakieś bardzo duże różnice


Volian napisał:
Myślę, że jak ktoś się bardzo profesjonalnie zajmuje takim hobby to byłby w stanie wydać te pieniądze
no tak ale raczej jako dobry dodatek do DOBREGO sprzętu a nie tak, że sprzęt masz słaby i do tego kupujesz takie drogie akcesoria
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
akcesoria jakieś do niego czy po prostu konkretny model jakiś?
Skupiłbym się po prostu na jakimś konkrentym modelu, ale nie wiem jakim, bo nie przymierzam się póki co do takiego wydatku tylko ogólnie mówię


corka napisał:
no tak w sumie masz rację. Chociaż to już nie są jakieś bardzo duże różnice
Zależy jak kto liczy pieniądze :p Nieraz 200/300zł to już jest duża różnica


corka napisał:
no tak ale raczej jako dobry dodatek do DOBREGO sprzętu a nie tak, że sprzęt masz słaby i do tego kupujesz takie drogie akcesoria
No jasne, że tylko w taką stronę. Myślę, że bezsensownym by było korzystanie ze słabego sprzętu mając takie drogie inne zabawki
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Dlatego dużo osób wybiera paintball bo jednak jest znacznie tańszym wyjściem, ale tez mniej realistycznym
Ja tam lubię sobie polatać na paitballu i myślę, że bez względu na to, że to jest mniej realistyczne, to przy okazji jest przy tym sporo zabawy, grupa wiekowa może być bardzo dużej rozpiętości
corka napisał:
czy tylko mi ten link już nie działa?
No nie działa niestety już teraz ;/
Volian napisał:
W co zamiast tego byś zainwestował?
Ja bym dorzucić wolał do pistoletu, bo to chyba najważniejsza sprawa
Wydaje mi się, że po to nie kupuję nie potrzebnych gadźetów, żeby zaoszczędzić, a nie wydać na coś innego:)

Volian napisał:
Myślę, że jak ktoś się bardzo profesjonalnie zajmuje takim hobby to byłby w stanie wydać te pieniądze
No jeżeli mówimy o profesjonalistach to spoko, ja nie jestem i podstawowy osprzęt mi odpowiada. Jeżeli ktoś potrzebuje noktowizora - jasne, niech kupuje :)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Wydaje mi się, że po to nie kupuję nie potrzebnych gadźetów, żeby zaoszczędzić, a nie wydać na coś innego:)
To jest już indywidualna sprawa. Ja jeżeli mogę zaoszczędzić na czymś mniej potrzebny i dorzucić te pieniądze to właśnie lepszego gadżetu czy sprzętu to z przyjemnością to robię


Groska napisał:
No jeżeli mówimy o profesjonalistach to spoko, ja nie jestem i podstawowy osprzęt mi odpowiada. Jeżeli ktoś potrzebuje noktowizora - jasne, niech kupuje
Tak wracając do tego tematu związanego z noktowizją to niby drogi sprzęt, mało popularny, ale na sklepach outdoorowych z paintbalem mamy na prawdę potężny wybór, czyli jednak musi być zainteresowanie spore tą tematyką


Groska napisał:
Ja tam lubię sobie polatać na paitballu i myślę, że bez względu na to, że to jest mniej realistyczne, to przy okazji jest przy tym sporo zabawy, grupa wiekowa może być bardzo dużej rozpiętości
To racja, rozpiętość wiekowa jest faktycznie bardzo duża. Tylko nie wiem jka to jest z np. maskami czy nie są zbyt duże dla młodszych uczestników.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
To jest już indywidualna sprawa. Ja jeżeli mogę zaoszczędzić na czymś mniej potrzebny i dorzucić te pieniądze to właśnie lepszego gadżetu czy sprzętu to z przyjemnością to robię
Często zaczynając przygodę z jakimś hobby masz sporo rzeczy do kupienia i wtedy trzeba iść na kompromisy. Natomiast jak już w czymś mocno siedzisz to możesz sobie pozwolić na sprzęty z najwyższej półki co jakiś czas bo masz jedną rzecz do kupienia a nie 5 czy 10 na raz.


Volian napisał:
Tak wracając do tego tematu związanego z noktowizją to niby drogi sprzęt, mało popularny, ale na sklepach outdoorowych z paintbalem mamy na prawdę potężny wybór, czyli jednak musi być zainteresowanie spore tą tematyką
akurat na tej podstawie bym nie oceniała zainteresowania. Sklepy mają dostęp do hurtowni i tam mogą dany towar zamówić - raczej nie leży to i się nie kurzy i nie jest przekładane z kąta w kąt jeśli nie ma zainteresowania. A wiadomo - lepiej mieć dużą ofertę niż małą


Volian napisał:
To racja, rozpiętość wiekowa jest faktycznie bardzo duża. Tylko nie wiem jka to jest z np. maskami czy nie są zbyt duże dla młodszych uczestników.
My kobiety też mamy mniejsze głowy niż mężczyźni i nie ma problemu z doborem maski. A więc raczej nie :) No chyba, że mówimy o sprzęcie dla takich dzieci dzieci ale wtedy to raczej uczęszczanie na paintball nie jest dobrym pomysłem
 
Do góry