Noktowizor do gry w paintball

B

borowski

Guest
Jakiś czas temu mocno wkręciłem się w paintball z kumplami. Gramy już dosyć długo i regularnie. Kilka razy zaliczyliśmy też nocne granie po lesie. Wszystko super, tylko zastanawiamy się czy nie zainwestować w noktowizory, żeby móc częściej grać nocą i wszystko dobrze widzieć. Możecie podsunąć jakieś propozycje dobrego sprzętu? Myślę, że wystarczy noktowizor 1+, ale za to jakiś porządny, a nie taki z najniższej półki.
A wszystkich którzy lubią paintball, a nie próbowali jeszcze gry nocnej namawiam żeby chociaż raz zagrali. Niezła adrenalina.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Jeśli nie szukasz sprzętu z najniższej półki, to najlepiej kupować w jakimś profesjonalnym sklepie np Spy Optic.
Nie polecam kupowania na jakiś aukcjach, bo łatwo się wtedy naciąć na chińską podróbę.
No i jeśli jesteś zdecydowany już na sprzęt pierwszej generacji to zobacz sobie co mają i porównaj który najbardziej Ci odpowiada.
 
B

borowski

Guest
Dzięki za namiar na sklep. Przeglądałem to co mnie interesuje i w sumie nie wiem czy wybrać Armasight Prime czy Armasight Vega. Cenowo aż tak drastycznie się nie różnią. Z tym, że ten drugi i jednocześnie droższy jest od razu z montażem na głowę, co byłoby dobrym rozwiązaniem podczas gry.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
z tych co wymieniłeś to ja bym brał ten: przenośny-noktowizor armasight vega gen 1.
Korzystanie z noktowizora podczas gry nie używając do niego rąk to wielki plus. No i ten ma też większy kąt widzenia.
Jeśli możesz wydać trochę więcej kasy niż na ten pierwszy to nawet się nie zastanawiaj.
 
B

borowski

Guest
dzięki za opinie. Chyba faktycznie dołożę trochę i kupię ten Vega. Czekam teraz na wypłatę i będę działał.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
borowski napisał:
Jakiś czas temu mocno wkręciłem się w paintball z kumplami. Gramy już dosyć długo i regularnie. Kilka razy zaliczyliśmy też nocne granie po lesie. Wszystko super, tylko zastanawiamy się czy nie zainwestować w noktowizory, żeby móc częściej grać nocą i wszystko dobrze widzieć. Możecie podsunąć jakieś propozycje dobrego sprzętu? Myślę, że wystarczy noktowizor 1+, ale za to jakiś porządny, a nie taki z najniższej półki.
A wszystkich którzy lubią paintball, a nie próbowali jeszcze gry nocnej namawiam żeby chociaż raz zagrali. Niezła adrenalina.
a masz maskę taką, do której bez problemu włożysz noktowizor?


Jacek23 napisał:
z tych co wymieniłeś to ja bym brał ten
Korzystanie z noktowizora podczas gry nie używając do niego rąk to wielki plus. No i ten ma też większy kąt widzenia.
Jeśli możesz wydać trochę więcej kasy niż na ten pierwszy to nawet się nie zastanawiaj.
link nie działa, to jest coś takiego: https://www.militaria.pl/yukon/noktowizor_yukon_nvmt_spartan_1x24_kit_%2824125%29_p9119.xml
??
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Ten to już klasa sama w sobie, ale i cena też dość spora a jako niezbędnik raczej tego traktować nie trzeba.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Minus tylko taki, że to monookular. Lepiej brać podwójny ale cena wzrasta o ok. 1000 zł.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Papiernik napisał:
Minus tylko taki, że to monookular. Lepiej brać podwójny ale cena wzrasta o ok. 1000 zł.
Ja osobiście wole monokulary, czasem się też przydają jak w dzień grasz i masz ciemne pomieszczenia. podwojne w takich sytuacjach sie nie sprawdzają.
samoyed napisał:
Ten to już klasa sama w sobie, ale i cena też dość spora a jako niezbędnik raczej tego traktować nie trzeba.
To zalezy jak kto gra jak bys był zaciekawiony tylko gra nocna to byś to traktował jako niezbędnik
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Ja osobiście wole monokulary, czasem się też przydają jak w dzień grasz i masz ciemne pomieszczenia. podwojne w takich sytuacjach sie nie sprawdzają.
Zawsze można je zdkąć a pojedyńczy w nocy może być za słaby.


Carbid napisał:
To zalezy jak kto gra jak bys był zaciekawiony tylko gra nocna to byś to traktował jako niezbędnik
napewno tak ale ciężko znaleźć tylu zaciekawionych nocnymi rozgrywkami tylko i wyłącznie.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Papiernik napisał:
Minus tylko taki, że to monookular. Lepiej brać podwójny ale cena wzrasta o ok. 1000 zł.
ale monokular pozawala również na obserwacje naturalnego terenu, masz "podgląd" żołnieże niby ajkie mają?


samoyed napisał:
Carbid, on 28 Jul 2015 - 13:17, said: To zalezy jak kto gra jak bys był zaciekawiony tylko gra nocna to byś to traktował jako niezbędnik napewno tak ale ciężko znaleźć tylu zaciekawionych nocnymi rozgrywkami tylko i wyłącznie.
profesjonalny team, profesjonalna gra, profesjonalny sprzęt. mało jest takich zespołów w Polsce...
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Papiernik napisał:
Minus tylko taki, że to monookular. Lepiej brać podwójny ale cena wzrasta o ok. 1000 zł.
profesjonalny sprzęt. Pytanie czy aż takiego potrzeba. Grom pewnie takich nie ma :p
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
ale monokular pozawala również na obserwacje naturalnego terenu, masz "podgląd" żołnieże niby ajkie mają?
Amerykańska armia w iraku takie ma ale nie grupka kumpli na paintballu
golgi napisał:
profesjonalny team, profesjonalna gra, profesjonalny sprzęt. mało jest takich zespołów w Polsce...
Myślę że niema za wiele zespołów z taim sprzętem.
gjanicki napisał:
profesjonalny sprzęt. Pytanie czy aż takiego potrzeba. Grom pewnie takich nie ma :p
Napewno ma, to nasza najlepsz jednostka szturmowa. Cała reszta pewnie nie ma.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
gjanicki napisał:
Minus tylko taki, że to monookular. Lepiej brać podwójny ale cena wzrasta o ok. 1000 zł.
profesjonalny sprzęt. Pytanie czy aż takiego potrzeba. Grom pewnie takich nie ma :p
wyposażenie przeciętnego żołnieża to koszt okolo 20000 zł więc grom pewnie ma jeszcze lepsze.

samoyed napisał:
profesjonalny team, profesjonalna gra, profesjonalny sprzęt. mało jest takich zespołów w Polsce...
Myślę że niema za wiele zespołów z taim sprzętem.
a kiedyś przeglądałem fora paintballowców, istnieją róźne grupy, są mistrzostwa świata nawet organizowane, więc pewnie i u nas by taką spotkać można.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
link nie działa, to jest coś takiego: https://www.militari...4125)_p9119.xml
hoho, do paintball jako zabawka noktowizor w cenie dwoch markerow



Carbid napisał:
Ja osobiście wole monokulary, czasem się też przydają jak w dzień grasz i masz ciemne pomieszczenia. podwojne w takich sytuacjach sie nie sprawdzają.
takze wydaje mi sie ze mono jest ciekawsze, zawsze mozesz bez sciagania patrzec normalnym wzrokiem



gjanicki napisał:
profesjonalny sprzęt. Pytanie czy aż takiego potrzeba. Grom pewnie takich nie ma :p
no wlasnie, do zabawy w lesie to mysle ze noktowizor za pareset zlotych bedzie wystarczajacy
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
ja myśle, że póki jednak cały team nie ma noktowizorów to nie warto is wypijać i kupować, bo i tak nieskorystasz. chyba że gry nocne w stylu "wolna amerykanka"
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
wyposażenie przeciętnego żołnieża to koszt okolo 20000 zł więc grom pewnie ma jeszcze lepsze.
Ale z karabinem i nabojami a to nie są tanie żeczy.


czechu napisał:
no wlasnie, do zabawy w lesie to mysle ze noktowizor za pareset zlotych bedzie wystarczajacy
wszystko zależy od tego jaka to zabawa i na jakim poziomie.
golgi napisał:
ja myśle, że póki jednak cały team nie ma noktowizorów to nie warto is wypijać i kupować, bo i tak nieskorystasz. chyba że gry nocne w stylu "wolna amerykanka"
zawsze można podzielić team na wyspecjalizowane grupy i jeden bedzie miał granaty drugi noktowizor
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
zawsze można podzielić team na wyspecjalizowane grupy i jeden bedzie miał granaty drugi noktowizor
a reszta nie bedzie nic w nocy widziec i powystrzelaja wiewiorki
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
i pokazywal w ciemnosci na migi reszcie gdzie maja celowac
no, come on
 
Do góry