NIP

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
przygotuj sie że możesz teraz troche więcej poczekać, bo to taki pracowity okres te wakacje :] . a teraz ponoc cos takiego wprowadzili że jak robisz i nie masz jeszcze nipa, to pracodawca musi ci wyrobić nip...tylko że to nie jest potwiedzona informacja;)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Zasady po Nowym Roku się zmieniły, czy te urzędy już całkowicie popier*oliło?

Na początku grudnia potrzebowałem NIP - nie miałem do tej pory więc chciałem złożyć wniosek, oczywiście pani żądała pieczątki firmy. Z drugiej strony firma chciała mój nip :p Ale jakoś załatwiłem nip firmy, pełną nazwę i pieczątkę. Jakoś tam się udało to złożyć, ale musiałem się nabiegać, nie było możliwości złożenia wniosku bez pieczątki firmy, w której pracuję. Miałem jeszcze problemy, bo akurat w tym czasie mieliśmy remont biura i praktycznie nie było kontaktu z sekretarką, a jeszcze koniec roku, itd...

A co tydzień temu się dowiedziałem od dziewczyny? Że dostała wezwanie z US o wydanie nipu... Wraz z siostrą bliźniaczką dostaną nip "na siłę". Gdy spytały po co im to, to pani w okienku powiedziała, że chyba dlatego, że są pełnoletnie. Racja, są - ale od 3 lat!!!

Ktos potrzebuje cos zalatwic, to na sile utrudniaja, a jak nie potrzebuje to na sile wcisna, co za bezsens...

Jest ktoś w tym temacie? Bo to przecież komedia...
 

szira

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! Mam pytanie, wczoraj dostałam propozycje pracy w pewnej firmie. Dostałam już potrzebne dokumenty do zawarcia umowy zlecenie, problem w tym iż jeszcze nie mam numeru NIP. Jest to moja pierwsza praca. Chciałam się zapytać czy mogę zacząć pracę i dostarczyć swój numer NIP jak tylko go dostanę?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

Doch-jo

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam! Mam pytanie, wczoraj dostałam propozycje pracy w pewnej firmie. Dostałam już potrzebne dokumenty do zawarcia umowy zlecenie, problem w tym iż jeszcze nie mam numeru NIP. Jest to moja pierwsza praca. Chciałam się zapytać czy mogę zacząć pracę i dostarczyć swój numer NIP jak tylko go dostanę?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Tak, oczywiście. Nawet musisz!

Też jestem w takiej sytuacji jak Ty, tzn. ja po prostu zacząłem pracę w styczniu tego roku, nipu nie mam do tej chwili, ale mam juz wypełnione formularze i wystarczy tylko zanieść papiery.

Zaczynasz pracę, wypełniasz NIP-3, bierzesz pieczątkę od pracodawcy i dopiero wtedy zanosisz podanie.
Teraz są takie zasady wprowadzone, że żeby otrzymać NIP, musisz już pracować :)
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Teraz są takie zasady wprowadzone, że żeby otrzymać NIP, musisz już pracować :)

no to wreszcie jak ? trzeba pracowac zeby otrzymac nip czy nie ? bo ja juz sie zamotałem :mruga: niektorzy pisza ze nie niektorzy ze tak :mruga:
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
a jakbym chciał pracować przez internet i potrzebny bedzie NIP ? :mruga:
 

MateuszM

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Słyszałem, że jeśli zakładam jednoosobową działalność gospodarczą to mój NIP osobisty przechodzi na NIP firmy. Ktoś może potwierdzić te informacje? Jeśli tak to czy dzieje się to automatycznie czy też musze wypełnić jakiś określony formularz?
Pozdrawiam
 
Do góry