Neonaziści

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
Neonaziści to to samo co naziści z czasów II W.Ś. Głoszą te same hasła. I co gorsza czczą hitlera i pozostałych przywódców III Rzeszy przykładowo liczba 18 to litery w alfabecie czyli A i H wiadomo czyje inicjały. Kiedyś oglądałem dokument o neonazistach na świecie i obchodzą swoje pseudo święta typu urodziny Himlera czy coś w tym stylu.
myślisz że jak obejrzałeś dokument o neonazistach to możesz pisać prace doktorskie na ich temat? dokumenty mają to do siebie, że są jednostronne i wykonane w bardzo tendencyjny sposób.

14, 18, 28, 88, 318, 777 i wiele innych równiez jest stosowane przez NSów na całym świecie. to że w mediach natkniesz się na najprostszą symbolikę, nie znaczy że naziole tylko taką stosują. nawet ludzie którzy biorą gryby hajs za tropienie "faszystów" są mega ignorantami i mylą pojęcia/nazwy itp. przykladem jest Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które jest chyba najbardziej cyniczną lewacką grupą, dzięki której zakazane są na stadionach różne symbole często niezwiązane z faszyzmem czy nazizmem: krzyże celtyckie, konfederatki i przede wszystkim miecze Chrobrego.

jak już powiedziałem- neonazisci się różnią tym od nazistów, że odrzucają walkę wśród narodów aryjskich(białych):
Serbski zespół NS
http://www.youtube.com/watch?v=sMl-5szZexo
polski zespół Konkwista 88
http://www.youtube.com/watch?v=JZK5073x4ts


No cóz to kolejny przykład jak ci ludzie niszczą codzienność bo ktoś sobie z "7" zrobił symbol nazistowski - C H O R E!!!
nie widzę nic chorego w tym, że ludzie tworzą symbolikę. przecież skoro o tym nie wiedziałeś to w żaden sposób nie zabijałeś żydów, murzynów itp.

Triskelion (jak i triskel) występują w wielu kulturach - między innymi w słowiańskiej i indyjskiej.
z resztą tak samo jak swastyka ;)
 
S

Sumik777

Guest
Nie rozśmieszaj mnie że niby neonaziści są pokojowo nastawieni? To absurd! A co powiesz na to że oni wciąż domagają się "oddania" przez polaków "utraconych ziem" Gdańst i tak dalej? To co piszesz jest śmieszne, naziści, neonaziści - jedno i to samo ugrupowania wręcz paramilitarne siejące przemoc i nienawiść!
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
Nie rozśmieszaj mnie że niby neonaziści są pokojowo nastawieni? To absurd! A co powiesz na to że oni wciąż domagają się "oddania" przez polaków "utraconych ziem" Gdańst i tak dalej? To co piszesz jest śmieszne, naziści, neonaziści - jedno i to samo ugrupowania wręcz paramilitarne siejące przemoc i nienawiść!
gdzie ja ci piszę o pokojowym nastawieniu? pisałem wyraźnie o panaryjskim postrzeganiu świata w przeciwieństwie do pangermańskiego nazizmu! przesłuchałeś to co wrzuciłem?
duża część niemców chce odzyskania dawnych niemieckich ziem, więc nie widzę nic dziwnego w tym, że wśród niemieckich neonazistów są takie nastroje, z resztą przykład wokalisty z Lansdser: koleś nagrał antypolską piosenkę i został zjechany przez brytyjczyków, amerykanów i innych neoznazistów i przestał wykonuywać tę piosenkę na kncertach, po kilku latach koleś tak się zmienił że chodziły plotki, że facet ma dziewczynę Polkę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Landser_%28grupa_muzyczna%29
polscy naziści trzymają sztamę z Brytyjczykami, Rosjanami, Węgrami i wieloma innymi nacjami. przykładem jest najpopularniejszy zespół w historii ruchu skinheads-Skredriver, który napisal piosenkę o Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=9WczzY6i4tg
dodatkowo z polską grupą Konkwista88 śpiewał wokalista z Hiszpanii w jednej z płyt. Rosjanie, Holender, Ukraińcuy, amerykanin, Niemiec i Serbowie nagrali covery polskiej grupy Honor, w hołdzie wokalisty, który zmarł w wypadku samochodowym. Razors88-serbska grupa nagrała covery polskiej grupy Gammadion w której wychwala sie Zawiczę Czarnego, który na Serbii też uchodzi za bohatera.
http://www.youtube.com/watch?v=fmMuXwTDNYQ
 
S

Sumik777

Guest
A Ty oglądałeś film, który ja wstawiłem? Zwłaszcza koniec.
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
nie, bo jest on o komunistach i pod koniec się pojawiają naziści, nie ma w nim nic o neonazizmie. jeżeli chesz gadać o nazistach załóż temat w dziale historia, a nie w subkulturach. nawet ciocia wiki zna różnice między nazizmem a neonazizmem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Neonazizm
Różnice z nazizmem

Neonazizm od nazizmu hitlerowskiego generalnie odróżnia panaryjskie pojmowanie narodów Europy (w przeciwieństwie do hitlerowskiego pangermanizmu). Wiele grup neonazistowskich (w tym międzynarodowe Blood & Honor, czy brytyjskie Combat 18, najbardziej znana organizacja neonazistowska na świecie), choć uznaje Hitlera za twórcę ideologii narodowego socjalizmu, odcina się od niektórych jego poglądów, postaw czy działań.

Do lat 80. XX wieku neonazizm nazywany był nazizmem. Uległo to zmianie wskutek protestów środowisk pokrzywdzonych w czasie II wojny światowej.
W niektórych odłamach przechodzi w skrajny nacjonalitaryzm, w innych zaś w "biały" internacjonalizm.

problem z Tobą jest taki że obejrzałeś jeden dokument i się mądrzysz, a ja tematem interesuje się od dawna i miałem okazję pogadac zarówno z polskimi jak i zagranicznym neonazistami
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
dodatkowo z polską grupą Konkwista88 śpiewał wokalista z Hiszpanii w jednej z płyt.
Ramiro z Estirpe Imperial. Tu próbka.
A na marginesie Estirpe Imperial to za***ista kapela, która nie nagrała ani jednej słabej płyty.
 
S

Sumik777

Guest
Combat 18 a powiedz mi od jakich liter jest ta cyfra? Mówić oni sobie mogą gdyby nie byli powiązani z nazistami to by się przede wszystkim inaczej nazwali.

A co do piosenek to może wspomnisz o tych w,których nawołują do przemocy?
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
bez kitu... ale ty jesteś ciemny! najpierw piszesz:
To co piszesz jest śmieszne, naziści, neonaziści - jedno i to samo ugrupowania wręcz paramilitarne siejące przemoc i nienawiść!
czyli to znaczy, że kwestionujesz różnice doktrynalne między neonazizmem i nazizmem, na moje argumenty wyjeżdżasz z czymś takim

Combat 18 a powiedz mi od jakich liter jest ta cyfra? Mówić oni sobie mogą gdyby nie byli powiązani z nazistami to by się przede wszystkim inaczej nazwali.
tak są NEOnazistami-szanuję Hitlera, ale są NEO, NEO, powtarzam NEOnazistami i ich ideologia odbiega od nazistowskiej.

A co do piosenek to może wspomnisz o tych w,których nawołują do przemocy?
http://www.youtube.com/watch?v=45Y05f4MXq0
 
S

Sumik777

Guest
"Nie zgadzam się z Tobą ale zawsze będę bronił Twojego prawa do posiadania własnego zdania" Myślę że dalsza dyskusja pomiędzy mną tobą jest bez sensu bo Ty nie przekonasz mnie a ja Ciebie.


Pozdrawiam.
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
"Nie zgadzam się z Tobą ale zawsze będę bronił Twojego prawa do posiadania własnego zdania" Myślę że dalsza dyskusja pomiędzy mną tobą jest bez sensu bo Ty nie przekonasz mnie a ja Ciebie.


Pozdrawiam.
stary, ale do czego ty chesz mnie konkretnie przekonać?
 
S

Sumik777

Guest
Do tego że neonazizm w dłuższym czasie zaowocuje nazizmem i (oby nie) będziemy mieć powtórkę z historii.
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
nie będzie powtórki z nazizmu, bo dzisiaj nawet przejawy patriotyzmu są czasami karane/wyśmiewane i to we wszytskich krajach europejskich. II wojna światowa ścieła głowę nazizmowi razem z jajami Europejczyków :/
 
S

Sumik777

Guest
Sugerujesz coś stwierdzeniem "razem z jajami Europejczyków :/ " ?
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
sugeruję, że jesteśmy po II wojnie światowej tchórzami, którzy boją się własnej historii-patrz preambuła TL, gdzie bano mówić się wprost o chrześcijańskich korzeniach Europy, żeby nie obrazić muzułmanów. mówię o tolerancjonizmie, który stał się religią "nowoczesnego" Euroepjczyka.
http://www.youtube.com/watch?v=4xqRqZTllVc
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Sumik 777 a od kiedy to narodowy socjalizm jest zarezerwowany tylko dla Niemiec? Nie wiesz nawet ze on nie w Niemczech powstał a we Francji? Skoro można być nie-rosyjskim komunistą to równie dobrze nie-niemieckim nazistą. To samo jest z postfaszyzmem i w ogóle większymi ideami.

PS: Znasz choć jednego ns-a osobiście? Czy tylko swoją wiedze na ten temat czerpiesz z filmów z Hollywoodu?

:/
 
S

Sumik777

Guest
Nie znam i nie chcę znać bo dla mnie Ci ludzie mają mają poprzestawiane w głowie. A to że istnieją neonaziści nie będący Niemcami wiem i jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiałem. Neonaziści dalej "czczą" przywódców III Rzeszy. mi wytykacie że ja swoją wiedzę opieram na filmach dokumentalnych z wypowiedziami neonazistów a Wy na czym? Na filmach Bollywoodu?


Pozdrawiam.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Zacznijmy od tego, że ruchy nazistowski i neonazistowski są silnie zmitologizowane.Hitler wierzył w wyższość rasy aryjskiej, której jądrem mieli być Germanie, a twardym jądrem Niemcy. Tymczasem jeśli brać to na poważnie to czystość Niemców nadszarpnęły dwie sprawy. Po pierwsze imigranci z niemieckich kolonii afrykańskich czyli Togo, Tanganiki, Rwandy, Burundi, Kamerunu i Namibii którzy przybyli po I wojnie. Po drugie francuska armia okupacyjna. Francuzi złośliwie sprowadzili swe oddziały afrykańskie, a w latach kryzysu Niemki niedostępne nie były. Skutkiem obu zdarzeń odsetek aryjczyków jakby zmalał. Słowianie bardziej pasują do tego kryterium, a najwięcej cech widać u Czechów.
Następnym mitem jest walka Adolfa Hitlera o władzę dla białej rasy. Austriacki malarz wywołał Wielką Wojnę Białych Ludzi, gdzie sprzymierzył się z żółtą Japonią, miał w swojej armii około 150 000 Żydów od szeregowca do marszałka i wykorzystywał "podludzi" w ramach cudzoziemskiej Waffen SS.
Pochodzenie samego führera też pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak sporej części elity III Rzeszy.
Naziści tępili homoseksualistów. Może i tępili ale całą wierchuszkę SA z Röhmem stanowiły miękkie rączki. Byli i inni. Spec od młodzieży z HJ Baldur von Schirach czy awansowany obecnie przez ns-ów do rangi półboga Rudolf Hess, inaczej "panna Anna".
 
S

Sumik777

Guest
No tak przecież Hitler zlecił poszukiwanie dowodów wyższości rasy aryjskiej w górach Tybetu czy w jakimś innym śmiesznym miejscu. A co do samego Hitlera to był on w połowie żydem ponieważ jego matka była żydówka a on sam nie był rodowitym Niemcem tylko Austryjakiem.


Pozdrawiam.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Jeśli faktycznie w tym celu wysłał do Tybetu ekipy to nie dziwi akurat aż tak bo Aryjczycy/Arianie mieli przybyć z terenu Indii i okolicy ogólnie pojętej.

idee rasowe w ogóle opierają się na życzeniach - tak samo nie ma czystych Polaków bo zbyt długo żyjemy na granicy kultur i narodów. Spoglądając zaś z pozycji wskazywanych przez Dmowskiego - kultura, język i przynależność do narodu tylko świadoma - to i Austriacy mogliby być Niemcami (chociaż mieli de facto własne chwalebne tradycje państwowe).

do dyskusji wyżej co do neonazizmu i nazizmu - podkreślanie jedności rasy etc jest dosyć kuriozalne bo w razie ewentualnego konfliktu czy przełomu musi zaowocować dylematem czy poprzeć interes narodowy czy sprzeciwić się własnemu państwu w imię pan-czegokolwiek (panaryjskości w tym wypadku).
Neonazizm zresztą to neo-narodowy socjalizm a więc tak jak i inne tego typu doktryny godny jest obumarcia ;)
 
S

Sumik777

Guest
Cała ideologia nazistów opierała się na kłamstwach i robieniu naiwnych Niemców w jajco. Cała ta ich propaganda, Hitler w swoich przemówieniach stosował hipnozę tłumu i dzięki temu miał takie poparcie.
 
Do góry